Téma: Gyilkosság

Talavera 2013 okt. 29. - 20:26:59
(51/91)
Még szerencse, hogy nem hajnali idõpontra tették, ,,csak'' éjfélközelire :(((
habbbea 2013 okt. 17. - 07:54:49 Előzmény pamparam
(50/91)
Október 29-én indul a második évad.
10/10
pamparam 2013 okt. 15. - 20:16:43 10/10
(49/91)
hehe. hozzám hasonló függõk itt tovább nézhetik, igaz, feliratos, de kit zavar. :-)
http://www.sorozatbarat.tv/video/series/899/Gyilkossag_Egy_gyilkos_ugy_online_sorozat/02_evad
10/10
offtopic
pamparam 2013 okt. 15. - 20:11:49 10/10 Előzmény cs.judit75
(48/91)
hát cs*sszék meg, a köv. héten se lesz. utána meg már ki fog emlékezni az 1. évadra?? :-(
cs.judit75 2013 okt. 09. - 13:46:59
(47/91)
Utóbbi idok egyik legjobb sorozata, reméljuk mihamarabb folytatják a 2. évaddal.... Bízzunk benne...
10/10
pamparam 2013 okt. 09. - 00:21:57 10/10 Előzmény wintermoots
(46/91)
köszi.
remélem, folytatják a mai után a köv. 13 résszel. mert jövõ hétre nincs írva itt...
wintermoots 2013 okt. 01. - 14:07:40
(45/91)
két ügyük van.

az elsõ 26 részes
a második 12 (ezt nálunk aligha vetítik)

az elsõ koncepciója, hogy 26 nappal a polgármester-választás elõtt történik a gyilkosság, és az epizódokban a 26 napot dolgozzák fel, ekkorra oldják meg az ügyet. sokan elpártoltak a sorozattól mert túl elnyújtottnak érezték, pláne, hogy 2011 nyarán látták az elsõ 13-at, 2012 nyarán meg a második 13-at:)
10/10
pamparam 2013 szept. 30. - 19:28:44 10/10 Előzmény EvaHanna
(44/91)
ja, én is hasonlóan vagyok. kicsit már rétestészta-szerû, de azért szívesen nézem, olyan szimpik a fõszereplõk. azért ennyi rész után ajánlom, hogy megoldják. :-) egyáltalán hány részes...?
ráadásul hülye M1 egyre késõbbre teszi... :-P ha épp nem marad el vmi miatt...
EvaHanna 2013 szept. 27. - 18:58:45 Előzmény savernake
(43/91)
Egyáltalán megoldják ezt az ügyet?? Mert én is jónak tartottam, de kezd unalmas lenni...
savernake 2013 szept. 26. - 13:15:36 Előzmény pamparam
(42/91)
Szerintem is elképesztõen jó sorozat!!! A sztori, a rendezés (Agnieszka Holland:-), az atmoszféra, a színészek...mind nagyon egyben van. Mireille Enos (Gengszerosztag, Z-világháború) igazán megérdemelt volna egy Emmy díjat!
10/10
pamparam 2013 szept. 04. - 22:13:25 10/10
(41/91)
öööö... mirõl megy itt a szövegelés???
ha jól értem, nem errõl a filmrõl, pedig annak az oldalán vagyunk, ha nem tévedek...

szóval elképesztõen jó ez a sorozat, imádom!
:-)
tanhu 2013 aug. 23. - 10:45:53 Előzmény pathfinder
(40/91)
Elkészült a híd amerikai verziója is na ez is minek pfffff látatlanban mondom hogy szar.Colombot se lopnám skandi környezetbe honosítva,ahogy Sherlock Holmest herélték át Amerikába olyan orcapirítóan együgyû mesével (egyikbõl hallottam, meg bele-bele is néztem kb. 10 percet és már tudtam is a megoldást...), amin még egy olvasni tudó apróság akinek olvasta a Sátán Kutyáját,joggal rúgja fel a tv-t felháborodásában ,Watsont meg kínai NÕNEK, na b*meg, ez mellesleg az alulmúlhatatlan nikitával is megesett a Fondás változat még el is volt viselhetõ na de hol van ez az eredetitõl...Hogy miért utálom ezeket a mutánsokat mert fõleg nem eredetiek!Nem láttam a killinget csak az elejébõl pár percet, majd szerinted hajlandó vagyok erre idõt szakítani,minek ha láttam és láthatom a felülmúlhatatlan az eredetit többször is,akkor kit érdekel egy vacak utánzat, repro beletekertem és belenéztem a klónba, hogy tudjam mi ez bõven elég volt.Clarice Starling sem lenne hiteles Sarah Lund noha vannak rokonvonásaik,de az egyik itt a másik ott mûködik,milyen lenne már pl a Bárányok Hallgatnak egy az egybe made in America lenyúlva és átrakva dániába, megmondom büdös izzadtságszagú és csak abban a környezetben valóban szánalmasan erõltetett lenne ennyi...Láttam már bõven elegendõ másolatot és ez alapján mondom magát a Lat den rätte komma in/Let me right in/hívj be,engedj be/Battle Royale lenyûgözõ vs.Éhezõk Viadala nevezetû fost stb. és jelenségeit,joggal utálom.Félre ne érts ez nem tarantinoi profizmus ami több dologból ötvöz valami mást,hanem csak lenyúlja az eredetit átrakja máshova,hozzápakol egy rahedli trendi ízfokozót,lehülyíti a maga ultraprimitív szintjére,szája ízére alkalmasint elismerésre méltó színészekkel és képekkel szinte ugyanúgy és kész van a nagy mû,ennek akkora reklámot ad,hogy az eredetinek már csak azoknál van esélye akik elvbõl nem a lopásra kíváncsiak(pfuj,) Ez a jelenség ugyanaz,mikor valami nyafogó,makogó énekelni nem, csak pofázni meg lopni tudó a többiben szánalmasan alulmúlhatatlan szétcrackelt agyú feka banda(vannak aranytorkú kiváló fekete énekesek zenészek,mielõtt bárki elõ kívánná kotorni a fajikártyát az ne itt tegye) slágert gyárt valami valóban ragyogó zenébõl aztán erre a szemétre sokkal fogékonyabbá teszik a tömeget,értsd azt gondolja,hogy milyen nagyszerû mû született... míg az eredetirõl fogalmuk sincs.Ha ez az érvelés neked sznobéria akkor az, akinek jó a mekdonáldsz az ha választhat egy kitûnõ valódi házi rétes közt, vagy valami mekis mûanyag szemétrétes közt az már a csomagolás miatt is na melyiket fogja választani...szerinted?Míg rá nem ébred a minõségre amit megkíván.Tudod tapasztaltam,hogy addigi amerikai verziós imádókból éhezõk viadala szánalom- a Battle Royale elolvasása után történt meg a szemfelnyílás...Igaz addig beérték az olyan minthával és nem azzal ami valami...
pathfinder 2013 aug. 21. - 23:32:45
(39/91)
Olvasd el még egyszer. Direkt írtam bele a "szar" jelzõt. Semmi gond azzal (értsd: nem ettõl sznob), ha az eredeti áll valakihez közelebb - szerintem mindkettõ jó -, de olyan mértékben lehúzni, mint amennyire tetted, számomra azt jelzi, hogy valamilyen okból kifolyólag nem akarod elfogadni, hogy legalábbis egy jó/korrekt produkcióval van dolgunk. (Gondolom láttad az elsõ 2 évadot, vagy nem?) A mûanyagtól jelenesetben távol vagyunk és ez nem csak az én véleményem - nem mintha ezen múlna, de nyilván jelent valamit. Ez a remake tudatosan más akar lenni, mint a dán eredeti, többek közt ez az egyik erõssége. Az atmoszféra és a karakterek kevés kivételtõl eltekintve erõsek, Holderé zseniális, de Linden sem panaszkodhat. A képi megvalósítás parádés, az meg külön plusz, hogy nem egy egyszerû másolatról van szó (eltérõ történet, karakterek), mint sokszor a remake-ek esetében. Egyébként a "te ezt nem érted és nem is fogod" típusú érvelés iskolapéldája a kultúrsznob attitûdnek.

Félreértés ne legyen, nem védeni vagyok itt, csak beleolvastam a véleményekbe és árnyaltam a képet. A továbbiakban nem folyok bele vitákba, elemzésekbe (már csak a spoilerezés miatt sem), döntse el ki-ki maga a látottak alapján, hogy milyen minõséget képvisel a The Killing.
tanhu 2013 aug. 21. - 22:25:55
(38/91)
Nem kell érteni.Akinek nem tetszik a mûanyag az sznob értem...Ha ezt nevezed sznobságnak,akkor ez dicséret...a többi nem fontos.Ezek az adaptációk annyit tesznek az eredetihez akár lóra ráerõszakolt úszógumi,lehet színezni,felfújni,megtölteni,azonban az egész mögött csak egy hatalmas ûr van,ha ezt nem érted nem is fogod.
pathfinder 2013 aug. 21. - 21:19:51
(37/91)
M1-en ugyan nem láttam (nem is fogom), de az eredetit (dán) ismerve írom, hogy aki szerint az amerikai verzió SZAR (mert ezt írta 1-1 hozzászóló), az vagy rájátszik a sznobságra, vagy simán hülye. Az utóbbi minimum 15 év egyik legjobb adaptációja. Másnak más, de ha ez rossz, akkor mi lehet a jó? :)
10/10
kovaxpisti 2013 aug. 18. - 20:59:37 10/10 Előzmény ricso3
(36/91)
A hétvégén elkészült az utolsó felirat is a harmadik évadhoz. A feliratok.info lehet (többek között) letölteni. Az epizódokat legegyszerûbb a felirat fájl alapján összeszedni, akkor nincs idõzítési probléma. Én ezt a keresõt ajánlom: http://atomurl.net/torrent/
ricso3 2013 aug. 15. - 18:41:40 Előzmény kovaxpisti
(35/91)
Teljesen igazad van,angol nyelv és felirat,és nagyon jó.Egy hét alatt kivégeztem a 2 évadot!
Egy kérdés:3.-ik évadból csak az elsõ két részt találom mindenhol.Lehet tudni róla valamit?
10/10
kovaxpisti 2013 aug. 15. - 05:34:43 10/10
(34/91)
Nem értem ezt a reflexszerû fanyalgást, hogy minden feltétlenül szar, ami amerikai utángyártás. Én végignéztem a Forbrydelsen-t is, ami tény, hogy jó, de szerintem a Killing semmivel sem rosszabb. Sõt, sok szempontból jobb. Tegnap véletlenül belefutottam az M1-en. Katasztrófa! A magyar szinkront egyszerûen be kellene tiltani úgy, ahogy van. Jelen esetben (is) teljesen agyonvágta a karaktereket. Így tényleg nézhetetlen. Javaslom mindenkinek, akit érdekel a sorozat, inkább eredeti nyelven töltse le és magyar felirattal nézze. Ráadásul szerintem ez egy olyan sorozat, amit sokkal jobb egyben, folyamatosan követni. Mondjuk napi 1-2 epizóddal. Hetekre elnyújtani nem jó, mert néhány lényeges apróságról elfeledkezhetünk. Ráadásul az elsõ két évad szorosan kapcsolódik egymáshoz, mivel az ügy csak a második évad végén oldódik meg. Két évad között egy évet várni?? Én nem javaslom...
tanhu 2013 aug. 14. - 20:09:34 Előzmény dimari
(33/91)
Pontosan!Ha azt megtekintette, akkor magasan tesz majd a harmatosan bántóan ostoba,nézhetetlen repróra...Az m1 hozzáállását én sem értem, a szart veszi meg a lakoma helyett,ez eddig nem volt rá jellemzõ...
10/10
pamparam 2013 aug. 09. - 17:27:52 10/10 Előzmény wintermoots
(32/91)
jaja, én is felhúztam magam rajta. :-) elõzõ nap meg kell nézni a programot, ez van.