Téma: Gran Torino

9/10
solicitor 2016 febr. 25. - 18:23:03 9/10
(345/405)
Jó film, hatalmasakat lehet rajta röhögni, nagyon jó poénok vannak benne.
Ami tetszett benne, hogy a fazonnak mindvégig megvolt a tartása s ezáltal fullra lealázta a környezetét (a családját is). Nem véletlenül volt régen nagyon jó az amerikai hadsereg, illetve nem véletlenül van a mai napig az amcsi veteránoknak renoméja, tekintélye.Nagyon jók voltak a kiképzések illetve nagyon jó technikákat alkalmaztak még anno.
A fazon is ezeknek a tapasztalatoknak köszönhette - a filmet mindvégig végigkísérõ - tartását, emberségét (az öreg asszony mikor elszórja a krumplit a bevásárlás után jelenet).
A vége azonban tényleg sablonos lett.
SPOILER
Oké, megalázza a rizszabálókat, de - ahogyan többen írták- nem eléggé. Pár év sitt aztán oké. Jól mondta a fazon, hogy a srácnak esélye sincs, mert a sittrõl kijönnek és folytatódik minden. Nagyobb alázás lett volna, ha mondjuk a kocsit ajánlja fel s azért úgymond megvásárolja a srác szabadságát vagy ilyesmi.
10/10
pedro0202 2016 jan. 04. - 21:59:06 10/10
(344/405)
10 pont
7/10
idõjós1010 2015 dec. 22. - 10:03:18 7/10
(343/405)
Jó volt a film, de szerintem messze túl van értékelve. Bár ha ez krimi, akkor valóban 10 pontos darab. Mégis valahogy én mélyebb filmet vártam. Már maga a karakterfejlõdés is túl gyorsan ment végbe, ahhoz hogy komolyan lehessen venni. Jót nevettem, de ennyi :-)
Sz Peter 2015 júl. 22. - 15:34:14 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(342/405)
Nekem úgy rémlik, hogy koreai származásúak voltak, nem kínai.
9/10
fantyoyo 2015 júl. 22. - 11:08:44 9/10
(341/405)
a pózok, a jó és rossz klasszikus toposzai marha jól idomulnak a rendezõ és fõszereplõ akaratához. clint eastwood soha ennyire érdes, reszelõs, kõkemény és férfias még nem volt, pedig párszor már elõadta ezt a fazont. És az amúgy szájbarágós, egyszerû igazságok is baromi hitelessé, méllyé és súlyossá váltak. Nagy respekt!
Roberto DiCapribogyó 2015 ápr. 27. - 12:40:44
(340/405)
Jogos, precízen: "a Hmong amerikai csajszi" /bevallom nyíltan, néha (vagy többször) elkalandozott a figyelmem filmnézés közben./

Örülök, hogy érted a pontszámom...nyílván rájöttél, hogy ha egy igazán jó filmet néztem volna, akkor az lekötötte volna a figyelmem és még véletlenül sem kevertem volna össze egy kínai karaktert egy Hmong karakterrel :).
9/10
1979 2015 ápr. 27. - 12:23:10 9/10
(339/405)
Kínai csajszi?
Te melyik filmet nézted?
mondjuk így már értem a pontszámodat...
nálam 10/9 egyébként, bár lehet, h a "jellemfejlõdés" annyira nem érdekelt, egyszerûen csak beszippantott a film hangulata.
Roberto DiCapribogyó 2015 ápr. 27. - 12:19:48
(338/405)
Kivételesen a finnyogókkal értek egyet. Lényegében bacsi 77 teljesen jól összefoglalta a problémámat. Szerintem, ha nem Eastwood rendezte volna, akkor alig ismerné valaki ezt a filmet; érzésem szerint itt sokan a NÉV miatt cuppannak rá és gyõzik meg magukat, hogy milyen jó volt.

Számomra is kidolgozatlan/hiteltelen volt a jellemfejlõdés, egy x évtizede fajgyûlölõ csak nem változik meg ilyen ripsz-ropsz.. (legalább ha kiírták volna az egyes jelenetek közt, hogy "5 hónap eltelt".) Valahogy nekem nem áll össze kerek egésszé, olyan darabos a film.
Aztán- bár nem egy létfontosságú dolog- választhattak volna már valami ütõsebb autót, ha már dramaturgiai szerepet szántak neki a filmben, ez a Gran Torino szerintem elég béndzsa volt; hasonló kategóriában pl. egy Camaro-t.

Ami kifejezetten tetszett az a kínai csajszi karaktere; aztán az a teljes rész, amikor átmegy vendégségbe-kajálni Clint a kiscsaj unszolására, na az aranyos volt:); és a vége ütõs, eredeti volt.

10/6
4/10
bacsi77 2015 ápr. 26. - 22:57:16 4/10 Előzmény Jankaou
(337/405)
Én szeretem a hasonló filmeket,még Clint Eastwood-ot is kedvelem, de azokkal kell egyetértenem, akik szerint nagyon túlértékelt film. Egy nagy szentimentális sablongyûjtemény. Arról nem is beszélve, hogy nincs semmilyen logikája a jellemfejlõdésének/változásának. Utálja a külföldieket, aztán egyszer csak szeretni kezdi õket, és ez sem egy lassú folyamat végeredménye, sem egy hirtelen történt konkrét esemény nincs benne, ami kiváltaná. Teljesen életszerûtlen. 10/4.
Marcipáncica_ 2015 ápr. 26. - 22:51:01
(336/405)
Nagy kedvenc!! 10-es!
Szlavo 2015 ápr. 26. - 16:28:57
(335/405)
Botor gyermek.A film 10/10-es vastagon.A kákán is csomót keresõ gyermekded lelkekre senki ne hallgasson!
Jankaou 2014 dec. 03. - 20:33:03
(334/405)
"Brutálisan túlértékelt és túlhájpolt film."

Lentebb már írta valaki, de tökéletes a megfogalmazás: vannak olyan filmek amikhez fel kell nõni, meg kell érni.
A Gran Torino pont ilyen. Csillagos ötös film, lebilincselõ, elgondolkodtató, az utolsó percig érdekes, fanyarúan mulatságos, mindez úgy, hogy egy deka akció, és speciális effekt nincs benne. És ezt úgy mondom, hogy nem vagyok Clint Eastwood fan.
10/10
M.Zs.F 2014 szept. 20. - 17:47:46 10/10
(333/405)
Azt gondolom elõször is ez nem krimi hanem dráma. Másodszor pedig Clint Eastwood az Clint Eastwood akár rendez, akár játszik na. Harmadszor kicsit más befejezésre számítottam/vágytam, de ez semmit nem ront a film profizmusán.

10/10
tortura 2014 aug. 28. - 16:47:17 Előzmény atca
(332/405)
Tudod, én tiszteletben tartom mindenkinek a véleményét. De errõl én is azt gondolom, hogy azért írt ilyet, mert fel sem fogja, amit látott. Vagy csak nézett, de nem látott. Vannak olyan típusú filmek, amelyekhez elõször fel kell nõni. Olyan, mint a komolyzene. Gyerekkoromban a világból ki lehetett volna kergetni vele. Most meg nagyon szeretem.
10/10
breeder 2014 aug. 27. - 19:24:36 10/10
(331/405)
atca 2014 aug. 27. - 18:00:50
(330/405)
Nem bonyolult történet,sõt,,de hatalmas rendezés,kiváló színészi játékok,nagyszerû film.Nincs 3d ,nincsenek speciális effektusok,nincs számítógéppel alkotott jelenet,nincs hatalmas költségvetés,nem azt kell folyamatosan a hozzászólásoknál olvasni,hogy hol a hiba és mennyi a baki a filmben.Nagy kár,hogy ritka az ilyen film mostanában.Ajánlani tudom mindenkinek.Ja,és az meg hogy "Hát ez nagyon nyálas és nagyon mûanyag" ,,,hát ez érdekes meglátás,kíváncsi lennék én rád.....
tortura 2014 aug. 27. - 15:16:38
(329/405)
Hihetetlen, hogy ez a film nem kapott semmilyen díjat.
A millió dolláros bébi is nagy formátumú film volt, de számomra még ennél is nyomasztóbb. Ezt többször is megnézném (meg is néztem), azt nem igazán (noha nagyon kedvelem Hillaryt is, Morgan Freemant is).
Valaki azt írja, nem érti mi a története a filmnek, majd leírja, hogy mi történik benne... Hát, pontosan az. Igaz, elég hétköznapi, de miért is kéne mindig valami hû de nagy sztorival elõrukkolni? Az emberi élet végén az elszámolás önmagunkkal, gyarlóságainkkal való szembenézés, gyónás, feloldozás, változás a környezetünk irányába - talán nem olyan látványos és hangzatos dolgok, de elõbb-utóbb mindenki eljut ide. Nekem tetszett, hogy a fõhõs komoly jellemfejlõdésen ment keresztül. Igen, egy mogorva öregemberrõl szól, de nincs ezzel baj. Elég sok ilyen ember él a világon, nem baj, ha film is készül róluk (nem is értem, miért, csak a bankrablókról lehet filmet csinálni?). Nagyon tetszik, ahogy apránként lépésrõl-lépésre közelebb kerül a fiúhoz meg az egész családhoz. És bizony tele van nagyon sok humoros beszólással is. Nekem nem annyira a borbélyos jelenet ragadt meg, inkább az, mikor kint ül a hintájában a ház elõtt és oldalra fordítja a fejét, ahol a ferde szemû öregasszony ül és azt morogja: micsoda randa vén banya...Ja, meg a végrendelet is ütõs volt.
5/10
tricc 2014 aug. 27. - 14:14:40 5/10
(328/405)
Egész pontosan miért is?.. Eleve nem szeretek egy filmet többször megnézni, pláne nem olyat, ami nem nyerte el a tetszésemet, ez van. Nem lehet mindenkinek ugyanaz a véleménye, ezt el kéne tudni fogadni.!! ;)
10/10
-greghouse- 2014 aug. 27. - 01:33:16 10/10
(327/405)
Alapvetõen nem vagyok kimondottan western rajongó, kevés film van abban a mûfajban, amit szeretek. Eastwood western hõsként kezdte, de (ahogy alább írtam) a korral (nagyon okosan) egyre inkább áttért a hõs szerepbõl az életét átértékelõvé. Már a Millió dollárosnál örökre beírta magát a filMÛVÉSZETbe, de szerintem ez a film is (bár a Dirty Harry is örök példa lesz a maga mûfajában, a kemény zsaru nagy Colt-tal, "Go ahead, make my day"), a Millió dolláros volt az igazi nagy munkája szerintem, és nem az "unforgiven", amiért az elsõ(? bocs, most nem nézek utána) Oscart kapta. A Millió dolláros bébi volt az, ami szinte ugyanezt tárgyalja mint ez a film, szembenézést önmagunkkal, és vállalni a múltat, és ami a legfontosabb, ha kell, "szemben az árral" is vállalni. Akárki akármit mond, szemben kell menni az árral, és vállalni magunkat, még ha nem is olyan lesz, ahogy azt mások elvárják. Nem leszel western hõs. De megszégyeníted azokat, akik lelõnek téged, és ezáltal magasra emelkedsz, ez a film. A Millió dollárosban bûnt követ el, de nem zárja le, mert ott is szembe néz magával, megteszi ami a dolga, aztán itélkezzenek mások. A Mystic River a harmadik legjobb filmje, arról már nem is kell beszélni.
....Mindehhez "krém a tortán", hogy közben mûfajt teremtett Dirty Harry figurájával, akit rengetegen parodizáltak (ami a siker jele), "Go ahead, make my day" már ugyanúgy a filmtörténet része, mint a "You're talking to me?" (Robert DeNiro, Taxisofõr), vagy "I'll be back" (Svájcinéger), és még lehetne sorolni, persze a klasszikus az "Azt hiszem, ez egy hosszan tartó szép barátság kezdete", (Kertész Mihály, Casablanca, Humphrey Bogart).
...Sokan lenézik azokat a szinészeket, akik kalandfilmekben vagy hasonlókban kezdték.
Eastwood tipikusan "késõn érõ" alkat (gyerekekre volt szokás ezt mondani), de õ tényleg valahol hetven körül érte utol önmagát. Ma már szerintem a legnagyobb rendezõk egyike Amerikában, sajnos koránál fogva már nem jó szinész, viszont az volt, mikor nem volt nagy rendezõ. Mindenki adja össze tetszése szerint.
...Nem igazán értem azokat, akik ócsárolják a filmet. Nincs nagy lövöldözés, "pedig Eastwood..." stb.
Az igaz, hogy tényleg furcsa a befejezés, nem amiatt ami történik, hanem a hirtelen váltás miatt. Moralizál, ami sok embernek nem tetszik, aztán nagyon hirtelen teljesen másra vált. Szerintem szándékos volt, pontosan azt akarta elérni amit (Miki nálad, és nálam is) elért, hogy pillanatra kapkodjuk a fejünket, hogy "mi van? Már vége?" És vége.
Ez volt egy ember élete.
De reméljük, hogy a Mester még megörvendeztet minket néhány jó rendezéssel, forgatókönyvvel.
Boldog lennék, ha nyolcvanöt éves korom körül még ilyen produktív lehetnék (most két filmjét forgatta az idén).
(Boldog lennék ha egyáltalán megérném a nyolcvanötöt...)
......Szerintem aki nem látta, sajnálhatja, és sürgõsen pótolja be.
10/10
breeder 2014 aug. 27. - 01:12:53 10/10
(326/405)
Jó elemzés!
Nekem is pont ugyanez a véleményem errõl a filmrõl. :)

Még annyit azért hozzátennék, hogy bár Eastwood-nak ez a filmje nagyon drámai, engem mégis nagyon megtudtak nevettetni a beszólások! :) Egyszerûen fergeteges dumák vannak benne. :))

***SPOILER***

Íme egy jelent a sok közül:
https://www.youtube.com/watch?v=1ja7BI65R5U