10/10
DUNAWÖLD 2023 ápr. 02. - 23:36:59 10/10 Előzmény Zsomika
(113/113)
Nem szeretem ezt a filmet.
Pl.:
Hogy lehetett ilyen sokàig titkolnia?
Ez sàntít.
10/10
DUNAWÖLD 2023 ápr. 02. - 23:34:17 10/10 Előzmény ludmilla
(112/113)
A dolgok mélyére làtni?

Akkor egy ingyen tanàcs:

Ha ki akarsz ismerni valakit, itasd le.

Ez mindent megmagyaráz:



felpofozza a gyereket stb. Ide írd a spoileres tartalmat



10/10
DUNAWÖLD 2023 ápr. 02. - 23:21:21 10/10
(111/113)
Ritka katasztrófa az ilyen.
Ilyen szinte nincs, és mégis van...
Leszàmítva. Andy Garciàt, akibe a Keresztapa óta vagyok halàlosan, amelyen csak Til Schweiger felbukkanàsa enyhített 😁
Ez egy hamis film, tele ellentmondàsokkal.

Idillikus környezet, aztán földrengés, ami mindent visz.
Nem fair, onnan kezdve, hogy
...

fel sem hívja. Szenved a munka, háztartàs, gyerekektől. Annyira hianyzik neki a férje, hogy nem megy haza hozzà

... írd a spoileres tartalmat [/spoiler]

2 dolog miatt isznak:
Gondok,
vagy azért, mert szeretik a màmort.
Keresztapàm a 2.típus volt, gondolom, rászokott.
De egy ilyen eset, mint ez a film?
Ez a nő?
Ez egyfajta elmebetegség nàla.

*Jó dolgàban vész meg a kutya is,
mondanà Nagyanyàm.

Bocs, de férfipárti vagyok.

6/10
Dörflinger 2022 nov. 21. - 21:29:17 6/10
(110/113)
Túlértékelt, elég unalmas film, nem túl sok eseménnyel. Nem valami hiteles a szenvedélybetegség bemutatása sem, mivel egy alkoholista nem csak becsíp néha, hanem addig iszik, amíg mozog... általában, és egyfolytában. De az,

hogy a végére még a férfit hozzák ki bűnbaknak, és a nőt áldozati báránynak,


hát, gratulálok. 6/10
offtopic
Orpheus100 2022 júl. 17. - 20:49:33 Előzmény sexykex
(109/113)
Éltem ilyen kapcsolatban. 143 napig. Ám ez a 143 nap életem leghosszabb 143 napja volt. Igazából egy örökkévalóság. Teljes mértékig igazad van, és a szakleírásoknak is. Férfiként furcsa volt. Hiszen a köztudatban az él, hogy a kapcsolatokban az alkoholista férfi az elnyomó.
10/10
ludmilla 2022 ápr. 18. - 23:39:06 10/10 Előzmény Zsomika
(108/113)
Egyetértek. Csodálatos film a szeretetről, kitartásról. Erős, hiteles a színészi játék. Akit idegesít, az vagy nem ismer ilyet, nem élt benne, vagy nem lát/akar látni a dolgok mélyére.
10/10
Zsomika 2022 ápr. 18. - 09:19:31 10/10
(107/113)
Szenvedélybetegség és szeretet. Nagyon jól láttatja a film a beteg ember motivációit, hogy semmi sem fontosabb az italnál. Lehet őt megvetni, elítélni - ahogy olvasom a kommenteket -, de vajon van-e értelme? Egy ilyen szenvedély gyerekkori traumákból táplálkozik, és azok nem gyógyíthatók. Esetleg megérthetők. Lehet-e szeretni egy ilyen embert, és bízni abban, hogy feljön a mélyből és képes fenn is maradni? Szeretem ezt a filmet, amióta csak először láttam.
KeNorbi 2021 ápr. 10. - 12:50:50
(106/113)
Mondjuk -éppenséggel- tisztelt ba´átom viszonylag -hogyúgyírjam- vitathatónak találtam közlésedet, melyszerint ismersz engem, lévénhogy adott illető kiismeréséhez sz´tem évek munkájára van szükség, ellenben valóban nem vettem rossz néven tőled a ma reggel kapott nemisolyanrövid írásodat.
8/10
offtopic
sexykex 2021 ápr. 10. - 09:01:32 8/10 Előzmény KeNorbi
(105/113)
Teljesen igazad van, kedves barátom. Miféle ember az, aki szándékosan beleköt egy másikba csupán azért, mert nem ért egyet a véleményével? Ráadásul ezt a véleményt nem az anyjáról, a feleségéről, vagy kedvenc focicsapatáról alkotta meg ez a megátalkodott, hanem egy filmről.
Később persze fény derül a kötözködők szellemi korlátoltságára, ami nem meglepő, hiszen egyébként nem is kötözködnének. Még szerencse, hogy léteznek mások is, akik vevők az én sajátos, egyedi humoromra és egy kedves, szelíd froclizásért sem mennek a szomszédba – mint például Te. Sajnos személyesen nem ismerhetjük meg egymást, de teljesen felesleges is lenne, hiszen én így is nagyon jól ismerlek! Tisztelettel: egy sexy kex.
KeNorbi 2021 ápr. 09. - 17:09:50
(104/113)
Hát a pofám leszakad, hogy egyes kívülállók -kiknek amúgy semmi közük az egészhez-, "ők" még viszonylag sértő bejegyzéseket tesznek ebben a mai világban :-( . . . deazér´ amúgymeg sexykex szerintem sajnál6juk, hogy személyesen nem ismerjük téged.
KeNorbi 2021 ápr. 09. - 13:10:29 Előzmény sexykex
(103/113)
Ezesetben elnézést szeretnék kívánni "bíró úr", amiért ama pofátlansághoz merészeltem vételezni a bátorságot, hogy bunyik fejjel élve merészeltem megszületni . . . (sajnálom, többé nem fog előfordulni)
8/10
offtopic
sexykex 2021 ápr. 08. - 21:58:37 8/10 Előzmény KeNorbi
(102/113)
Amikor leírok valamit, akkor a tapasztalataimra, és az emberismeretemre építek. Csak abban az esetben kezdek kisebb kutatásba, amikor valaki kétségbe vonja a véleményemet – tiltakozik – és ebben az esetben kissé konkrétabb adatokkal próbálom meggyőzni.
„Egy statisztika szerint a kórházi méregtelenítés után egy éven belül a betegek kb. 76 %-a visszaesik. A szenvedélybetegséget gyógyító kórházi terápiák után egy éven belül a betegek 37%-a esik vissza. A kórházi kezelések után négy évvel a betegek 46%-a absztinens, ami azt jelenti, hogy az alkoholbetegek fele újra visszaesik!” „Az alkoholizmus, a drogfüggőség gyógyíthatatlan szenvedélybetegségek. Csak a fogyasztás elhagyása lehet a megoldás. Azaz a szenvedélybeteg ember elhatározza magát, és úgy dönt, hogy viselkedését megváltoztatja, és a jövőben szerfogyasztás nélkül (absztinensen) tud és akar élni.” Arra nézve valószínűleg semmiféle statisztika nincs – hiszen nem is lehet – hogy hányan próbálkoznak saját erőből, segítség nélkül lemondani a szenvedélyükről. Ebben az esetben a visszaesés esélye sokkal, de sokkal nagyobb. És még ettől is többen vannak, akik az elhatározásig sem jutnak el, lényegében le sem akarnak szokni mindaddig, amíg az egészségi, vagy anyagi állapotuk jóvátehetetlenül tönkre nem megy.
Mindezek miatt, a tiltakozásodat elutasítom.
Kuttyánszki 2021 ápr. 07. - 22:24:00
(101/113)
Valamikor már láttam ezt a filmet, most véletlenül vettem észre, hogy megy.
Már akkor is feldühített.
Rettentő idegesítő egy ilyen ember. A gyerekek teljesen tönkremennek egyilyn nő mellett.
10/10
Lilko03 2021 ápr. 07. - 19:49:07 10/10
(100/113)
Ez egy nagyon jó film, akár elhisszük, hogy meggyógyul a nő, akár nem. Én remélem, hogy van ilyen eset is, nemcsak az, amelyiket sokan ismerünk. Általánosságban valóban igaz, hogy magára kell hagyni az alkoholistát, persze miután betettük egy jó helyre,ahol sikerül leszoknia. De hiszem - remélem -, hogy van olyan is, ahogy a filmben történik. Ha a férfi igazán szeret...
KeNorbi 2021 ápr. 07. - 19:40:08
(99/113)
Há´ elvégre mi az, hogy egy alkesz sosem szabadulhat káros szenvedélyétől? Hm? Sz´tem-tudtommal majdhogynem simán megold6ó a dolog.
KeNorbi 2021 ápr. 07. - 19:04:32 Előzmény sexykex
(98/113)
Kifejezetten TILTAKOZOM a hozzászólásodból kifolyólag sexykex, amúgy . . .
KeNorbi 2021 ápr. 07. - 18:55:13 Előzmény tortura
(97/113)
:-))
Adam982 2021 febr. 14. - 21:32:52
(96/113)
Nekem nem igazán tetszett a film leginkább a vége miatt.
SPOILER:
Egyrészt a filmben semmi nem utal arra, hogy a férj miért érdemli ezt a bánásmódot a nőtől ,hiszen kitart mellette és minden úgy van ahogy ő szeretné.. Ő pedig elüldözi cserébe. Aztán még a férj megy kuncsorogni. Nagyszerű.. Pozitívum Andy Garcia és a nagylány alakítása.
8/10
sexykex 2020 júl. 10. - 03:30:00 8/10
(95/113)
Napjainkban talán már nem is készítenek ennyire hiteles filmet. Az utolsó öt percet leszámítva kiválóan mutatja be az alkoholista egyik – elég gyakori – típusát. Szeretjük vagy nem, el kell, hogy engedjük az alkoholistát. Mama, papa, testvér, valaki majd segít neki. Minél gyorsabban, meneküljünk addig, amíg lehet, és persze vigyük a gyereket is. Sohasem fog meggyógyulni, sohasem lesz olyan, amilyennek megszerettük. Lehet, hogy már nem fog inni, mégis egy kibírhatatlan alakká válik, gyökeresen más lesz, mint korábban. A gyógyultnak is új kapcsolatra van szüksége, aki az új énjébe szeret bele, azt fogadja el.
Ilona Kiss 2020 máj. 30. - 05:28:36 Előzmény Tremolo94
(94/113)
Jól összefoglaltad szerintem a filmet, a nőnek semmi sem jó, az is zavarja, hogy a férje rendesen ellátta a gyerekeket,/ akiket a nő igazából nem szeret, zavarja őt az italozásban/ amíg ő oda volt. Talán, ha a nőt a férje néha eltángálta volna, néha be rúgott volna ő is, csak azon csodálkozom, hogy a nőn, /napi 1 liter vodka/ senki nem veszi észre az italt, se otthon, se a munkahelyén. Szerintem a film legnagyobb tanulsága, hogy az ital/korlátlanul/ mindent tönkre tesz.A film végéhez meg csak annyi fűznék hozzá, hogy az életben minden lehetséges/ausztria lottó/.