Téma: Gravitáció

Bencencz 2015 márc. 31. - 01:51:02
(691/791)
*pótlás:
Nem is beszélve arról, hogy a nõ meghazudtolja az elengedés fogalmát, hisz ahogy elengedte Clooneyt, és az ûrhajót, kiúszik a partra, és mit tesz? Elkezd újfent kötõdni az anyaföldhöz. Élvezi. Tudja, hogy oda tartozik. Hazatért. Na és mit jelent ez? Kötõdést.
Bencencz 2015 márc. 31. - 01:44:13
(690/791)
spoilerezek alább.
Miért kell ezt a filmet úgy bemutatni, mint mûvészfilmek netovábbja? Tipikusan hollywoodi (bár abból a lightosabb fajta) film, aminek kötelezõen hoznia kell a kierõszakolt happy endet. Mert együttérzõek vagyunk, mert ez, mert az. Az meg, hogy a szimbólumot a pofámba nyomkodja a film, hogy mindenki észrevegye, nekem nem kell. Nézd meg az Antikrisztust, ott azért kell gondolkodni a dolgokon.
Félreértés ne essék, nagy várakozásokkal ültem le a film elé, úgy, hogy végre valami dráma, valami, ami kemény dolgokat feszeget, valami, ami reális. Azt vártam, hogy elszakadnak egymástól, és szépen meghalnak az ûrben. Igen, közben néhány monológ, meg miegymás belefér. Ehhez képest mit kaptam? A nõ kimaxolja az ûrt, véletlenül pont útba esik minden ûrállomás, túlél mindent (jó, erre meg is van a maga kis esélye, ezt nem róhatom fel), aztán pedig hogyhogynem a trópusokra esik, és pont a szárazföldre. Egy olyan bolygón, ahol a felszín 70%-a víz. Vártam azt is, hogy a végén megfullad, de szemétparaszt húzás lett volna a rendõzõtõl. A happy end mellett a kiszámíthatósága volt a másik hátulütõje a filmnek. A film felétõl tudod, hogy a nõ túl fogja élni. Elhiszem én, hogy van, aki tövig lerágja a körmét, hogy a harmincadik percben éppen elkaszálja-e egy kis törmelékdarab, de... nyilvánvaló volt, hogy nem. A kiszámíthatóság nem feltétlen hátrány, nem egy remek film van, amelyiknél már az elején kiderül a végkifejlett, de az oda vezetõ út az érdekes. Ez a film nem tartozik közéjük.
Történettõl elszakadva pedig: szentimentális zene, és direkt könnyfakasztó húzások. Valahogy nem éreztem szánalmat.
Summa summarum: hiába meséli itt bárki, hogy nem hollywoodi film: de, az. Nem tucatfilm, de körül-belül a Gettómilliomossal egy szinten van a befejezést tekintve, a szimbólumok szájbarágósak, a történet pedig túl irreális. Igen, egy sci-finél is lehet a realitások talaján maradni. Bár ez mitõl sci-fi egyáltalán?
Most már értem, miért ezekben a kategóriákban kapott Oscar-díjat, és remélem, sok álértelmiségi kedvenc filmje válik belõle.
Szegény rendezõnk pedig félúton jár Christopher Nolan és Michael Bay között.
10/10
eIemes 2015 márc. 30. - 18:22:54 10/10
(689/791)
...ha egy akciófilmet vártál, ami megfogja az agyadat és vezeti ismert sablonok között, akkor érthetõ a csalódásod.

amikor életemben elõször kóstoltam vörösbort, azt mondtam: keserû és fanyar, brrr. az édes borok jobbak voltak.
aztán késõbb ez fokozatosan megváltozott. ma sokféle finom ízt és illatot érzek, cseppeként iszom a vörösbort,
a pohárba kitöltött egy decinek a harmadát. aztán kicsit várok, tíz perccel késõbb a következõ harmadát, mert
a levegõn kicsit változik, aztán újabb félóra múltán a végét. nem veszek méregdrága borokat, nem tudom megmondani
melyik évjárat, milyen talajon termett... egyszerûen csak élvezem az íz finomságát.

a filmekkel is így van ez. meg kell tanulni élvezni a finomságokat, a szimbólumokat, a képeket.
megengedni, hogy ne az agyadat, hanem az ÉRZÉSEIDET vezesse.
ez egyfajta kiszolgáltatottság,a rendezõnek ki kell érdemelnie, hogy rábízzam magam.
2/10
habeer 2015 márc. 30. - 17:59:29 2/10
(688/791)
Azt hiszem, én ehhez a filmhez nem vagyok elég sznob. Én itthon néztem, kis képernyõn, látvány így 0. És a történet? Szerintem egy katasztrófa. Fél óráig csak arra vártam, mikor történik már valami. És aztán még fél óráig, aztán a végéig... De semmi, semmi. És még csak el sem gondolkodtatott. Ez egy posvány film. És a világûrben van ilyen irány hogy észak meg dél? És a meteor mindent elvisz egy nõ meg csak kapaszkodik fél kézzel? Még mesének is siralmas. :-( A szinkron pedig borzalmas. Bele lehet magyarázni mindenféle magányt,élni akarást, küzdelmet stb, de számomra ez egy dögunalom volt.
10/10
eIemes 2015 márc. 11. - 11:30:08 10/10 Előzmény Ljerk
(687/791)
...és most jutott eszembe, "gravis" latinul a várandósságot is jelenti...
10/10
eIemes 2015 márc. 11. - 11:27:27 10/10 Előzmény Ljerk
(686/791)
wow, ez nagyon jó... közvetlenül a kép is, és az ûrodüsszeia utalás is... köszönöm
Ljerk 2015 márc. 10. - 16:24:35
(685/791)
.
10/10
eIemes 2015 márc. 10. - 07:48:21 10/10
(684/791)
én csak moziban láttam és már jó régen, segíts kérlek :)
10/10
Black Adam 2015 márc. 10. - 02:07:49 10/10
(683/791)
SPOILER!
Tényleg elég sajátos véleményeket olvastam.
Akinek a "vetkõzõs" résznél a ruha levételén kívül nem tûnt fel semmi, nem esett le, az tényleg nem a film hibája. És ha valaki nem hiszi, tessék megnézni a BD extráit, miért is tartott ilyen sokáig felvenni, illetve mit is szimbolizál. Ezt mondhatom a film szinte összes jelenetére.
Számomra továbbra is gyönyörû, tartalmas és lehengerlõ film, kiváló színészekkel és forgatókönyvvel, persze ez csak én vagyok, a többiek álláspontját is megértem, csak szerintem kell egy bizonyos érettség a filmhez, hogy meglegyen minden finom mozzanata.
9/10
iopi 2015 febr. 24. - 15:18:30 9/10
(682/791)
Vannak emberek, akiknek nem valók a filmek és vannak emberek, akiknek nem valóak a hollywoodi filmek...
De jó tudni, hogy a termoszférában lévõ fizikát ilyen sokan ennyire ismerik.

Szívesen megnézném a Gravitáció magyar remakjét, amihez ebbõl a fórumból válogatnának szakmai tanácsadókat.
Szeretnék benne reális és drámai karakterfejlõdést, 100%-os realitást a fizika terén, legyen izgalmas, de közben hozzon korábban nem ismert tanulságokat. Kerülje a mûfaji sablonokat. Legyen egy 4 colos kijelzõn is baromi látányos, ne csak imax vásznon. A Föld minden nemzete, a nemzetek minden embertípusa, férfi, nõ, gyerek, öreg találja meg benne az azonosulási pontot.
wrossi 2015 febr. 08. - 20:12:38
(681/791)
Ami engem nagyon zavart az a borzasztóan idegesítõ hangulat fokozó zene az eleje felé,a nõci éppen fejtegette,hogy a világûr legvonzóbb tulajdonsága a csend erre benyomnak egy ilyen zenét ha ezt lehet egyáltalán annak nevezni.
Én nagyon sokat tanultam ebbõl a filmbõl.Csak figyeltem,hogy hány opció van egy ûrhajós számára ha vissza akar térni a Földre.Azt gondoltam ha valami lesz az ûrhajóval akkor game over,de itt látható volt,hogy ez koránt sincs így.Nagy megkönnyebbülés lehet úgy felmenni,hogy az ember tudja már ott sincs teljesen egyedül.Ebben az esetben most egyedül volt,de az emberkéz alkotta segédeszközök megmentették az életét.
Egy picit bosszantó,hogy az ilyen filmekben mindig elfogy valami amire éppen nagy szükség lenne.Oxigén,idõ,üzemanyag vagy éppen a megmentõ kötél rövidebb tíz centivel,ezek olyan dolgok aminek a hosszát,mennyiségét meg lehetne duplázni tanulva az elõzõ küldetésbõl.Persze lehet,hogy akkor is hiányozni fog tíz centi.
Nem igazán érzékeltem a világûr végtelenségét,túl közel - elérhetõ távolságban - voltak egymáshoz a dolgok,bár az is lehet,hogy ez valóban így van.
5/10
breeder 2015 jan. 23. - 05:54:57 5/10 Előzmény Dervenkár Anna
(680/791)
Én itthon néztem meg a filmet Blu-ray-n, és nem estem tõle hanyatt, pedig sok elvont filmet szeretek, amin utólag vagy akár nézés közben is lehet filózni. Ezt viszont rettenetesen untam. Alig vártam, hogy vége legyen, és kikapcsolhassam a playert. :S
Dervenkár Anna 2015 jan. 23. - 00:33:32
(679/791)
Amikor kijött a mozikban mindenki el volt töle ájulva, imádták a kritikusok, a közönség. Emlékszem még az index értékelése szerint is 9/10es film. Tehát ilyen elöfeltételekkel vágtam neki a film megnézésének majd egy évvel a moziba kerülés után, otthon, de hd-ben a megnézésének, és milyen jól tettem. Ugyanis ekkor, tehát amikor nem a látványterv az amit az arcodba nyomnak, és amire minden másnál jobban csorgatod a nyálad, az ami eléd tárul, akkor tudod igazán észrevenni a film hibáit. Megint csak az Avatart leheg felhozni példaként, szerintem mindeki tudja miért. A látvány maximálisan túlteljesíy, de emellett a történet unalmas és lapos lesz. A karamterek kidolgozatlanok, emiatt a dráma számomra üressé válik, és mivel nincs érdemi karakterdráma (mert ilyen üzenetet is akar közvetíteni) egyre szembetünöbbé válik a történet abszurdsága. Hiába a remek élethü megjelenites a cselekményben túlságosan gyakran jelennek meg olyan jelenetek, amelyek a fizika törvényeit áthágják, emiatt egyfajta hiteltelenség marad bennem. Emelett pedig az alaphelyzet is elveszti a hitelességét: csak gondoljunk bele, hogy egy orvos, aki valamit kifejlesztett saját maga ürséta keretein belül javít meg egy ürben lebego gepet, ugy hogy a rovid kikepzese alatt egyszer sem sikerult a szimulatorral epsegben foldet ernie.
Teljesen egyetertek azokkal akik aztmondják ezért találták ku az imaxet, mert igen pont ezérg vannak, csak sajnos ez azzal jár, hogg ezek egyszer megnézös filmek lesznek, mert otthon az embert nem taglozza le a latvany ilag es a hibak elötünnek. A cselekmény környezete tényleg csodálatosan fest ezt elismerem, de ha ilyet szeretnék látni inkább természetfilmet választok helyette.
Annyi pozitívumot tudok felhozni még mentségére, hogy az ber tényleg elgondolkozik azon, hogy mennyire rémisztö lehet egyedül, távol a jól ismert és szeretett gravitációtól távol lenni egyedül. Pont olyan érzés, mint amikor kiszakítanak az állandóságból amibe az ember állandóan kapaszkodni tud a hétköznapokban.
Elég megosztó film, és nekem is vegyes érzéseim vannak cele kapcsolatban. Nem biztos hogy ajánlanám megnézni,de ha valaki kiváncsi rá, akkor se támasszon vele szemben nagy elvárásokat, mert annak nagy csalódás lesz a vége.
Mindennel együtt én egy olyan 5,6 pontot adnék neki.
zora 2015 jan. 08. - 18:54:34
(678/791)
*spoiler*


Ja, és Kovalszky nem adhatott volna neki oxigént? És Ryan ruháján miért nem voltak fúvókák? Amikor a társaikat meglátták holtan, nem lehetett volna a nõ tartályát feltölteni oxigénnel?
zora 2015 jan. 08. - 18:51:53
(677/791)
A vetkõzés pont, hogy nem volt felesleges. Hiszen, sokkal nagyobb erõt kell a mozgáshoz kifejtenie, ha abban a nehéz ruhában mozog. Viszont így az oxigénfogyasztása is emelkedik. A lehetõ leglogikusabb lépés volt a vetkõzés. Nem a magamutogatás volt a célja, hiszen nem tanga, meg melltartó volt rajta.
Kaliff 2015 jan. 08. - 14:16:34 Előzmény papageno
(676/791)
Sandra Bullock idén 50 éves. A film forgatásakkor 48/49 éves lehetett. Tehát az, hogy ennyi idõsen így néz ki az se kis teljesítmény. Talán pont ezért tették bele a filmbe. Üzenem a fanyalgóknak, hogy Sigourney Weaver nagytotálban felvett és mutatott vetkõzése se adott hozzá semmi pluszt az Alien címû filmhez amikor a végén egy szál bugyiban belebújik az ûrruhába a mentõkompban. Ha Ridley Scott-nak lehet, akkor Alfonso Cuarón-nak nem?
Amúgy meg megkérdezem: 2 ember fenn a világûrben épp ûrsétán szekálnak valami ûrteleszkópot. Milyen storty-t vársz úgy, hogy a film címe az hogy Gravitáció?
Támadjon rájuk egy tucat alien? Vagy nyíljon meg egy tér-idõ portál?
Az már nem a Gravitációról szólna, te zseni.
2/10
pppppppppppppp 2015 jan. 08. - 14:01:44 2/10 Előzmény Én8
(675/791)
Szerintem messze van a közepestõl. A látvány lehet, hogy nagyban jó, az én viszonylag kisméretû, katódsugárcsöves ócska tévémen a leginkább látványosnak szánt jelenetek olyanok, mint valami összecsapott CGI.
A történet... na az hiányzik. A szokásos amcsi nyáladzás az egész. Örülök, hogy nem néztem meg moziban.
6/10
Én8 2015 jan. 06. - 08:52:20 6/10
(674/791)
Szerintem ez egy közepes film kiváló vizuális effektusokkal. A forgatókönyv többször is elszakad a realitás talajától.

SPOILER

A végkifejlet pedig egyszerre kiszámítható és irreális.
Kiszámítható, mert már 30 perc után tudtam, hogy a nõ túléli.
Irreális, mert pont oda esik, ahol túléli. Kíváncsi lennék, mennyi az esély, hogy szárazföld közelében érjen földet.

SPOILER vége.

A látvány és a helyszín sokat javított a film színvonalán, de így is csak egy erõs 6-ost adnénk ennek a filmnek.
5/10
doktormacko1 2015 jan. 04. - 21:28:41 5/10
(673/791)
5 / 10 Csatlakozom az elöttem szolóhoz. Én szeretem a sci-fi filmeket , de ez azért nagyon gyenguka muzsika volt a maga nem ében.
2/10
petergy 2015 jan. 04. - 17:45:26 2/10
(672/791)
Teljesen egyetértek!