10/10
Jim Hacker 2019 okt. 09. - 20:22:11 10/10
(10/10)
Őrült jó, izgalmas és látványos. Sűrün fordulnak elő benne meghökkentő, mulatságos egyben irónikus jelenetek.
A hitelessége is nagyon rendben van, persze aki nincs tisztában a történelmi háttérrel, és nem is néz utána, az nem csoda hogy elbambul, azután meg lehet hogy jókora zagyvaságokat hord itt össze a filmről.

Hála a színdarab szerző és forgatókönyvíró Alan Bennett-nek, a sikeres színházi előadások után Nigel Hawthorne kapta a címszerepet. Dráma, irónia, fergeteges humor egyformán kimagasló a játékában, de ez nem egy könnyű darab, nem is várható el hogy az átlagnézőnek ez mind átjöjjön. Minden ízében brit film, azért amerikaiak is megnézhetik. :)

Helen Mirren, mint királynő, itt is lenyűgöző de mellette nagyon sok mellékszereplő nyújt kimagaslót. Csúcs előadás, sokszori megtekintést érdemel.
kiara0000 2013 júl. 25. - 16:04:50
(9/10)
Szerintem a színészek túljátszák a szerepüket, de amúgy jó film, egynek elmegy.
10/10
csikosi 2013 márc. 15. - 15:59:41 10/10 Előzmény Sünhercegnõ
(8/10)
Izlések és pofonok!
Ez nem az inteligenciáról szól.
Leírtam a véleményem és senkit nem sértettem meg ezzel.
Ha szerinted zseniális film, akkor csak nézd meg újra, meg újra.
Én is nagyon sokra értékeltem, de csalódtam benne!
Ez a fórum meg arról szól okoska, hogy mit gondolsz egy-egy filmrõl.
A sértõ megjegyzésedet meg fel sem veszem.
Próbálj meg viselkedni, ha már ide jöttél.
Sünhercegnõ 2013 márc. 08. - 14:44:52 Előzmény csikosi
(7/10)
Kedves Csikosi!

Akkora marhaságot kommentben még nem írtak, mint Ön! Ez a film zseniális minden szempontból, filmmûvészetileg megállja a helyét az 1994-ben Oscar díjat kapott Forrest Gump mellett is! A filmre ma is egyetemi kurzusok épülnek, itthon is. A film készítésében résztvevõ (rendezõ, színészek, forgatókönyvíró stb.)mindegyikérõl eposzokat lehetne zengeni. Azzal, hogy Ön nem tudta értékelni, csupán saját magát minõsíti. De még ez sem lenne probléma, hiszen nem lehet mindenki intelligens..csak tartaná meg magának a véleményét! Egy tanács: hallgasson inkább ha nem ért hozzá, úgy nem szégyenül meg.
10/10
offtopic
csikosi 2011 aug. 17. - 12:03:31 10/10
(6/10)
KEDVES HOZZÁSZÓLÓK!
Hát, aki még nem látta, annak azt üzenem, ne is nézze meg!
Ekkora marhaságot még nem adtak le.
Nyerges 2010 nov. 09. - 19:11:14
(5/10)
Uraim! Több figyelmet a fülszövegre!

Idõsebb és fiatalabb William Pitt- apa és fia - egyaránt szolgálták III. György királyt miniszterelnökként (Prime Minister). A jelen filmben a király korát tekintve az ifjabbik W. Pitt szerepel, aki a napoleoni háborúk idején is volt miniszterelnök, többek között az 1805. évi trafalgar-i tengeri csata, Nelson tengernagy korszakos gyõzelme idején.
Üdvözlettel
NyGy
tamasgabor 2009 nov. 05. - 12:54:56
(4/10)
Hasonlóan vélekedem magam is. Zseniális egy film. El is gondolkodtam, hogy vajon miért nem Nigel Hawthorne kapta az Oscar szobrot abban az évben, és rájöttem, hogy igazán komoly "csata" volt közte és Tom Hanks (Forrest Gump) között.
Annyi hiba azért esett a filmleírásban, hogy William Pitt talán a minisztere volt, nem pedig az orvosa. Dr. Willis volt a kétes hírû doktor.
10/10
Manda 2009 júl. 28. - 15:21:36 10/10 Előzmény Mosi
(3/10)
Egyetertek,nagyszeru film!
10/10
Mosi 2007 dec. 09. - 13:27:45 10/10
(2/10)
az egyik legjobb történelmi film Nigel Hawthorne nagyszerû alakításával. csak ajánlani tudom mindenkinek :)
egyébként tényleg nem semmi, hogy elõször a sok "kontár" orvos, hogy akarja gyogyitani... pedig nem volt õrült csak beteg... de a legzseniálisabb a Lear királyos jelenet volt. brilliant :)
kisGabi 2007 okt. 05. - 01:27:03
(1/10)
"...a legjobb orvosok se képesek segíteni az õrült uralkodón..."
Mert nem volt õrült, hanem a ma is ritka betegsége produkál õrjítõ fájdalmakat. Ezért még napjainkban is jobbára pszichiátriai betegként kezelik õket, holott korántsem azok. Egyébként pedig, ha õrült is lett volna, ugyebár azt sem tudták kezelni évszázadokig...