proklima 2015 ápr. 18. - 19:09:03 Előzmény eIemes
(281/321)
"a speciális relativitáselmélet leírásában einstein szerepe emblematikus"
Miért is?
Nem tudom, hogy milyen mélységben foglalkoztál a speciális relativitáselmélettel.
A hozzászólásodból nem úgy látom, hogy túlzottan járatos lennél e területen.
Persze, ha rendelkezel a feltételezett tudással, akkor én értelmeztem rosszul.
Feltételezett tudás:
-Egyenletek (lineáris, másodfokú)
-Algebrai mûveletek (rendezés, szorzattá alakítás, kiemelés, egyszerûsítés, felbontás, stb.)
-Hullámterjedés (transzverzális, longitudinális)
-Pitagorasz-tétel
-Klasszikus mechanika (Erõhatások, elmozdulás, sebességek, gyorsulás, tömeg, súly, gravitációs gyorsulás)
-Hiperbola egyenlete, hiperbolikus függvények, hiperbolikus forgatás
-Lineáris algebra (vektorok, mátrixok, bázis, transzformációk)
-Analízis (deriválás)
-Differenciálalgebra (dx-es tagokkal való mûveletekhez
kisbogáncs 2015 ápr. 18. - 18:08:42
(280/321)
nem tudom megunni ezt a filmet, már sokadjára néztem meg. egyik kedvenc.
eIemes 2015 ápr. 07. - 10:21:31
(279/321)
"Mit is lett volna ha nem karolják fel Einsteint? Talán rosszabul élne az emberiség, ha nem lenne relativitàs elmélet, vagy atombomba?"

a 20. századi tudomány már nem így mûködik, nem egy zseni viszi a hátán az egészet, hanem tízezer hangya, mindegyik a saját részét. a tehetséges hangya kicsivel a többiek elõtt veszi észre a fontos dolgokat, de ha egy hangyát "nem karolnak fel", lesz másik.

a speciális relativitáselmélet leírásában einstein szerepe emblematikus, de inkább csak összerakta a mozaikot (tehetséges hangya), aminek a darabjait mások egy kupacba rendezték. az általános relativitáselméletben a súlyos és a tehetetlen tömeg egyformaságát már korábban pedzegették, einstein az egyformaságot ekvivalenciával helyettesítette, és a tömeg-energia ekvivalenciát is hozzátette. tehetségét jelzi, hogy az áltrel mateimatikai leírását saját maga alkotta meg - mert nem tudott arról, hogy egy évszázaddal korábban gauss, bolyai és lobacsevszkij (egymástól függetlenül) már leírták a hiperbolikus geometria összefüggéseit. szóval, nem véletlen, hogy einsten nem a relativitásleméletért kapta meg a nobeldíjat, hanem a kvantummechanikát megalapozó dolgozatáért (amivel viszont élete végéig nem tudott kibékülni).

na de visszakanyarodva a filmhez: a matematikai tehetséget nem úgy lehet megismerni, hogy egy jó eszû takarító fiú megoldja az differenciálegyenleteket. az igazi matematikus 10% tehetség + 90% szorgalom és tanulás, és ez minden más szakmára is elmondható.
breeder 2015 ápr. 07. - 00:42:30 Előzmény Edmond Dantes
(278/321)
Williams filmjeiért én sem vagyok különösebben oda, de ebben a filmben szerintem is jól játszik!
Dettó ugyanez a véleményem Affleckrõl! Bár a két színész teljesen különbözõ karaktertípus (és ugye itt a Good Will-ben csak RW színészi kvalitásait firtathatjuk). Viszont ha választanom kellene, akkor inkább RW mellett tenném le a voksomat, mert például a Holt költõkben megint csak nagyot alakított... :)
breeder 2015 ápr. 07. - 00:28:09 Előzmény stenimore
(277/321)
Relatív, hogy kinek mi lenne jobb!
Jah, elnézést, ez már nagyon einsteini kérdés! :D
Edmond Dantes 2015 márc. 29. - 10:45:35
(276/321)
Lenne annak is egy nagy elõnye: nem csak "relativitàs elmélet, vagy atombomba nem lenne", hanem pl internet se lenne, amin az elõtted szóló csacskaságait írja és még azt sem veszi észre h a "2 teljesen középszerû színész" (sztem jobbak, de mindegy is) a forgatókönyvért kapta az Oscart, amúgy teljesen megérdemelten, az Oscart RW kapta, ugyancsak megérdemelten...és ha én ezt írom, nagy szó, mert 1-2 filmje kivételével kifejezetten n e m kedveltem RW-t.
10/10
stenimore 2015 márc. 28. - 10:55:55 10/10
(275/321)
Akkor talán menjen vissza az emberiség az erdõbe a fákon ugrálni?
8/10
Meril 2015 febr. 08. - 01:39:32 8/10
(274/321)
Nekem kellemes meglepetés volt a film. Nem mondom, hogy nem voltak unalmas, közhelyes részei. Szóval nem remekmû, talán nem is annak készült, de nézhetõ. Nekem Robin és Matt párosa tetszett benne a legjobban. A romantikus vonal nem sült el valami jól, Ben Affleck-et sem nagyon tudom, hogy minõsíteni. Szóval voltak felejthetõ unalmas részek, karakterek. Ugyanakkor én némi értéket is vélek benne felfedezni. Nem mondanám szemétre való filmnek. És azzal sem értek egyet, hogy annyira giccs ízû lenne. Érdemes megnézni már csak Robin miatt is.
Bendzsur 2013 szept. 24. - 21:13:13 Előzmény pcujsag
(273/321)
Te idefigyelj pcujsag!

Hogy számodra ez a film annyira negatív, - szíved joga -, de ezt a filmet te hogyan csináltad volna másképp? Meséljed már el!
Ráadásul az egyik kommentetben a fõhössel kapcsolatos sorjaid igencsak opponálnak egymással,idézlek;

..."Õ kibukott mindenbõl, csaupán matekból volt kiváló ! A fõhõs meg brillírozik szerves kémiából meg tõrténelembõl is."

No másmost;

Ha brillírozik mindenbõl,akkor mibõl bukott ki?

Vagy;

Ha nem bukott ki semmibõl, akkor miért csak a matek az erõssége?


Amúgy ettõl tök függetlenül abban azért egyetértünk, hogy a fõhõs valóban nem emlékeztet Rammanundzsanra, legalábbis külsõre egyáltalán nem!

Azt viszont nem értem, hogy te miért szólód le ezt a mûvet,ráadásul ez nem valami hollywoodi szemét hatásvadászat, hanem egy abszolút hiteles/megrendítõ történet;
Egyszerûen Robin Williamstõl Ben Affleckig mindenki úgy alakít, mintha a saját drámájukat élnék...

Elõrebocsátom, hogy nem óhajtok az "ajnározók" sorába beállni,de ezzel a filmmel egy akkora telitalálatot produkáltak, mintha 1 lottó5ös lenne.

Szóval nálam: 10/10
10/10
markinho1 2013 aug. 25. - 13:29:20 10/10
(272/321)
Az egyik kedvenc filmem. Nagyon jó sztori, nagyon jó színészek. Akiknek meg nem jön át a film lényege, azokat csak sajnálni tudom, hogy ennyire bugyuták.
agathasirmio 2013 júl. 15. - 13:03:29 Előzmény pcujsag
(271/321)
"Egyáltan nem hasonlít a fõhõs Rammanundzsanra ! Õ kibukott mindenbõl, csaupán matekból volt kiváló !"

Tisztelettel megjegyzem, hogy
1: A film nem azonosítja a két embert
2: Nem "Rammanundzsan" volt a neve
3: Valóban kibukott az egyetemrõl a nem matematikai tárgyak miatt, de többek között azért, mert kamaszon már bekerült az egyetemre.

A film egyébként tényleg kicsit szentimentális és célja, hogy népszerû legyen (tehát van benne szerelem, hepiend stb.), de épp az tesz egy filmet jóvá, hogy képes emészthetõ lenni és közben tartalmat is adni. Tartalom pedig van ebben bõven. Legalább 5 igen összetett karakter van benne, akiket kívül-belül megismerünk, akiknek mély döntéseit látjuk, akik érdekesek. Mindegyiket remek színészi alakítással mutatják be a színészek (Ben Affleck pedig nem a kedvencem és nem is a mélyenszántó karakterek gyöngye, de itt tökéletes).

Ezt zs kategóriásnak nevezni... Egyrészt kicsit jobban bele kéne gondolnod ebbe a filmbe, másrészt nézd meg mondjuk a Gyilkos Bohócok a Világûrbõl címû filmet és utána rangsorolj :-D
1/10
pcujsag 2013 máj. 11. - 19:48:45 1/10
(270/321)
Egyáltan nem hasonlít a fõhõs Rammanundzsanra ! Õ kibukott mindenbõl, csaupán matekból volt kiváló ! A fõhõs meg brillírozik szerves kémiából meg tõrténelembõl is. Hogy valósághû ez ?

Nem értem az ajnározó kommenteket és ezt a szentimentális védelmet, ennek a ZS. kategóriás filmnek.

Egyetlen mondanivalója az, hogy az átélés tesz egy érzést érthetõvé (de ezt kb az 5-éves is tudja, akit megcsípett egy méhecske)... :xD
8/10
blake11 2013 febr. 15. - 12:51:31 8/10
(269/321)
Ez egy nagyon komoly mondanivalóval megáldott film, megfûszerezve zseniális színészi alakításokkal.
Negatívumként annyit róhatnék fel, hogy roppant bemagyarázós számomra és ez sokszor részemrõl elvesz a film értékébõl.
9/10
Lidercek 2013 febr. 06. - 20:55:41 9/10
(268/321)
ez a film igazán tetszett! egész jóó!
csak ajánlani tudom: bár a végén még elviseltem volna a találkozást a csajjal :)
AldersbacherFilmYeah 2012 dec. 30. - 00:31:59 Előzmény pcujsag
(267/321)
Jaj ne szórakoztassál már még,hogy unalmas! Komolyan mondom haver, kiborítasz:) Lényegébe véve,mire alapozod az egy pontot?Unalmasnak állítod be,jó megértem okééé, na de akkor a színészi játék? Az igaz,hogy pöröghetnének az események gyorsabban is!De nem mérvadó, ez így jó ahogy van. Az én véleményem is egy kalap sz*rt ér,de legalább élveztem a filmet.Már megérte!
stanmore 2012 dec. 29. - 22:56:21 Előzmény pcujsag
(266/321)
Na ja ,mert ennek élvezetéhez agy is szükségeltetik az kétségtelen:)
9/10
erdling 2012 dec. 29. - 22:23:44 9/10 Előzmény pcujsag
(265/321)
Így értéktelenek a hozzászólásaid. Meg is tudnád indokolni, miért rossz ez a film?
1/10
pcujsag 2012 nov. 15. - 22:09:36 1/10
(264/321)
Én is sajnállak téged, hogy egy ilyen nihillben is bele tudod látni amit akarsz.
sixpack1989 2012 jún. 10. - 19:27:04 Előzmény pcujsag
(263/321)
Sajnálatra méltó egy "ember" vagy.
Túrin 2012 máj. 28. - 10:05:01 Előzmény greghouse
(262/321)
Nincs érvényben. Elõször kétségtelenül megszavazták, de aztán, még iktatás elõtt azonnal visszavonták, amint kiderült a blõdség.