Téma: Grimm

9/10
sakit felut 2010 márc. 13. - 23:13:57 9/10
(49/69)
Régen láttam, pontos dolgokra alig emlékszek, de szerintem nagyon érdekes Terry Gilliam kultfilm. Benne vannak a felnõtt mondanivalók is az erdõ, ott élõk, természet jelentéseirõl de persze egy nagyon is eredeti húzás ebbe belevinni a gyerekszintû nézõpontokat, gondolatokat, alapigazságokat. Szóval Gilliam nemhogy egy zseniális mûvész és rendezõ, de bizony minden filmje különbözõ, és ez bizony a gyerekfilmje. A végén egy kicsit rossz pár dolog talán, de ez nála belefér, nekem a 12 majom fordulataival is vannak bajaim, de hatalmas alkotás ;)

Ezt újra kéne látni, de mondjuk egy kicsit kevésbé volt zseniális, de kellett a többi filmje mellett :) Damon- t egyébként nem is komálom de itt õt is megtanitották rendesen játszani, Ledger- t itt imádtam meg legelõször játszani, Belluci-Giamatti :D és az állatok is olyat szerepelnek benne hogy 9est simán megér .. > :-`
Nafi 2010 márc. 13. - 21:55:02
(48/69)
ja, bocs..félreértettem.
Nafi 2010 márc. 13. - 21:53:45
(47/69)
Matt Damonnak volt Stohl a hangja.
pozsizsuzsi 2010 márc. 13. - 13:30:33
(46/69)
Senki nem szidná, ha nem Terry Gilliam rendezi. Olyan egyszer vagy megnézem a gyerekkel, vagy nem film, és nem is rossz úgy magában, de... De a rendezõtõl nem ezt vártuk, fajsúlyos, stílusteremtõ mozikkal kényeztetett minket. Tõle vár az ember sokkal de sokkal többet.
nusika8 2010 márc. 13. - 13:24:14
(45/69)
Hát nem tudom..többen szidtátok a filmet,nekem nemvolt vele sm bajom. Nekem tetszett de lehet az én ízlésemmel van gond. Nekem bejött:)
5/10
sisteryes 2010 márc. 13. - 10:06:55 5/10
(44/69)
Szerintem ez a film több sebbõl vérzik.Az ötlet jó,a színészek jók és mégis hiába a pörgõ filmkockáknak unalmas és zagyva.Egy biztos,nem a fél óra hosszabbítás mentette volna meg.Számomra az aha élményt nem az nyújtja ,hogy "Jé figyi má ez a Piroskából van!" (szándékosan a legkézenfekvõbbet mondtam]- azért ezeknek a "meséknek" az ilyen jellegû beépítése nem egy zseniális bravúr. Sokkal több humornak is teret adott volna a két Grimm fiú –és a többiek– karaktere is.Kihasználatlanul maradt.Sajnos.
Ghanima 2010 márc. 12. - 23:53:54
(43/69)
Ez baromi jó film! Annyira nem, mint a Brazil volt, de aki ismeri a Grimm-fivérek mára a sok-sok szelidítés, faragás, finomítás utánra gyermekeknek szólóvá tenni kívánt, de eredetileg felnõttektõl begyûjtött és felnõtteknek szóló történeteit, nos az folyvást felismerheti azok részleteit. Hol ebbõl, hol amabból a "mesébõl" épít be Gilliam villanásszerû motívumokat.
Nagyon tetszett nekem, ahogyan Gilliam összehozza a napoleoni Franciaország, illetve a korábbi felvilágosodás "földhözragadtságának", kvázi materializmusának hitetlenségét az "elmaradott", középkorias gondolkodású német néplélek babonás hiedelmeivel szemben. A franciák, azaz Delatombe (beszédes név, bár olaszos: la tomba= kripta, sírhely, franciául= esik, zuhan) el akarják vinni a világosságot, ugye - ld. felgyújtani az erdõt! - az elmaradott németeknek.
Azt hiszem, még meg kell néznem párszor, hogy még több aha-élményem lehessen. Valamiért a hazai bemutató ideje körül nem láttam. A zenéje meg külön nagyszerû, tele utalásokkal.
Az is milyen volt, amikor elkezdtek finom "udvari" zenét játszani - nekem ez a felkapaszkodott Napoleon arisztokrata-utánzásos "elcsászárosodási" folyamatát juttatta eszembe. Miközben ugye Napoleon rengeteget törõdött a tudományos kutatásokkal, a tud. élet kialakításával is.
Na mondom, még sokat kell morfondíroznom a filmmel kapcsolatban.
Mindenesetre azt biztosnak érzem, hogy a legelhanyagolhatóbb oldala a filmnek az, hogy mennyire voltak "élethûek" a trükkök. Egyébként pedig az erdõ viselkedésének megjelenítésében számomra sokkal jobb volt, mint P.Jackson and Co. próbálkozásai az entekkel a Gyûrûk Urában.
Még valami: bár teljesen más filmezési stílus, de nekem folyvást eszembe jutottak a csehek jóval korábbi, furcsán öszvér megoldású mesefilmjei, például az õ Münchausenjük. Azt a filmet nagyon szerettem (fáradt vagyok, nem jut eszembe a rendezõ neve), teljesen elbûvölt az a képi világ.

Hogy a bánatba kell csillagot adni egy filmnek? :-o
Mindenesetre így "papíron" tõlem 8 csillagot kap.
8/10
leho 2010 márc. 12. - 23:49:40 8/10
(42/69)
Szerintem nem a te ízléseddel van a baj.
8/10
leho 2010 márc. 12. - 23:47:12 8/10
(41/69)
Jó kis film volt,bár az elejérõl lemaradtam(mennyivel jobb választás volt ez, mint a kereskedelmi tévék tucatfilmjei közül megnézni egyet).

Nekünk is van ám ebben a mûfajban filmünk, amivel büszkélkedhetünk. Ez a Boszorkányszombat, amelynek szintén nem láttam az elejét:), de írják, hogy az MTV videótárban megvan egészében, igy be fogom pótolni a hiányosságot.
5/10
doktormacko 2010 márc. 12. - 23:04:05 5/10
(40/69)
Gyenguska mesécske .
Grafitti 2010 márc. 12. - 22:56:55
(39/69)
Terry Gilliamtól az ember mindig többet vár. Egyrészt kevés rendezõrõl mondható el, hogy képzelete saját világát valóban képes megszerettetni a nézõkkel: másrészt fantáziája nemcsak szinpompás kameramozdulatokban, trükkökben nyilvánul meg, hanem képes mondandót, értéket is belecsempészni, nem is keveset mozijaiba. Itt kissé visszafogta magát, bár ez állitólag a studió nagyfejeseinek is köszönhetõ: néhol azért megnyilvánul zseniális humora, történetmesélése és kapunk vallóban látványos jeleneteket, de nem áll össze az egész egységes mozivá. A két szereplõ persze teszi a dolgát, és a mellékszereplõk sem rosszak, Belluccinak azonban nem jut más, minthogy gyönyörû legyen és az utolsó 10 perc igen kellemetlen szájizt hagy átgondolatlanságával és kissé összecsapott jellegével. Talán ha majd kijön a rendezõi változata.....:((
BladeW 2010 márc. 12. - 22:15:58
(38/69)
Szerintem nagyon jó film, nem értem miért húzták le ennyien, de lehet, hogy az én ízlésemmel van a baj.
Bigpapa 2010 márc. 12. - 21:24:08
(37/69)
Nem emlékszem rá,de nem volt olyan rossz...halvány emlékeim szerint :)))
nusika8 2010 márc. 12. - 21:21:14
(36/69)
Gyerekek ezjófilm?:D
Bigpapa 2010 márc. 12. - 21:02:14
(35/69)
Monica Bellucci iszonyatosan jó nõ. Még egy hüvelygomba reklámot is végignéznék, ha õ játszana benne. :))) 1x láttam a Grimmet, annyira nem hagyott bennem mély nyomokat.Lehet, most megnézem még egyszer.Itt legalább nincs reklám.Éljen az M1!!!
calibos 2010 márc. 12. - 18:57:02
(34/69)
A boszorkányos jelenetben szét röhögtem az agyam, összességében a film csalódás volt:-(((
10/10
azanett 2009 nov. 08. - 17:34:55 10/10
(33/69)
Nekem nagyon tetszik, h most nem Heath volt a filmben a komoly, okos fél. :D Mondjuk fura volt, h Stohl volt a magyar hangja Matt Damon-nek, Heath-nek pedig Hevér Gábor, sztem fordítva jobban illett volna hozzájuk. De lehet csak azért, mert Stohl már nem 1 filmben volt a szinkronja Heath-nek. A film sztem kicsit bohókás, de nagyon tetszik. 10/10
Vokiki 2009 aug. 29. - 19:31:07 Előzmény lana25
(32/69)
Csak úgy mondom, hogy alapból a mesék felnõtteknek szólnak. A Grimm mesék meg egyenesen brutálisak. Amit ma ismerünk mint a Grimm testvérek meséi azok már nagyon sokadik átiratok. Csak ennyi. :D
wiliwonka 2009 jún. 06. - 20:59:52
(31/69)
Ez mekkora baromság. Viszont mégis tetszett. De a történet kegyetlen összevissza, semmi nincs megmagyarázva, meg honnan a francból tudják, hogy mikor mit kell csinálni? Mintha teljesen egyértelmû lenne. A gonosz királynõ meg szerepelhetett volna többet.
Isabella00 2009 máj. 20. - 14:09:09
(30/69)
Szerintem jó volt de kettõnél többször nem tudtam megnézni, viszont a zene a végén amikor visszaérnek a faluba, meg a két testvér civakodása nagyon tetszett. Meg az is mikor Jacob részegen baromságokat beszél.