10/10
offtopic
Rahel 2010 aug. 19. - 21:14:35 10/10
(447/687)
-Priv?
offtopic
az utolso szamuráj 2010 aug. 19. - 21:11:49
(446/687)
Elolvastam.
Zseni nem vagyok.
Hány reggel vagy itt?És miért csináltad?
az utolso szamuráj 2010 aug. 19. - 21:10:04 Előzmény Nyálon lõtt vágy
(445/687)
Köszönöm.
Csak az nem szép,amit ez a személy csinál.
10/10
Rahel 2010 aug. 19. - 21:09:43 10/10
(444/687)
-Olvassál privit!
az utolso szamuráj 2010 aug. 19. - 21:01:14
(443/687)
Marha egyszerû.
Szemérmetlenül tõlem.Filmkatalogus.
9/10
offtopic
PivarnyikKrisz 2010 aug. 08. - 11:41:10 9/10
(442/687)
Szerintem ez egy nagyon jó film!!!!
10/9!!!!
Én is szeretem a mogyoróvajat!:D
10/10
offtopic
raten 2010 aug. 02. - 01:20:43 10/10
(441/687)
ami kimaradt: Nem gondoltam, hogy érzéketlen vagy. Igazából, rám mondják mindig, hogy érzéketlen vagyok, csak mert nem mutatom ki az érzéseim, és egyes dolgokban saját véleményem van. Én csupán arra céloztam, hogy ha a filmet nem tudtad megérteni, tehát nem az ilyen témákra van ráálva az agyad, akkor nem a filmet kell szidni, mert az Ön gépében van a hiba.
10/10
offtopic
raten 2010 aug. 02. - 01:19:07 10/10
(440/687)
//bocsánat a késésért, nem voltam itthon, nem tudtam válaszolni =)//

nem hiszem, hogy a hosszú viták nem érdekelnek másokat, hiszen nagyon sok mindent tudhatsz meg belõle, nem csak a filmrõl, magáról az emberekrõl is, úgy értem, a gondolkodásáról annak, aki szerette, vagy aki nem szerette, ebbõl valamennyire leszûrheted, neked mennyire jönne be. ÉS itt el is érkezünk a következõ állításodhoz. Ha a kommentelõk azt mondják, hogy jó, akkor az biztos jó. Ez nem igaz, hiszen nem mniden ember ír véleményt. LEhet, hogy valaki, aki a horrorokhoz van szokva, megnéz egy mesét, és ráírja, hogy rossz. Ha ezt többen megteszik, mondjuk az utolsó oldalon, és te csak azt olvasod, azt hiszed, hogy rossz, viszont lehet, hogy neked pont bejönne(a mesés hasonlatot félre ne értsd, írhattam volna krimit is, vagy bármit).
Nem biztos, hogy tudjuk a halál után, hogy mi van(elnézést, ha érthetetlen), hisz ha meghalunk, és a nagy üresség van, akkor arról nem tudunk. És valaki, aki nem bírja a földi létet, miért ne választaná inkább az ismeretlen? Amikor az emberek elnyomás alatt éltek, teszem azt japánban, és sokan az életük árán próbáltak emigrálni, akkor is az ismeretlenbe mentek, hisz nem tudtak a külvilágról semmit, az importickkek korlátozva voltak, még a mûszaki irodalom is cenzúrázva volt.
Miért ne lenne szerethetõbb attól, hogy nem választhat? Ha téged arra neveltek volna, hogy ölj, akkor nem az lennél, aki most vagy. Nem ismernéd a családot, nem ismernéd a szeretetet, a boldogságot, viszont ha hirtelen rátalálnál egy csaldára, aki befogad, és megmutatja, hogy van élet a hullákon túl(bocsánat, este van), akkor nem lehetnél szerethetõ? Ajánlom, nézd meg az Nyakörv címû filmet(Jet Li fõszereplésével) pont ezt a témát boncolgatja, nagyon jó film, és pörgõs is.
bibcsi1677 2010 júl. 20. - 16:03:41
(439/687)
egy pont lemaradt, igy a kozepe kicsit ertelmetlen lett :D
bibcsi1677 2010 júl. 20. - 16:02:13
(438/687)
A film nagyon jo.
Nem vagyok Brad Pitt rajongo, sot kifejezetten nem szeretem, de ebben a filmben, amit alakit, es ahogyan, az hihetetlen.
Úgy elvalasztja, s megis osszekapcsolja a ket karaktert, mikozben a Halál szerepeben ujra megismeri a vilagot, akar egy gyerek. Õ a rossz, a film vegere megis megszereted.
Akarhanyszor latom a filmet vegig elvezem, a vegen pedig sirok.
Alapfilm, mindenkinek ajanlom. :)
10/10
raten 2010 júl. 12. - 23:40:36 10/10
(437/687)
-------FIGYELEM! A szöveg helyenként SPOILERT tartalmaz!------------

Igen, az érzelem nélkülit rád értettem, hiszen nem ismerlek, csak a hozzászólásod szerinti álláspontod ismerem, és ebbõl ez jön le.
Attól, hogy valami romantikus dráma, nem kell csöpögõs legyen... igazad van, ne legyen csöpögõs, ne legyen kuvik színvonalú twilight, ne follyon ki a dvdbõl. De ez a film, nem értem, hogy szerinted miért lenne csöpögõs? Az életrõl van szó, és egy ember életérõl, bár fantáziavilágban, ahol a halál létezõ lény, attól még sok igazságot rejteget. ÉS ha valaki ezt nem látja meg benne, nem érinti meg mélyen a film, akkor elhiszem, hogy nem találja jónak. ÉN csak azon akadtam ki, hogy ezért miért a filmet kell lehúzni?

Örülök, hogy nem szereted a Hannah Montanat, kellemesen megleptél.
"Aki furcsa, attól többnyire félnek." Ezzel szintén nem értek egyet. Aki furcsa, attól nem félnek, azt inkább kiközösítik, kivetik, megpróbálják megalázni, hogy vicc legyen belõl, az iskolákban napi szinten láthatsz ilyet. ÉS Joe-val is ez történik, utalnék a tárgyalásos jelenetre, mikor Joe, mivel nem tudja, hogy pontosan mik a szokásaink, és csak azt látta William házában, hogy mindenki kiszolgálja, sütit kér, és inni. Drew, bár Joe számára udvariasan válaszol, mégis ott a szarkazmus szavai mögött, ahogy a többiek elõtt ismétli el szavait, és hozatja neki a rendelését.
A halálnak félelmetesnek kellene lennie... miért? Ismét a film cáfolja meg szavaidat, itt az öreg indiai nõvel folytatott beszélgetéseit hoznám fel cáfolatnak. A Halálnak feladata van, amit köteleségge elvégezni, így nem is akarja elvinni a nõt idõ elõtt, csak késõbb, megkönyörülve rajta. Ha a Halál, egy élõ, gondolkodó lény, akkor nem létezhet egy erõ, ami erõsebb a Halálnál? Nem lehet, hogy van valaki, aki megmondta Joe-nak, hogy mit kell tennie, különben ez meg az?
Ha pedig, mint mondod, maga a történés(halál) nem rossz, akkor az elvégzõjének, miért kellene gonosznak lenni? Miért legyen félelmetes? Miért legyen félelmetes a katona, aki a családjáért, szeretteiért, országáért saját, és mások életét teszi kockára, és ontja ki?
Utolsó mondatodra ismét az indiai nõ az ellenpélda. És hidd el, van olyan, hogy az ember inkább választaná a halált, nagymamám három évig iszonyatos kínokat ált ki, és a végén már inkább a halált választotta volna, ha nem amputálják a lábát. Azóta sokkal boldogabb, és élénkebb, mégis, lehet a halál is megváltást jelentett volna számára azokból a fájdalmakból.
10/10
Rahel 2010 júl. 12. - 21:50:09 10/10
(436/687)
-Ez a film nagyon megosztja a nézõket!
-Van aki csak legyint, és van aki egyszerûen egy vontatott romantikus drámának tartja!
-Szerintem csak azok az emberek érthetik meg, akik már ismerik a halál igazi jelentését, akik már elvesztették édesapjukat, vagy szerettjüket, és akik tudják, hogy mit jelent, ha Valaki nagyon hiányzik!!:((
-Én minden évben megnézem egyszer, és miközben elbõgöm magamat, csak irigykedem azokra, akik még szerencsére nem értik azt, amit látnak!!:((
10/10
offtopic
raten 2010 júl. 11. - 22:27:39 10/10
(435/687)
Láttam, és igen szerettem, Kevin Spacey nagyon jót alakít benne, a film pedig nagyon elgondolkodtató. A másik nagy kedvencem, a Holt Költõk Társasága, meccs után pedig Good Will Huntingot tervezem, hogy megnézem.
matuschkapista 2010 júl. 11. - 22:22:22
(434/687)
A K-pax-et láttad már? Nagyon tudom ajánlani.
10/10
raten 2010 júl. 11. - 22:14:44 10/10
(433/687)
Köszönöm. Egyébként, még csak 16, de hónap/nap megadhatóságot nem találtam.
matuschkapista 2010 júl. 11. - 22:09:11
(432/687)
Le a kalappal az elemzésed elõtt. Tényleg csak 17 éves vagy?
Tökéletesen értetted a filmet és az üzenetét is. Gratulálok!
10/10
raten 2010 júl. 11. - 21:42:49 10/10
(431/687)
Lissy, ezzel a véleménnyel nagyon nem értek egyet, és csak ez miatt regisztráltam magam.
spoiler
Joe "sokáig történõ nézése" fontos a film szempontjából, ezzel demonstrálják, hogy valamelyest fogalmatlan a világ dolgaiban. Nem beszél emberekkel, nem élt társasági életet, ezért neki ez mind új, és hirtelen nem tudja, hogyan reagáljon. Ha pedig nem szereted a lelkizést, a mélyreható beszélgetéseket, akkor nem értem, hogy miért kell filmdrámát, mûvészfilmeket nézni? Nézd a Hannah Montana stílusú filmeket, ott nem lesznek ilyen "fura apa-lánya kapcsolatok". És, mint írtad, "az apa az egyik lányát sokkal jobban szereti, és a végén csak azért dicséri meg, és tesz úgy, mintha érdekelné az egész party, mert tudja, hogy este meghal. vagy hirtelen annyira odalett érte is?" Itt ismét nem érted a filmet. Az "apa" elõtte is szerette a lányát, nem lett hirtelen úgy oda érte. Viszont látja, hogy a lánya mi mindent tett érte, éjjel-nappal szervezte a partit, és mindent megtett érte. William ezt látja meg a lányában, nem pedig "jaj, ma este meghalok, akkor szeretek mindenkit" típusú gondolkodása lett, de ezt egy ilyne érzelem nélküli, nem gondolkodó embertõl nem várja el senki, hogy megértse. "A Halál lehetett volna félelmetesebb." Miért? A Halálnak, bár egy gondolkodó lényként állították be, feladata van, amely természetének része is, a film álláspontja szerint. Tehát nem jó, ha nem gonosz? Az oroszlán, gonoszabb mint a többi állat, maiért elejti az antilopot, hogy ételt adjon gyermekeinek? Ha nem halnának meg az emberek, akkor mi lenne a Földön, ha egyes helyeken így is túlnépesedés van, és éhezés, szegénység? Mi lenne, ha szaporodnánk, de soha nem fogynánk? Szerintem elgondolhatatlan...
Spoiler vége.
Összefoglalásképpen, szerintem, ha egy film nem neked való, akkor az nem a film hibája, hiszen ha a kacsa nem tud úszni a vízen, nem biztos, hogy a víz a hülye.

------Köszönöm, ha végigolvastad----
10/10
offtopic
Nofri 2010 júl. 10. - 02:13:42 10/10
(430/687)
bakker,ahányszor csak idõeltolódom-ti mindig szunyáltok.nemszéép:P
10/10
Nofri 2010 júl. 10. - 02:11:01 10/10
(429/687)
mesélj léci:van az az éra,amikor az apa-lánya kapcsolat más ""értékren(??!!)""-del bír?
10/10
Nofri 2010 júl. 10. - 01:00:05 10/10
(428/687)
addig jó neked,ameddig nem érted...