10/10
Estee09 2008 dec. 16. - 16:07:14 10/10
(9/29)
Nem tudja valaki, hogy mikor jelenik meg DVD-n??
8/10
Mákostonhal 2008 nov. 25. - 22:32:37 8/10
(8/29)
Nálad van a pont.
marabaggbast 2008 nov. 23. - 00:03:28 Előzmény pingvincorpse
(7/29)
Tájékoztatásul közlöm, hogy a Band of Brothers NEM Spielberg és Hanks "agyszüleménye", hanem egy valódi ejtõernyõs század megtörtént eseményeinek megfilmesített változata, és a neves amerikai történész professzor, Steven E. Ambrose könyvébõl készült, aki több ezer interjút készített második világháborús veteránokkal és azok alapján írta dokumentum könyveit: (Band of Brothers) Elit alakulat, D nap, Civil Katonák, Vad égbolt stb. Én olvastam a Band of Brothers-t, és azt kell mondjam, hogy a sorozatban szinte tökéletesen sikerült visszaadni a történteket, egy-két párbeszéd lett max. átírva a forgatókönyvben, de nagyjából még azok is stimmeltek. Egyszóval a Band of Brothers tökéletesre sikerült véleményem szerint.
A Generation Kill is tetszik egyelõre, bár csak az elsõ két részt láttam eddig. Azt persze mondanom se kell, hogy szerintem is (egy-két Jim Carrey vígjáték kivételével) mindig jobb az eredeti hang, mint a szinkron. Én pl. mindig felirattal nézem a dvd-imet.
8/10
Mákostonhal 2008 nov. 16. - 22:47:28 8/10
(6/29)
Volt alkalmam eredeti nyelven végignézni a sorozatot, véleményem szerint remek. De most, hogy magyarul van az HBO-n, baromira inkoherensnek néz ki. Legalábbis a szinkron szerintem baromi gyenge, elveszi a fõ poénokat, mivel a sorozat tele volt olyan gegekkel, melyek olyan szinten visszavezethetõk az amerikai popkultúrára, hogy magyarul hallva egyszerûen arcpirítóan NEM viccesek, és ez nem túl jó hír, mivel ezek adják meg igazán a sorozatbeli tengerészgyalogosok mindennapjainak érdekességét, a sok apró részlet, referenciák, popkultúrális utalások. Egyedül a kézikamerás doku-dráma szerû hangulatteremtés, és az akciójelenetek képeznek külön kategóriát, melyek így is tetszetõsek, habár nekem kevesebbet nyújtanak önmagukban. Az HBO jobban tette volna, ha feliratosan adja le, így legalább a kedves tévénézõk egy része (Feltételezem azért egy kicsit tudnak angolul azok is, akiknek nincs érettségiük, de lehet, hogy ez túl pozitív feltételezés, mivel rengetegen tanultak még oroszt annak idején, és nincsen idejük ilyen marhaságokra) megértett volna néhány poént. Ez így egyszerûen nem kóser. Még a cím lefordításával is komoly baklövést követtek el, egyszerûen nem adja vissza azt a fílinget és mondanivalót ami az eredeti cím. Olyan ciki lett volna "Gyilkos generáció" - ra fordítani a címet? A kiindulás szempontjából a cím a lényeg, mert ha valaki azt nem ismeri fel, talán céltalannak is érezheti az elsõ pár részt, mintha semmi sem történne, mivel a címhez kötõdõ pár legfontosabb mondat csak a harmadik részben hagyja el az amúgy kb. negyedik részre megjegyezhetõ figurák egyikének ajkát. Azért biztos lesz olyan akinek majd így is tetszik ez a sorozat. Szerintem reálisabb és kevésbé manipulatív, mint az elit alakulat. Néhol érzéketlen, néhol érzékletes, gyakran tahó, de ettõl szerethetõ, véres, vicces, és szórakoztató. De akkoris angolul kell nézni.
10/10
Fox| 2008 nov. 13. - 12:03:24 10/10 Előzmény pingvincorpse
(5/29)
Szerintem egy Irak-i misszió-t nem lehet összehasonlítani a Band of Brothers-el, teljesen jó volt szerintem a BOB, megérdemelte az elismerést. Szerintem ez a sorozat is kifogja vívni a maga harcát, de egyenlõre az elsõ részek alapján nagyon ígéretesnek tûnik.
pingvincorpse 2008 nov. 12. - 02:06:42
(4/29)
Nem volt rossz.
Várom a folytatást hogy elhiggyem nem Spilberg És Tom Hanks briliáns agyszüleménye a Band Of Brothers féle hasonlatosság.
Artur73 2008 nov. 11. - 18:53:20
(3/29)
A sori 7 reszes, az imbd-n 8.9/10-et kapott. Es erdemes megnezni a kommenteket is az imdb-n. Akit erdekel a tema, biztosan nezze meg. Persze a BoB-vel nehez lenne osszehasonlitani. mivel a BoB minden idok legdragabb minisorija, na de a vegeredmeny magaert beszel.
patek 2008 nov. 11. - 17:59:36 Előzmény pingvincorpse
(2/29)
Szép választékosan fogalmaztál!
Szinte iszom a szavaid.
pingvincorpse 2008 nov. 11. - 14:43:32
(1/29)
Remélem nem BAND OF BROTHERS szapulás, illetve koppints, de lehet nem mivel kicsit az év, meg a terület nem stimmelés van, úgyhogy várom mi lesz.