10/10
dantonb 2012 máj. 13. - 14:54:34 10/10
(241/321)
"nem vagyok én egy Will Hunting hogy pontosan számoljak....:-)" :D
Namármost atöbbivel egyetértek,és itt valaki fikázta Matt Damont,aki itt nagyon is jó ,legalább annyira mint pl Caprio a Titanicban vagy bárhol.Túl sok filmszerpére nem emlékszem persze,de nem hinném hogy elmaradna a jobbaktól gondolok pl Patrick Swaeizre hogy csak a szerintem jobbakat említsem.
Sz. Péter 2012 máj. 13. - 14:00:53
(240/321)
"Teljesen irreális és távól áll a valóságtól"

Attól, hogy valaki nem látott még földönkívülit, nem biztos, hogy nem léteznek! ;)
10/10
greghouse 2012 máj. 13. - 13:56:38 10/10
(239/321)
Bocs, javítás: nem norvég, hanem svéd, és nem "származású", hanem tényleg svéd, ott is van lakóháza, felesége, öt gyereke. Strindberg drámákban szeret játszani, drámai szinész, kár, hogy keveset látjuk.
10/10
greghouse 2012 máj. 13. - 13:51:28 10/10
(238/321)
Pont ezt akartam mondani. Emlékeztet egy része Forman "Amadeus"-ára, talán szándékoltan, mikor a matek professzor összeomlik, és bevallja, hogy õ okos is, tehetséges is, évekig gürcölt dolgozott, el is ért valamit, erre idejön ez a takarítófiú (csak éppen a Salieri által használt "creature" szót nem mondta), és pár óra alatt megold mindent. Szerintem is vannak ilyen emberek, ha nem is gyakori. De miért csak a gyakori esetekkel kellene foglalkozni?
Az is igaz, hogy az ilyen emberekre olyan kegyetlenséggel lecsapna az USA itt is megjelenõ (a 14 közül legnagyobb hatalmú) titkosszolgálata, az NSA (Nationl Security Agency), akkora pénzt ajánlana neki, aminek aligha tudna bárki ellenállni, fõleg, hogy azt kellene csinálnia, amit szeret csinálni. Nem valószínû hogy bárki visszautasítana egy NSA-s fizetést, dehát ez egy ilyen film.
...Egyébként Robin Williamsnak két filmje tetszik legjobban (bár majdnem mind jó), a két "Good..." kezdetû, ez, és a Good Morning, Vietnam. Meg a Holt költõk társasága, meg a Mrs. Doubtfire. Jól van na, ez már négy, dehát nem vagyok én egy Will Hunting hogy pontosan számoljak....:-)

...és nagyon jó volt Stellan Skarsgard, kevesen ismerik el, nagyon jó (norvég származású) színész, sajnos mindig gonoszakat játszatnak vele, ma Skarsgaard este is volt, mert az Ocean's Eleven-ben õ az aki lenyúlja a cuccot. Jó az a színész...Matt Damonnak meg jók ezeek a szerepek (magára írta barátjával, Ben Affleckkel), szinte ugyanaz, mint a másik jó alakítása, a Tehetséges Mr. Ripley.
Jó volt, és jó volt a vége is (bár kissé várható), mikor a csajt választja az állás helyett, és R.W. azt dünnyögi "a szemét .. lelõtte a poénomat", mivel hogy õ azt akarta elérni a srácnál, hogy a szívére hallgasson, és arra figyeljen ami igazán fontos neki (nyilván a halott felesége miatt is).
10/10
dantonb 2012 máj. 13. - 01:21:22 10/10 Előzmény pcujsag
(237/321)
Hát afilm nem kell hogy feltétlenül földhözragadt valóság legyen,nem baj az ha van benne a fantázia birodalmából is .A nézõ is igényel sokszor nem mindennapi sztorikat.szerinted az reális hogy egy 4 éves gyerek operákat ír és fejbõl lejátszik elsõ hallásra hosszú zenemûveket?És képzeld ráadásul ez megtörtént .úgyhívták az illetõt hogy Mozart.Namármost miért ne lehetne elképzelni a matematika Mozartját? vagy ott volt a kis Gaus,aki játékból megoldotta az elsõ n szám összegének képletét stb
Summa summárum ez egy jó kis film.
1/10
pcujsag 2012 máj. 12. - 23:53:04 1/10
(236/321)
Le tudják adni ezt a gyengusz filmet ennyiszer :D. Teljesen irreális és távól áll a valóságtól. Már nincsen mit vetíteni úgy látszik.
9/10
technokrata 2012 máj. 08. - 19:34:45 9/10 Előzmény Killbox
(235/321)
Hát szerintem baromi jó színész a pali.
10/10
karisoft1 2012 ápr. 16. - 01:38:06 10/10 Előzmény fenrir
(234/321)
mestermû...11/10
fenrir 2012 márc. 25. - 14:45:51 Előzmény StArTrEk1995
(233/321)
sekiteni nem
StArTrEk1995 2012 márc. 14. - 15:40:18
(232/321)
valaki tudna sekiteni?
fenrir 2012 márc. 11. - 01:17:39 Előzmény pelika
(231/321)
én kb 20x láttam eddig, de bármikor meg tudom nézni... szép mese :)
10/10
tixtina 2012 márc. 11. - 00:56:14 10/10
(230/321)
Kár,hogy ilyen késõn vetítik:( Még nem láttam,szerettem volna megnézni.Remélem adják még,korábbi idõpontban:D
10/10
pelika 2012 márc. 10. - 19:21:18 10/10
(229/321)
Hatodszor láttam, de nem tudom megúnni
Killbox 2012 márc. 10. - 13:13:52
(228/321)
Matt Damon minden szerepben hiteltelen,számomra nem színész,csak egy ripacs filmsztárocska.(?) A legröhejesebb persze mint Jason Bourne volt. Õ mint a hidegvérû ex-kommandós gyilkológép alteregója? :D:D:D:D
kiarasy 2012 márc. 03. - 14:35:58 Előzmény lohana
(227/321)
Hûûûha...
Akkor az elsõ repülõgépeket is mérnöki irodákban tervezték, majd a gyártósoron a fizikai munkások összeszerelték. Merthogy egyetlen prototípus miatt bizonyára csináltak gyártósort is, nehogy mérnökbá' kezecskéje megnagyobbodjon, agyacskája elcsökevényesedjen, járása elmackósodjon. Mert hogy is nézett volna ki szegény egy prezentáción ilyen külsõ jegyekkel. Hiteltelen, ugye? :D
9/10
technokrata 2012 febr. 21. - 21:06:12 9/10
(226/321)
Zseniális film! Nagyon tetszik.
offtopic
_Enzooka_ 2012 febr. 12. - 15:47:38 Előzmény lohana
(225/321)
"Lényeg az, hogy nem lehet PÁRHUZAMOSAN használni az agyat gondolkodásra és fizikai munkára mert kiég."

Bazze, februárban ellõni az év viccét.. áhhh... nem tudsz idõzíteni. :DD Az agy hogyan végez fizikai munkát, áruld már el?


"kiég" :DDD
lumpen 2012 febr. 12. - 11:41:17 Előzmény lohana
(224/321)
Ne haragudj de ekkora baromság mellet nem tudtam elmenni szó nélkül!
Gondolom ezeket valami könyvbõl szedhetted össze,de lapátot még nem láttál élõben!
Szóval miért is ne fejlõdhetne az agy több irányba?Kiégtek a zsenik a fizikai munkától?
József Attila gyermek korától végzett NEHÉZ fizikai munkát!Sorolhatnám még,a példákat,de inkább megkérdezném,szerinted egy márvány szobor készítõje nem mûvész,vagy nem igényel fizikai munkát a márvány megmunkálása?Van még pár ilyen mûvészeti ág ami igencsak igényli a fizikai munkát!
A fizikai munkásnak azért lesznek nagy mackós kezei,mert használja õket,ilyen egyszerû,tudod a szervezet alkalmazkodik.Nehézkes lenne egy fizikai munkás mozgása?Menj kössél bele valamelyikbe,olyan sebességgel fogod már a második állast kapni,hogy az elsõtõl kirepülõ fogaid még nem fognak földet érni,mikor az már csattan.
Tehát egy sportolónak is azért lesznek finomak a mozdulatai,mert nagyon sokat ül otthon az asztalnál és elmélkedik,tanul.Nem a sok edzéstõl,fizikai megterheléstõl,gyakorlástól?
Illetve a logikád szerint,a legtökéletesebb,igazán finom mozgása a matematikusoknak,programozóknak,jogászoknak stb. lenne?Azokkal az emberekkel szemben akik használják a testüket rendszeresen.
A finom mozgás alatt ugyebár a lehetõ legpraktikusabb,legkevesebb erõvel leghatékonyabban mûködõ mozdulatokat értjük,igaz?
Tehát állításod szerint az agy és a szervezet nem alkalmazkodik a körülményekhez,amennyiben fizikai munkát végzel nem fejlõdik a mozgáskultúrád,és mint megtudtuk tõled a gondolkodásod is leépül,ezzel szemben aki az asztalnál elmélkedik egész nap az okos is lesz,és még a mozgáskultúrája is fejlõdik.
Attól mert összeszedtél valahonnan ennyi baromságot,még át is gondolhattad volna õket mert ezek az állítások jobban ütik egymást,mint a film jelenetei.Valamint elég merész kijelentésnek tartom,hogy egy ember nem fejlõdhet több irányba,mert egymás rovására mennek.
De leginkább azt javasolnám próbáld is ki a fizikai megerõltetést a valóságban,rá fogsz jönni nem olyan borzasztó az:D
1/10
pcujsag 2012 jan. 23. - 20:49:18 1/10
(223/321)
Igen és ez így is van, ellenben ez a film nagyon gyér ! Kies érzelmi világú egysíkú ezen a téren és valóban irreális maga a tõrténet. És sajnos beleélés szintjén is lehetetlenséget kívánnak a nézõtõl.

Amúgy ilyen nincsen, hogy a gyerek fizikai munka mellett könyveket olvas ki és tanul meg és hogy ennyit tud, ez képtelenség és már irritáló.
miénkittatér 2012 jan. 17. - 18:49:31
(222/321)
Bezzeg a Játsz/ma címû filmben minden simán megtörténhet a valóságban....Szerinted :)