Téma: Gravitáció

4/10
Nótárius 2017 márc. 18. - 00:59:54 4/10
(731/791)
Az, hogy melyik hivatás "romantikus" avagy melyik nem, az elsõsorban az emberek kellõ távolságún rávetített elképzelésein, vágyain és eszményítésén múlik; nem pedig a belülrõl érintettek árnyaltabb énképén. Ez tûzoltóként is elég nyilvánvaló számomra; és (kinek-kinek) a pilóta, a hajóskapitány, a nyomozó, az erdész s.a.t. mellett én p.o. az ûrhajóst az elsõk között sorolnám ide. Ez társadalmilag így természetes. Ugyanakkor, ha tûzoltói tárgyú filmet készítenék, akkor abban az emelkedett "mûvészi" mondanivaló érdekében sem térnék el a szakmai hitelesség minimumától, mert azt arcpirító, kiábrándítón élményromboló igénytelenségnek gondolnám.
Önkritikusan: tán mégis érdemesebb lett volna moziban (3D) megnéznem; de a látványvilága a tévémben megszokotthoz képest sem volt megragadó számomra.
Igen, én is éreztem az elveszettséget, a várt élmény elveszettségét. ;-)
elemes 2017 márc. 17. - 20:53:23 Előzmény Nótárius
(730/791)
Beszélgettem pár mondatot Hadfielddel tavaly nyáron. Az ûrhajózás nem romantikus. Sosem volt az. Kemény munka, unalmas, fárasztó, kiábrándító és egy csomó olyan árnyoldala van, amirõl az elõadásaiban nem beszél, mert nem kiábrándítani hanem lelkesíteni akar mert az embereknek erre van szükségük. A szép oldala, hogy minden percében érzi, amit mi "földi emberek" hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy mennyire függünk egymástól és mekkora bizalommal kell lennünk egymás felé. Azt hisszük a kezünkben van a sorsunk, miközben pont nem.
elemes 2017 márc. 17. - 20:44:54
(729/791)
Nem sikerült elkapnom a fonalat.

Ez egy FILM. Mûvészeti alkotás.
4/10
Nótárius 2017 márc. 17. - 19:22:19 4/10 Előzmény elemes
(728/791)
Ezek már a védelem utolsó sáncai, amikor az ismeretekkel és a valósággal szemben már védhetetlent átlényegítjük szimbolikus, metaforás, impressziós, átvitt értelmû miegymás magyarázatokba. A tényektõl és ismeretektõl ekképp mentesülve, innentõl már csak fogalmazási és érvelési készség kérdése a bármely végpontra való eljutás. ;-)
elemes 2017 márc. 17. - 17:27:56
(727/791)
Vannak filmek, amelyekben nem a történet hordozza a mondanivalót, hanem például a látvány és a hangok.

A Gravitáció egy impresszionista film.

Igen, moziban, Imax 3D-ben lehetett ÉREZNI az elveszettséget a végtelen közepén.
1/10
JohnFalcon 2017 márc. 17. - 17:16:08 1/10
(726/791)
Szerintem :) teljesen igazad van! A film tele van logikai képtelenségekkel, idegesítõen primitív szövegekkel. Egy általános iskolás is többet tud az asztrofizikáról annál, hogy ezt bevegye.
4/10
Nótárius 2017 márc. 17. - 12:29:53 4/10
(725/791)
Kizárólag a kedvencem Sandra Bullock-ra való tekintettel adok erre a nem éppen meggyõzõ stúdiódarabra egy kb. 4/10-es értékelést.
Nekem e film nem adott esélyt hangulati azonosulásra. Nem értek az ûrtudományokhoz, de számos helyzetben mégis teljesen hiteltelennek éreztem.
P.o. az ûrben pozíció-vesztetetten sodródva/forgolászva (a vizuális keret pontosító megjelenítése nélkül), ilyen tájolási megszólalásokat hallottam (a magyar szinkron szerint), hogy: fönt, lent, balra, északon, 2 óránál. (?) S.a.t.
Számomra a szinte folyamatosan részleges kitakarású, ûrbéli képi világa sem jelentett különösebb vizuális élményt. Az meg külön is hiányérzetes volt e tekintetben, mikor arról beszéltek, hogy ez meg az milyen szép; de nekünk a nézõknek nem mutatták meg. (?)
Ennél p.o. Chris Hadfield (és mások) ûrbeli felvételei is sokkal lenyûgözõbbek. SZERINTEM.
olahmiki1959 2017 márc. 16. - 21:50:30
(724/791)
Imádom a jó sci-fit, de ez nagyon rossz film volt!
Tele irreális, idegesítõ, vagy éppen megmosolyogtató epizódokkal, rossz párbeszédekkel, életszerûtlen motívumokkal.
Régóta gondolkodom azon - és még nem találtam meg a választ - hogy hogy létezik az, hogy Hollywoodban ennyire másképp látják a dolgokat, és olyan filmeket halmoznak el díjakkal, jelölésekkel, amik egyáltalán nem érdemlik meg.
A film egyetlen erénye, hogy lélegzetelállító ûrfelvételek adják a hátteret, azokban lehet gyönyörködni, de magában a történetben ne keressünk logikát, értelmet, mert nincs benne.
Kár...
Részletekbe azért nem megyek bele, mert tele tudnám írni az egész oldalt velük, annak meg nincs sok értelme...:)
7/10
sexykex 2017 márc. 16. - 17:04:56 7/10
(723/791)
Mestermû az ûrben - mondja a kritikus - és én várom a csodát. Azután kapok remek képeket az ûrbõl, de eddig is láttam ragyogó ûrfotókat. Látok jó színészi teljesítményt két embertõl, akikrõl eddig is tudtam, hogy jó színészek. És csak annyi a csoda, hogy nem borulnak egymás nyakába a NASA-nál a film végén. 3D-ben nyilván még látványosabb. Talán pont annyira, hogy elhomályosítja a történet gyenge pontjait.
96foxmulder69 2016 nov. 22. - 20:38:53
(722/791)
Nem olvastam el az elõzményeket, csak azt érzékelem ( több más fórumon ), hogy ezt a filmet sokan egy eseménytelen/unalmas eseménysorozatnak érzékelik úgy-ahogy elfogadható mértékben látványos módon tálalva.

Szerintem hallatlanul izgalmas film ( a látványról nem tudok nyilatkozni, mert laptopon néztem ), mert átadja azt az élményt, hogy semmid sincs, amibe a mindennapokban mi, akik a gravitáción belül élünk, tudunk kapaszkodni. Az elsõ perctõl az utolsóig végigizgultam.
Arra mutat rá, hogy azok az evidenciák, amik a mi életünk alapját adják, és senki sem vitatja õket, azok egyáltalán nem evidenciák. Ami nálunk lefelé esik, az ott nem. Ezért Gravity a címe, mert ez a lényege. Ott fent össze-vissza csapkolódnak a testek és a dolgok, egyáltalán nem úgy viselkednek, ahogy mi itt lent megszoktuk.

Szerintem ez hallatlanul ijesztõ és a film ettõl izgalmas.

---SPOILER KEZDETE---
A "hallivúdi" máz, hogy a fõhõs végül túléli, az sztem tök mellékes...
---SPOILER VÉGE---
10/10
eIemes 2016 nov. 02. - 21:20:07 10/10
(721/791)
...de talán nem véletlen, hogy Alfonzó nem mással töltötte ki.

Nehéz azonosulni a fõszereplõ kilátástalan helyzettel egy idegen, majdhogynem ellenséges környezetben.
Hárítjuk az érzést.
Gondolj egy rejtett félelmedre, biztosan van ilyen.

Mondjuk kiszálltok egy buszból az éjjel közepén pisilni az árokparton, pár lépéssel messzebbre mész, és rémülten látod, hogy a többiek visszaszállnak és a busz elmegy, hiába kiabálsz. Talán visszajönnek. Negyedóra múlva nagyon fázol. Egy óra múlva elkezdesz kihûlni, a gondolataid is lelassulnak és kezded felismerni, hogy ott fogsz megfagyni az út szélén a töksötétben.

Vagy barlangi kiránduláson vagytok, kezeslábas sisak, egy szûk járaton megy át a csapat, amikor halk morgás és néhány kõ megmozdul, nem nyom szét, de mozogni nem bírsz, tompa kiáltozást hallasz de csak nyögni bírsz.

Vagy (megtörtént eset) egy üzemben egy nagy autoklávot javítasz, amikor egy figyelmetlen munkás bekapcsolja a készüléket, sivító forró gõz tölti meg a teret, próbálsz a legtávolabbi alsó sarokba húzódni és dörömbölsz, de senki nem veszi észre.

Vagy (megtörtént eset, szép film készült belõle, Touching the Void) magas hegyen jégoszlopot mászók közül kicsúszol kicsúszik, persze megfog a kötél, megfeszül egy kiálló peremen, hiába rángatod, nem veszi észre, nem halljátok egymást, nem tudsz visszmászni, a társad próbálkozik, de a beszorult kötél miatt nem tud felhúzni, nem hall téged, sokat vár, már majdnem megfagy, amikor, hogy legalább önmagát mentse, elvágja a kötelet és egyedül lemegy. Te lezuhansz, eltörik a lábad és egy jégszakadékban vagy abszolút kilátástalan helyzetben.

Na képzelj valami ilyesmit.
10/10
eIemes 2016 márc. 07. - 08:10:37 10/10
(720/791)
különös, hogy a marsiban pont az ellenkezõjén pampognak a nézõk.
nem lehet mindenkinek a kedvére tenni.
de valami egyensúly elkelne.
ebben a képek és a mozgás volt reális.
a marsiban a viselkedés és a kalandok.
talán a kettõ arányos keveréke.
bokor5 2016 márc. 07. - 01:01:31
(719/791)
Hozzászólások után csak nagy unalmamban estem neki.
Sajnos TÖKÉLETESEN IRREÁLIS fizikailag és logikailag valamint amikor a Clooney csak "úgy repked" az ûrben PAZAROLVA mindent, ez teljesen abszurd.
Valami vígjáték, sõt, mikor bepánikol a "csaj" NA AZ!
Nézhetetlen, -talán a szinkron- irritáló, idegesítõ, lihegõ mintha nem képezték volna ki!
Egy gyenge idegzetû 15 éves prosti, aktus elõtt!
10/10
eIemes 2016 márc. 06. - 10:02:03 10/10
(718/791)
na, megnéztem (többedszer) netflixen a gravitációt.

de elõször a Marsi után.

ebben a filmben benne volt az a kraft, ami a marsiból hiányzott.

átadni azt az ÉRZÉST, amit a nézõ elképzel.

a marsiban benne volt a realitás.

jó lett volna a kettõt ötvözni.

mondjuk cuarónnal rendezni a marsit.
andru1@freestart.hu 2016 febr. 16. - 01:41:19
(717/791)
Én nem moziban néztem meg a filmet, mégis nagy hatással volt rám. Annyi minden történt velem az elmúlt években, hogy sok mindent másként értékelek már. Nem kell az állandó pörgés, a látványelemek, fényeffektusok és hanghatások sokasága, jópofa szövegek és szófordulatok, hogy hasson rám egy film. Ez a film nagyon megfogott, többször megnéztem és mindannyiszor nagyon nagyon élmény volt számomra. Pont az ûrbéli csend, váltotta ki belõlem azt az érzést, hogy a világban egyedül vagyunk. Sokszor kapunk segítséget, de nagyon sokszor nem és többnyire csak magunkra számíthatunk. A másik dolog, amin elgondolkodtam, hogy olyan gyönyörû bolygón élünk, egyszerûen lenyûgözõ, Isten legnagyobb ajándéka számunkra, és tönkretesszük!
1/10
Kongee 2016 febr. 11. - 21:09:00 1/10
(716/791)
Kalap sz*rt nem ér....
10/10
offtopic
eIemes 2016 jan. 05. - 08:07:49 10/10
(715/791)
torrent?
2/10
krys19 2016 jan. 04. - 22:55:06 2/10
(714/791)
Én már régen meg akartam nézni, azt hittem nagyon jó film, hát tévedtem! RETTENETES! Halál unalmas! Értelme semmi!
1/10
David1969 2016 jan. 04. - 22:35:59 1/10
(713/791)
Ennél gagyibb filmet nem tudom, mikor láttam. Nagy várakozással ültem neki - csipsz, kola, stb. - aztán vártam, hogy meglátom, miért kapott a film annyi díjat, jelölést és SEHOL SEMMI. Rossz színészi játék, semmi rendezés, szar sztori. 0 a köbön. Sajnálom az elvesztegetett másfél órát, és senkinek sem ajánlom.
10/10
eIemes 2016 jan. 04. - 08:51:08 10/10
(712/791)
"Amit a film elmond azt már mindenki tudja de biztos, hogy a többség számára egyértelmû."

neked mit mondott?