vénasszonyok_nyara 2012 febr. 28. - 16:56:58
(73/113)
Nem is hangzik el a szám a filmben? Már rég láttam, nem emlékszem.
10/10
Kárpáti Éva 2012 febr. 28. - 13:35:22 10/10 Előzmény matuschkapista
(72/113)
A film cime ua, mint a Percy Sladge-dal címe: when a man loves a woman...Szerintem más kapcsolat nincs köztük.
Io 2011 szept. 25. - 19:40:15 Előzmény Tibag05
(71/113)
Hát persze. Az egyik nem zárja ki a másikat.
Tibag05 2011 szept. 25. - 18:24:02
(70/113)
nekem is kedvencem, de ahányszor látom (most is fél szemmel nézem a viasat3-on, mindig megerõsödik bennem, hogy egy kõkemény alkoholista mellett ilyen türelem csak a filmekben létezik. Nem véletlen hallani az életben!, hogy elhagyja a családja, mert nem bírja már a nélkülözést, a pia miatti dührohamokat, verekedést. Végkifejlet: válás, munkanélküliség, hajléktalanság!!!EZ NEM FILM!
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 25. - 17:52:26
(69/113)
És ez most hogy jön ide?
vénasszonyoknyara 2011 szept. 25. - 17:40:13
(68/113)
"In vino veritas"
"Az vagy, amit magadba töltesz"
"Gut, besser, Gösser!"
stb.
Ford Mustang 2011 szept. 25. - 17:26:15
(67/113)
Én úgy értelmeztem, de ha ti mondjátok.
10/10
gigigelem 2011 szept. 25. - 16:57:10 10/10
(66/113)
Egyik kedvenc filmem.
Tibag05 2011 szept. 25. - 11:56:22 Előzmény Io
(65/113)
"a férfi mi mindenre képes, ha igazán szeret egy nõt."

egy nõ is!
Ford Mustang 2011 szept. 25. - 02:31:32 Előzmény Ritu3
(64/113)
Biztosan félreértetted, mert az õ gyereke mindkettõ.
Egyébként szerintem is nagyon szép film.
9/10
Ritu3 2011 szept. 21. - 20:54:39 9/10
(63/113)
Nagyon szép film szerintem, csak egy kicsit hiányos nekem. Túl sok mindent akart túl rövid idõ alatt eljátszani a film. Az már csak mellékes, hogy miért kellett ilyen lomposan öltöztetni Meg Ryant benne, olyan cipõket és nadrágokat adtak rá, amilyeneket a csövik hordanak ma. Pedig elvileg egy elég jómódú családról van szó. De hogy Andy Garcia milyen szerelmesen tud nézni a feleségére, az nagyon ütõs.

Szó van benne arról, hogy a nagyobbik lány nem a férj édesgyermeke. Ezt csak félreértettem?
tamanna 2011 máj. 18. - 15:26:00
(62/113)
Nagyon szép film...ami az alkoholizmus problémáján keresztül sokkal inkább magáról a Párkapcsolatról szól.Arról, ahogy két ember, akik a "maguk módján" szeretik egymást, hogyan küzdenek meg elõször az alkoholizmussal, aztán annak megszûnése után a felsorakozó nehézségekkel(mert nem maga az alkoholizmus a nõ egyetlen problémája!!!)És valljuk be,Michaelnek is, és mindannyiunknak ugyanúgy vannak kisebb-nagyobb "alkoholizmusaink"...(de az önmagunkra való rátalálással ezek többnyire megoldódnak)
A KAPCSOLATBAN a kommunikáció fontosságát emelném én ki, és az egymásra való õszinte figyelést, amiknek a meglétével a legtöbb(mondhatni szinte minden) probléma megoldható és jól kezelhetõ.
A film végén nagyon szépen megfogalmazódik, hogy nem úgy kell szeretnünk a másikat, ahogy nekünk jó, hanem ahogyan NEKI JÓ...mert mindenkinek más és más a szeretetnyelve!!!
Szóval én minden olyan párnak ajánlom ezt a filmet, akik szeretnék a párkapcsolatukat jobbá, szebbé,meghittebbé tenni:--))))))))
Io 2010 nov. 08. - 15:26:26
(61/113)
Van benne vmi. Ismerek olyan embert, aki erõssen ivott, de már kb 10 éve nem, még alkohol mentes sört sem. Nem létszükséglet alkolholt fogyasztani még társaságban sem. Úgyhogy jobb, ha egyáltalán nem iszik, mintha mértéktelenül.
Részemrõl a film inkább arról szól, hogy a férfi mi mindenre képes, ha igazán szeret egy nõ. Az alkoholizmus elég komoly probléma volt ennek bemutatására.
Io 2010 nov. 08. - 15:21:57
(60/113)
Szivesen ( én is)
spinabifida79 2010 nov. 08. - 15:21:15
(59/113)
A szakemberek szerint az alkoholizmusból nem lehet kigyógyulni. Abba lehet hagyni igen erõs akarattal az ivást, de a viszonyulás az alkoholhoz a delikvens haláláig nem változik. örökre ú.n. száraz alkoholista marad. Kulturált alkoholfogyasztó sosem lesz belõle.
5/10
Rahar 2010 nov. 08. - 14:56:05 5/10 Előzmény Io
(58/113)
Ez egy kiváló válasz, köszönöm.
Io 2010 nov. 06. - 14:32:21 Előzmény Rahar
(57/113)
Az igaz, hogy ez a fajta enzim hiány miatt kialakult gyors lerészegedés inkább rossz tapasztalat lehet, és emiatt lehet kerülni fogja az alkoholt a jövõben, de lehet hogy nem. Akadnak más okok is.: az alkohol a központi idegrendszerben fokozza a béta-endorfin felszabadulását. Ez egy morfin szerû anyag. Az alacsony béta-endorfin szinttel rendelkezõ ember hozzászokik egy külsõleg bevitt szerhez, ekkor, és ha szervezete már nem termeli magának, kialakul az alkohol iránti függõség pl.
5/10
Rahar 2010 nov. 04. - 11:02:13 5/10 Előzmény Io
(56/113)
"Az alkoholizmusnak genetikai oka is lehet. Ha az etil-alkohol metabolizmusáért felelõs alkohol-dehidrogenáz enzim szintje jelentõsen csökkent, esetleg teljesen hiányzik az alkohollebontás lassabban megy végbe, a véralkoholszint az átlagosnál magasabb, és lassabban csökken. Az ilyen embernek a kevés is sok."
Attól, hogy lassabban bomlik le egy adott személy szervezetében az alkohol, miért kellene innia vagy alkoholistává válnia, ezen két dolog között én nem találok összefüggést.
5/10
Rahar 2010 nov. 04. - 11:00:16 5/10 Előzmény Katakov
(55/113)
Nem értek vele egyet, olvastam és beszéltem pszichológussal az alkoholizmusról, sõt még Eric Berne Emberi játszmák címû könyvét többször is elolvastam, melyben szerepel az alkoholista játszma. Valamint az apám alkoholista volt, de én például egyáltalán nem fogyasztok szeszes italt, tehát úgy gondolom, hogy elsõ kézbõl van egyéni tapasztalatom, hogy a hajlam elégtelen magyarázat, ezt csak az orvosok találták ki, mert nem tudják megmondani az okát, de ha ezt felvállalnák, akkor tudatlannak tûnnének. Valamint olvastam, hogy egy nagyobb léptékû felmérésbõl az derült ki, hogy nincs egyértelmû összefüggés az alkoholista szülõ és gyerekei eljövendõ alkoholizmusa között. Természetesen a szülõi minta másolás fontos, ez azért figyelembe van véve. A lényeg az, hogy a filmbõl számomra nem derül ki, hogy miért állt neki inni, bár szerintem én a szülõi sorskönyvre gondolok.
Mermaid. 2010 nov. 01. - 01:01:17 Előzmény Rahar
(54/113)
Már rég láttam a filmet, de nagyjából emlékszem. Majd megnézem mégegyszer ha beszerzem valahonnét.
Szerintem..
SPOILER

Nem vagyok pszichológus, ez csak laikus vélemény. Szerintem azért ivott a nõ mert mindene megvolt, unatkozott, sokat volt egyedül. Nem derül ki ha jól tudom a filmbõl sok dolog a nõ életének hátterérõl mert szerintem ez ránk van bizva, hogy elgondolkozzunk rajta. Valójában arra is rámutat talán a film, hogy nem kéne legyen ok az életedben az ivásra, igy nem is mutat be semmit a nõ életébõl amit mi oknak gondolhatnánk. Ettõl független szerintem a nõ nem volt érett az anyaságra (talán túl korán vállalt gyereket) és amennyire emlékszem sokat volt otthon egyedül, mert a férj "túl sokat volt távol" sokat melózott. Szerintem nem tudott magával mit kezdeni. Itt ahol élek, is sok alkoholista nõ van. Lehet mindene meg van, nem dolgozik, de agyukra megy a gyereknevelés és az otthon lét. Szétcsúsznak ebben.