Téma: Gravitáció

wowow 2014 febr. 22. - 14:38:35
(451/791)
:-D
2/10
Meklód fia 2014 febr. 21. - 18:43:27 2/10
(450/791)
én nem értem, hogy olyan nagy látvány mi volt ebben? A Föld az szép volt amikor mutatták, na igen, az vagy össz. 2-3 percnyi jelenet lehet a filmbõl.
cardas 2014 febr. 21. - 14:32:22 Előzmény Meklód fia
(449/791)
Igen, ez igaz. bár akkor a látvány nagy része odaveszne amiatt, hogy a csaj szemszögébõl látjuk a katasztrófákat :D
9/10
Pappaya 2014 febr. 21. - 12:43:47 9/10
(448/791)
Ahhoz, hogy ezt a filmet valaki értékelni tudja, szükség van bizonyos fokú természettudományos mûveltségre,
valamint 100-nál magasabb IQ szintre is...
Valóságos helyzetet próbál bemutatni, nem tucatakciófilm! És a valóságban sem lehetett volna ennél többet kihozni egy ilyen helyzetbõl (vagy még ennyit se...)!
9/10 !
6/10
h.tibi91 2014 febr. 19. - 17:25:47 6/10
(447/791)
Sandra Bullock az új Bruce Willis light! Mindig van az ûrfilmeknek valami nyomasztó hangulata, valami megfoghatatlan, ami a végtelent és idegent szimbolizálja. Nos, ez a Gravitáció esetében sincs másképp. Kilátástalanság, remény, küzdeni akarás és feladás. Minden mit csak a nézõ érezhet.
Ez akár jól is hangozhat, pláne ha a Castot átfutjuk /nem lesz nehéz/. Azonban errõl a filmrõl elmondható, hogy úgy kellett bele George Clooney mint a magyar filmekbe Csányi Sándor, aki ezáltal el is mondhatja, hogy megvan élete elsõ fõ-mellékszerepe is. Igazából valami hiányzik ebbõl a filmbõl, nincs meg az, ami akár lehetne, ennek tükrében az Oscar jelölést is túlzónak érzem, pláne Ms Bullock jelölését, aki talán a leggyengébb a mezõnyben, ez azért is rossz mert egyébként értékelem a munkásságát. A látvány, vizuális, hang jelöléseket helytállónak érzem, Valószínûleg az Akadémia is díjazza majd.
Az ûrfilmek rajongóinak ajánlom, akik valami újra vágynak a témában!
6/10
rob83 2014 febr. 19. - 16:54:48
(446/791)
Ez a film 3D vagy 4D- adja a legtöbbet.Moziban láttam az elõzetest.

Otthon semmi exra gyakorlatilag végig pörgettem a 30. perctõl!

Nem értékeltem mert nekem is itthon sikerült megnéznem,és így nem hozza a várt élményt.Egyébként meg a film a látványt leszámítva 10/3!
Nagy1A 2014 febr. 19. - 13:07:21 Előzmény Keló Scofield
(445/791)
Van esetleg még egyéb kiemelkedõ tulajdonságod, amit mások örömmel hallgatnak?? ( pl: Én )
Nagy1A 2014 febr. 19. - 13:03:26 Előzmény Jonny
(444/791)
Kicsit spoileres. Valószínûleg az IMAX rátett egy lapáttal, a 3D-s képek egészen biztosan megdobták a filmet. A hanghatásról nem is beszélve, ami a gyomrodat remegtette és minden irányból röpködtek a repeszdarabok, ahogy szétrobbantak az ûrállomások, csak úgy süvíthettek a füled mellett a fémdarabok.................PEDIG!!!....a film legelején nagybetûkkel le is írják, hogy " There is nothing to carry sound ", azaz az ûrben NEM TERJED A HANG!!!! Ehhez képest iszonyú zenebonát produkáltak végig és Bafta díjat kaptak a "Legjobb Hang kategóriában"!!!! De mint ahogy egy korábban hozzászóló leírta, ha csak két fizika órán voltál a suliban, már akkor szétröhögöd magad azokon a fizikai képtelenségeken amiket itt összehordtak! És ez a film a Bafta és Oscar jelölések tucatjait kapta! Értelmetlen, logikátlan, üres, lapos, helyenként röhejes!! Szép a fényképezés, a látvány, igen jó a technika, de az egész önös, kizárólag a látványért történik minden, sztori nulla. Sajnos ismét el kell könyvelni, hogy ezek a filmek, az átlag amerikai értelmi szinvonalának megfelõ szintet hozzák, egyszerûbben szólva, értelmi fogytékosok számára élvezhetõek csak. Ha nem a Clooney és a Bullock játszik a filmben, hanem két harmadrangú színész, a díjak közelébe sem kerültek volna!! Mindíg cikizzük az orosz technikát, különösen az ûrtechnikát, de még õk sem olyan idióták,hogy olyan kabinajtót tervezzenek, amelyik a vízreszállás alkalmával kirobban, vagy 50 méterre a kabintól, miközben az ajtó a kabin vízvonala alatt van!! annak ellenére, hogy a kabinok tervezésének alapfeltétele az, hogy szárazvöldi, vagy tengeri leszállásra egyaránt alkalmasak legyenek! Mellékesen az elõttem szólókhoz hasonlóan már én is röhögve vártam egy krokit, vagy egy alig-alig-átort, de ebben a filmnek nevezett sz@rban csak egy békára tellett!! De az legalább jól jáccott!!
2/10
Meklód fia 2014 febr. 19. - 11:10:43 2/10 Előzmény cardas
(443/791)
az lehet :D
Sokkal izgalmasabb film lett volna ez, ha remegõ kézi kamerás módban veszik fel.
10/10
Hellas 1903 2014 febr. 18. - 20:24:34 10/10
(442/791)
Nekem ez a sci-film a 2001 után na jó mostanában készült sci-filmek A hold címû film után a nagy kedvencem lett még úgy is , hogy S.B.ot nem is tartom tartom egy nagy színésznek !
cardas 2014 febr. 18. - 19:40:08
(441/791)
A nõkre vonatkozó megjegyzésed meg szánalmas mellékesen, õ biztos jobban bírta az utat, mintha téged dobnának ki ;)
cardas 2014 febr. 18. - 19:38:02
(440/791)
A sci-fi nem csak ufókról szól. Ott van az idõutazás, posztapokaliptikus jövõ, utópia, szuperképességek, robotok, mutánsok, stb. Bár ezt a filmet igazából én sem hívnám sci-finek, mert nincs benne semmilyen plusz, ami többé tenné a jelennél :)
wowow 2014 febr. 18. - 19:33:26
(439/791)
Összességében tetszett, de tényeg egyszernézõs film. Talán évente egyszer azért meg lehet nézni.
Ami tetszett, hogy tényleg 2 szereplõ elvitte a filmet és nem volt emiatt unalmas. A látvány tényleg jó volt, a szinkronhangok viszont nem. Már páran leírták, én is leírom: képtelenségnek tartom, hogy ennyi ûrszeméttõl nem sérült meg az ûrruhájuk, vagy amikor össze-vissza csapódik Sandra az ûrhajón, akkor sem lesz baja a ruhájának és a felszerelésének. Több gondot kellett volna fordítani a valóságosabb történetre, mert ezekkel a mesékkel (plusz ahogy Clooney megjelenik) elrontották kicsit. Nyugodtan berakhattak volna egy ûrruha kiszakadásos, átöltözõs részt. Meg aztán napnyugta után szerintem ripsz-ropsz megfagyott volna a kabinban. Persze azt nem tudom, hogy volt-e ott fûtés.
2/10
Meklód fia 2014 febr. 18. - 11:59:44 2/10
(438/791)
bejött az amire gondoltam, otthon nézve csak egy egyszer nézõs unalmas TV film.
Én hiányoltam belõle a földönkívülieket, egy Scifi-nál ez lenne a minimum amit elvárok.
Egy ilyen veszélyes küldetésre meg ne egy puhány nõt küldjenek már, a gyengébbik nemnek maradjon a takarítás és a fõzés, mert az ûrben nem sok hasznuk van.
Keló Scofield 2014 febr. 18. - 11:04:44
(437/791)
Jobban szeretem eredeti nyelven a filmeket, de azt hiszem aki nem perfekt angol(pld. én), annak jobb szinkronnal, így azért jobban lehet figyelni.
Szó szerint van egy különös atmoszférája, meg jó a zenéje, de így is számomra éppen átlag feletti. 10/6
8/10
Viktor6665 2014 febr. 17. - 22:39:53 8/10
(436/791)
Az ûrrel kapcsolat dolgokat szeretem, ezért a film témája nekem nagyon bejött. A látványvilág lenyûgözõ volt és a film jól keveri a tudományos és mûvészi elemeket.
De azt is meg kell jegyeznem, hogy Sandra Bullock nem túl szimpatikus színész számomra, kb bármely más színésznõnek jobban örültem volna a helyére. Túl öreg a szerepéhez(50éves), mindig sajnáltatja magát és pánikrohamai vannak.
Cullangka 2014 febr. 17. - 20:45:08
(435/791)
Meg akartam nézni ugy 1-2 hete, de mindenki szidta, igy nem jutottam el idáig, aztán ma láttam hogy xy dijat megnyerte, igy ujra kiváncsi vagyok rá! Azért van pár film pl a 127 óra vagy a Fülke, mind2-ben a film kb 80%-ban 1-etlen szereplõ van mégis le tud kötni 1,5 órán át! :D
10/10
zuszek 2014 febr. 17. - 20:31:08 10/10
(434/791)
Kicsit olyan, mintha egy 3D-t bemutató tanulmányfilm lenne, de annak jó. Meg egy kicsit olyan, mint egy visszatérõ rémálom, amiben akárhogy erõlködsz, nem sikerül valami. Szerintem ilyen kevés szerepõvel Hollywood még nem kötött le senkit. De azt a keveset én sem rájuk osztottam volna.
5/10
tibba 2014 febr. 17. - 19:43:50 5/10
(433/791)
Idegesítõen pocsék film, unalmas lapos, mikor 1-2 ember szenvedését és kiszolgáltatottságát filmesítik , ez nem sci-fi, sokan a látványt dicsérték de a háttérben levõ föld képén kívül semmit nem láttam ami látványnak számított volna.

SPOILER---clooney önfeláldozása , meg hülye kamikaze manõverezése, hogy "csapjuk neki szandrát a vasakhoz úgy sincs már sok levegõje" meg csak elrontja az amúgy is ötlet szegény történetet.---SPOILER
6/10
Bob19 2014 febr. 17. - 16:52:03 6/10
(432/791)
Egyszer nézõs, felejtõs film.

SPOILER
A Clooney-s jelenet meg érthetetlen abból a szempontból, hogy amikor lekapcsolta magát a kötélrõl elég alacsony sebességgel repült, vagyis alig jelentett plusz terhet. Felesleges volt mártírkodnia...