7/10
P@nni 2018 jan. 22. - 20:14:47 7/10
(25/85)
A szomszédom elaludt.... :)
Az Express név úgy látszik kötelez, arrafelé (is) járt, ahol a Polar Express. :)
A történet mindig megfog, Kenneth is, mint színész. :)
A legjobb még mindig az Albert Finney féle, 1974-es verzió, szerintem. :)
http://www.imdb.com/title/tt0071877/?ref_=nm_flmg_act_48
6/10
kisma 2018 jan. 16. - 09:41:20 6/10
(24/85)
Sajnálom, hogy nem sikerült jól ez az adaptáció, mert nagyon vártam. Branagh túljátssza a ripacskodást, és marha idegesítõ, hogy minden jelenet középpontjában õ maga van. Suchet alakítása sokkal jobb volt. A forgatókönyv is gagyi módosításokkal él. Ha ilyen lesz nem várom a Nílust, az ne tegye tönkre.
1/10
vitas 2017 dec. 30. - 20:42:57 1/10
(23/85)
Egyedül Johnny Depp alakitása volt kiemelkedõ igaz az általa játszott szereplõ hamar bucsuzik.Ettõl eltekintve katasztrófa az egész film.A Brit palesztina gyarmati rendõrség néger tagja ez komoly.?Andrássy gróf átmegy Bruce lee-be nevetséges.A jugoszláv királyságban néger szolgál a csendõrségnél?ne már.Az egyik fõszereplõt átirjuk négernek?Amerikában kötelezõ a fekete szinészek alkalmazása ha kell ha nem.Poirot bajusza egy vicc vagy inkább szakáll.A képi anyag szép de nem nehéz számitógéppel létrehozni.Összességében szégyen gyalázat
1/10
sflkjs 2017 dec. 26. - 13:41:06 1/10
(22/85)
En David Suchet-hez vagyok szokva es Branagh Poirot megszegyenitese. Nem tetszett. A latvany nem volt rossz.
5/10
Medvepofa 2017 dec. 09. - 12:57:31 5/10
(21/85)
Hát...nem ragadott magával. Ültem a vászon elõtt, néztem, de egy cseppet sem érzetem együtt a szereplõkkel. Sztárparádés, de üres. Az meg kifejezetten röhejes, hogy adva a politikai korrektségnek az egyik szereplõbõl négert csináltak. Ennél már csak az szánalmasabb, mikor az egyik jugoszláviai vonatállomáson 1936-ban az egyik katona néger. Szóval 5/10. Nem éri meg a mozijegyet.
4/10
Muya 2017 dec. 06. - 21:49:31 4/10
(20/85)
Ez mi???? Kérem szépen ez a Gyilkosság az Orient expresszen mai elgondolása? Hát köszi. Úgy kezdõdik, hogy a siratófalnál 1934-ben néger rendõr van.... Aztán az egyik fõszereplõ is néger, aki természetesen titkolja a szerelmét egy fehér nõvel.... Egy csomó faji dolog van benne :O Mondjuk az egyik tetszett: - Ön azt mondta nem rasszista.. - az attól függ melyik faj...
És szerintem mindent elmondtam, ami megragadt bennem
10/10
pinter.judit1 2017 dec. 05. - 16:20:30 10/10 Előzmény Lincoln Hawk
(19/85)
Igen, szerintem is jó lenne a "folytatást" látni.
10/10
pinter.judit1 2017 dec. 05. - 16:18:04 10/10
(18/85)
Igazi mozi. Nem hang és fényeffektek sokasága, tartalom nélkül.
Gyönyörû képi világ, a zenére oda kell figyelni, a szereplõk jól megválasztva. Én soha nem vetem össze az elõzõ feldolgozással, fõleg nem a forgatókönyv alapját képezõ regénnyel. Ez így jó, ahogy van.
Kacsa4 2017 nov. 29. - 16:38:02
(17/85)
Nagyszerû volt! Egy percig sem unatkoztam:) Fordulatos, jól alakítottak a színészek, látványos, innovatív :) Mindenkinek csak ajánlani tudom :)
1/10
DireStraits 2017 nov. 21. - 11:07:51 1/10
(16/85)
Nagyon gyenge, Mr. Bajusz inkább menjen vissza a színházba!
Emerenz2 2017 nov. 19. - 23:40:49
(15/85)
Nem volt rossz, a nyitó jelenetsor \"kicsit\" hatásvadász, a vége, mikor elmagyarázza az elméletét, szintúgy. Poirot-ból nem kéne szuperment csinálni. Ezenkívül elvileg belga a lelkem és nem angol. Oké, hogy egy angol nem tud átvedleni belgává, de azért legalább a szerep kedvéért megpróbálhatná. Vagy ha próbálta, nem eléggé.
5/10
Wolfi81 2017 nov. 17. - 11:34:41 5/10
(14/85)
Ha meghallom a film címét valahol, nekem továbbra is az 1974es film fog eszembe jutni...
Számomra 100/55..
Lincoln Hawk 2017 nov. 16. - 09:41:44
(13/85)
A magam részérõl úgy érzem, hogy a Kenneth Branagh-féle adaptáció összességében jól sikerült. A cselekmény persze nem úgy hasít, akár egy vadászgép; a vágások nem úgy követik egymást, akár a pergõtûz lövései, és a már említett figyelem sem spórolható meg a nézõ részérõl - ám akit nem zavar mindez, az számos elismerést érdemlõ mozzanatot találhat: a szereposztás parádés; szépek a képek (a tájfelvételek egyenesen szemet gyönyörködtetõek); a kameramozgások látványosak és bátrak; a zene simogat (Patrick Doyle, Branagh házi zeneszerzõje ezúttal sem nyúlt mellé: a filmhez nagyon sokat adó, ugyanakkor a képektõl függetlenül, önállóan is élvezhetõ soundtrackkel jelentkezett); ami pedig a rendezõ-fõszereplõ gyakran emlegetett egomániáját illeti, hát annak csak elvétve vannak nyomai a vásznon.
Igaz, Branagh Poirot-ja nem az az önelégült, bogaras pojáca, akit David Suchet keltett életre a tévésorozatban, hanem egy bánat nyomasztotta, kedvese fényképével beszélgetõ, vívódó, olykor gyötrõdõ férfi, akit sokkal inkább morális iránytûje vezérel, semmint szürke agysejtecskéinek zseniális mûködése - e tekintetben tehát valahol Hamlet és Sherlock Holmes között helyezkedik el...
Negatívumként csupán azt tudom felhozni, hogy a film kissé lassan indul be, és a jeruzsálemi siratófalnál játszódó felütés pedig kilóg az összképbõl. Külön tetszett ugyanakkor a rég letûnt világ eleganciájának, akkurátusságának megidézése; hogy az egyik szereplõ útlevelében (SPOILER !) világosan kivehetõ egy magyar szó (SPOILER VÉGE!!); és hogy az elmaradhatatlan összegzés, a kirakós darabjainak összeillesztése ezúttal (SPOILER!) nem zárt térben (SPOILER VÉGE!!) játszódik.
Az új Gyilkosság... tehát - szerintem - jól mûködõ, szép darab lett, és ami engem illet: örülnék, ha elkészülne a folytatása, a végén beharangozott Halál a Níluson is!
Balu64 2017 nov. 15. - 20:08:34 Előzmény Zsoltika84
(12/85)
Hmm... Én tûvé tettem az egész hozzászólásodban, de semmi spoilert nem találtam! :))))
filmsomnia.hu 2017 nov. 15. - 14:50:08
(11/85)
Zsoltika84 2017 nov. 14. - 01:34:17
(10/85)
SPOILER!!!
Az elõzetes alapján érdeklõdve ültem be a filmre, de számomra nagy csalódás volt.
Modoros az egész, a kihallgatások elnagyoltak, gyakorlatilag feszület pillanat alig van az egész filmben...
Azt a sok energiát amit beleöltek a vonatba, látványba csak a felét kellett volna könyörgöm a storyba fektetni.
Unalmasak már ezek a CGI baromságok, azt hittem kapok végre valami csavaros, izgalmas, agyafúrt storyt erre itt ez az összecsapott retek.
Egyszer meg lehet nézni, fanyalogva.
10/5
1/10
Zoza82 2017 nov. 13. - 13:43:07 1/10
(9/85)
Egy igazi hulladék volt ez a film. Láttam az eredetit is, az sokkal jobban tetszett. Errõl majdnem kijöttem. Senkinek sem ajánlom.
mindenes01 2017 nov. 12. - 20:37:07
(8/85)
Annyit mondjon el nekem valaki, hogy Vinkovci és Brod között hol lehet ilyen alpesi hegyeket találni. Kb. Alföld jellegû a domborzati viszonyok vannak arrafelé.
10/10
caseyjones 2017 nov. 12. - 10:36:43 10/10
(7/85)
SPOILER

Sem a könyvet nem olvastam, sem a korábbi filmadaptáció(ka)t nem láttam, tehát teljesen "vakon" ültem be a moziba. Még Poirot-filmet sem láttam elejétõl a végéig egyet se, mivel nem vagyok egy nagy krimi-õrült - de alkalmanként kíváncsi vagyok néhányra.
Ez a film teljesen lenyûgözött. Nekem Kenneth Branagh játéka meggyõzõ volt Poirotként, én nem ragaszkodom annyira David Suchet-hez. Egyébként nagyon jó volt a szereplõgárda, igazán igényes, elismert színészeket sikerült összeválagatni: Johnny Depp, Penelopé Cruz, Willem Dafoe, Michelle Pfeiffer... Daisy Ridley is tetszett, nagyon karakteres volt, jól állt neki a szerep (már a Star Warsban 7-ben is szimpatizáltam vele). De nálam Depp és Pfeiffer játéka vitt mindent, fõleg elõbbié.
Mint írtam, nem ismerem az alapsztorit, így rengeteg meglepetés ért a film során. Elõször is, én amikor megláttam Johnny Deppet, szinte biztos voltam benne, hogy õ fogja elkövetni a gyilkosságot. Erre meg pont õt gyilkolták meg! Na, erre számítottam volna a legkevésbé. A többi ember között is folyton vacilláltam, hogy most akkor ki lehet a tettes, ugyanis mindegyikõjüknek voltak gyanús megmozdulásai, megszólalásai. És amikor a végén jön a csattanó, miszerint a vonat összes utasa kivette a részét a gyilkosságból, majdnem dobtam egy hátast. Na, erre még véletlenül sem számítottam volna.
Összességében egy rendkívül izgalmas krimit láthattam, pompás kamerázással és látványvilággal, remek színészekkel, valamint egy roppant jó sztorival. Mivel én nem láttam az eredeti verziót, így nekem nincs viszonyítási alapom, de szerintem ez egy kiváló alkotás lett. Ötös.
5/10
Ktesibios 2017 nov. 11. - 22:01:01 5/10
(6/85)
Ez nagyon gyenge volt. Poirot bajuszával semmi gond nincs, az pont ilyennek van megírva. Minden egyéb igen problémás. Csak az nézze meg, aki még soha nem olvasott Poirot-történetet. Branagh egyáltalán nem tudta megragadni a figurát. Nevetséges következetlenségek jellemzik a különben rendmániás Poirot-ot. Piperkõc és kissé kényszeres (Agatha Christie így képzelte), ugyanakkor örömmel ugrál a török bazárokban, és két villával egy süteményt eszik az egyik szereplõvel stb. Az akciójelenetei totálisan idegenek a Christie-univerzumban. Nyilván abban reménykedtek, hogy a mai mozilátogatók már úgysem olvasnak könyveket. Én nem vagyok feltétlen híve a hajszálpontos irodalmi adaptációknak, de akkor cserébe kell valami filmes plusz.
A Lumet-féle verzió gyenge pontja is Poirot, viszont ott legalább rajta kívül vannak mások is, akik nagyon jók. Itt, rajta kívül nincs senki.
A forgatókönyv és a párbeszédek igénytelenek. A kép és a zene sem jelentõs, a CGI olyan, mintha 15 évvel ezelõtt készült volna.
Ezért kár volt.