offtopic
velo 2012 júl. 29. - 01:04:46 Előzmény Csonger
(567/687)
ezen kifeküdtem :D
Csonger 2012 júl. 26. - 20:03:49
(566/687)
Épp most nézi anyósom.
Kérdezem tõle: "Milyen filmet nézel?"
Mire õ: "Ha eljön Terry Black"
AldersbacherFilmYeah 2012 júl. 25. - 19:24:23
(565/687)
Valamiért mindig is imádtam ezt a filmet,bár elég bugyuta a sztori,de mégis van valamiféle bája,ami megunhatatlanná teszi!
Ez egy jó film,amit kötelezõvé kéne tenni!
8/10
YCE 2012 júl. 07. - 01:10:58
(564/687)
Szerintem a dúsgazdag vonallal arra próbáltak utazni, h olyan ember akinek mindene megvan, nem nélkülözik semmiben. Ennél többet egy ember nemigen képes elérni az életben.
10/10
ssppaann 2012 jún. 30. - 21:32:35 10/10
(563/687)
Most láttam elõször, és végig lekötött... 3 órás film, de egy percig nem unatkoztam. Hihetetlenül tetszett, varázslatos az egész film. Anthony Hopkins zseniális mint minden egyes szerepében, Brad Pitt pedig élete egyik legjobb alakítását nyújtja, a Halál szerepe eszméletlenül passzol hozzá. Nem is kérdés, 10/10
Illiona 2012 jún. 19. - 22:05:50
(562/687)
Már sokszor megnéztem ezt a filmet, és minden alkalommal egyre jobban tetszik. Mindig van benne valami apróság, amire addig nem is figyeltem fel.
Ez egy amerikai film, azzal kell elfogadni. Ha Európában készitenek egy ilyen filmet, biztosan nem egy üzletember az egyik fõszereplõ, hanem pl. egy mûvész, vagy egy forradalmár. De ez amerikai, és ilyen. Én szeretem.
10/10
Csemy_ 2012 jún. 18. - 16:18:17 10/10
(561/687)
"-Félnem kellene?...-"Egy olyan embernek mint Te?!?" kedvenc párbeszéd a filmbõl
goodboy 2012 jún. 11. - 15:45:28
(560/687)
Szentimentális, hosszú film, érdekes alapsztorival. A halál szerelmes lesz ez nekem megmosolyogtató volt. Talán, ha ezt a momentumot kihagyják kevésbé lett volna csöpögõs jobban tetszett volna. Viszont a szereplõk jól játszották a rájuk osztott karakterüket és paradás volt a szinkron.
3/10
fo.ma 2012 jún. 11. - 09:23:25 3/10
(559/687)
A 'sõt'-öt arra értem, h én jobban sajnálok egy elesettet, mint egy milliomost, aki azt hiszi, h neki minden jár.
3/10
fo.ma 2012 jún. 10. - 18:13:07 3/10 Előzmény lotto
(558/687)
Nekem sem a fényûzéssel van bajom, hanem azzal, hogy úgy állították be, mintha a jólétet lenne nehéz itt hagyni, nem az életet, ha meghalunk. Nehogy már egy magányos, nincstelen ember élete értéktelenebb legyen, mint egy az élettõl mindent megkapóé! Sõt!
Sz. Péter 2012 jún. 10. - 15:10:35
(557/687)
SPOILER

"de visszaadja a film elején látott kávézós srácot"

Plusz, ugye ezzel a sráccal a lány úgysem fog összejönni, hiszem nem õt szereti, hanem a másikat. Tehát mindig a másik embert fogja (szeretné) látni benne, tehát így ez a kapcsolat "halott" ügy.
juhkarám 2012 jún. 10. - 14:59:05
(556/687)
persze, hogy túl van játszva minden szereplõ részérõl..., de olvasott e már Ön egy akár komoly/talan epikát régmúltból vagy közel mait. Lehet könnyedebben venni még a halálnál is fajsúlyosabb kérdést is, nos akkor a fanyalgás is más irányból jön. A "ha van idõm megnézem" jó mozi az már csak ilyen! (pedig én aztán utálom a jenki kultúra-kultuszt)
10/10
szirgabor 2012 jún. 10. - 14:38:52 10/10
(555/687)
Örökké a kedvenceim egyike. Lenyûgözõ film, nem vontatott, hanem lassan hömpölygõ, mint a tenger hullámai. Elringat.
Gyönyörû mese, mert mese, és ez jó.
A forgatókönyv váza, akár egy görög tragédia, a lány, az apja, és Joe háromszöge.
Remek színészek, remek játék, fantasztikus zene. És akárhányszor újra tudom nézni a majd három órát, ma is véletlenül csöppentem ide pont a legelején, és nem lehet itthagyni.
10/10
bubble 2012 jún. 10. - 13:17:13 10/10
(554/687)
Nem értem ezt a filmet, hogy nem lehet szeretni. Persze elfogadom, mert különbözõ emberek vagyunk, más ízléssel. Szerintem nagyon jó film. Mondjuk én eléggé elfogult vagyok Anthony Hopkins-al. Nagyon jó színésznek tartom, az egyik kedvencem. Brad Pitt-et meg tényleg divat fikázni. :D Fõleg a férfiak körében, vagy a másik véglet, hogy a nõk odáig vannak érte, és csak azt nézik, hogy milyen a külseje. Pedig színésznek õ is jó. Egyébként a filmet szerintem érdemes legalább egyszer megnézni. Én többször is megtudom, mondjuk igaz, hogy sokszor nem vagyok olyan hangulatban. Picit talán monoton film, de összességében nekem tetszik. Simán 10/10!
9/10
lotto 2012 jún. 10. - 09:33:36 9/10
(553/687)
Nemcsak a szereplõk, a sztory,a zene, de bekell vallani egy movie-ban tényleg bejön a fényûzõ gazdagságot nézni, ha meg szegénység feelingre vágysz, nézd meg a Gettómilliomos-t vagy a Precious-t vagy Boldodogság nyomában-t vagy lehet sorolni ha az kell/tetszik jobban.

Filmekbõl kell ilyen is, olyan is kategóriát tekintve..
3/10
fo.ma 2012 jún. 10. - 09:01:08 3/10
(552/687)
Kösz hogy próbálod velem megszerettetni a filmet és a fõszereplõt, de ez sajnos a kedvességed ellenére sem fog menni. Egy szavaddal sem értek egyet, de ezért nem érdemes a földhöz verdesned magad. Másrészrõl meg ez a fórum azért van, h mindenki elmondhassa a véleményét, még ha ez téged vérig sért is, bár nem tudom miért szívod így mellre, ha más utálja azt, amit te szeretsz.
teardrops 2012 jún. 10. - 08:19:33
(551/687)
***SPOILER***

"ez a tétovázós énje abszolút nem illik ide. Egy halál ne görcsöljön, meg filózzon sokat."
...de ha jól belegondolsz, csak az "emberi" témákban tétovázott, emrt azt tanulta, azzal ismerkedett; a "halál" témákban nagyon is határozott volt, az öregasszonnyal is egybõl másképp beszélt, amint magukra maradtak, arish-t is elég rendesen utasítgatta, amikor az kérdezgetett és próbált alkudozni.

Egyébként teljesen egyetértek azzal, amit írtál.;-)
Igaz, hogy vontatott a film, de jól bemutatja a végsõ vívódást is (mégsem adom el a céget) és örülök, hogy más is látja, hogy P. jó ember, annak ellenére, hogy gazdag (végre megdõlhet egy sztereóótíípia!:-)).
9/10
kisokka 2012 jún. 10. - 01:14:19 9/10
(550/687)
Abszolút nem vagyok egy romantikus alkat, de szeretem ezt a filmet annak ellenére is, hogy voltak benne nem oda illõ dolgok.

SPOILER

Sokan azért vannak kiakadva, hogy Susan honnan tudta, hogy Joe a halál, pedig egyszerû. Ugyebár Joe szinte az utolsó pillanatig azon van, hogy magával viszi a csajt és amikor összeölelkeznek, még meg is jegyzi Susan, hogy olyan, mintha emelkednének, meg fél. Ez lényegében ennyi. Az öregasszony a kórházban is tudta egybõl, hogy õ az, de csak mert akarta, hogy tudja(tudom, elvont gondolatmenet, de ezt adja a film).
Nekem inkább a legvége nem tetszett. A halál jó arc volt, nem vitte el a csajt, de visszaadja a film elején látott kávézós srácot? Nekem ilyenkor az jut mindig eszembe, ha látom ezt a filmet, hogy mi lesz ezután? -Hé Bob, téged nem elb@szott a 7-es busz?!/kérdé az anya/
Vagy egyáltalán hogy jön össze ez az egész? Szóval szerintem egy felesleges túlbonyolítás lett a vége. Igen, itt látszik, hogy Hollywood, meg hepiend, de szerintem ezt nem kellett volna, igenis genyó a halál, hiába nem vitte el a csajt, de még visszaadja a srácot? Ugyan.
A mogyorókrémen sem értem miért kell kiborulni, egy sosem volt ember miért ne szerethetne meg olyasmit, amit elõször ízlel? Lehet, ha babapiskótát eszik, akkor azért lesz oda.
Anthony Hopkins egyértelmûen adta magát, bár nekem magyar szinkronnal Sinkovits Imre hangja rengeteget dobott az egész szerepen, mert nagyon ráillik, Forlani bitang szép nõ(szvsz) és amit kellett, azt hozta a filmben. Brad Pittet nagyon komálom, mint színész, de ez a tétovázós énje abszolút nem illik ide. Egy halál ne görcsöljön, meg filózzon sokat. Tudom, hogy ez a stílus Pitt egyik védjegye, amivel általában nincs bajom, de ide nem illett, ráadásul pont ebben a filmben látni tõle a legjobban. Oké, hogy nem ért sok mindent, de azért talán nem retardált...
Aztán, aki nem értené miért választotta Bill Parrisht a halál, csak abba gondoljon bele, hogy mi lett volna, ha mondjuk egy nigát választ Bronxból. Na ugye, hogy nem Damon Wayans rendezte/írta ezt a filmet? Szerintem adjunk hálát a halálnak, mert szvsz nagyon retkek a manapság készült nigás filmek. De bõrszínt félretéve, a csóró srác kontra halál sztoriból egy ezerszer lejátszott klisézuhatagos vígjátékot hoztak volna ki. Ez így a jó, hogy gazdagékhoz ment, az egyik lényege is ez volt, hogy Bill jó ember maradt annak ellenére is, hogy tömve volt pénzzel.
Szóval nekem tetszett úgy egészében, ezektõl a hibáktól eltekintve.
2/10
ityu22 2012 jún. 09. - 22:54:28 2/10
(549/687)
Teljesen egyet értek.
Mintha csak a Ewing-okat látnám...

Simán kettõ
buncow 2012 jún. 09. - 22:53:11
(548/687)
A csóró öreg fekete nénit is személyesen búcsúztatta, de valószínûleg érdekesebb volt a gazdag öreg története... Ez egy film, kár azon vernyákolni, hogy miért nem csórókról szól, az ember néha szeret olyat látni a tévében ami neki esetleg nem adatott meg. Csak azért mert Afrikában éheznek miért kéne minden filmnek afrikai éhezõkrõl szólnia, fölösleges kukacoskodás. Brad Pitt-et meg tudom krva divatos fikázni, meg sokakat irritál, fõleg a randább közönséget:D, de szerintem jó színész, és passzolt hozzá ez a szomorú szamuráj szerep és persze a többi színész is nagyot alakított szerintem. Nekem tetszett az egész film a rendezés a zene a színészek, azoknak pedig akiknek még a szar is keserû, ez is az lesz, ennyi.