Bigpapa 2007 jún. 07. - 16:56:22
(22/422)
Tudod, tök jó, hogy jártál amerikában,mert akkor tudod, hogy az amcsik milyen "suttyók". Nem igazán érdekli õket a "normális" kultúra,stb. Ez a film ezek szerint nekik szólt,mert mi "tudatlan" magyarok nem nagyon fogtuk ezt a cool dolgot.
A párbeszédek sz*rok voltak.Ki kivel d*g,ki mit szív, vagy ki mikor cs*szi át a másik fejét. Ez leköt mondjuk 5 percig,na de 40 percig??? Szerinted ez olyan oltári nagy ász dolog volt? Aztán a halál ábrázolása? Háát, a karambol és a leszakadó sz*rok valóban állat volt, de amit végig, az utolsó képkockáig vártam, hogy magyarázatot kapunk, MIÉRT?? Mert annak, hogy van egy állat k***g, aki erre élvez, hogy kinyírja a csajszikat... Tarantinotól ez kevés volt. Baromi kevés.
A másik, amit nem értettem az eddigi hozzászólásokban, vagy a Tarantino nyilatkozataiban, hogy miért kell "tisztelegni" a B kategóriás filmek elõtt? Ez olyan, mint,ha lehetne egy BMW-m is, de én a Trabantot választom. Vagy leborulok egy rakás sz@r elõtt. Vagy ez a 2007-es év mottója, hogy bálványozzuk a gagyit? Mert akkor 2007 nem nekem való :)))
Valaki írta, hogy elsõre neki sem tetszett a Jackie Brown.
Azt a filmet nem szabad egy lapon emlegetni ezzel,mert az sztárok sztárok hátán, van egy baromi jó és érdekes fõ szál,amit követ a film, s közben tök jó karaktereket ismerünk meg. Értelmes a film. Elsõre én is mást vártam,de mégis, megnéztem újra és újra. A Halálbiztos után q*vára nem éreztem ezt, hogy nekem valamikor is újra látnom kéne ezt az iszonyatot. Sok ismerõs,aki kint él mesélte, hogy a Terror Bolygó pont olyan sz*r, mint a 70-es évek zombi filmjei. Kérdem én, ha egyszer legyártott valaki egy oltári sz*rt, azt 30 évvel késöbb miért kell újra ugyan olyan sz*rul legyártani? Visszatérek a Trabant hasonlatomhoz. Ha ma újra felbukkanna a Trabant márkanév az autóiparban,mindenkinek a papir jaguár jutna eszébe, de remélnék, hogy jobb kasztni,nem 2 ütemû moci van benne és a változatosság kedvéért tettek bele néhány lóerõt. Erre a Frankfurti autókiállításon bemutatják az új trabantot, ami pont olyan sz*r,mint 30 éve,csak 2007-ben gyártották. Akkor minek? Pár elvetemült megvenné,de azért az árért minõséget is kapnak,így lehet,legközelebb nem azt a márkanevet választják.
Eddig feltétlen híve voltam Q.T-nak, de ezzel most nagyon a lelkembe gázolt....
marmyk 2007 jún. 07. - 16:35:06
(21/422)
Az a „ratyibb” fele vagy 30 perccel hosszabb, de húsz biztos. Olyan jeleneteket kaptál amit az amcsik április 6.-án nem. Több oka is van, hogy így került ide a film. De akinek tetszet, inkább örüljön hogy így került ide. Akinek meg nem tetszik nem mindegy milyen formába jött be az országunkba és mikor??
Karolka 2007 jún. 07. - 15:12:29
(20/422)
le ám, mint általában! több utcahosszal! nincs pénz! ill nem engedik õket játszatni moziba! (pl ezt is lehetett volna ugyanúgy egyéjszakás mozinak,de csak a ratyibb fele jött- ez szintén ránk jellemzõ)... :D (szerintem!!!!)
pampalini1 2007 jún. 07. - 12:26:29
(19/422)
Tegnap láttam.
Szeretem Tarantinot de ez a film nekem gáz volt.

Kedves M0V3AT3R!

Örülök, hogy neked viszont tetszett.
Mondjuk ez nagyon lejön a hozzászólásodból... :-)
De:
"mondjuk a mobiltelcsi furcsa volt a régi idõk filmjében"
Azt meg honnan veszed, hogy régi idõk filmje???
"A rossz hang, meg vágás feltûnik, de teljesen másodlagos a párbeszédek mellett."
Háammeg direkt vót olyan...
Mondjuk a fentiek alapján nem nagyon fogtad, hogy mit akart mondani ez a szegény Tarantino gyerek, de asszem nem is ez számít..
Hanem inkább csak az, hogy bejött neked.
"Szerintem nagyon sokaknak nem fog tetszeni. Abból is gondolom, hogy a Westend (tipikus cicák/bikák helye) mozijában kb másfél tucat ember hagyta el a termet "idõ elõtt"."
Ez meg övön aluli.
Erõsen azt sugallja, hogy akinek nem tetszett a film, az csak plázacica vagy izomagyú lehet.
Karolka 2007 jún. 06. - 16:08:45
(18/422)
hááttt! A terror bolygója annyira borzalmasra sikerült, h egy napig nem tudtam enni! :D :D második fele annyira nem volt élvezetes, max az üldözõs jelenetek! (azaz kb 20perc a filmbõl) ... én így látom!! de az elsõ részt mindenképp ajánlom azoknak, akik szeretik az ilyen mûfajt! :D
citydevil 2007 jún. 05. - 12:55:16
(17/422)
Én tegnap láttam Q.T. remekmûvét.Az igazság az,hogy egy Q.T. filmre az ember ugy megy el,hogy fingja sincs mit fog kapni,csak az a tuti,hogy ismét olyat lát,amit ebben a szemét,kommersz filmbizniszben nemigen.Én a Jackie Brown után éreztem hasonlókat,mint az elöttem szóló,de azóta 42X láttam azt is és imádom,de elsõre fura volt.Ebben a filmben egy Tarantino fan mindent megkap,amire csak vágyhat.A sok elrejtett és kimondott utalást,az ujra felhasznált europai ember számára semmitmondó,de mégis az újdonság varázsával ható szinészeket és lehetetlen karaktereket.A vége pedig.....zse-ni-á-lis.Én minden percét élveztem.Ja,és mielött beültem volna,egy mondat nem sok,annyit sem hallottam a filmrõl,ezért aztán dupla ledöbbenés volt mind a sztori,mind pedig a szinészgárda.Kiváncsi vagyok,legközelebb kit támaszt fel poraiból?Talán Edward Nortont?Vagy Ed Harrist?Vagy Barbredyt?Vagy a denveri Musztángok bajnokcsapatát?
Bigpapa 2007 jún. 05. - 11:06:05
(16/422)
Nekem sem elsõsorban a QT-val van bajom.Félre ne érts! Nagyon tisztelen, de az utóbbi idõben azt látom, hogy minden szart le akar gyûrni a rajongói torkán. A Kill Bill 1-2, amennyire szar lett volna a spriccelõs vér, az egy csaj 40 ember ellen és a nevetséges repkedések miatt...,mégis egy mozgalmas filmet láttunk, jól kitalált karakterekkel, jó poénokkal, iszonyat jó zenével körítve,pedig az is a 70-es,80-as évek gagyi kung-fu és karate filmjei elé tartott görbe tükröt.. Úgy ültem végig a két filmet, hogy észre sem vettem, hogy másfél-két órája csak ülök.
Ebben a filmben az zavart, hogy komolyan bealudtam.Qrva unalmas volt, nem beszéltek semmirõl a csajok, nem volt szerethetõ karakter. 2007-ben, amikor a világ jobbnál jobb filmekkel kényeztet minket, senki sem engedheti meg magának azt, hogy egy nézõ azon gondolkozzon, hogy a következõ filmjét már nem a moziban nézi meg, hanem otthon,másolt dvd-n!Ezt Q.T sem engedheti meg magának. A stúdiók a bevételbõl élnek.Ha jön a mani, jön a következõ filmje, bármennyire is beteges legyen (amit amúgy imádok).
Lehet utálni,vagy szeretni a B kategóriás filmeket, de ha megnézel egy pl: Légörvény 2 címû filmet, az alacsonyabb költségvetést, a kevésbé ismert színészeket úgy próbálják ellensúlyozni, hogy pörgõsebbé teszik a filmet, fut a cselekmény. Maga a film ultraszar, de mégis rengetegen megnézik,mert az Anettkánál minden jobb! :)))
Tehát nem mentség Q.T-nak,hogy õ most gagyit akart csinálni, mert ez tényleg gagyi volt. 2 mozgalmas jelenet 120 perc alatt.Gratula. Nem tudom neki ezt elnézni, ne is haragúdjatok, bármennyire imádom.
Most ment a mozikban a Halálos hajsza,nem tudom,láttátok-e?
Wayne Kramer a rendezõje és írója, akirõl eddig nem hallottam. De valami zseniális a film. Biztos vagyok benne ,hogy hallunk még róla. Azt hiszem erre van szükségem személy szerint, hogy lekössenek 120 percig, ne azon gondolkozzam, mikor álljak fel a film közben. 1x nézhetõ a Halálbiztos, ez holtbiztos. Meglesz okos dvd-n,amiért nem adok ki egy forintot sem. A két autós üldözést majd néha megnézem.
A Ponyvaregény megvan eredeti dvd-n, Vhs-en, filmzene kazettán és cd-n is.Mind eredeti.Ahogy a Négy szoba, a Kutyaszorítóban, Az Alkonyattól-pirkadatig és a Sin City is. Mi ez, ha nem Q.T imádat? De ez a film nem kerül a polcra.Pénzért biztosan nem.
amozijo 2007 jún. 05. - 00:02:17
(15/422)
itt nem arról van szó, hogy mit várunk és mit kapunk, alá tarantino. kétségtelen, hogy jó rendezõ a fickó, és az is hogy nem lehet egy élten át mindenkinek megfelelõ filmet csinálni, ez abszurd.
de ez a film akkor is nulla.tarantino vagy nem tarantino. a stílusjáték sem menti meg. nem szól semmirõl és a csajok kifejezetten idegesítõek. ha ez mûvészkedés: rosszul sikerült. ha ez egy b,c,d e film, akkor sem sikerült, mert azokhoz képest kevésbé röhejes, vagy éppen mozgalmas.
ismét egy szubjektív véleméynt hallottak. kéretik nem felhúzni magunkat.
:)
MatteX 2007 jún. 04. - 16:10:20
(14/422)
Úgy tûnik a hozzászólásodból, mintha a film másból sem állna, mint folyamatos utalgatásokból, pedig ez egyáltalán nem így van.
Persze, a korábbi filmjeivel ellentétben itt a történet gyakorlatilag 0, akció alig van, az így felszabadult perceket meg kitöltötte a rá jellemzõ dialógusokkal. Nyilván ez sokaknak nem fog bejönni, de mások meg éppen ezekért szerették meg Tarantinót, õk meg jól szórakozhatnak.

Nekem nagyon tetszett a film, bár pl. a Kill Bill szvsz magasan veri.
Bigpapa 2007 jún. 04. - 15:06:21
(13/422)
Még egy..
Érdemes ezt a cikket elolvasni, mert kint is oltárit bukott a Halálbiztos, és a Terror Bolygóról sem írnak túl jókat
<a target="_blank" href="http://www.origo.hu/filmklub/blog/osszeallitas/20070425csodagyermekek.html?pIdx=2" title="http://www.origo.hu/filmklub/blog/osszeallitas/20070425csodagyermekek.html?pIdx=2">www.origo.hu</a>
Bigpapa 2007 jún. 04. - 14:48:50
(12/422)
Nem azt mondtam, hogy mi jobban értünk a filmgyártáshoz, mint Tarantino (akit amúgy imádok, ezt írtam), hanem azt, hogy ez a film dög unalom. Nekem nem tetszett,és amint látom nem vagyok egyedül ezzel.
Neked tetszett, de jó. Örülj neki. Csak mondtam ,ne kelljen már nekem is ugyan ezt éreznem.Én csalódtam, minden rejtett plakát, zene, utalás ellenére, amiket belecsempészett a filmbe.
De közelítsük meg máshonnan. Mondjuk Bigpapa egy olyan rendezõ, mint Tarantino, csak magyar. Eddig megrendeztem az Öld meg Jenõt 1-2-t, a Szennylapot, a Macskaszorítóbant és a Naplementétõl-hajnalig címû filmeket, amik világszerte sikert arattak. Aztán most úgy döntök, hogy rendezek egy olyan filmet, amibe belecsempészem a 60-as,70-es és a 80-as évek magyar valóságát, a filmes szarokat, a Bambit, a Hahota újságot, a Boci csokit és sorolhatnám. Egy Hortobágyi csikósról szól, aki a Kamikaze nevü lovával járja a pusztát,és amikor meglát jókedvû, ám drogozó fiatal csajokat, agyonrúgatja a lovával õket. Megcsinálom a filmet és a magyarok zabálják, hiszen majdnem mindenkinek mond valamit, emléke van róla. Bemutatják külföldön, amerikában és az amcsik, egy qrva szót sem értenek belõle. Az angolok sem. Esetleg a volt NDK-s turistáknak, a lengyeleknek..stb mond valamit, hiszen abban az idõben itt nyaraltak.
És a kinti fórumon egy amcsi gyerek megírja, hogy eddig nagy Bigpapa fun volt, de ez a film dög unalmas volt. Aztán jön valaki, aki kioktatja, hogy tök hülye, mert Bigpapa az igazi rendezõ, õ tudja,mit miért rendez (ez amúgy igaz :D hehe).
Nah, érted már, miért nem tetszett?
32 éves vagyok, ezeken a sz*r B kategóriás filmeken nõttem fel, pontsan tudom,mire utal,mit miért csinált, de ennek ellenére halálra untam magam a filmen. Ez sz*r volt! Majd a terror bolygó javíthat, bár azt meg nem õ rendezte.
amozijo 2007 jún. 04. - 10:56:24
(11/422)
És az, hogy ÉN vagyok Tarantino, és hogy én szuperül posztmodern vagyok, és elég ha karcossá és nagyon színessé teszem a filmem, meg egy csomó régi filmre utalok, mind képpel, mind plakátokkal a háttérben, mind a zenékkel vagy akár konkértan kimondva sajnos egyáltalán nem volt elég ebben az esetben...A film üres.
Ez szubjektív vélemény, mint akármelyik másik véleménnyílvánítás is.
amozijo 2007 jún. 04. - 10:49:09
(10/422)
Bigpapa, tökéletesen egyetértek veled. Hogy Tarantino filmjei egyre üresebbek és öncélúbbak, ez nyílvánvalóan látszódik. A Kill Bill még valahol jó volt, mert mozgalmas, látványos és természetesen baromi jó karakterek vannak felvonultatva, de ez??
Bigpapa 2007 jún. 04. - 01:57:11
(9/422)
Most láttam a Grindhouse címû filmet.
Le kell szögeznem, hogy nagyon nagy Tarantino fun vagyok, de ez a film valami oltári unalmas. Összesen 2 "akció jelenet" (értsd mozgalmas jelenet) van a filmben,de a többi nagyon lapos és unalmas.
Eddig Tarantinotól megszoktuk, hogy a fõszereplõn kívül rengeteg érdekes karaktert mutat be, akiket így ,vagy úgy, de megszeretünk. Fûzi a cselekményt, majd kiderül, mindenki ismer mindenkit, vagy valahol keresztezi egymást a sorsuk. De itt még ez sem volt!Ebben az elsõ 40 percig méla unalom van, sablonos, unszimpatikus emberekkel (akiket magunk is simán megölnénk 5 perc után), és....majdnem elaludtam.Egy TARANTINO filmen!!!!!Értitek??Öregszik,vagy mi a f**van?
Aztán lesz 6!!! perc full akció,ami nagyon ütõs, majd újabb 45 perc melankólia. Értem én, hogy elõvette a 60-as, 70-es évek filmjeinek a fílingjét, hogy néha ugrik a kép, meg szar a hang, de ez nem ellensúlyozta a lapos filmet.Ebben a filmben nincs tûz.
A "vége" jó, komolyan jól szórakoztam,de, ha csak az utolsó 15 percre ültem volna be, simán elég lett volna. Az autók nagyon jók, igazi békebeli járgányok, amitõl minden normális embernek megkeményedik az a bizonyos :)
Ismétlem magam, Tarantino az isten és leborulok elõtte, hiszen nekem a Ponyvaregény olyan mint a biblia, kb 1200x láttam, akár csak a Négy szobát és a Kutyaszorítóban-t....de ez most nem jött be! Nagyon nem. ( nem mindig alkothat olyat az ember, ami osztatlan sikert arat)Nem érte meg az 990Ft-os diákjegyet sem ...pedig nem vagyok diák :))))))
Elõre leszögezem, nem kívánok vitát nyitni, sem meggyõzni senkit az igazamról, de nekem se próbálja bebizonyítani senki, hogy amit ma láttam, az tulajdonképpen egy qrvajó film volt, csak én vagyok a hozzánemértõ f*sz. :))) Mert nem ez volt életem elsõ filmje. ;)
Seemann 2007 jún. 03. - 21:58:06
(8/422)
Csatlakozom Mayborne véleményéhez. Ez egy k.rvajó kis film lett. Szerencsére pont annyi amennyi. Nincs benne a mostani jenki filmekre jellemzõ ócska moralizálás, balf.sz fárasztó lassítások tömege. Olyan amerikai, olyan klasszikusan amerikai, és ezt most csak a szó jó értelmében. Már akinek mond ez valamit. Kurt Russel zseniális, a csajok is jók.
Ha mélyebb értelmet keresünk, és miért ne keresnénk:))), beszélhetünk egy a klasszikus férfi-nõ tudatalattiban megbúvó gyûlöletes ellentétrõl. Amilyen nagy ribancok ezek a nõk még meg is érdemelték az elején amit kaptak. Aztán a második snittben meg sajnos nem, de talán nem is baj, sokkal jobb fejek voltak, belevalók. Bár kaszkadõr Mike-ot baromira sajnáltam.:)))
kakosz 2007 jún. 03. - 00:52:53
(7/422)
Érdekes volt a film.. annyira nem tetszett az elején, de valahogy a vége felé már sajnáltam hogy vége lett, és most is hiányzik a hangulata. Azt hiszem ez tipikusan olyan film amit 2x is érdemes megnézeni. Nállam 8/10.
Mayborn 2007 jún. 02. - 00:54:57
(6/422)
Háát halljátok én ma megnéztem moziban a Death proof-ot. Röviden: iszonyat, kur*a jó film. Végre nem csalódottan jöttem ki a moziból. Utóbbi évek egyik nagy filmje. Imdb-n már 65.
Rodriguez filmjérõl - Planet terror-ról - meg annyit, h szentem az még ettõl is durvább lesz.
De az egyáltalán nem igaz, h Tarantino filmje nem sikerült olyan jól. Biztosíthatom,h jó.
Azt hittem úgy fogok járni, mint a Karib-tengernél... nem tudom, én ott egy kicsit jobbra számítottam. Nem baszott oda a székbe annyira...
Szerencsére most ez nem fordult elõ.
Na mindenesetre én várom a Planet terror-t már naon.
Nézze meg mindenki feltétlen mind a két filmet.
Érdemes...
Meroving 2007 máj. 12. - 19:07:33
(5/422)
Én biztos megnézem,a téma is érdekel,meg hát ugye Rose McGowan-t se hagyhatom ki
Zsótti ecsém 2007 máj. 09. - 13:43:20
(4/422)
A kritikák tényleg jók - ez tök egyértelmû - de tudomásom szerint elég sokat költöttek arra, hogy a film "szar" legyen :) ami asszem valami olyan ellentmondás amit eddig még sosem láthattunk. Már csak ezért is nagybetûs Zseni a két rendezõ, mert ha valakik akkor õk képesek ilyen állatságot véghezvinni, méghozzá kifogástalan érzékkel.
Az imdb adhat rá 8.2-õt, a kritikát is dícsérhetik, ettõl függetlenül anyagilag nem termel annyit mint gondolták. Ezért lesz ketté vágva...a producereket a pénz érdekli lesõsorban, így ez csak egy jó húzás az õ szempontjukból nézve. Mûvészi szempontból semmilyen indokot nem sikerül találnom ami miatt szét kéne szedni a két részt. Orvosi szempontból talán: nem kapunk szemgyulladást két film megnézése után. :)
Zsótti ecsém 2007 máj. 09. - 12:22:44
(3/422)
Ne legyünk naívak azért teljesen Moesko. Pontosan akkor vágnánk mi is, hogy mirõl is akar szólni ez az egész ha egyben adnák le a két filmet. Az pedig tök egyértelmû, hogy tisztán anyagi okokból döntöttek a kettévágás mellett, fõleg mert az usában nem is hozott annyit mint vártak volna. (Állítólag a Tarantínós rész meg nem is olyan jó...de én nem hiszek az ilyen pletykáknak :)) Rodrigez sztoria egyébként meg összesen 60 perces amit most próbálnak (állítólag) kitoldani 80-90 percre.