Téma: Gru

SHolmes 2010 nov. 06. - 11:48:47
(26/126)
Úgy tervezem, hogy megnézem...Lécci segítsetek: Érdemes megnézni?
6/10
offtopic
RoKKfish 2010 nov. 06. - 03:05:29 6/10
(25/126)
ld. 25-ös poszt
6/10
offtopic
RoKKfish 2010 nov. 06. - 03:02:13 6/10
(24/126)
OFF

Nos, a tyúkokhoz, meg a tojásokhoz nem sokat értek, de úgy hiszem szinte mindegy, hogy mi születik velünk, ha nem használjuk, és nem tartjuk kondícióban... Márpedig ha az a "központi" nézet, hogy az embereket kíméljük meg a gondolkodás "kényelmetlenségétõl", akkor bizonyosan azzá válnak, aminek nézik õket.

Pláne nem ebbe a topikba tartozik, de nem tudom nem megosztani egy kapcsolódó filmes élményemet: A minap láttam az Inceptiont, aminek a rajongói lassan szobrot emelnek, és operát írnak a filmhez.

SPOILER -ezni

fogok, ha esetleg még nem láttad, de szerintem nem von le a mû élvezeti értékébõl, amit elmesélek:

Jelenet 1.: A nézõ a mozi elején átesik egy nem kicsit szájbarágós alapkurzuson, hogy tisztába kerüljön néhány, a cselekmény megértéséhez szükséges fogalommal.
Ennek keretén belül láthatunk például egy önmagába visszaforduló lépcsõsort, amirõl egy építész(!) kap oktatást, miszerint paradoxonnal van dolga. (ld. még hasonlókat: Avatar)
Oké, a beszélgetés hitelessége - lévén szakemberrõl van szó - egyenlõ a nullával, de tudjuk be a jelenetet annak, hogy nem minden nézõ járt rajzórára kisiskolásként, és nekik szükségük van az információ ilyen direkt tálalására.

Jelenet 2.: Akció közben hõsünk egy önmagába visszaforduló lépcsõsor tetejérõl ellenségét a mélybe taszítja - persze mindezt látványos kameramozgatás kíséri, hogy mindenki érzékelje mirõl is van szó -,és ahelyett, hogy az ilyenkor természetes "Ezt megszívtad!", vagy valami hasonló dumával búcsúzna pórul járt ellenfelétõl, annyit mond: "paradoxon".

Már csak azok nem tudhatták, hogy mirõl van szó, akik nem a filmet nézték a dramaturg mégis úgy érezte, ismételjünk egy kicsit, az sem baj, hogy a jelenet ettõl nevetségessé válik, az meg pláne kit érdekel, ha a nézõt immáron nyíltan nézzük hülyének. Elképzeltem, amint - ha mégis valami életszerû vakert nyomott volna a harcos - a nézõtéren egymáshoz forgolódnak az emberek valahogy így: -Te Géjza, mi is vót ez? -Válámi párálépcsõ... Nyilván el akarták kerülni, hogy sutyorogjanak a parasztok. :D

Na bocsi, befejeztem, csak ez valahogy kikívánkozott.
Mermaid. 2010 nov. 06. - 00:58:53 Előzmény RoKKfish
(23/126)
OFF

De ez egy olyan dolog, "mi volt elõbb tyúk vagy a tojás?" nem? valamennyire szerintem (bár laikus szemmel nézve) az idiótaság, vagy intelligencia velünk született részben. Engem is akartak idiótának kezelni, már óvisan, mégsem hagytam magam és azt gondolom nem is vagyok az. Sokan nem tudnak róla és azok. Ettõl szép az egész? Errõl a témáról igaz órákat lehetne filozofálni. :)
Mermaid. 2010 nov. 06. - 00:54:27 Előzmény zsooo_
(22/126)
Az hát!!! :)
zsooo_ 2010 nov. 05. - 10:24:51
(21/126)
Gyurmanz-nak szólt a válaszom!
zsooo_ 2010 nov. 05. - 10:24:08 Előzmény gyurmanz
(20/126)
Valószínûleg nem volt gyerekszobád, vagy egy talpig szürke megkeseredett ember vagy, Mert ez a film fantasztikus volt! Mi premier elõtti vetítésen néztük és nem volt ember, aki ne nevetett volna végig! Nagyszerû volt, és nem feltétlen gyereknek szól, hanem felnõtteknek is akik soha nem nõnek fel! Ez az egészséges életmód!! :)))
offtopic
Charles Foster Kane 2010 nov. 05. - 10:00:26 Előzmény RoKKfish
(19/126)
OFF

"been around the world and found
that only stupid people are breeding
the cretins cloning and feeding
and i don't even own a tv"

:)
zsozsokj 2010 nov. 05. - 09:39:12 Előzmény Édesangyal
(18/126)
Nagyon jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!
Már már a Jégkorszakkal vetekszik. Érdemes megnézni.
Édesangyal 2010 nov. 04. - 17:29:17
(17/126)
Ma néztük meg a lányommal és nekem kellemes csalódás volt. Hatalmas nagyokat nevettünk rajta! Jó film, sok jó poénnal.
6/10
RoKKfish 2010 nov. 04. - 16:33:32 6/10
(16/126)
OFF

Meggyõzõdésem, hogy az emberek legnagyobb többsége nem születik okvetlenül idiótának. Azért válnak azzá, mert idiótaként kezelik õket, és az állandó "szájbarágással" - pl. az ilyen rajzfilmeken keresztül hatnak már az egészen aprókra is - nem késztetik az agyukat munkára. Persze jó ez egyeseknek...

ON

A magyarázat érthetõ, de nem jelent felmentést.
6/10
RoKKfish 2010 nov. 04. - 16:18:05 6/10
(15/126)
Bizony, bizony! A "hitelesség" a kulcsszó, és amennyiben hirtelen ejtik karakterüket a ló egyik oldaláról a másikra, annak máris "jó'cakát".... Bennem meg fel a pulykaméreg plafonig... :D
Egyébként a hitelességen túl is soknak tartom, hogy a "találjunk egymásra" üzenethez folyton a "szívnek meg kell szakadni" sablon kerül elõ a varázskalapból. Nem várok én különösebben nagy bátorságot egy hollywoodi animációtól: Ha a kiindulási pont alapján végül egy összetartó Adams család szerûséget kaptam volna, megszavazom az év rajzfilmjének. De így...
Ha mélységet akarok, amúgy is Hayao Miyazaki filmeket nézek, de ez persze az én bajom...
Mermaid. 2010 nov. 04. - 13:52:59
(14/126)
Hát nézd, sok embernek a szájába kell adni a dolgokat. Amerikai film. Ahol én lakom itt is olyanok az emberek. Ha nem irod ki hogy ne fogd meg a sütõlapot mert meleg (példa). Simán azt gondolja megfoghatja mert nincs kiirva. Ebbõl kiindulva ezen nem lepõdöm meg sajnos :)
offtopic
Charles Foster Kane 2010 nov. 04. - 13:39:10
(13/126)
detto ez volt a véleményem. Egyébként még a szokásoshoz képest is elkapkodták a jellemfejlõdést. Talán két vagy maximum három jelenetben fejlõdött fel odáig, hogy puszit ad nekik, és azt mondja, hogy Õ is szereti õket. Ami nem lenne baj, ha nem onnan jönne a fejlõdés, hogy kutyatápos tálból adja nekik a kaját, és újságra pisilhetnek (ami egyébként baromi vicces volt.)

Hasonló jellemfejlõdést az elsõ Jégkorszakban még sokkal jobban megcsinálták. Ott a lajhár eleve nem utálta a bébit, hanem csak nyûg volt számára, és ügyesen pontról-pontra szerettették meg vele. Arról nem beszélve, hogy már a legelején elvetették a karakterében, hogy magányos, nincs családja.

Ebben a filmben a karakterépítést ott ragadták meg, hogy a fickó "gonosz". Ugye voltak a jelenetek az értelmetlen gonoszkodásairól. Ha ehelyett valahogy elvetik, hogy mi okozza ezt a kisebbségi konfliktus, és végig benne van a tudat alatti vágy, hogy valaki szeretetet mutasson iránta, akkor nem lett volna ennyire hiteltelen a vége.

Még egy halivúdi példa eszembe jutott, ami ennél is hasonlóbb, az a Charlie - minden kutya a mennybe megy. Ott egyrészt többször egymás után arra kényszerült, hogy mentse a kislányt, és ez összekovácsolta õket, másrészt még a végén is elõször mást választott, és csak a legvégén szembesült azzal, hogy vissza kell mennie a kislányhoz (emlékeim szerint).

Ebben a filmben az elsõ adandó alkalommal, amikor mentenie kell a lányokat, már elhangzik egy olyan mondat, hogy "többet sosem engedlek el". Ez nagyon hiteltelenül hangzik a tíz perccel ezelõtti állapothoz képest, és megint csak itt tanulhatott volna a Charlie-ból, ahol elõször és másodjára is tudat alatti késztetésbõl menti a lányt, nem pedig azért, mert tudja, hogy szereti.

Elõször erre nekünk nézõknek kell rájönnünk, és csak a legvégén a karakternek. De szerintem az a baj, hogy nem bíznak a nézõ intelligenciájában, és úgy érzik, hogy kénytelenek mindent a karakterek szájába adni, hogy eljusson a nézõhöz...

Na mindegy, elszaladt velem a ló.
Mermaid. 2010 nov. 04. - 13:23:34
(12/126)
Én kéthónapja láttam és továbbra is az a véleményem nagyon jó film! 10/10
6/10
RoKKfish 2010 nov. 03. - 21:31:12 6/10
(11/126)
Sosem leszek hajlandó megérteni, mi szükség van a hollywoodi rajzfilmekben arra az olcsó melodrámázásra - de persze a legrosszabb fajtából -, ami kötelezõen beindul szinte minden egyes alkalommal, amikor elérkezünk a mozi harmadik harmadához...
Nagyon jól szórakoztam a Gru elsõ órájában. Le a kalappal, de tényleg! Utána viszont jobban jártam volna, ha hazamegyek... Áááhhhhhh! Jobb volt ez egy 6-osnál, de felhúztak, úgyhogy 6/10.
10/10
kazsagx 2010 nov. 03. - 19:05:20 10/10
(10/126)
Nem értem a 7,5 pontozást én is úgy ültem be a moziba ,hogy max . a 3D-s látvány lesz a jó ,és nem ! Olyan király volt hogy 'nacsak ,nevettünk rajta nagyon sokat ,jók a poénok benne és a karakterek is ! Szerintem 2010-ben egy volt az egyik legjobb mese ! 10/10 Ajánlom mindenkinek !!!4 :)
6/10
jojonita 2010 nov. 03. - 15:50:40 6/10
(9/126)
Eddig úgy látom, hogy érdemes megnézni ezt a filmet, de várom a további kommenteket:-)
Felnõttek is tudják élvezni vagy csak gyerekek?
10/10
Sonic8 2010 nov. 03. - 10:11:30 10/10 Előzmény Krittee
(8/126)
Hello!
TEGNAP NÉZTEM MEG A FILMET ÉS AZT KELL MONDJAM HOGY NAGYON JÓ FILM 2010 EGGYIK LEGJOBB ANIMÁCIÓS FILMJE AZ ÍGY NEVELD A SÁRKÁNYOD MELLET.
1/10
gyurmanz 2010 nov. 02. - 09:51:35 1/10
(7/126)
Szerintem katasztrófa. Volt benne 3 poén. Ha nincsenek benne a sárga kis izék, el is alszom rajta.
A gyerekeknek tetszett.