dolfin 2007 jún. 18. - 20:31:04 Előzmény Heyy
(59/419)
Üdv

A mai (06.18) annyit hogy nem azért nincs matematikai Nobel-díj mert félrelépett Alfred Nobel hitvese egy matematikussal, hanem azért mert 1900 körül még nem volt a matematikának létjogosultsága a tudományok között. Alfred Nobel egyszerûen nem gondolt a matematikára, mert akkoriban amikor a híres végrendeletét írta (1895 nov. 27-én) a matematika annyira kezdetleges volt, hogy eszébe sem jutott hogy a végrendeletébe bevegye a matematikai Nobel-díj létrehozását.

Csak gondoltam hozzászólok, hogy ezt a régóta hibás feltevést orvosoljam a fórumozók között, mert az alap mûveltséghez ez is hozzá tartozik.
10/10
Heyy 2007 jún. 12. - 20:29:53 10/10
(58/419)
Jujj de jó, vannak új részek! Csak egyvalamitõl nem tudok aludni: Sabrina mér lépett le?! Nembaj, legalább a sztorik jobban lettek, csak egy kicsit nehéz követni néha. A legjobb az volt mikor Charlie meg a nõje mentek randizni, aztán nem beszéltek a matekról egy kicsit se... XD
Ihar 2007 jún. 11. - 13:39:39
(57/419)
sztem is jó sorozat, de néha olyan nagy hülyeséget mondanak, hogy sírhatnékom van tõle....gondolom azt remélik hogy senki nem érti amit matematikai nyelven szövegelnek....
mameha 2007 jún. 10. - 14:49:30
(56/419)
imádom, imádom, imádom! végre jönnek új részek! :) alig pár sorozatot nézek rendszeresen, de ezt igen
Tika 2007 márc. 19. - 14:47:08
(55/419)
Mikor nyomnak már új részeket is? Ezeket már mind láttam!!! Vagy nem?
doriba 2007 márc. 15. - 14:06:47
(54/419)
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy valaki nem tudja hogy hol tudnám megszerezni a sorozat 1. és 2. évadját dvd-n? Ha valaki tud valamit légyszi írjon ide az fórumba! Elõre is köszi!
heedee 2007 márc. 04. - 17:29:34
(53/419)
Khm... nem én fejeztem be furán, hanem a rendszer vágott félbe :) úgy látszik túl sokat írtam. Szóval az volt, h Terry csak megjegyezte, h soha nem értette mi köze a mateknak a valósághoz, mire Don és David nevetni kezdenek. Terry: Valami rosszat mondtam?... Don csak tovább vigyorog és feláll, mire Charlie persze lelkesen mesélni kezdi, hogy a matek a természet nyelve, a Fibonacci sorozat és az aranymetszés (lásd Da Vinci kód) folyton ott van, pl a virágok szirmainak számában. Szemléltetésként mutat is egy virágot, majd a végén odaadja Terrynek: Everything's numbers! :) Terry: Ha valaki így mondja el, tényleg sokkal érdekesebb.

OK, ezt nem igazán lehet elmesélni, Charlie arcát látni kell :)
berkizsofi 2007 márc. 03. - 11:23:37
(52/419)
köszi A véghén elég furán fejezted be a mondatot azt kicsit bõvebben is ki tudnád fejteni?
De am. nagyon részletes volt köszönöm
noncsy14 2007 márc. 03. - 10:40:00
(51/419)
szerintem király a sorozat. De remélem most leadják a 2. évadot is!
heedee 2007 márc. 02. - 10:35:14
(50/419)
A cím szabotázs volt. A nyomozás egy kisiklott vonattal kezdõdik. Egy üres iskolabuszt hagytak a síneken, a vonat vezetõje már nem tudott idõben fékezni. Az elkövetõnek nem ez volt az elsõ tette, már több vonatbalesetet okozott és mindegyiknél ugyanazt a számokból álló üzenetet hagyta hátra. Kiderül, h híres vonatszerencsétlenségeket utánoz le. A kódfejtõk nem boldogultak a "levéllel", így Don Charlie segítségét kéri. Míg Charlie és Amita megpróbálják kibogozni, mit jelenthetnek a számok az FBI-nál jelentkezik egy férfi, akinek felvétele van a balesetrõl (szereti filmre venni a vonatokat:). A szalagon látni lehet néhány alakot, akik kirámolják a vonatot, majd egy furgonnal elhajtanak. A rendszám alapján egy vasúti rendõrhöz jutnak el, de õt a helyszínen holtan találják. A garázs tele von lopott mûszaki cikkekkel, de Terry és Don is kételkedik abban, h a korrupt zsaru lenne az õ emberük. Igazuk is lesz: az igazi tettes felhívja Dont... Charlie végül rájön, h a számok adatokat jelölnek. Minden egyes szám szerepel az egyik balesetrõl készült jelentésben... kivéve néhányat + 1 betût. Don viszont azonnal tudja, mi ez: egy jogosítvány száma. A jogsi a sofõré volt, aki a kisiklott vonatot vezette. Don és Terry beszélnek az özvegyével, aki meg van gyõzõdve róla, h a vasút hibázott és a férje csak bûnbak; mindig a legprecízebben ellenõrzött minden mûszert indulás elõtt. Don azonban érdekes dolgot vesz észre: az esküvõi képen az állítólagosan halott férfi az, akit egy korábbi rajtaütésen láttak... tehát életben van és a vasúton akar bosszút állni. Az ominózus baleset évfordulója épp másnap lesz, Charlie szerint egy hasonló vonattal akarja megismételni a szerencsétlenséget. Így rangsorolja a vonatokat és az FBI kivonul a helyszínre. Miközben a terepet ellenõrzik, Don akad rá a pasasra, aki viszont robbanószerkezetet erõsített magára: öngyilkos akar lenni, de a közvetlen közelében álló veszélyes hulladékot szállító vonat is felrobbanna. Don kétségbeesetten próbálja megakadályozni a katasztrófát, de végül David az, aki hatástalanítani tudja a bombát (Tel Aviv-ban szolgált korábban). Charlie-nak nagy kõ esett le a szívérõl, h Don biztonságban van.
Az epizód alatt Alan elmondja Charlinak, h igazán észrevehetné, h tetszik Amitának és talán tennie kéne ezügyben vmit. Charlienak persze fel sem tûnt. Végül azonban rászánja magát és már épp elhívta volna Amitát randira, amikor Don félbeszakítja. Csak azt akarta mondani, h büszke Charllie-ra és h remek munkát végzett: nélküle nem sikerült volna. Majd Amitára terelõdik a szó és megjegyzi, h jobb lenne ha végre lépne, mert még megelõzi valaki... A rész végén, amikor ünnepelnek és Charlie látja h Amita és Don beszélgetnek biztos eszébe jutott ez a megjegyzés, mert eléggé féltékenynek tûnt... Ja és egy tök jó poén: Terry azt merészelte mondani, hogy sosem értette mi köze a mateknak a valósághoz, mire Don nevetve feláll, h akkor õ most inkább elmegy egy kicsit. Terry: Valami rosszat mondtam? Don és David csak
berkizsofi 2007 febr. 27. - 21:22:07
(49/419)
Sziasztok!
MEg tudná valaki mondani hogy a 25.-ei részben mi volt pontosan és részletesen?
(Ez az leg utóbbi rész volt)
Köszi
balley 2007 febr. 26. - 20:10:08
(48/419)
Pont nekem való film. Ez az, amit mindenképp megnézek, mert tényleg jó, minden téren :)
Olvastam vki írását, hogy mennyi valóságalapja lehet a Charlie által leírtaknak. Szerintem nem lehet az egész igaz, és megoldható, bár én sem értek ehhez túlságosan.
Azt is olvastam, hogy ez megszerethetné a fiatalokkal a matekot. Nos, szerintem aki egyáltalán nem szereti a matekot, azt nem fogja lekötni. De lehet tévesed. Sõt, tényleg jó lenne, ha ezáltal megszeretnék a matekot az emberek :)
vanmasik 2007 febr. 26. - 14:00:30 Előzmény martuf
(47/419)
Rendben ez megvan. Akkor küldj egy e-mailt, hogy hova küldjem a DVD-t!

misi987@hotmail.com
Maggie1 2007 febr. 25. - 10:09:36
(46/419)
Imádom!!!!!!
martuf 2007 febr. 24. - 01:17:18
(45/419)
Eltaláltad! (103-as rész)
vanmasik 2007 febr. 22. - 19:16:50 Előzmény martuf
(44/419)
Sajna így nem vágom h Vektor, de ha tudod mirõl szól akkor talán. Lehet, hogy az az mikor 2 vírustörzs ellenkezõ irányba terjed és vektorokkal játszik a mi matematikusunk?
martuf 2007 febr. 19. - 13:04:27
(43/419)
Nagyon jó lenne úgy is, de már csak a Vektor címû rész hiányzik. Ha ezt esetleg DVD-n el tudnád nekem küldeni (természetesen fedezem a költségeket), akkor teljes lenne az 1. évad!
martuf@freemail.hu
vanmasik 2007 febr. 18. - 16:36:25 Előzmény martuf
(42/419)
Hi Martuf!

Nekem megvan, de csak gépen, kiváló minõségben.
martuf 2007 febr. 09. - 11:54:18
(41/419)
Helló!
Van olyan "fanatikus" rajongó, aki felvette DVD-re vagy videóra a legelsõ részt? A Mamám imdja a sorozatot, de az elsõ részrõl lemaradtam. Tudna valaki segíteni?
Elõre is köszönöm.
breki1 2007 jan. 27. - 21:32:42
(40/419)
szerintem én is kb ezt írtam, de úgy tûnik egyikünk se volt kristály-tiszta
szóval a numb3rs új részei nyáron hétfõ este - ismétlés télen vasárnap
ncis új részek télen hétfõ este - ismétlés nyáron vasárnap

most már egyet érthetünk ebben is, a frei dosszié utálata mellett?