Bendzsur 2015 máj. 31. - 10:42:01 Előzmény stenimore
(293/313)
Tökéletesen igazad van!

Vak embernek lehet áradozni a full panorámáról.... de minek.....
10/10
stenimore 2015 máj. 19. - 23:16:02 10/10 Előzmény Bendzsur
(292/313)
nem érdemes vitázni ,mert egyeseknek ez a film magas.
10/10
stenimore 2015 máj. 19. - 23:14:49 10/10 Előzmény -NOMAD-
(291/313)
Akkor mondjál egy jobb filmet,van rá fogadásom hogy ehhez képest nagyon gyenge lesz .
Bendzsur 2015 máj. 19. - 16:51:24
(290/313)
Hát akkor most reagálok;

"Ezt mûnek mered nevezni?"

- Igen, mert megérdemli.

"Ez egy izzadtságszagú oscar díj keresése" 2 teljesen középszerû színésznek,"

- Na itt álljunk csak meg!!!!; Mitõl izzadtságszagú? Talán hugyoznia kellett már az operatõrnek? Vagy talán R.W-nek másnapra kellett 1 instant oscar?
Engem különösen izgat, hogy Ben Afflecket, különösen Robin Williamsat, hogy nevezheted középszerûnek? Ez egyszerûen méltatlan rájuk nézve... Nem csak én írom, a tény kedvéért idekopizom neked a díjait;

"Díjak és jelölések

Golden Globe-díj, Cecil B. DeMille-életmûdíj – 2005
Oscar-díj, Legjobb férfi mellékszereplõ díja – 1998 (Good Will Hunting)
Golden Globe-díj, Legjobb férfi színész (komédia vagy musical) – 1994 (Mrs. Doubtfire – Apa csak egy van)
Golden Globe-díj, Különdíj – 1993 (Aladdin)
Golden Globe-díj, Legjobb férfi színész (komédia vagy musical) – 1992 (A halászkirály legendája)
Golden Globe-díj, Legjobb férfi színész (komédia vagy musical) – 1988 (Jó reggelt, Vietnam!)
Golden Globe-díj, Legjobb színész TV-filmben díja – 1979 (Egy úr az ûrbõl)
Golden Globe-díj, Legjobb férfi színész (komédia vagy musical) jelölés – 1999 (Patch Adams)
Golden Globe-díj, Legjobb férfi mellékszereplõ jelölés – 1998 (Good Will Hunting)
Oscar-díj, Legjobb férfi fõszereplõ jelölés – 1992 (A halászkirály legendája)
Golden Globe-díj, Legjobb férfi színész (dráma) jelölés – 1991 (Ébredések)
BAFTA-díj, Legjobb férfi fõszereplõ jelölés – 1990 (Holt költõk társasága)
Golden Globe-díj, Legjobb drámai színész jelölés – 1990 (Holt költõk társasága)
Oscar-díj, Legjobb férfi fõszereplõ jelölés – 1990 (Holt költõk társasága)
BAFTA-díj, Legjobb férfi fõszereplõ jelölés – 1988 Jó reggelt, Vietnam!
Oscar-díj, Legjobb férfi fõszereplõ jelölés – 1988 (Jó reggelt, Vietnam!)
Golden Globe-díj, Legjobb férfi színész (komédia vagy musical) jelölés – 1985 (Moszkva a Hudson partján)
Golden Globe-díj, Legjobb színész TV-filmben díja – 1980 (Egy úr az ûrbõl)
Emmy-díj, Legjobb színész TV-filmben díja – 1979 (Egy úr az ûrbõl)"

- Na szóval ennyit az õ középszerûségérõl......

"akik most sem nyújtanak semmi maradandót."

- Hát mégis,hogy értelmezed a maradandót; Talán bombázniuk kellett volna, vagy atombombát ledobni???

"Valahogy nem tartom életszerûnek és hitelesnek ennek a zsenikultusznak a fetisizálását."

- Az igaz, hogy nem jellemzõ, hogy zsenik gyakran születnek bárhol is a világon....De az miért baj, hogy a filmnek a mondanivalója a szupertehetségek respektje?
Különösen úgy, hogy ez nem is valamiféle propagandaízû szenzációhajhászat...

"Mit is lett volna ha nem karolják fel Einsteint?"

- Erre meg mit lehet írni/mondani?; Mi lett volna,ha nem született volna meg példának okáért Nikolausz Kopernikusz???

A maradék hozzászólásodról meg még annyit, hogy nyilván amik nem tények, azok teljesen szubjektív dolgok, tehát izlésbeli dolgok... Kinek mi tetszik....

De azért a világ köztudottan legelismertebb szinészeit ne minõsítsük már le, meg a feltalálók elméleteirõl ne itélkezzünk már, mert az meddõ vitákba torkol!!!
4/10
-NOMAD- 2015 ápr. 19. - 23:55:00 4/10
(289/313)
Nagyon túl van értékelve szerintem. Az alapötlet tetszett a most is aktuális problémával (elpocsékolt tehetség/élet), de a megvalósítás volt az, ami nagyon lehúzta a filmet. Drámához mérten a drámai pillanatok együgyûek és elhadartak. Szeretem a happyendet, de ebben a fimben azt is eltolták. A barinõ erõltetett szereplése kiborított ... viszont a humora tetszett a filmnek. Lassú és vontatott, sokszor unalmassá vált. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány jelenet tetszett igazán. 4/10 Nem ZS kategória, de nem is eget rengetõ kultuszfilm ... bõven kihagyható.
eIemes 2015 ápr. 19. - 18:07:07
(288/313)
ez tök jól néz ki :)
proklima 2015 ápr. 19. - 13:35:30
(287/313)
Értem.
offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 19. - 12:41:06
(286/313)
Csak arra céloztam, hogy amit a zárójelben írtál azok a dinamika ill. kinematika tárgyköréhez tartoznak.
A mechanikának ezen kívül még sok egyéb részterülete van. Pl statika.
Tanultam, majd alkalmaztam ezekbõl eleget. ;)
proklima 2015 ápr. 19. - 11:16:58
(285/313)
"differenciálegyenletek nem voltak benne"
Az egyenlet a függvény és ennek deriváltja között teremt kapcsolatot.
A problémák differenciálegyenletben való megfogalmazása a fizikában alapvetõ szerepet tölt be.
Elég, ha egyet leírok?
Lorentz-transzformáció: kapcsolatot létesít két inerciarendszer között.
proklima 2015 ápr. 19. - 11:00:48
(284/313)
Ez kijelentés?
Mert ha igen, akkor ezek szerint Te jobban tudod, mint én, hogy mit akartam írni?
Azt akartam írni, amit írtam.
offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 19. - 10:53:41
(283/313)
Klasszikus mechanika helyett dinamikát akartál írni. ;)
eIemes 2015 ápr. 19. - 10:35:53
(282/313)
szia,

1. nagyon rég tanultam fizikát, a relativitáselmélet pont akkora teret kapott amekkora gyakorlati jelentõsége volt. azon a szinten, amit tanultam, a specrel az inerciarendszerek egyenértékûségét és ennek következményeit írta le, és legalábbis azon a szinten differenciálegyenletek nem voltak benne.

2. alábbi hozzászólásom nem a specrel-re fókuszált, hanem a 20. sõt, a 19. századi tudomány azon sajátosságára, hogy nem egyetlen kulcsember kezében van a felfedezések kulcsa, és az eredményekhez sokkal fontosabb a munka, mint a tehetség.
proklima 2015 ápr. 18. - 19:09:03 Előzmény eIemes
(281/313)
"a speciális relativitáselmélet leírásában einstein szerepe emblematikus"
Miért is?
Nem tudom, hogy milyen mélységben foglalkoztál a speciális relativitáselmélettel.
A hozzászólásodból nem úgy látom, hogy túlzottan járatos lennél e területen.
Persze, ha rendelkezel a feltételezett tudással, akkor én értelmeztem rosszul.
Feltételezett tudás:
-Egyenletek (lineáris, másodfokú)
-Algebrai mûveletek (rendezés, szorzattá alakítás, kiemelés, egyszerûsítés, felbontás, stb.)
-Hullámterjedés (transzverzális, longitudinális)
-Pitagorasz-tétel
-Klasszikus mechanika (Erõhatások, elmozdulás, sebességek, gyorsulás, tömeg, súly, gravitációs gyorsulás)
-Hiperbola egyenlete, hiperbolikus függvények, hiperbolikus forgatás
-Lineáris algebra (vektorok, mátrixok, bázis, transzformációk)
-Analízis (deriválás)
-Differenciálalgebra (dx-es tagokkal való mûveletekhez
kisbogáncs 2015 ápr. 18. - 18:08:42
(280/313)
nem tudom megunni ezt a filmet, már sokadjára néztem meg. egyik kedvenc.
eIemes 2015 ápr. 07. - 10:21:31
(279/313)
"Mit is lett volna ha nem karolják fel Einsteint? Talán rosszabul élne az emberiség, ha nem lenne relativitàs elmélet, vagy atombomba?"

a 20. századi tudomány már nem így mûködik, nem egy zseni viszi a hátán az egészet, hanem tízezer hangya, mindegyik a saját részét. a tehetséges hangya kicsivel a többiek elõtt veszi észre a fontos dolgokat, de ha egy hangyát "nem karolnak fel", lesz másik.

a speciális relativitáselmélet leírásában einstein szerepe emblematikus, de inkább csak összerakta a mozaikot (tehetséges hangya), aminek a darabjait mások egy kupacba rendezték. az általános relativitáselméletben a súlyos és a tehetetlen tömeg egyformaságát már korábban pedzegették, einstein az egyformaságot ekvivalenciával helyettesítette, és a tömeg-energia ekvivalenciát is hozzátette. tehetségét jelzi, hogy az áltrel mateimatikai leírását saját maga alkotta meg - mert nem tudott arról, hogy egy évszázaddal korábban gauss, bolyai és lobacsevszkij (egymástól függetlenül) már leírták a hiperbolikus geometria összefüggéseit. szóval, nem véletlen, hogy einsten nem a relativitásleméletért kapta meg a nobeldíjat, hanem a kvantummechanikát megalapozó dolgozatáért (amivel viszont élete végéig nem tudott kibékülni).

na de visszakanyarodva a filmhez: a matematikai tehetséget nem úgy lehet megismerni, hogy egy jó eszû takarító fiú megoldja az differenciálegyenleteket. az igazi matematikus 10% tehetség + 90% szorgalom és tanulás, és ez minden más szakmára is elmondható.
breeder 2015 ápr. 07. - 00:42:30 Előzmény Edmond Dantes
(278/313)
Williams filmjeiért én sem vagyok különösebben oda, de ebben a filmben szerintem is jól játszik!
Dettó ugyanez a véleményem Affleckrõl! Bár a két színész teljesen különbözõ karaktertípus (és ugye itt a Good Will-ben csak RW színészi kvalitásait firtathatjuk). Viszont ha választanom kellene, akkor inkább RW mellett tenném le a voksomat, mert például a Holt költõkben megint csak nagyot alakított... :)
breeder 2015 ápr. 07. - 00:28:09 Előzmény stenimore
(277/313)
Relatív, hogy kinek mi lenne jobb!
Jah, elnézést, ez már nagyon einsteini kérdés! :D
Edmond Dantes 2015 márc. 29. - 10:45:35
(276/313)
Lenne annak is egy nagy elõnye: nem csak "relativitàs elmélet, vagy atombomba nem lenne", hanem pl internet se lenne, amin az elõtted szóló csacskaságait írja és még azt sem veszi észre h a "2 teljesen középszerû színész" (sztem jobbak, de mindegy is) a forgatókönyvért kapta az Oscart, amúgy teljesen megérdemelten, az Oscart RW kapta, ugyancsak megérdemelten...és ha én ezt írom, nagy szó, mert 1-2 filmje kivételével kifejezetten n e m kedveltem RW-t.
10/10
stenimore 2015 márc. 28. - 10:55:55 10/10
(275/313)
Akkor talán menjen vissza az emberiség az erdõbe a fákon ugrálni?
8/10
Meril 2015 febr. 08. - 01:39:32 8/10
(274/313)
Nekem kellemes meglepetés volt a film. Nem mondom, hogy nem voltak unalmas, közhelyes részei. Szóval nem remekmû, talán nem is annak készült, de nézhetõ. Nekem Robin és Matt párosa tetszett benne a legjobban. A romantikus vonal nem sült el valami jól, Ben Affleck-et sem nagyon tudom, hogy minõsíteni. Szóval voltak felejthetõ unalmas részek, karakterek. Ugyanakkor én némi értéket is vélek benne felfedezni. Nem mondanám szemétre való filmnek. És azzal sem értek egyet, hogy annyira giccs ízû lenne. Érdemes megnézni már csak Robin miatt is.