Téma: Good

9/10
delamico 2009 jan. 09. - 18:48:06 9/10
(36/56)
Hihi. Köszi. Nem hittem, hogy valaha olyat hallok egy szülõ szájából, hogy nem lenne ellenére, ha a gyereke harcolna az igazáért...ez különleges és szép dolog :)
9/10
delamico 2009 jan. 07. - 19:36:21 9/10
(35/56)
Igen ezek a szállodás sztorik általában így mennek. Én ezt Párizsban játszottam el egy recepcióssal...keletit még nem hallottam angolul beszélni, érdekes lehet..:D a szülõkkel, ha nem laknánk egy fedél alatt talán én is jobban kijönnék...-.- na mindegy, már csak 2 és fél év!XD
9/10
offtopic
delamico 2009 jan. 06. - 19:19:42 9/10
(34/56)
Az egyik ... remek nyaralásunk alkalmával egy görög lánnyal próbáltam szót érteni angolul. Mindkettõnk zseniális akcentusának hála eléggé nyyögve-nyelõsen ment a dolog, de végül csak megértettük egymással, hogy akkor 2 epres (nem csokis/vaníliás/banános/kávés) shaket kérek és hoz. Az olaszok viccesen beszélnek, de szerintem az érthetõ. Némettel még nem találkoztam, aki hajlandó lett volna angolul megszólalni, és ez áll a franciák zömére is, mondjuk, ha hajlandó volt rávenni magát, hogy angol szó hagyja el a száját, az nekem érthetõ volt, tisztán beszéltek. Az angolok ellenben veszett módon beszélnek angolul...XD. Szerintem a legérthetõbb és kellemesebb angolt az amerikaiak beszélik.
Akaratom az lenne...már csak a tettek hiányoznak...és az én szüleimben inkább azt érdemes számolni, hogy mit nem lehet kritizálni...
9/10
nej 2009 jan. 06. - 16:08:45 9/10
(33/56)
Nagyon örülök, hogy van még más is, aki idõsebb és kedveli Viggot.
Nekem is Aragornként lopta be magát a szívembe, de ajánlom nektek az Alatriste megnézését, mert szerintem egyszerûen fantasztikus abban a szerepben.
9/10
delamico 2009 jan. 05. - 22:44:15 9/10
(32/56)
Igen láttam az Erõszakos Múltat. Az is jó volt, de nekem az Eastern Promises jobban bejött, mondom (és úgy az egész..nem csak a kritikus szauna jelenet miattXD). Angolul tudok, köszi a címet, majd alkalom adtán megkukkantom. Ellenben megjegyezném, hogy a nyelvtanuláshoz én is lusta vagyok, a németet egyszerûen utálom és az oroszhoz se nagyon van türelmem, és a szüleimrõl pedig...nos ...igen kevés területen mondható el, hogy ügyesek voltak...mindegy...a nyelvtanulásról pedig annyit mondanék, hogy ha kínkeservvel eljutnak arra a szintre, ahol már ki bírják fejezni magukat - ugyan hibásan, de - úgy ahogy õk szeretnék, onnantól már menni fog minden - nem mint a karikacsapás, de nem sokkal nehezebben - és megszeretik majd a nyelvet. Mondjuk én kezdettõl fogva szerettem az angolt - élveztem, hogy olyan nyelven gagyarászok, amit az apám nem ért höhöhö -, de csak jobb lett, miután már rendesen ki bírtam magam fejezni. A némettel is jobban megbarátkoztam azóta, bár az azt hiszem sosem lesz a szívem csücske...
9/10
delamico 2009 jan. 05. - 21:35:10 9/10
(31/56)
Á értem, hát én is remélem, hogy olyan rendes szülõje leszek a gyerekeimnek majd, mint te a tieidnek, bár ettõl még vagyok egy jó 8-9 évnyire. :) Ami Viggo-t illeti, szerencsételen környezetem pechjére (XD) a Gyûrûk Ura 3 óta oda meg vissza vagyok érte, és igen, a filmjeibõl is láttam már párat. Nekem határozottan a Gyûrûk Ura az örök favoritom, de legjobban az Eastern Promisesban játszott...^^
9/10
delamico 2009 jan. 05. - 20:51:46 9/10
(30/56)
Nekem mint...? Ezt hogy érted pontosan?
Kitartás...igen...köszi. Csak nem éppen egyszerû...
9/10
delamico 2009 jan. 05. - 19:31:10 9/10
(29/56)
Hát még egy gyereknek mekkora öröm lehet, ha a szülõjével tud beszélgetni egy filmrõl úgy, hogy 10 perc után nem torkollik veszekedésbe a társalgás... (ez nem tapasztalat, nekem fogalmam sincs errõl az érzésrõl, még nem volt szerencsém hozzá..) Ezért mondom, hogy szerencsések a gyerekeid :)
9/10
delamico 2009 jan. 02. - 21:59:29 9/10
(28/56)
Igen, egyetértek. És szerencsés gyerekeid vannak :D
9/10
delamico 2009 jan. 01. - 20:40:13 9/10
(27/56)
Az alábbiakban kifejtettem, hogy nem, nem értettem félre :)
És köszi XD
9/10
delamico 2009 jan. 01. - 20:38:13 9/10
(26/56)
:) Nem, nem értettem úgy, hogy így gondolod, világos volt, hogy TE nem így gondolod. Csak tudod, mikor hasonló szavakkal, célzásokkal válaszolnak, általában (na jó, majdnem mindig) negatív értelemben gondolják. Amit neked visszaírtam, az részemrõl sem volt komoly (bocsi, ha nem volt egyértelmû).
Ugyan nem értek egyet azzal, hogy ha 25 perc után otthagysz egy filmet, akkor teljes véleményt lehet róla alkotni, mégis ami a legnagyobb problémám, az az, AMIT kifogásolt. Õszintén, hogy lehet egy filmnek az a hibája, hogy bolond a nõ meg zongoráznak?
Nem tetszett neki, rendben (az se biztos, hogy nekem fog), de mit zongora? Hol szempont ez? Na mindegy.
offtopic
zee944 2009 jan. 01. - 19:29:46
(25/56)
Tünde asszony mindig gyorsabb.
zee944 2009 jan. 01. - 19:28:50
(24/56)
Szerintem ezt most rendesen félreértetted. Egyébként most éppen szerintem sem volt igazad, de jó látni, hogy valaki 16 évesen kerek mondatokban, világos gondolatokkal képes érvelni.

Ezen pedig azóta röhögök, hogy olvastam:
"...mert egy ízlésének nem megfelelõ nõ és anya van mellette, akik - hozzátok a szentelt vizet! - zon-go-ráz-nak." :D
9/10
delamico 2009 jan. 01. - 19:17:06 9/10
(23/56)
Köszi, hogy szíveskeded emlékeztetni szimpatikusan szárnyaló szarvaimat (O.o), a szokásos "16 évesen úgysem lehet gõzöd semmirõl" lemezre. :)
Szerintem is igen "velõs véleményt" enged formálni, ha valaki beül a Goodnak lefordított Valkyrie-re, majd 25 perc 45 másodperc (vagy mennyi is pontosan?) múlva kimegy, mert zongoráznak, nem lõnek és unszimpi nõk vannak.
9/10
delamico 2009 jan. 01. - 18:37:14 9/10
(22/56)
Szóval szerinted - aki végig és nézte - jó film. Én is nagyon szeretném már látni. Egyrészt Viggo miatt, másrészt meg, mert a sztori is megfogott. Érdekes és mély dolgokról van szó benne, nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz.
9/10
delamico 2008 dec. 23. - 13:50:35 9/10 Előzmény Bigpapa
(21/56)
Az biztos, mert már felkötöttem volna magam tõled! :)))))))))))))
És igen, ideje lesz ezt abbahagyni.
Kedves szóváltásunk ellenére, neked is nagyon boldog karácsonyt! :)
Bigpapa 2008 dec. 22. - 22:44:51 Előzmény delamico
(20/56)
Még szerencse , mert árva lennék már rég! :)))))))))))
De én itt befejeztem, mert ez a film nem ér ennyit! Ezt hidd el! :)))))

Boldog Karit mindenkinek! :))
9/10
delamico 2008 dec. 22. - 18:31:51 9/10 Előzmény Bigpapa
(19/56)
Édes bogaram (mióta is vagyunk ilyen jóban?), én azért nem tettem egyetlen "értelmes" kommentet se a filmre (amit megjegyezném, neked sem sikerül tenned, bármennyire is töröd magadat, hogy úgy tûnjön, mintha sikerült volna), mert még nem láttam. Csak tudod az a probléma még mindig, hogy TE sem láttad. Nem mondtam, hogy szar ember lennél, azt kifogásoltam, hogy úgy ítélkezel egy filmrõl, hogy végig se nézed, valamint azt a mondatodat, hogy...hogy is volt?..."egy hülye nõ folyton zongorázik, nevetségesek benne a nácik, nem szép az új nõje..mi kell még?Bolond az anyja is...ilyen háttérrel én is beállnék a pártba és kiirtanám a fél világot!" Nos még ha viccnek is szántad, kibaszottul nem tudok rajta nevetni. Már leírtam, hogy mi a véleményem errõl.
Aztán mesélj csak, édes bogaram, TE mennyi értelmes mondatot nyögtél be nekünk? Lássuk csak, megtudtam, hogy utálod a zongorát és...mit is még? Hogy nem tetszett egy film, amit nem néztél végig. Oh, és te is igen nyomós érveket hoztál fel a film minõsége ellen; zongoráztak. (tipp: meg ne nézd a Zongoristát, vagy a Zongoraleckét, tudod azokban se Tom Cruise van, hanem zongora) Meg mi is volt még? Nem kötöttek le a karakterek a film egy harmadában, amennyit láttál. Ez bizony igen-igen nagy baki a készítõk részérõl...
Nem mondtam, hogy ne legyen véleményed, de ha van, akkor már ne abban teljesedjen ki, hogy "kimentem a filmrõl, szar volt". Azért te is érzed, hogy valami nem stimm, ugye? Hogy kissé érdekes szarnak titulálni egy filmet, amit nem is sikerült végignézned. Na mindegy. Azt írsz a filmrõl, amit akarsz (annak ellenére, hogy nem is láttad), - hála a magasságos összes istennek az összes vallásban - nem vagyok az anyád, hogy megtiltsam, édes bogaram.
offtopic
Bigpapa 2008 dec. 22. - 01:00:57 Előzmény delamico
(18/56)
Sok sok film volt, amit akkor is végigültem, mert ha már ott vagyok, megnézem.
Ez nem hozta ki ezt az érzést.Hidd el, picivel több filmet láttam,mint te, és el tudom dönteni, hogy bejön egy film, vagy nem. Rengeteg olyan film van, ami a II. Világháborút, a háború áldozatait, vagy pont a bûnösöket mutatja be. Akár egy kisember szemszögébõl is.
Erre jó példa, Az ember, aki elfogta Eichmannt címû film. Abban pont annyi akció van, amikor elkapják Eichmannt, zsák a fejére és viszik. De mégis. Végig odafigyelsz, leköt. Az elsõ perctõl. Robert Duvall olyan fantasztikusan formálja meg Eichmannt, hogy le a kalappal.
Ebben nem kötött le semmi. Neked tetszett. Nekem nem. Ízlések és pofonok.
De ne hogy már azért legyek egy szar ember, édes bogaram,mert unalmasnak tartok egy filmet, ami 96 perces és ebbõl az elsõ 30 perce méla unalom!
Az pedig, hogy engem idegesít, ha egy nõ végig klimpíroz egy filmben és az, hogy az akkori náci hangulatot nem adták vissza a nácikat játszó színészek, az legyen már az én dolgom. Mert nem hiszem, hogy az anyám vagy, aki majd kioktat engem, hogy mit írja egy filmrõl és mit ne.
Te te pl. nulla értelmes hozzászólást írtál errõl a filmrõl. Max azt tudta meg a jónép, hogy merre jársz fogdokihoz és édesanyád irodája hol van.
De ez valóban velõs érvelés a film minõsége mellett :)))))) Gratulálok ;)
Én legalább bevállaltam, hogy az elsõ 30 perc után nem érdekelt a maradék 66 perc!:)))
9/10
delamico 2008 dec. 21. - 16:37:40 9/10
(17/56)
Neked is akkor lenne tartalmas véleményed, ha beültél volna és végignézed. Hoppá. Furcsa ellentmondásokba tudsz keveredni magaddal.
Azért érzed, mély vélemény egy filmrõl...ronda a nõ, bolond a másik nõ, egy harmadik zongorázik... mi kell még? Mert egy film attól jó, ha szép a nõ, nem bolond és nem zongorázik...húúú, a francba, jól benézték a színészek, hogy ilyen filmben játszanak, nyilván be voltak lõve, mikor elvállalták a szerepet, elvégre ki az a marha aki, olyan békapelus filmekben játszik, ahol a nõk (állítólag) bolondok, nem szépek és -uram, irgalmazz- még zongoráznak is(!!!!)? :O Nevetségesek a nácik? Hívd ki õket Ki nevetségesebb? párbajra. Ha minden jól megy, õk nyernek....
Én személy szerint akkor állnék be a pártba és pusztítanám a világot, ha elõtte össze lennék zárva 2 órára egy olyannal, aki azért beállna a pártba, mert egy ízlésének nem megfelelõ nõ és anya van mellette, akik - hozzátok a szentelt vizet! - zon-go-ráz-nak. Ennyit errõl.