Túrin 2012 máj. 28. - 10:03:05 Előzmény greghouse
(261/321)
DiCaprio két klasszissal nagyobb színész, mint Matt Damon.
1/10
pcujsag 2012 máj. 28. - 01:09:35 1/10
(260/321)
Azok érdekes és izgalommal teli lebilincselõ filmek voltak, ezzel az igénytelen szeéttel ellentétben :D.
1/10
pcujsag 2012 máj. 28. - 00:42:06 1/10
(259/321)
Igénytelen, hulladék film és mindenki aki ezt a szemetet élvezni tudja, csak sajnálni lehet.
almuska 2012 máj. 27. - 22:45:49 Előzmény Kimber
(258/321)
Miért mire számítasz a szemétcsatornáktól?
1/10
pcujsag 2012 máj. 27. - 22:41:39 1/10
(257/321)
Unalmas maga a film is. Elég pocsék munka volt.
10/10
Kimber 2012 máj. 27. - 21:23:01 10/10
(256/321)
Az unalmas, hogy egy ilyen kiváló alkotást(is) negyedóránként megszakítják reklámokkal.
offtopic
kata3 2012 máj. 27. - 20:08:52
(255/321)
Köszönöm! :-)
offtopic
kata3 2012 máj. 27. - 19:33:29
(254/321)
Én nem ezt hívnám médiaszennynek. Nézz végig a mai ifjúságon akár az utcán tömegközlekedve, vagy akár a közösségi oldalakon. És meglátod mit mûvelt velük a média, mivé váltak a médián nevelkedve. Követik, majmolják amit ott látnak. A celebkéket, a reklámokat. Ez a szenny, a médiaszenny. Szégyen, a média szégyene. Ez a probléma és nem a filmek gyakori vetítése.
árvácskácska 2012 máj. 27. - 18:45:37
(253/321)
.
Alasseo 2012 máj. 27. - 09:47:38 Előzmény kata3
(252/321)
Khmmm... bármennyire is jó film, kicsit már unalmas, hogy ezt a filmet kötelezõen le kell adnia minden héten egy csatornának. A gagyiság és amatõrizmus csúcs a magyar médiaszenny.
kata3 2012 máj. 15. - 16:23:43
(251/321)
StArTrEk1995 2012 máj. 15. - 15:56:03
(250/321)
Valaki tud sekiteni ast a samot keresem amikor a vegen megy az autoval es az a sam megy.
10/10
dantonb 2012 máj. 14. - 22:55:45 10/10
(249/321)
Ez itt túl bõséges téma lenne ,úgyhogy maradjunk abban hogy tételezzük fel amásikról hogy jót akar,hogy ennek érdekében tépi a száját legfeljebb téved,és ezt ne zárjuk ki a saját esetünkben sem.Erre való avita ,érvek cseréje ,már bizonyos IQ felett.Zárójel:igen rossz irányba mennek a dolgok igencsak rossz irányba ,szerintem a rendszerváltás óta alegrosszabb irányba.
10/10
dantonb 2012 máj. 14. - 22:52:12 10/10
(248/321)
Hát sajna van egy rossz hírem nem lehet lapos aFöld csak viccbõl,hiszen néhány ember saját szemével látta az ûrhajó ablakából hogy gömbölyû:)És ezen kívül még más rengeteg közvetett bizonyíték is van pl az Eötvös inga.Hogy meg lehetne magyarázni hogy lapos? ,nyilván hiszen évezredekig meg is magyarázták.Kvázi ha elindul melletted egy vonat ,akkor azt is hiheted hogy te mész és õ áll.csak koordinátarendszer kérdése az egséz,de ha már ki van választva ,akkor csak õ megy tE nem.
10/10
greghouse 2012 máj. 14. - 22:30:44 10/10
(247/321)
...nem is tudod, milyen érdekes kérdést vetettél fel.
Lehet, hogy téged nem érdekel, engem igen, legfeljebb törölsz.
A Geocentrikus világképpel, mely szerint a Föld körül forog minden más, éppen úgy meg lehet magyarázni az összes égi jelenséget, mint a Helicentrikussal (Kepler), mi szerint a Föld forog a Nap körül.
Csak sokkal bonyolultabb matematika kell hozzá.
Namost az, hogy mi a bonyolult, és mi nem....
....Tényleg lehet, hogy a Föld lapos, és egy teknõsbéka tartja a hátán.
Komolyan. Tekintsünk el a vodkától amit most kortyoltam.
..Van egy kis matematikai tudásom.
akármennyire csodálkozol, annak a valószíûsége, hogy holnaptól minden macskának hat lába lesz, matematikailag pontosan annyi, mint az, hogy nem hat lába lesz.
..(Azért a londoni fogadóirodákban nem fogadnék rá, bár több milliárdos oddsszal adnák, gondolom).
Namost, a Föld lapos.
--Az, hogy ki az Eukledoszi, ki a Kepleri, ne adj Isten a Newtoni sõt Einsteini világképpel magyarázza azt, hogy a csillagok hogy látszanak kicsinyes távcsöveinkben, az véletlen kérdése, mert bármelyik elmélet alapján bármi megmagyarázható, csak kellõ matematikai tudás kérdése.
..Ha akarod, bebizonyítom, hogy egy egyenlõ kettõvel, és az életben nem cáfolod meg, mert olyan u.n. "sejtésen" alapul, amit soha senki nem bizonyított sem nem cáfolt.

...Következésképp...
................Lapos a föld?......
...................................Igen, lehet..
gh
10/10
greghouse 2012 máj. 14. - 22:16:50 10/10
(246/321)
Helyesen tetted a szólalásod, barátom, noha eddigi hsz.-ink szerint politikailag nem a ugyanazon oldalon állunk, de..
..DE ÉPPEN EZÉRT.
............................offtopic jön...............

Én magam nemzeti konzervativ voltam. Rájuk is szavaztam. Már bánom, mea culpa, sajnálom. A kereszténység jelszavával ennyit ártani, talán Szálasi tudott. De nem akarom belekeverni a politikát, ez egy filmes topic. Én a magam részérõl örülük, hogy más nézõpontból is el tudunk beszélgetni, és én soha nem fogok zsidózni, cigányozni, stb., és remélem mások sem fognak nácizni, fasisztázni.
...Nem jó irányba megy ez az ország, de neked meg nekem van a legkisebb beleszólásunk (sajnos) hogy merre menjen.
Jó lenne, ha legalább abban egyetértenénk, hogy valahogy nem jó irányba megy a kormány. Lehet, hogy te a másik oldalról, én meg az egyikrõl, nem tudom.
De jó lenne, ha errõl esne szó, és legalább ne egymás anyját szidjuk.
Én nem fogom szidni semmilyen hozzátartozódat. Viszont nem is vagyok, voltam fasiszta sem náci.
..........................offtopic vége..........................................

A Good Will Hunting egy érdekes kérdést vet fel.
Mi lett volna emberekkel száz éve, ha lett volna média?????
Most komolyan.
Lehet, hogy Adolf Hitler vagy Sztálin öt perc alatt gyarmatosítja a világot?
Szerintem lehet.
Mi lett volna, ha tényleg létezett volna Will Hunting (tudjuk fantázia), de lehet, hogy volt.
mi lenne ma, ha ma találná meg bármelyik titkosszolgálat, a mai informatikai, ûrtechnológiai, mikrobiológiai, stb. eszközeivel?
Lehet, hogy már nem is élnénk.
Válaszok nincsenek, csak kérdések.
gh
10/10
dantonb 2012 máj. 14. - 22:11:01 10/10
(245/321)
A Föld meg juszt is lapos.
10/10
greghouse 2012 máj. 14. - 22:02:36 10/10 Előzmény dantonb
(244/321)
..nem egészen ide illik, de talán picit..
olvasom a Guinness rekordok könyvét, és aszongya: a világ legpontosabb és legpontatlanabb számai (most a legpontosabbra nem térek ki, klikk oda).
..A legpontatlanabb, az USAban, Indiana államban, a 19. szd.ban törvényben(!) rögzítették, hogy márpedig a "pi" (görög pi, a kör kerületének és átmérõjének hányadosa) 4. (Négy.)
Azóta tudjuk (de már akkor is tudták, hogy 3,141592stb..., és számítógépedk több milliárd számjegyig kiszámították), szóval tudjuk, mondjuk a matekot utáló (következésképp általam nem kedvelt) diák nyelvén, hogy "pi" az "kb." 3,14.
...Amerikaiak. Amikor a törvényt hozták, már minimum tizenhatezer jegyre ki volt számolva a "pi" értéke, ami 3,14 stb. Namost világos, törvényt kellett hozni. Okos Indiana állam beli képviselõk (Gauss és többiek már rég halottak), törvénybe hozták, hogy bizony, a pi értéke márpedig négy (4). Akkor már tudták, hogy 3,14stb, amit egy nyolcadikos magyar általános iskolás tud, de ott ez a törvény. A 3 közelebbi lenne, mindegy.
..Nem ez a lényeg, hogy mennyi a "pi" értéke.
A lényeg, hogy a mai napig érvényben van.
Amerika precedens törvényrendszere szerint Indiana államban (máshol nem, de ott) ez érvényes.

...Vigyázz hát, felebarátom. Ha Indianában veszel földet, ott a sugárt nem 3, 14-gyel, hanem 4-gyel szorozzák meg. A mai napig, és ez nem vicc, mert amerikában precedens törvény van, pl. vannak városok ahol csütörtökön nem szabad a lóra köpni.

no ehhez tartsd magad. A világ megy, a karaván halad, a pi értéke Indianában négy. Pont.
10/10
dantonb 2012 máj. 14. - 21:53:30 10/10
(243/321)
Ezt én is így gondolom ,csakhát mivel itt korábban leszólták Damont tettem egy gyors összehasonlítást és nagyvonalú voltam ,mert azt írtam hogy legalább olyan jó mint Caprio sõt .És nem nyálas, ezt most teszem hozzá.
10/10
greghouse 2012 máj. 14. - 20:55:34 10/10 Előzmény dantonb
(242/321)
Nyilván ízlés dolga, de Matt Damon szerintem több körrel jobb, mint DiCaprio.
Bár mi, pasik, nyilván kicsit ösztönös ellenszenvvel viseltetünk a "szép" férfiakkal szemben, akiket a csajok istenítenítenek, ennek ösztönös féltékenység az oka, tudjuk. De a csajok is így vannak (tudtommal) a szép nõkkel.
Matt Damonról nekem is az volt az elsõ benyomásom hogy egy a sok alsónadrág-reklám srác közül (ami pl. Brad Pitt tényleg volt). Aztán a Tehetséges Mr. Ripley és a Good Will Hunting meggyõzött, hogy jó a srác.
Férfitársaim, el kell ismernünk, hogy vannak jó pasik akik tehetségesek IS. Utáljuk õket kezdetben, de a filmek néha meggyõznek. (DiCaprioról sosem gyõzött meg hogy jó színész lenne, még a Titanic sem, szerintem Damon sokkal jobb lett volna.)
Plusz, Damonnek írói tehetsége is van, nagyon régóta személyes jóbarátok Ben Affleck-kel, filmekben is együtt szerepelnek, együtt írták ezt is. Ben Affleck pedig klasszikus tehetség.
Szóval röviden, elismerem, nem minden alsógatya-reklám külsejû Hollywoodi színész hülye. Matt Damon biztos nem. (Ben Affleck meg nem alsógatya reklám.) De az általam tényleg nem kedvelt Brad Pitt is nagyon jó volt a 12 majomban (bár ott az egész film nagyon jó, szinte elrontani sem lehetett a szerepet), vagy a Meet Joe Black ben is jó volt (ott meg Sir Anthony Hopkins nyûgöz le mindenkit, de Pitt igyekszik, és nem rossz.)

Szóval megkövetek minden csajt, akik elõtt a szépfiúkat lehúztam. Damon nagyon jó, és Pitt sem rosszabb az átlagnál. DiCapriorol azért inkább továbbra sem mondanék semmit. (Õ egy kicsi elkésett macauley caulkin...)
...Most persze, lehet visszavágni, hogy a csúnyaság sem garantálja a sikert. Így is van.
Sokat lehetne errõl elmélkedni, de nem fogok (tudnék), azért a csajok bevallhatják, hogy mondjuk Hollywoodban enyhén szólva nem hátrány, ha elõtte Playboy modell volt valaki (akár egy Michelle Pfeiffer is, vagy Jessica Lange).

Vissza a témához...ez egy nagyon jó film, nagyon jó színészekkel, négy óriási színész (Matt Damon, Ben Affleck, Robin Williams és természetesen Stellan Skarsgard) szép játéka valamirõl, amit bizonyos Füst Milán úgy fogalmazott.
"Romantika? Az, ami lehetséges - de nem valószínû".