Téma: Ha ölni kell

cosima 2013 aug. 05. - 13:54:26
(130/170)
A filmben a fekete-fehér ellentét valós, valószínûleg tényleg ez volt a helyzet Délen, nem bûntudatkeltés, csak realitás. Én szándékosan nem húznék párhuzamot az itthoni helyzettel, mert az csak vitákhoz vezetne. A többivel egyetértek, az ügyvédet én sem egészen értettem, mert ugye neki ott volt a családja, és a néger apának is a család volt az elsõ. Különben, az idõs néni az ügyvédi irodából - annak a férje nem halt meg? Az azért mondjuk nem volt suta akció...különben azért lehetett a többi sikertelen, mert a KKK eleve törvény által be volt tiltva, és valójában már tényleg csak elenyészõ számban vannak jelen, nem zavarnak úgymond sok vizet, annyira titokban kell tartaniuk a mûködésüket...
Tényleg reálisabb lett volna, ha legalább pár évet kap a faszi. Ja, és a Mikiegér engem is nagyon érdekelt volna!!!
cosima 2013 aug. 05. - 13:42:31 Előzmény napraforgó
(129/170)
A bíró mondja az ügyvédnek, hogy ha a néger csávó beismeri a bûnösségét (mondjuk ezt nem értem, mi a különbség aközött, hogy beismeri a gyilkosságot és a bûnösségét, de nem vagyok jogász), akkor legjobb esetben 20 évet kaphat...
cosima 2013 aug. 05. - 13:32:43
(128/170)
A színészi játékhoz nem értek, de az hülyeség, hogy ez lenne az üzenete, mert ez többször is elhangzik, a védõbeszédben is, hogy ha egy fehér kislány lett volna, már rég más lenne az ügy megítélése. A film az akkori Délen játszódik, ott teljesen mások voltak a viszonyok, nem tudom mikor játszódik, de a század közepén még mindennaposak voltak a négerek elleni attrocitások. A film üzenete szerintem, hogy jogos-e az effajta önbíráskodás, mert az, ami ennek az embernek a lányával történt, igenis nyomós oknak számít. Szóval, nagyon nehéz kérdés. Mondom, ebben a történetben végig elõjön a faji ellentét, és nem éppen enyhítõ körülmény az akkori bíróság számára, hogy a faszi néger, sõt. A hangsúly pedig azon van, hogy két milyen embert ölt meg...
A csajszi pedig azért akart mindenáron belefolyni az ügybe, mert a karrierjének nagy lökést adott volna, ugyanis az ügy hatalmas sajtóvisszhangot kapott. De ezt ki is fejti bõvebben a filmben, már az elsõ beszélgetésükkor...
Különben Sandra Bullock-ot, mint színésznõt én sem kedvelem.
10/10
Zathar 2013 jún. 02. - 22:43:16 10/10
(127/170)
Imádom az ilyen court-filmeket, és ez is nagyon tetszett.

SPOILER

Egyetlen bajom a filmmel a vége: esélytelen, hogy bárhol felmentsenek egy önbíráskodó gyilkost.
James Uram Benson Madame 2012 dec. 24. - 00:27:04 Előzmény -greghouse-
(126/170)
A szélsõségeknek mindig kellenek az értelmes emberek, akik összefognak, szerveznek, irányítanak. Más kérdés, hogy nekik mi a jó ebben?
- Jól meg lehet ebbõl élni? Bizonyára ez vezetõi szinten igaz.
- Valamit kompenzálnak? Pszichiáterek valszeg a 10 ujjukat megnyalnák egy ilyen esettanulmánytól
- Egy egyetemi tanár is lehet simán elmebeteg
- Tényleg valami trauma érte, amit feketék (zsidók?) idéztek elõ.

De azért a vitátokat (érvek-ellenérvek) meghallgattam volna
10/10
-greghouse- 2012 dec. 03. - 23:33:26 10/10
(125/170)
...és még valami, bár ezt nem akartam elõhozni.
Én voltam az amerikai dél-en. Mindkét oldalon. Voltam együtt KKK tagokkal. Megpróbáltak meggyõzni. Ezek az emberek tényleg hisznek abban, hogy õk felsõbbrendûek, vagy, a fiatalabbak, egyszerûen idióták.
De teljesen mindegy, a jelenség létezik. Ma is. Amit S.L.Jackson mond, hogy "háború van", igaz. A jog tiltja, a KKK nem mûködik, de háború van. Én egy déli államban voltam, és volt szerencsétlenségem mindkét oldalt tapasztalni. Az igazságérzetem azt mondta, hogy a KKK nem idevaló. A KKK emberei meg gyõzködtek engem másról. Én a "megtûrt" kategóriába tartoztam (hogy az Aczéli kategóriákat használjam), mert ugyan fehér és keresztény vagyok, de pápista, avagy katolikus. Ez a KKK-nál a "tûrt" kategóriába esik, mert szerintük csak a protestánsak az igaziak, merthogy a katolikusok Róma parancsát követik, és (figyelem!) minden pápa zsidó. Mondom még egyszer az õ álláspontjukat, "minden pápa zsidó, merthogy a pápákat a zsidó világhatalom választja maguk közül." De azért a katolikusokat szerencsére nem gyújtják fel. Megtûrik.
..a legtöbbjük ostoba, mûveletlen bunkó volt.
De ami félelmetes,
a KKK egyik helyi sárkánya egyetemi oktató volt.
És engem is barátjának nevezett.
Nem tudom, ilyenkor mit kell csinálni. Én eljöttem.
10/10
-greghouse- 2012 dec. 02. - 13:01:16 10/10 Előzmény James Uram Benson Madame
(124/170)
1. Igen.
2. Egyetértek. Teljesen normális a jogászok közt, hogy elismerik egymás munkáját.
3. A két rednecket nyilván menyasszonnyá majd halottá tették volna egy éjszaka alatt, de vannak (nálunk is) jogszabályok a fogvatartásról, amelyek szerint nem veszélyeztethetik az õrizetes testi épségét. Ha már elítélték, és jogerõsen börtönbe kerül, más, de õrizet az õrizet.
4. Mindenki szerette volna, ha összejönnek. Sarkítva, Ashley Judd csak bezavart a hollywoodi képbe. Hollywoodi képben az szerepelt volna, hogy az ügyvéd nõtlen (vagy inkább özvegy, az mindig bejön), és persze ki ne akarna egy ilyen gyönyörû, szexi, cserfes, és okos lányt mint Sandra. Szerintem ez is a feszültség fokozása volt.
5. Merész dolog volt egy filmben szerepeltetni (dramaturgiailag ellentétes oldalon) a két Sutherland-et, bár soha nem találkoznak a filmben. De talán ez is éppen a feszültég fokozása volt, mint ahogy Sandra és az ügyvéd "álompár" lenne, de mégsem.
6. A vége elhibázott, szerintem, de ez már forgatókönyv. Akármilyen szívszaggató volt a védõbeszéd, nincs az a déli állam, ahol felmentenék a - nézzük picit objektív alapon - gyilkost, aki elõre megfontolt szándékkal, beszámítható állapotban, sok tanú elõtt, saját maga által is bevallottan - két embert megölt. Ez önbíráskodás, a világ majdnem minden törvénye tiltja. Akármennyire is fáj, de ezt nem szabad, különben elszabadul az anarchia.

A film jobb befejezése lett volna (volt hasonló film), ahol elítélik a négert, de az abszolút minimumot kapja, és azt is harmadolják, pár év múlva szabad.
Felmenteni.... ez szerintem fantázia. Nincs az a bíró vagy esküdtszék, aki felmenti az ügyvéd záróbeszéde miatt.
De ne is legyen, mert az önbíráskodást nem szabad a társadalomra szabadítani, különben mindenki azt öl meg, akit õ akar. Valahol meg kell húzni a határokat, akármennyire is fáj.
James Uram Benson Madame 2012 nov. 10. - 18:36:53
(123/170)
SPOILER
Akkor most ki volt Miki egér? A piros baseball sapkás, Bullock kikötözésekor feltûnõen elbizonytalanodó klántag? És miért csinálta? Megszólalt a lelkiismerete?

Szerintem amúgy nem életszerûtlen az ügyész gratulációja, hiszen ezzel fogadja el õt egyenrangú ellefélnek.

A két rednecket viszont tuti kicsinálták volna a börtönben is, elvégre pedofilok voltak. Nekem inkább az volt életszerûtlen, ahogy a fekete környéken randalíroztak.


A karakterek nagyon jók és McConaughey egy pillanatra sem válik ellenszenvessé, nem úgy mint Cruise a Few Good Men-ben. A cinikus festegetõ bíró is óriási, a két Sutherland nemkülönben (elég hülyén veszi ki magát ugyanakkor, hogy együtt szerepelnek, mert baromira hasonlítanak egymásra). A hálóruhás, izzadt Ashley Judd 11 pontosra emeli a filmet :)

Nem tetszett viszont, hogy a motelban NEM történt semmi és -elnézést kérek- az sem, hogy a hollywoodi giccskutya elõkerült. Drámaibb lett volna, ha odavész a tûzben a történet szerint - persze tudjuk, hogy a szereplõ kutyának "kutyabaja" lett volna akkor is. Így viszont kicsit túlzás, ahogy porig égett a ház.
8/10
M.Zs.F 2012 okt. 04. - 19:36:25 8/10
(122/170)
Egy ilyen igazi tárgyalótermes sztori, amit én nagyon-nagyon szeretek. Fasszentos kis film, jó témákba megy bele, és nem csak feszegeti. Szerintem belehúztak a készítõk rendesen, csupa nagy névvel egy igazán jó filmet csináltak.

10/8
9/10
tonyrulez 2012 júl. 03. - 11:06:44 9/10
(121/170)
Elkezdtem nézni, mondom jó film lesz (az is), aztán rájöttem, hogy hoppá, már láttam egyszer :)
---SPOILER---
Viszont hogy Sandra Bullock-ot a vége felé összeverik, teljesen felesleges volt, idõhúzás.
napraforgó 2012 jún. 23. - 18:24:50
(120/170)
Amikor a filmet elkezdtem nézni, semmit sem tudtam róla. Döbbenetes volt. Rögtön a film elején, 7 másodperc alatt (csak hetes másodperc !!!) láthattuk, hogy mi történt.
***Spoiler***
Két elhanyagolt, csavargó külsejû, részeg fehér férfi elkapott egy 9 éves néger kislányt és a lehetõ legkegyetlenebb módon többször is megerõszakolta, megalázta , összeverte, csaknem megölte.
A film arról szólt, hogy az apja lelõtte ezt a két férfit, akit az általános gyakorlat szerint az USA déli államában a fehér esküdtszék csak egy-két év börtönre ítélte volna.
A néger apa ezt követõen felfogadott egy fiatal fehér ügyvédet, hogy az esküdtszék elõtt az ártatlanságát bizonyítsa. Nem enyhítést, hanem felmentést akart.
A film nagyon ambivalens érzéseket keltett bennem. Tudom, hogy a néger férfi bûnös volt a kétszeres szándékos emberölésben, ugyanakkor kicsit sem lehetett szimpatizálni az erõszaktevõkkel. Ha az ember szülõ, õ is hasonlókat kívánna a gyereke ellen elkövetett hasonló bûntett esetén.
Ha volna olyan büntetés, én minden erõszaktevõt kiheréléssel büntetnék. Remélhetõleg az tartósan megoldaná a problémát. És mindegy lenne, hogy felnõttet, vagy gyereket erõszakolt meg, pedofil, vagy esetleg homoszexszuális, stb. Nem is kellene nagyon vizsgálgatni, hogy miért és hogyan követte el a cselekményt, automatikusan ki kellene herélni. Remélhetõleg akkor visszaesne a szexuális bûncselekmények száma.
10/10
Odavagyok 2012 jún. 23. - 11:26:47 10/10
(119/170)
Szerintem is! Az az eredeti hajszíne és jobban is áll neki!
10/10
Odavagyok 2012 jún. 23. - 11:25:32 10/10
(118/170)
Jó alapsztori, okosan megcsinálva! Véletlenül bukkantam rá, csatornaváltogatások közben,
és az elsõ 15 perc maradt csak le. Fantasztikus mennyi nagyágyú szerepel ebben a filmben,
szinte 'aládolgozva' a fõszereplõnek, akit Matthew McConaughey játszik ( õt korábban a Kapcsolat-ban
láttam és 1-2 limonádéban),de jó, hogy ilyen szép komoly szerepben is láthattam!
Nagyon jó a film és fõleg az alapgondolat, amit következetesen végigvisz: minden ember egyenlõnek
született Isten ege alatt! Köszönet a filmért! :)
Keló Scofield 2011 dec. 08. - 18:03:40
(117/170)
Ebben a filmben, pont hogy NEM a törvény döntött.
Chiaki-chan 2011 dec. 08. - 07:15:08 Előzmény Tibag05
(116/170)
CSak az a baj, hogy a törvény beleszól sokmindenbe. Szerintem még kíméletes "megoldást" talált Samuel Jackson.
offtopic
kata3 2011 dec. 07. - 23:42:56
(115/170)
Sajnos nem, de biztos jó lehet :-)))
offtopic
kata3 2011 dec. 07. - 20:47:37
(114/170)
The best? :-)))
offtopic
kata3 2011 dec. 07. - 19:22:08
(113/170)
Jó a fotód! :-)))
offtopic
kata3 2011 dec. 07. - 19:14:15
(112/170)
Szerintem is jobb barnán, a neten is több a barna kép róla, alig találni szõkét.
9/10
Ford Mustang 2011 dec. 07. - 19:09:15 9/10 Előzmény Keló Scofield
(111/170)
Õ sem volt rossz! :))