Kuttyánszkikutya 2018 okt. 03. - 12:17:36 Előzmény olahmiki1959
(8/8)
Én is utálom a magyar film, magyar szereplők, amerikai történet kombinációt.
The Rminator 2016 okt. 31. - 14:17:02 Előzmény olahmiki1959
(7/8)
Hát igen. Aki nem olvasta Updike regényét, annak kinlódás ezt végignézni. Érdemes elolvasni, mert ez a film igen gyenge adaptációja a regénynek. Updike-ot nehéz megfilmesíteni, talán igazán az Eastwick-i boszorkányok sikerült. A nyul regényeknek is az elsõ részét készítették el, de azt Mo-on nem mutatták be.
8/10
bessie 2016 okt. 27. - 13:13:40 8/10 Előzmény bsand
(6/8)
Igen, igaza van, õ az író. Bár feltüntetve azóta sincs, pedig sem az író, sem a fordító, és a zeneszerzõ kiléte sem mellékes. Megérdemelnék, hogy õk is ott legyenek a listán.
|=|=| 2016 okt. 26. - 13:51:53
(5/8)
Hamisítatlan amerikai újgazdag miliõ: zsalugáteres magastetõs villa kerítéssel, koloniál bútor, Lehel hûtõ, tárcsás telefon, Helia-D termékcsalád, európai szabvány szerinti Mercedes, rendszám elöl a sportkocsin… És persze csupa jellegzetes amerikai arc – kár, hogy kissé túl sok bennük a hortobágyi vonás.
1/10
bsand 2016 okt. 26. - 13:20:07 1/10
(4/8)
John Updike
8/10
bessie 2016 okt. 26. - 12:02:11 8/10
(3/8)
Mikor ma megnéztem, mirõl fog szólni a film, én sem láttam stáblistát. Nem vagyok gyorsíró, de gondoltam, segítek, ezért felírtam a film elején látható listát.
Kiegészíteném azzal, hogy az eredeti mûvet sajnos nem írtam fel ki írta, de Göncz Árpád fordította magyar nyelvre. Zenéjét pedig Dés László alkotta.
olahmiki1959 2015 okt. 14. - 23:27:23
(2/8)
Én nem tudom, ki volt az a két szavazó, aki 10 pontot adott erre filmre, de szerintem azt csak viccbõl tehették.
Végtelenül unalmas történet, papírmasé figurákkal, mesterkélt párbeszédekkel, meglepõen gyenge színészi alakításokkal.
Azt sem értem, hogy amikor annyi jó magyar irodalmi alapanyag van, akkor minek kellett amerikai témához nyúlni, amiben nem mozog otthonosan sem a rendezõ, se a dramaturg, sem a színészek.
Az, hogy angolos hangzású neveik vannak a szereplõknek, semmit nem jelent, idegen számukra a közeg, életszerûtlenek a helyzetek, üresek a párbeszédek, nincs senki, akivel a nézõ azonosulni tudna, vagy akivel szimpátiát érezne.
Gyenge irodalmi alapanyag, érdektelen megvalósítás, ráadásul a kópia életlensége és fakósága miatt a film mejdhogynem a nézhetetlenség határát súrolta.
3 pont - kegyelembõl...
mamahotel 2015 okt. 14. - 06:27:51
(1/8)
Majd' 30 éves film, és nincs róla semmi? Valaki...? Legalább pár fotó?