offtopic
gyurmatomi 2009 nov. 27. - 06:26:14
(141/321)
Nem bírom elviselni, ha valaki leköpködi a filmtörténet egyik legnagyobb alkotását, ráadásul a kedvenc rendezõmtõl... Ez a filyu rendezte a 6.érzéket, a lány a vízben-t , AZ ESEMÉNY - t stb...stb... És most jön a le
gyurmatomi 2009 nov. 27. - 06:20:25
(140/321)
Miért löktél ki, te filyu, ha az embernek van saját véleménye, az még nem lehet baj...
gyurmatomi 2009 nov. 24. - 05:33:55
(139/321)
Nemo Identitas Aquarius 2009 nov. 21. - 14:18:08 Előzmény zampano
(138/321)
Te a barátok közt szereplõivel tudsz azonosulni?
Nemo Identitas Aquarius 2009 nov. 21. - 14:13:31
(137/321)
Az egyetemes filmmûvészet egyik legnagyszerûbb alkotása.
8/10
BabyBaba07 2009 okt. 18. - 01:02:31 8/10 Előzmény Bence17
(136/321)
Alapmû.
9/10
Bence17 2009 okt. 11. - 19:49:27 9/10
(135/321)
REMEK!!!10/9
twillight 2009 jún. 30. - 20:01:23
(134/321)
A második rész jobb.
8/10
Numa 2009 jún. 30. - 18:49:56 8/10
(133/321)
Jó kis film. Robin Williams nagyon jól alakított és most a szerepe is normális volt. Jó volt a szöveg. Ben és Matt nagyon jól megírták azt a forgatókönyvet. Matt Damon meg király volt!
zampano 2009 jún. 23. - 21:02:08
(132/321)
A probléma az, hogy a film valószínûtlen fõszereplõjének problémájával képtelenség azonosulni.
timikeee 2009 jún. 23. - 20:52:27
(131/321)
Egyszerûen fantasztikus ez a film! Párszor még biztos megnézem :)
Matt Damon alakítása remek volt.. Robin Williams meg egyszerûen zseniális...!
kisbogáncs 2009 jún. 18. - 16:25:04 Előzmény kisinyov
(130/321)
Szerintem simán felér Robin Williams alakításával, és tényleg megérdemelte volna. Egyik nagy kedvencem is ez a film..
CrazyBoy 2009 jún. 06. - 13:25:56
(129/321)
Az egyik favorit.
10/10
antika4 2009 jún. 06. - 12:38:39 10/10 Előzmény kisinyov
(128/321)
Zseniális film. Igazi klasszikus. Nagyonn jó film. Érzelmes, humoros, jó színészek játszanak benne. 10/10
kisinyov 2009 ápr. 30. - 00:36:54
(127/321)
Szerintem Matt Damonnak is adhattak volna egy Oscart a fõszerepért.Véleményem szerint zseniális alakítást nyújtott,ez vitán felül áll.Bár Robin Williams alakításával azért nem ér fel,de ez nem kissebbíti csodálatos játékának értékét.Bevallom én ezen a filmen bõgtem mint egy kisgyerek.Hihetetlenül megindító,az élet legfontosabb kérdéseit feszegetõ,gyönyörû film.Olyan amit nem felejt el az ember.Hát ennyi.
e.x.i.m.ó 2009 ápr. 11. - 16:13:11 Előzmény Isti92
(126/321)
egyetértek nekem is nagyon tetszett:)
10/10
Isti92 2009 ápr. 04. - 11:52:26 10/10
(125/321)
Nagyon jó film! Nem gondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog. Fantasztikus és elgondolkodtató... 10/10 és nem túlzok, engem megfogott.
9/10
Bellavita 2009 febr. 08. - 16:04:44 9/10
(124/321)
Alapfilm. Életrõl, vágyakról, lehetõségekrõl, sorsokról.Matt Dammon nagyon jó, Ben Affleck kevésbé....Robin Williams visszatér a Holt költõk társasága-ban alakított karakterhez, a "mentor"-hoz, aki rávezet a JÓ-ra az ÚT-ra, s fûszert ad a filmnek.Közben elhangzanak örök érvényû igazságok, mélyreható beszélgetések, melyek elgondolkodtatnak. Néhol kicsit túl giccses, s ki tudja mennyire életszerû a happy end, de ez a film így kerek egész.A Zseni figuráját Matt Dammon jól játsszik, s hitelesen adja át a belsõ változás útját. Bár néha nem túl reális, hogy mindenféle elõtanulmány nélkül, téglarakodás után csípõbõl tüzelve old meg olyan matematikai egyenleteket, mely professzoroknak is nehézséget okoz....De az amerikai filmek alapeleme. Összességében hatásos, megindítja az ember szívét és gondolatait, tehát 9/10
Skanoja 2009 febr. 06. - 20:02:25
(123/321)
Fantasztikus film!
Én azon gondolkoztam miután láttam, hogy mennyi szociálisan hátrányos (de egyébként értelmes) gyereket lehetne megóvni az elkallódástól, lezülléstõl, ha nekik is "megadatna egy ilyen Sean," közel állna hozzájuk egy nagyon jó pszichológus, pedagógus, vagy legalábbis egy olyan személy aki ért a lélekhez, és akire felnéznek emiatt...és aki finoman jó útra tereli és önismeretre sarkallja õket...
Nekem a filmben hihetetlenül tetszett ez a folyamat! Fõleg mivel olyan pályára készülök, ahol - még ha nem is ilyen mértékben - de van esély arra hogy hasonló dolgokat megéljek.
dave1 2009 febr. 03. - 23:28:27
(122/321)
Egy film, ami egy olyan fiúról szól, aki nem akarja, vagy méginkább nem tudja felmérni saját helyzetét a világban. Nem érti a világot, és azt, hogy maga a világ miért ismeri õt jobban, mint saját maga. De önmagával sincs békében, védekezik mindentõl, ami esetleg segítheti, így majdnem eldobja kivételes tehetségét is, melyhez hasonlóért, ahogy Ben Affleck is foglamaz: "Bármelyik srác odaadná mindenét". És egyszercsak jön egy ember, aki belelát a lekébe, õ Sean. Nem derül ki teljesen pontosan, csak néhány kapcsolódási pontot tudhatunk, de úgy tûnik, mintha Sean egy kicsit saját magát látná Willben.Tisztában a fiú fájdalmaival, szorongásával, a világba vetett pesszimizmusával, egyedül ennek okát nem tudja pontosan, de elhatározza, hogy a fiú bizalmába férkõzik, az egyetlen barátja, lelki társa lesz. Bár minden pszichiáter így értene a lélekhez, mint Sean. A legmélyebb sebeket szakítja fel a fiúban, de nem hirtelen, szépen lassan, hogy ne fájjon annyira. Lenyûgözõ a folyamat, ahogy szépen lassan kibontja Willt, és hogy a végén rádöbbenti arra, milyen értékes, hiszen nem véletlenül született annak, ami: zseninek. Persze iszik, drogozik, szexel, verekedik stb. stb., mint minden utcakölyök, de õ más. Sokan örülnének neki, Will azonban ezt próbálja eltitkolni, de az ösztön az ösztön. A cselekvésre való hajlam, hiszen érzi, hogy több van benne, és Sean segítségére végül megbékél ezzel, és természetszerûen elõnyt kovácsol késõbbi életének fényében. Ben Affleck és Matt Damon gyönyörû történetet írt, látszik a szoros barátság, hisz az egész filmet áthatja a sok mély lelki kapocs, a kimondatlan szeretet akár a barátok, akár Sean és Will között. Megérdemelet volt az Oscar és a Golden Globe. Ahogy Robin Williams szobrocskája is. Mintha erre a szerepre született volna, és mintha saját tragédiáját vitte volna váaszonra, minden rezzenete éppoly hiteles. Ez elmondható Matt Damonra is, kettejük jelenetei a legerõsebb részek a filmben, hisz mindkettejükbõl ösztönösen jön a düh vagy épp a szeretet, vagy a megbecsülés egymás iránt, a végén pedig sírva borulnak össze, és persze a mi szemeink is könnyesek lesznek. Sajnos Will néha cselekedik elhamarkodottan: szerelmét korán 'üldözi el', nem kér tanácsot Seantól, rosszul cselekszik. Dehát semmi nem lehet fenékig tejfel, ráadásul sajnos nem az derült ki, hogy Will szerette volna a lányt, sokkal inkább az ellenkezõje. Valószínûleg így is volt. Minnie Driver azért jól játszott, kedvencem az elsõ szex elõtti csevely, az már-már komikus. Ben Affleck engem az utolsó jelenetben gyõzött meg igazán, amikoris arcán látszik egyszerre a fájdalom, hogy elment a legjobb barátja, és a felhõlten örömmel elegyedett büszkeség: barátja végre azt csinálja, amire hivatott. Ami nagyon tetszik még a filmben, hogy egy-két 'muszáj érzelmesnek lenni' jeleneten kívûl nem túloznak a színészek, sem a forgatókönyv. Sok érzés kimondatlan, és ezt a színészi játék remekül érzékelteti, nem lesz túlérzelgõs, és így is marad pár könnycsepp a szemünkön, mikor vége a filmnek. Gus Van Sant rendezésében remek kis film készült arról,m hogy az életben talán legfontosabb, hogy legyen egy igazi társ, egy olyan valaki, aki talán még démonainkat is segít elûzni, hogy ezáltal bontakozzunk ki, és hogy ezáltal boldogok legyünk. Na meg fogadjuk el, ha valakinek mi vagyunk ez az ember. Néha ezt is nehéz.