Téma: Gravitáció

10/10
Jaky79 2016 jan. 01. - 17:11:50 10/10 Előzmény kulturtroger
(711/791)
Fogadok, hogy Te egy Való világ fan vagy :D
1/10
offtopic
cellasto 2015 nov. 19. - 23:48:44 1/10
(710/791)
az ezerarcu akciofilm kedvencemnek seagalnak mi köze ehhez az orbitális baromsághoz?
10/10
lamassu 2015 okt. 25. - 10:21:29 10/10
(709/791)
Minden részében és részletében mestermunka. Nagyszerû szórakozás, 10/10.
kulturtroger 2015 júl. 30. - 23:38:30
(708/791)
Ritka szar film!Sandra Bulock filmjeit mindig is utáltam.10=1
10/10
eIemes 2015 jún. 27. - 06:15:34 10/10
(707/791)
Nehéz ezt elmondanom. nem olyan primer érzésekre gondolok, mint a félelem vagy szomorúság.

Az amerikai filmek nagy többsége amerikai szokás szerint kalapáccsal áll neki, hogy a porszívóügynökök ellen keményre edzett páncélunkat felnyissa. Toleranciát építünk ki, egyre durvább eszközökkel lehet csak kibillenteni minket az unalomból. Bevallom, hogy én ezeket a filmeket nagyon nem szeretem és aktívan kerülöm (kifejezetten azért, mert a hatás megmarad a mozitermen kívül, vagyis magánéletben is magasabbra tolja az ingerküszöböt). Az a jó film, amikor nyitottan ülhetek be a nézõtérre, rábízhatom magam a rendezõre.

Nincs egy jelzõm, hogy leírjam azokat az érzéseket, amelyek a film közben ébredtek. De nem lehet elfelejteni. Talán azért, mert "rezonáltak" a bennem levõ, csak valamiért nem tudatosult érzésekkel. Valami hullámzó keverék - céltalanság, (érzelmi) elhagyatottság, meg nem értettség, nem értek eléggé ahhoz, amit csinálnom kell, nem tudok elég jól szeretni, nincs már mibe kapaszkodnom (régebben ott voltak a szüleim) és nincs aki belém kapaszkodjon... hm, talán mégis el lehet felejteni, vagy legalábbis nem olyan élénk már, hogy mindent felidézzek. Szóval az érzéshullám visz végig a filmen, és lassan (nem "instant") felébred a cselekvés. A film címét pedig az utolsó pillanatok adják, amikor Ryan/SB-ben még nem tudatosuk, hogy hol van.
Reco 2015 jún. 26. - 22:11:08
(706/791)
Mindamellett felmerült bennem, hogy mit lehet Oszkár díjasan hangkeverni egy ûrben játszódó filmben? A Kapitány és katona is kapott ilyen díjat, de azt értem is, és jó is volt a hangélmény.
Reco 2015 jún. 26. - 21:58:54
(705/791)
Nem éreztem a film közben annyi érzést, amit más filmben (Halálsoron, Remény rabjai). Indokolatlanul túllihegett filmnek tartom.
Reco 2015 jún. 26. - 21:58:27
(704/791)
Nem éreztem a film közben annyi érzést, amit más filmben (Halálsoron, Remény rabjai). Indokolatlanul túllihegett filmnek tartom.
10/10
eIemes 2015 jún. 26. - 21:38:36 10/10
(703/791)
A természetfilmben a látványvilág információt ad.

Ebben a filmben érzést.
Reco 2015 jún. 26. - 21:22:24 Előzmény eIemes
(702/791)
Elismerem, a hatás átérzéséhez kötelezõ a nagy kép, a jó hang. A Nagyon nagy kép. De. Egy természetfilm, ami a hangyák szemszögébõl próbálja bemutatni a világot, az is igényli a Nagyon nagy képernyõt. Mert csak akkor érezni az arányokat, hogyan is láthatják a világot. Mégsem lesz az a természetfilm Oszkár díjas, mert nincs benne annyi "mondanivaló". Ebben sincs. Ez a film nekem olyan, mint Clint Eastwood Nincs bocsánat-a. Bealvós, indokolatlanul díjazott, bár legalább rövid. A látványvilága az egyetlen ami megért egy misét. Ez a véleményem. Megnéztem, nem bántam meg, de nem rajonganám túl. Két hét múlva már nem is emlékeztem rá hogy már láttam.
3/10
stupek2 2015 máj. 03. - 16:53:57 3/10
(701/791)
Nem egy bõbeszédû film. A cselekménye is egyszerû. Talán 3D-ben élménydúsabb lett volna. Így 2D-ben életszerûtlen. A nagy nevek miatt úgy gondolták eladható. Nem tudom a díjesõt mivel érdemelte ki, én láttam már látványosabb, jobb hangélményû, sõt jobb 3D képû filmet, igaz az akció film volt. Nálam alulról rezeg a léc, hiába a díjesõ!
10/10
offtopic
eIemes 2015 ápr. 13. - 08:59:42 10/10
(700/791)
Szabad a gazda
10/10
eIemes 2015 ápr. 13. - 08:26:07 10/10
(699/791)
Lehet, hogy az elveszettség-érzés a spiritualitás nélkül magára maradt ember élménye?

Egy bölcs ateistának van spiritualitása (pl. Einstein), és nem marad magára sosem.
Egy bigott keresztény kétségbeesik, ha hiába imádkozik az aranyhalához ínség idején.
Bencencz 2015 ápr. 12. - 23:00:53 Előzmény Sheme
(698/791)
Tõlem idéztél, miközben más válaszára válaszoltál, így nem tudom, kire reagáltál.
Akkor most az én szemszögömbõl:
Egy kamerás, hosszú jelenetek kék háttér elõtt? Születésnap. Mûvészfilmebb mint ez, s kõkemény dráma. Hosszú jelenetek. Egyesek szerint kibaszott unalmas, szerintem nem. És ott es egy kamera van fõképp.
A csend valóban zseniális, ahogyan az alapkoncepció is, csak egyszerûen mást vár az ember. Legalábbis én mást vártam, mint írtam, szépen meghalni az ûrben. Igen. Az tényleg nem szólna "semmirõl" (sok kommentet idézve), de jobban lekötne. Valószínûleg félreértettél, ugyanis nekem ez a film túl akciódús volt. Kb. mint az 1408 van az Oldboy. Amelyeknek a története szintúgy a maga nemében zseniális (utóbbi remake, ez igaz), de nagyon-nagyon elrontották engedve az általános népakaratnak. Hiba.
Sztem nekem az Ûrodüsszeia Kubrick sok más filmjében egyetemben zseniális, és imádom.
Igazi mûvészfilmért pedig csapjuk fel Tarr Béla munkásságát. Ott van min agyalni.

Ha nem rám reagáltál, akkor elnézésed kérem.
10/10
eIemes 2015 ápr. 11. - 17:12:33 10/10 Előzmény iopi
(697/791)
A mandiner összeköti A marsit és a Gravitációt:

>>>

A könyv kifejezetten szórakoztató, de érdemes röviden megvizsgálnunk egy másik oldalról is. Lassan egy éve, hogy ugyanezeken a hasábokon az ûrre mint következõ meghódítandó határvidékre tekintõ optimista sci-fi antitéziseként írtunk a Gravitáció címû filmrõl. A Gravitáció visszatükrözi az ûrrel kapcsolatos sokáig töretlen - s persze hidegháborús propaganda által is fûtött - lelkesedés teljes kifulladását. A Gravitáció üzenete az, hogy a világûr nem jó hely az ember számára, és talán nem is érdemes próbálkozni ezzel az egésszel. „Life in space is impossible” – összegzi mindezt a film mottója.

Andy Weir A marsi címû könyve végsõ soron hasonló üzenetet közvetít. Watney csak saját kivételes találékonyságának köszönheti, ha túléli a kalandot, míg megmentése hétrõl-hétre dollártízmilliókba kerül, ha nem milliárdokba. Nincsenek egzotikus, idegen fajok vagy megismerésre váró titkok: csak egy kietlen, lakhatatlan bolygó, ahol nincs semmi keresnivalónk. „Life on Mars is impossible” – itt is lehetne ez a mottó.

<<<

http://mandiner.blog.hu/2014/10/12/andy_weir_a_marsi
10/10
eIemes 2015 ápr. 10. - 01:09:35 10/10
(696/791)
Nekem nem hiányzott a történet. Pontosabban: nem zavart a történet fizikátlansága. Nem ez a lényeg.
9/10
iopi 2015 ápr. 09. - 21:16:44 9/10 Előzmény eIemes
(695/791)
Igen, erre a filmre valóban találó, hogy a nagy vászonra termett. Otthon nézve az IMAX-al szemben kb. olyan a különbség, mintha egy színházi elõadást nem élõben, hanem felvételrõl nézne az ember.

Mindenki a történetet hozza fel negatívumként. Mondjatok egy filmet, ami valósidõben kb 1,5 - 2 órát ölel fel és annak a története az erõssége. Egy ilyen koncepciónál tényleg ez számít?
10/10
eIemes 2015 ápr. 03. - 10:47:28 10/10
(694/791)
ahogy Sheme is írja, ez az a film, aminek kell a nagy kép. nagyon nagy kép.

ott ülök a nézõtéren, de az egész látómezõmet betölti a csillagos ég. nem "tériszony" az, ami elfog, hanem a bizonytalanság, parányiság, majdnem elveszettség, jelentéktelenség érzése, és erre még rátesz egy lapáttal a "kolléga..."

a földön nehéz ezt átérezni, mert többnyire aktívan kerüljük ezeket a helyzeteket.

viszont ahhoz, hogy a moziban ülve ezt az nem kicsit nyomasztó érzést ne hárítsam el, tényleg kell egy rákészülés, lelkiállapot.
és a laptop kijelzõjén full hd-ben sem jön át az, ami ott az ötödik sor közepén megvolt.

nem a technikát akarom dicsõíteni, hanem a rendezõt dicsérem, aki megfelelõen élt a technikával.
10/10
Sheme 2015 ápr. 03. - 10:23:54 10/10
(693/791)
Ez a mozi kis képernyõn, de még nagy képernyõn sem jön át. Tipikusan azon kevés filmek egyike, melyet csak és kizárólag IMAX-ben KELL megnézni, különben nem jön át, mennyire fontos is a gravitáció és egyéb dolgok.

"Miért kell ezt a filmet úgy bemutatni, mint mûvészfilmek netovábbja?"

Fogadjunk, hogy csak láttad a filmet és nem nézted! De segítek egy kicsit:
- az elején, kb 20 perces, vágatlan, csak egy kamerával "felvett" hosszú jelenet megmutatja szinte mindenki szemszögébõl, mi történik. Gondolom nem vetted észre...
- szemben a Star Wars-szal, nincs semmilen hang az ûrben. Csak azt halljuk, amit az ûrhajósok ruhája közvetít - zseniális!
- torokszorító érzés, amint Ryan elsodródik: a háttérben a végtelen ûr, a félelme, ahogy a szapora légzésén keresztül átjön... mondjuk a 2001: Ûrodüsszeia pontosan ilyen, "hallatszik", honnan vette Cuaron az ihletet.
- egyébként meg a legvégén, a vízbõl kijövõs jelenet alatt szóló zene hatalmas! Majdnem olyan, mint a 2001-ben a Thus spoke Zarathustra...

Ne haragudj, nem magyarázom. Sztm neked a 2001 is lassú, nem eléggé akciódús és nem szól semmirõl.

Ezek az alkotások nem neked, nem a te ízlésednek, készültek, nem is fognak semmilyen önálló gondolatot ébreszteni benned, mint sok-sok emberben sem.
2/10
habeer 2015 ápr. 03. - 08:14:58 2/10 Előzmény eIemes
(692/791)
Nem, nem vártam akciófilmet, annál is inkább, mert nem számítanak a kedvenceim közé, kivéve ami tényleg jó (számomra). Nem olvastam el, mirõl KELL szólnia a filmnek, nem olvastam el, melyik érzékemre kell, hogy hasson. Mint ahogyan a borról sem a címkéje vagy más véleménye szerint döntöm el, hogy jó-e vagy nem. De az való igaz, hogy egy bort érezhetek jónak adott körülmények között (családom körében egy vacsoránál, vajas, sült pisztránggal), vagy ugyanaz a bor lehet pocsék (melegen a konyhapultnál állva, kapkodva,2 tennivaló közé behörpintve). Igen, változik az ízlésem, én sem szerettem a bort, most csak a fehér, száraz bor jöhet számításba. De, adott körülmények között. Mint ahogyan - lehetséges, - ez a film sem olyan lelkiállapotban ért, amikor megérintett volna. Mégis azt vallom, ha valóban jó egy film, akkor igen, megnyugtat, megérint, foglalkoztat, bennem marad, akár évekig. Mint pl belém égett a Berlin felett az ég (Wim Wenders-féle), vagy a Sült zöld paradicsom vagy akár a Grand Budapest Hotel, aminek a hangulata sokkal inkább hatott rám, vonzott magához, mint ez a fajta Gravitáció. :-)