Téma: Gravitáció

10/10
sanderson 2014 márc. 08. - 17:07:11 10/10
(571/791)
Áruljátok már el nekem, honnan veszitek azt, hogy a nézõk nagy részének nem tetszik ez a film. Láttátok már az imdb pontozást? Ennél a filmnél nagyon magas a szavazók száma. Szó sincs itt szakemberek és nézõk véleménykülönbségérõl. Inkább arról lehet szó, hogy a sci fit szeretõk, de a drámát nem kedvelõk melléfogtak. Olyan filmet néztek meg ami sokkal inkább a dráma, mint a sci fi kategóriába tartozik. Ezen kiakadtak, és most dühösen neki estek ennek a kitûnõ filmnek. Akiknek tetszik, nem veszik maguknak a fáradtságot, hogy kifejtsék miért jó ez a film, mert röviden nem lehet leírni a film erényeit. Az Oscar díjat akkor kaphatja meg egy film, ha elõtte arra jelölik. A jelöltek listáját több mint hatezer szakember szavazatának összegzése után teszik közzé. Ezek a szakemberek a Filmmûvészeti és Filmtudományi Akadémia tagjai, akik a Föld különbözõ pontjain élnek, magyarok is vannak közöttük. Akik még nem látták a filmet, azoknak azt ajánlom nézzék meg.
6/10
H. Zita 2014 márc. 08. - 13:52:02 6/10
(570/791)
Nem mondod, hogy csak egy zöld szobában forgattak.....
Gondoltam csak a nevét meg a hangját adta hozzá, hogy nívósabbnak tûnjön a mozi. Simán megtehetik.
9/10
iopi 2014 márc. 08. - 13:45:12 9/10
(569/791)
Ha egy iciripicikét figyelmesebben olvasol, akkor esetleg feltûnhet, hogy egyáltalán nem sulykoltam, hogy megérdemelte és egyáltalán nem adtam jelét annak, hogy nem fogadom el az ellentétes véleményeket.

Vagy talán a visszakérdezés, hogy szerintetek miért nem érdemelte meg és mi érdemelte volna meg inkább, annak minõsül? Ez esetben nagyon nagy bajok vannak :(

Mellesleg a DGA, PGA, BAFTA sokkalta szakmaibb díjak. Az Oscar lényegében ezeknek csak a szummázása. Vagyis teszem a azt pl. a nem megérdemelt rendezõi díj ezeknél jobban kellene, hogy bökje a csõrötöket.
Keló Scofield 2014 márc. 08. - 13:38:59
(568/791)
Tényleg nem akarok okoskodni, fõleg mert nem értek hozzá, de abban a magasságban már nincs gravitáció.
Vagy csak egy minimális. Passz:)
Keló Scofield 2014 márc. 08. - 13:23:38
(567/791)
Oké, de hogyan? Föld körüli pályára állt?:) A világûrben vagyunk, ezért gondoltam, hogy száguld tovább a végtelenbe.
Keló Scofield 2014 márc. 08. - 12:42:57
(566/791)
Minek egy dublõr egy zöld szobában? Mivel ott forgatták.:)

Nem vagyok egy fizikus típus, azt nem értem hogy a törmelék, ami másfél óra múlva jött megint az hogyan? Megkerülte a Földet, de az nem lehet.
Várom a magyarázatot.
6/10
H. Zita 2014 márc. 08. - 09:32:11 6/10
(565/791)
Nekem összességében tetszett, persze a rengeteg Oscart én sem értem.

Spoileres!
Ha Sandra B. monológjaival csak fokozni akarták a drámaiságot egy kis visszaemlékezõs részt el tudtam volna még képzelni, akkor lett volna tényleg drámai és úgy a folytonos lebegést is kicsit szüneteltethették volna, ami elég idegesítõ volt sz.tem. Vagy akár ki is hagyhatták volna a kislányos részt mert nagyon erõltetett volt!
Egyébként meg a George C.-bõl semmit nem láttam, nem mintha nagyon akartam volna, de akár egy dublõr is lehetett a helyében mert az arca alig 20 %-át lehetett látni....
4/10
sisteryes 2014 márc. 08. - 01:06:24 4/10 Előzmény ati27
(564/791)
Hát még laikusként -illetve az ûrkutatáshoz nem értõként- is lejõtt,hogy mekkora mese, teljesen irreális valótlan baromság. Azt mondjuk sikerûlt elérnie a filmnek,hogy az elejétõl a végéig klauszrofóbiám legyen. A zene idegesítõ ,sablonos ,szentimentális ... a dialógusok meg Sandra monológjai is erõltetett, érzelgõs amerikai nyál..és igen azért a rengeteg oscarért vagyok ennyire felháborodottan kritikus... Ez egy buta film.Lehet hogy moziban a látvány kárpótolt volna valamit,na de attól még a leírtak nem változtak volna meg. Nagyon csalódott vagyok...
Keló Scofield 2014 márc. 07. - 20:03:11
(563/791)
Másodjára nézve azért változott a véleményem pozitív irányban.
Az utolsó 15 perc fantasztikus, a legjobb effektek és zene miatt egyértelmûen megérdemelte a díjakat.
Plusz ez nem egy szokványos ûrhajós film, jóval több annál, szóval mégis csak olyan 10/9.
7/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 07. - 12:19:29 7/10
(562/791)
tisztogattak délelött, de akkor is beírtam, hogy itt mi az oscar díjakról beszélünk, mert igazából annak van a legnagyobb jelentõsége, meg itt arról volt szó...fogadd el a negatív véleményeket is, vagy legalább próbáld meg...viszlát
9/10
iopi 2014 márc. 07. - 12:16:01 9/10 Előzmény Bigpapa
(561/791)
Na úgy látom tegnap engem moderáltak, de azért megpróbálom mégegyszer. :)

A DGA, BAFTA, PGA, Golden Globe díjakat miért nem vitatja senki? Miért csak az Oscart?

...de inkább nem folytatom, Bigpapának igaza van, eléggé értetlen vagyok. Engem valóben megtévesztettek a "fórum" és a "Téma - Gravitáció" kifejezések. De felfogtam, ti már unjátok a témát, ezért kerülni fogom ezt itt és nem fogok feltenni ezzel a filmmel kapcsolatos kérdéseket. Fefogtam, hogy ennek abszolút nem itt van a helye.
7/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 06. - 19:01:09 7/10
(560/791)
15 perces volt, ezzel tisztában is vagyok, de nem ez volt az egyetlen több perces vágás nélküli jelenet a 80 perces filmben, én a vágásról beszélek...alig volt a filmben vágás, pont az ilyen jelenetek miatt...
egy rendezõt meg nem dícsérnék én azért, mert green room-ban lerendez egy filmet és adja az utasításokat kit hova lökjenek el azon a bizonyos kötélen, hogy majd a számítógépes progival jól lehessen meganimálni a dolgokat...
mint elöttem is írták, pl Scorsese jobban megérdemelte volna...hozzáteszem ennyi idõsen ilyen témájú filmet mint a Wall Street...a nagy közönségnek megrendezett...zseniális egyszerûen, ahogy ennyi statisztának és ennyi tehetséges színésznek parancsolgat, mit csináljanak hogy az jó is legyen, le a kalappal...többiekrõl meg ne is beszéljünk...jogtalan volt az a 7 díj? igen,az volt :) de már unom a témát úgy október óta, megmondom õszintén, csak nem gondoltam, hogy ez ennyi Oscar-t nyer
offtopic
Bigpapa 2014 márc. 06. - 14:43:21
(559/791)
OFF

Gyerekek! Én szerintem ezt már túlbeszéltük :) iopi meg simán nem érti, amit már szerintem öten kifejtettek, így hagyjuk ezt a mit érdemelt volna,mit nem dolgot.

De megrendezni egy filmbõl 10 perc külsõ jelenetet, meg mozgatni 2 ember egy 5x5-ös zöld szobában, azért nem ugyan az, mint megrendezni a 12 év rabszolgaságot, vagy a Wall Street-et.Ahol azért icit picit több dolga van egy rendezõnek. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a mostani cégemmel filmforgatásokon dolgozunk, így látom a stúdiómunkát és látom a külsõ felvételeket. A különbség kb. a trabant és a merci. A stúdióban van 5 ember+stábból még 5-10. A külsõben szerényen van 50 (színészek+statiszták) ember + stáb. Ha csak egy sorozatot mondok, mondjuk most a Dracula, amin áprilisban a Múzeumkert mögött voltunk. Kb 30-40 statiszta (utcai árusok, gyalogosok, gyerekek, dolgozók) volt utcai jelenetben, 2 lovaskocsi, 7 színész. 3 kameraállás, 1 daru, stb. Na ez munka! És ez csak egy sorozat egy epizódjának egy jelenete.

A mostani Oscar esélyes filmek közül nem láttam a 12 év rabszolgaságot, így annak csak a zenéjét tudom dicsérni, mert az megvan. Nem láttam a Mielõtt meghaltam, a Nõ, a Nagy Getsby és az amerikai botrány filmeket sem. Ezek közül csak a rabszolgaság érdekel, azt meg is fogom nézni, de most mással voltam elfoglalva.Az amerikai botrányon is gondolkozom, azt lehet, ma megnézem, mert van idõm.


Na befejeztem a gravitációt :D
J.Pinkman 2014 márc. 06. - 12:07:43
(558/791)
ja, hogy az elején azt a több mint 10 perces vágás nélküli jelenetet se volt nagy kunszt megrendezni......????
7/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 06. - 11:35:59 7/10
(557/791)
fõleg úgy nem kunsz-t, hogy egy green room-ban kötélen húzkodják õket, többit meg a számítógép megoldja
9/10
iopi 2014 márc. 06. - 11:01:46 9/10
(556/791)
Azt hiszem kezdem felfogni. :)

Mit gondolsz a Gravitációnak ítélt DGA, PGA, BAFTA, Golden Globe díjakról?
Azokat is jogtalanul kapta? Ha igen, te kiknek adtad volna?
9/10
iopi 2014 márc. 06. - 10:49:42 9/10
(555/791)
Azt hiszem kezdem érteni. :)

Szerinted a Gravitációnak ítélt DGA, PGA, BAFTA, Golden Globe díjakat sem érdemelte meg? Vagy azokat igen? Ha nem akkor te kinek adtad volna?
9/10
iopi 2014 márc. 05. - 22:24:03 9/10
(554/791)
Oké felfogtam, Oscarból csak a látványterv jogos, amit nem is kapott meg. :)

Mi a helyzet a DGA, PGA, BAFTA, Golden stb. díjakkal?
Ezek közül melyik volt jogos/jogtalan?
6/10
BlackCos 2014 márc. 05. - 20:39:44 6/10
(553/791)
Fel van tüntetve a fõoldalon, de bemásolom.
Oscar-díj (2014) - Legjobb rendezõ: Alfonso Cuarón
Oscar-díj (2014) - Legjobb operatõr: Emmanuel Lubezki
Oscar-díj (2014) - Legjobb vizuális effektusok
Oscar-díj (2014) - Legjobb vágás: Alfonso Cuarón, Mark Sanger
Oscar-díj (2014) - Legjobb filmzene: Steven Price
Oscar-díj (2014) - Legjobb hangvágás
Oscar-díj (2014) - Legjobb hangkeverés
abisztriczky 2014 márc. 05. - 20:19:24
(552/791)
Tisztázzuk már itt a vita hevében, hogy pontosan melyik is az a 7 Oscar-díj amit kapott a film.
Le tudnád írni listázva (vagy valaki más) a kategóriákat, hogy mely díjakat is kapta, én ugyanis nem láttam a díjátadót.
Annak ellenére, hogy nem tudom pontosan, hogy mely kategóriákban nyert, akkor is az a véleményem, hogy a látványon (trükkön) kívül a többit mire föl kapta.