Téma: Gran Torino

9/10
olahmiki1959 2014 aug. 27. - 00:42:12 9/10
(325/405)
Azt kell mondanom, hogy amikor vége lett a filmnek, az elsõ - hangsúlyozom, az elsõ - gondolatom az volt, hogy csalódást érzek, pontosan a film vége miatt.
Én is beleestem abba a csapdába, hogy azt hittem, Eastwood - a régi, nagy westernhõsökhöz hasonló módon, akiket egész életében olyan szívesen, és olyan nagyszerûen játszott - majd odamegy, és egy baromi látványos, lövöldözõs jelenetben mindenkit kinyír.
Aztán rájöttem, hogy a filmnek pontosan az a poénja, - mondhatni, ezért készült el - hogy teljesen más legyen a befejezése, mint amit a nézõk várnak.
És akkor a helyükre kerültek a dolgok, és akkor lett világos, hogy ezért ilyen nagyszerû ez a film, és ezért nem lett belõle egy hagyományos, szokványos, "leszámolós" akciófilm.
Kitûnõ, értékes film, rengeteg tanulsággal, elgondolkodtató mozzanattal, mondanivalóval, szerintem Eastwood egyik legnagyobb filmje - mellesleg egy eléggé lesújtó pillanatkép a mai Amerika új, vagy nem is annyira új problémáiról, a különbözõ etnikumok egymás mellett élésének nehézségeirõl, toleranciáról, - vagy annak hiányáról, - az eltérõ kultúrák közötti feszültségekrõl.
Nagyon tetszett.
3/10
DrAgy 2014 aug. 27. - 00:40:05 3/10
(324/405)
Hát ez nagyon nyálas és nagyon mûanyag.
10/10
-greghouse- 2014 aug. 27. - 00:02:18 10/10
(323/405)
...ja, majd' elfelejtettem, azért az "újságírókat" most sem értettem.
Az egyik mûsorújságban "krimi" a film. Jesszusom.
..Ez semmi, a másikban - most kapaszkodjatok meg - "vígjáték".
Ennyire eszement emberek írják az ismertetõt? Senki nem veszi a fáradtságot, hogy megnézze? Krimi? Vígjáték? Még jó, hogy nem musicalnak titulálják, mert zene is van benne.
Idióták.
Film. (Ha nagyon be kellene sorolni -de vajon miért is kellene - filmdráma.)
10/10
-greghouse- 2014 aug. 26. - 23:59:32 10/10
(322/405)
Nagyszerû film. Nem akkora, mint a "Millió dolláros bébi", amely az utóbbi idõk legjobb amerikai filmje, de piszok jó.
Közhely talán még nem volt annyira érvényes, mint Eastwoodra, hogy "olyan, mint a jó bor, az idõ múlásával egyre jobb lesz".
Sokszor félreértették a Mestert (ma már talán õt is szabad így nevezni), mert Nixon óta elkötelezett (sõt bejegyzett) Republikánus, a fegyverlobbi támogatója, még kormányzót is akartak belõle csinálni, aztán meglepõdtek, mikor kiállt a vadászat ELLEN, mert soha nem lõ állatra sem, volt amikor még a rasszista jelzõt is megkapta.
...Talán picit ez egyfajta gyónás neki is (ahogy a filmben is), de nem ezért jó a film.
Egy visszatekintés a múltjára, régi önmagára, beismerve tehetetlenségét, és elfogadva azt.
...Az egyetlen gyengesége a filmnek sajnos pont Eastwood színészi játéka, mint szinész már gyenge.
De mint rendezõ, egyre zseniálisabb.
Fantasztikus a szinész-mozgatása, tucatnyi szinesbõrû tinédzsert úgy mozgat, hogy szinte dokumentumfilm jellegû, teljesen természetesen mozognak, beszélnek, viselkednek a kölykök (ez esetben a szinkron is jó), ami tinédzser csapatnál nagyon nehéz. Õ tudta õket mozgatni ebben a filmben.
...(Persze, Eastwood rendezõi stílusa "minimalista", sokat bíz a szinészekre, ritkán szól bele, sõt, hagy improvizálni is, olvastam, hogy nem használja a szokásos "action" és "cut" vezényszavakat, csak azt, hogy "oké", és mindenki tudja, mit kell tenni.)
...Lehet, hogy nem "Millió dolláros bébi" (vagy más, korai mûfajban Piszkos Harry), de szerintem kimagaslóan jó munka az amerikai filmmûvészetben. Igen, film mûvészetben.
Engem lenyûgözött.
Íti73 2014 aug. 26. - 23:22:56
(321/405)
Kellemes csalódás, hogy egy "ilyen" film megkapja a járó pontokat. Megnézzem-ne nézzem meg másodszorra... Nekem nagyon szíven ütõs. Vhogy kibírom, inkább mint egy ratyi vígjáték....
5/10
tricc 2014 aug. 26. - 22:26:13 5/10
(320/405)
Kissé csalódott vagyok meg kell hogy mondjam.. Mindenki ódákat zengett arról, hogy mennyire hiperszuper csúcskirály ez a film, de azért ez nem teljesen igaz..

SPOILER.!!!:
Nem mondom, hogy rossz film, mert nem az, de közel sem olyan jó, mint ahogy itt beszélnek róla.
Õszintén megmondva egyedül a vége ért valamit, de az ütött, megható és szívszorító volt egyszerre, de kb ennyi. Ja meg jót nevettem a borbélyos jeleneten, mikor Thao férfivé válását gyakorolták. De maga az egész film leszámítva 1-2 dolgot belõle, unalmas és vontatott, legalább 4x állítottam meg, hogy akkor ennyi elég volt, kikapcsolom, de mégis csak végignéztem. Elég hosszú a film, éppen emiatt válik unalmassá, igazából nincs története, vagy nem tudom hogy fogalmazzak, hiányzik valami belõle. Egy besavanyodott, undok vénember jégszíve meglágyul, megkedveli a szomszéd kissrácot meg a testvérét, és a szárnya alá veszi.. Ez megy 2 órán át, odaadja a szerszámokat neki, megvédi õket mikor éppen úgy van, ellátja tanácsokkal, segít neki a munkában. És mindezzel nem is lenne baj, ha nem ennyibõl állna az egész film. Többet vártam a filmtõl, de összességében elmegy, bár még egyszer nem fogom megnézni az biztos.
10/6
SPOILER vége.
Easy Rider 2014 aug. 26. - 19:44:17
(319/405)
legjobb választás estére. nem is értem, hogy mi lelte az rtl klub mûsorszerkesztõit, rossz kalapba nyúltak amikor a heti agymosott "B" filmek és unalmas sorozatok helyett egy ilyen gyöngyszemet válogattak fõmûsoridõbe... a port.hu szerint ez a film krimi. hmm. a kategorizálás itt nemigen szokott menni, azt tudom, maradjunk a drámánál. sokáig én sem néztem meg ezt a filmet, csak itt figyelt a "házi tékámban", azóta sem láttam újra, így ma lehet, hogy beválallom, most letesztelem magyar szinkronnal.
estudiantes 2014 aug. 22. - 14:16:22 Előzmény Peter11
(318/405)
Egyetértek. Eastwood egyre jobb lesz az idõvel mind színészként, mind rendezõként. Azért jellemzõ, hogy egy ilyen formátumú filmet kedden adnak fél tízkor az RTL-en, szombaton este 8-kor meg megy valami szokásos sz*r. De, hát ezek szerint ez kell a népnek! Valóban ez kell neki?!
9/10
Peter11 2014 jún. 15. - 17:29:30 9/10
(317/405)
De rég nem láttam ilyen nagyszerû filmet!!! Végig lekötött.
10/10
breeder 2014 máj. 23. - 14:01:09 10/10
(316/405)
Eastwood (egyik) legviccesebb filmje! Walt Kowalski szerepében csak úgy osztja az észt mindenkinek! :D
***SPOILER***Aztán persze a történet végén a családja is jól megkapja a magáét! :)

Gran Torino @ Live - Jamie Cullum, Le Zenith Paris
https://www.youtube.com/watch?v=OOph9-XrOaQ
AKG87 2014 jan. 21. - 22:12:19
(315/405)
10/10 talán túlzó, de ennél gyengébb filmekre adtam már 8/10-et. Így ez a remekmû mindenképpen megérdemli.
Úgy tud nagy hatással lenni az emberre, hogy hiányzik belõle a hollywoodi giccs és a máz. Mindenki eldöntheti, hogy neki mit mond a film, mert az alapvetõ emberi értékeken túl, (vagy talán inkább azon belül) más témákat is feszeget.
10/10
_Freddy_ 2013 dec. 23. - 11:53:25 10/10
(314/405)
Nagy kár, hogy csak pár napja láttam ezt a filmet. Eastwood többször is bebizonyította, hogy nem csak legendás színész, de remek rendezõ is.
A történet igaz egyszerû, de egyáltalán nem sablonos. A színészek Eastwood-on kívül jól lettek megválasztva.
Azok az egyedi Eastwood nézések és az a jellegzetes stílus nagyon kellett ebbe a filmbe, végig lehet a filmen nevetni olyanokat mûvelnek, de van benne egy nagyon drámai rész is, és végre egy okos film. Összeáll a végére a kép. És Eastwood azzal az utolsó jelenetével gyónta meg azt a "bûnét" ami bántotta a lelkét, de így volt a helyes, és ez volt a legjobb megoldás. Szuper film. Megy is majd rá a 10-es amikor megcsinálják, hogy megint lehessen szavazni. MÉg jó párszor meg fogom tekinteni ezt a filmet, egyszerû történet de nem is kellett ezt annyira túlkomplikálni, a befejezés viszont nagyon meglepett.

10/10
10/10
littlerock 2013 szept. 14. - 20:08:16 10/10
(313/405)
Kötelezõ darab, nem sörrel kell leülni elé, hanem egy minõségi konyakkal... minden tiszteletem az öreg mesteré.
zegorias 2013 jún. 22. - 13:53:19
(312/405)
Clint Eastwood életunt karaktere határozza meg a film hangulatát, meglepõ és megható befejezéssel.
Csonger 2013 febr. 18. - 10:45:54
(311/405)
Tudtam, hogy bár a film címe egy sportkocsi (azt hiszem ilyen volt Sztárszki és Haccs-nak), ez nem autós film lesz.

Tökjók a konzervatív, hazafias öreg zsörtölõdései a japán autókkal és a sárga szomszédokkal szemben. Meg úgy általában az egész fiatalsággal szemben (és van is igaza). Én biztos lekevernék a lányomnak, ha az anyám temetésére hasvillantós, köldökpírszinges cuccban jönne.

Az is tetszett, ahogy a szomszéd kiscsaj és késõbb a tesója megenyhíti az öreget, aki a végére egész jó fej lett.

Ez egy igazán jó film, érdemes megnézni.
10/10
fhzs 2013 jan. 10. - 12:31:53 10/10
(310/405)
10/10

Nagyon jó film, érdekes a téma és a történet lezárása pedig elgondolkodtató és egyben megható.
Nem túl mozgalmas film, mert nem vizuálisan akar lenyûgözni, hanem a mondanivalójával.
10/10
Jagerus 2012 dec. 27. - 23:23:21 10/10
(309/405)
Nem túl mozgalmas a film, (mert ugye Eastwood bácsi nem lövi halomra a gonosztevõket) de nem is hiányzott belõle. Egyszerûen egy jó film.

Spoiler: A borbélyüzletbeli "társalgási leckén" nagyon jókat nevettem.

10
10/10
Mr.Stájsz 2012 dec. 03. - 13:59:00 10/10
(308/405)
Az egyik legjobb film, amit valaha láttam!
Cleo. 2012 nov. 15. - 14:46:34
(307/405)
te aztán értesz a mûvészethez; neked csak aza jó, amikor bimm-bumm, meg szõkenõk rohangálnak nagy mellel? vagy kötelezõ benne poén is???
9/10
AldersbacherFilmYeah 2012 aug. 21. - 23:16:50 9/10
(306/405)
Édes istenem,hogy ez milyen hatalmas film.
Órákig képes lettem volna még nézni.Annyira lekötött,Clint Eastwood zseniális volt,mind mindig.
Azt hiszem,életem egyik legjobb filmje volt.
9/10