Téma: Gondolj rám

10/10
luci87 2016 jún. 26. - 13:12:22 10/10
(18/38)
Nekem nagyon tetszett,most néztem meg.Jó a történet,és a színészek alakítása is...Nem az tipikus érthetetlen magyar fil, követhetõ,és érthetõ a cselekmény...
1/10
Istenasszony 2016 jún. 15. - 07:36:07 1/10 Előzmény Mr.Somebody
(17/38)
Minden szavaddal egyetértek. Borzalom a köbön, totális idõpocsékolás.
5/10
pihes 2016 jún. 12. - 14:21:38 5/10
(16/38)
Mint magyar film, álltam hozzá, némi, kételkedéssel, de alapjában véve pozitívan.
Kezdetben, hangulatvilága tette érdekessé, aztán, már nem.
De, amit láttam, tipikus magyar.
Sumomo 2016 márc. 19. - 17:16:30 Előzmény Mr.Somebody
(15/38)
a stílus maga az ember :(
kemeneshát 2016 márc. 07. - 10:29:34
(14/38)
Nekem nem tetszett, az alaptörténet nem lenne rossz, de a tipikus Kern féle öncélú színászkedés nálam agyonüti az egészet :/
10/10
M41 2150 2016 márc. 05. - 16:57:38 10/10
(13/38)
Nagyon jó film és elgondolkodtató! Az egész film egy tragikus történetet mesél el, de a tragédiát a humor elfeledteti a nézõvel. Remek rendezés, forgatókönyv, zene és képi világ, és nagyon jó színészi játék! Köszönet az alkotóknak ezért nagyszerû moziélményért!!! :)
10/10!!!!!!
offtopic
gyereamozibabe 2016 febr. 12. - 16:44:36 Előzmény Pablo
(12/38)
a popcorn még hagyján, de a "nachos"-t betiltanám! Semmi keresnivalója egy moziban ennek a hangosan roppanó szemét kajának!
9/10
Pablo 2016 febr. 07. - 20:07:38 9/10 Előzmény Mr.Somebody
(11/38)
Veled sem értek egyet, mert igenis jó film volt!
9/10
Pablo 2016 febr. 07. - 20:06:15 9/10 Előzmény fogselyem
(10/38)
Nem értek egyet, szerintem nagyon jó film volt!
9/10
Pablo 2016 febr. 07. - 20:05:10 9/10 Előzmény vendus
(9/38)
Én ma néztem meg. Tényleg az idõsebb korosztály volt képviseltetve, és a többség ette a finom pattogatott kukoricát....mert ez egy mozi, akit zavar az menjen mûvész moziba, vagy otthon nézzen filmet!

Ja. a film nagyon tetszett!
9/10
offtopic
Pablo 2016 febr. 07. - 20:02:57 9/10 Előzmény vendus
(8/38)
Én m
1/10
fogselyem 2016 febr. 04. - 18:15:07 1/10
(7/38)
Erre a filmre nehéz szavakat találni. Úgy mentem be a moziba,hogy na végre egy olyan magyar film, amiben nem Csányi Sándor és Tompos Kátya a fõszereplõk és nem vígjáték. Olvastam Kernnel interjút,tudtam mi a sztori és az elmondottak alapján drámát vártam. Hát majdnem. Dráma helyett egy olyan vígjáték lett ez a film, amin egyszerûen képtelenség volt nevetni. Vagy ha nevettem hát azt csak kínomban tettem... Semmi nem stimmelt ebben a filmben: a színészi alakítások borzalmazasak voltak (vagy túljátszottak vagy úgy mondták a szövegüket mintha életükben nem játszottak volna korábban), minden dialógus természetellenes volt, tele volt sehova sem vezetõ kis mellékszálakkal és olyan logikátlanságok voltak mindenhol, hogy komolyan sírni lett volna kedvem. Az film 90%-a valami alternatív valóságban játszódott, mert mégis kinek van Magyarországon házvezetõnõje? Hol néz ki Magyarországon így egy kórház? Ami egyedül valóságos volt, az a 8. kerületi bérház, ahol tulajdonképpen miért is lakott a fõszereplõ? Ott volt üresen az öregek otthonába paterolt anyja lakása... Tele a film ilyen agyf*szt okozó apróságokkal. Ha tévében ment volna film, 2 perc után elkapcsolok, de miután kifizettem a mozijegyet inkabb összeszorította a szám és végignéztem. Talán ha a mozit film közben elhagyókkal tartok jobban járok, mert az élmény 8 napon túl gyógyuló szellemi sérülést okozott. 10/1
vendus 2016 febr. 01. - 11:18:47 Előzmény Mr.Somebody
(6/38)
Kern Andrással vagyok egyidõs. Megjósoltam a férjemnek, hogy velünk egykorú lesz a nézõközönség. Mammut 12-es terem, nem kicsi. Kb. 3/4-ig megtöltöttük. Kopasz és õsz nézõk zömében. Néhány 40-es. Fiatal egy szál sem. Nem is volt a film alatt zabálás. És pattogatott kukorica bûz sem. Senki nem állt fel film közben. Az írók és a szereplõgárda a mi korosztályunk. Nem csak a moziból ismerjük õket. Remek színházat is csinálnak. Rétegszínházat, rétegnézõknek. Tömegek szórakoztatására ott vannak a TV csatornák.
Nem rossz film, nem világrengetõ. Kerntõl megszokott. Ragályi egy zseni - fantasztikusak a képek. Nem vagyunk egyformák. Nem tetszhet vagy nem tetszhet mindenkinek. Nagy eséllyel ki lehet találni, hogy mi felel meg az ízlésemnek. Ami nem, azt nem kell megnézni.
1/10
Mr.Somebody 2016 jan. 31. - 14:45:58 1/10
(5/38)
Ez a film megtestesíti mindazt, amit a fos magyar filmekben utálunk, aztán négyzetre emeli. Komolyan mondom, nincsenek szavak – egy jelenet nem volt, amit életszerûnek találtam volna, a színészek (a kislány különösen) mintha elõször olvasnák papírról a szövegeket, borzasztó. A történetet 10 percben is el lehetne mesélni, teljesen random és felesleges vágóképek fákról, a Gozsduról és a fõszereplõ VW-jérõl (termékelhelyezés much?) teszik fel a koktélcseresznyét a habra a tortán.

Életemben elõször láttam, hogy valaki tényleg felállt volna a film közepén és kisétált volna a moziból, de itt a kisterembõl 4-5 fõ is így döntött (és milyen jól).
Annál, hogy ez a film mekkora rakás szar, csak az sokkolt jobban, hogy itt a porton jelen pillanatban 7.2 pontos értékelése van.
Bigpapa 2016 jan. 29. - 10:59:18
(4/38)
Kicsit olyan erzesem van,amikor magyar filmet nezek,hogy csak a legritkabb esetben sikerul ugy forgatokonyvet irni,hogy a lendulet a film vegeig is kitartson. Az Argo 1 is ilyen,ahol vegig jo a film,a veget kiveve,azzal a gagyi tomegbunyoval,ami sehova se vezetett,csak lerombolta az addigi jol felepitett filmet. A Kontroll is ugyan ilyen. A film elso fele egy qrva jo vigjatek,aztan egy nezhetetlen gagyi kaosz drama,egy szurrealis f*szsag,amitol pont ott leallitom a dvd-t.
Ez a film is sajna ilyen. Lenduletesen indul,jo poenokkal,jo narracioval,aztan kisiklik a film,es nem tudja eldonteni,hogy vigjatek,vagy drama akar lenni. Hogy kirohogjem a foszereplot es a csaladjat,vagy probaljak egyutt erezni veluk?
A szineszi alakitasok szerintem nem jok. A lanyt alakito kiscsaj pocsek,Rajhona Adam kb 150 kilo lett,ettol szinte felismerhetetlen. Eszenyi tuljatszik. Aki jo volt,az a nagymama es neha Kern. Liptai meglepoen jol nezett ki ezzel a hajjal,sokkal termeszetesebbnek hatott,jol allt neki.
A film haromnegyedetol feszkelodtem,alig vartam,hogy vege legyen,mert borzalmas volt a forgatokonyv,vagy az eredeti konyv. Nem olvastam,igy nem tudom,alapbol ki baszta el?
De elbaszta sajnos. Egy 10 pontos,rohadt jo fekete humorral tuzdelt vigjatek lehetett volna,amit tobbszor is megnez szivesen az ember. De ezt tobbet nem nezem meg. Egynek elment,lattuk,penzt adtam a magyarnak,ezzel letudtam a jot :D

Nekem ez sajna 5/10 es csak azert,mert en is imadtam a szereploket.
8/10
Ledina 2016 jan. 24. - 14:24:34 8/10
(3/38)
Pár naturalis jelenet kihagyasaval akar tokeletes is lehetne, igy mekem csak 7/10. Vicces es elgondolkoztato, szuper szineszi alakitasokkal.
6/10
kambekk 2016 jan. 22. - 21:44:40 6/10
(2/38)
Kedves film volt számomra. Mert szeretem Kernt, és a többi színészt is. De a független - úgymond elfogulatlan - nézõknek lehet hogy nem fog így bejönni. Jobb mint a Csudafilm volt. Pláne mint a Miniszter. De ha a pozitív elõítéletem is sokad dobott rajta.

Nem részletezném, de a revizor kritika nagyjából elmondja a film gyengeségeit.
user11 2016 jan. 15. - 14:02:35
(1/38)
Kern András új rendezése.
Elõzetes: https://www.youtube.com/watch?v=QabQWVtLkCA