Téma: Ha ölni kell

offtopic
sofi 72 2011 jan. 20. - 16:56:28 Előzmény Gabriella54
(70/170)
Nem is arra értettem, hogy régen voltál, hanem a kérdés két-három hete volt fenn a neten, és abban bíztam, hogy már nem találod meg...:D
Nem tudtam, hogy ez már egy régebbi cucc!!??
Igen, "új év, új élet"!! Én kényszerbõl kihajítottam a régit....!!
Javaslom neked is!:)
Nem tudom, neked milyen géped van, nekem semmit nem jelez. Ha belépek az adott levelezõ programba, akkor látom, különben nem...:(((
Ott pedig, ahová te írsz, nem voltam régen. De majd most...
offtopic
Gabriella54 2011 jan. 19. - 23:53:10 Előzmény sofi 72
(69/170)
Azért nem a múlt században voltam vetõmagos ám :DDD
Lényeg, hogy a fejésre emlékeztem, csak a nyikorgás nem ugrott be :)

Neked nem jelzi ki, hogy leveled érkezett? Jé! Ha be vagyok kapcsolva, rögtön látom, ha levelem jött!

Új év, új élet, persze, de mit csináljak a jól bevált régivel? Nem akarom kihajítani az ablakon :)))
offtopic
sofi 72 2011 jan. 19. - 21:25:45
(68/170)
Örülök!! Régi a francokat. Biztos, a neten találtad a megoldást, valld be!!!!!!!!!!!!:))))))))))))

Jó, várom emilkédet, bár nem voltam arrafelé már jó régen. "Tudod, új év, új élet".....a többit privátban majd mesélem...!!!!!!:))))
Akinek meg nem tetszik, ne olvassa. Én off-ba raktam ezt a pár sort elbírja a Port szerintem...:D
offtopic
Gabriella54 2011 jan. 19. - 21:02:47
(67/170)
Drága, számomra nincs lehetetlen - különösen úgy, hogy ezt vetõmagos koromból ismertem :)))

A rénszarvas köszöni szépen, tökéletes egészségnek örvend! Megígértem, hogy megtartom emlékbe, és be is tartom ezt az ígéretemet! Nem gondolod, hogy egy mûalkotást befalok? :D

Írok majd egy hosszabb emilt, mielõtt szétfeszítjük a Ha ölni kell kereteit!
offtopic
sofi 72 2011 jan. 19. - 20:06:35 Előzmény Gabriella54
(66/170)
A fenébe!! Pedig ez egy viszonylag "régi" cucc vót.....:))
Azt hittem nem tudsz rákeresni!!:((
Rénszarvas megvan még, vagy megetted...??:))))(bocs, de ezt nem tudtam kihagyni...) :))))))
offtopic
Gabriella54 2011 jan. 19. - 16:14:44 Előzmény sofi 72
(65/170)
Teljesen érthetõ az apa döntése, azt hiszem, én sem cselekedtem volna másként. Tudom, hogy nem játszhatunk Istent, de az ilyen aljasok nem érdemelnek kegyelmet.

Ja és a válasz: hogy fejés közben ne nyikorogjon a tehén :D
Anyiyta 2011 jan. 19. - 07:36:52 Előzmény sofi 72
(64/170)
Így van. Amikor az apa megtette, amit kellett, valamilyen szinten számolt a következményekkel, mert tette elõtt felkereste az ügyvédet, hogyha bajban lenne, segítene-e neki.
sofi 72 2011 jan. 18. - 21:32:13
(63/170)
Látod, ez valahogy elkerülte a figyelmemet, hogy mi is lett volna a büntetés. De ha tényleg így lett volna, akkor igazam van abban, hogy az "apai elégtétel" volt a lényeg, nem pedig maga a halál.
Anyiyta 2011 jan. 18. - 21:26:33
(62/170)
De ha jól tudom, nem életfogytig börtönt itéltek volna neki, ha bûnös, hanem akkor gázkamrát kapott volna.
offtopic
sofi 72 2011 jan. 18. - 21:13:29
(61/170)
"Életfogytig" tartó börtönbüntetés...?? Tudta õ szerintem, pont ezért tette, amit tett!! De a börtön ebben az esetben ici-picit kevés!! Szerintem.

Nem? Hát dehogynem!!!!

Jut eszembe: Régen "kérdeztem" tõled....:)))

Miért zsíros a tehén teje???
Na??:D
Gabriella54 2011 jan. 18. - 20:00:05
(60/170)
Most nem láttam a filmet, de korábban már "volt hozzá szerencsém", szerintem nagyon jó! A könyvet pedig már többször is olvastam.
Szerintem az apa, ha bízhatott volna az igazságszolgáltatásban, valószínûleg nem így vesz elégtételt, hiszen ha tudja, hogy a kislány meggyalázói, kínzói életük végéig börtönben rothadnak, eszébe sem jut a gyilkosság.

Tökéletesen egyetértek Veled, egy "gyarló" szülõ, legalábbis jó esetben, mindenre képes a gyermekéért!
sofi 72 2011 jan. 18. - 19:44:08 Előzmény Gabriella54
(59/170)
Ha jól értem, ezek szerint megnézted a filmet!!?? Teljesen igazat adok neked. Én kevesebbért is megtenném ugyanezt. Szerintem sok szülõ is. Szerintem nem egy apa mielõtt végezne a bûnözõkkel, még talán a farkincájuknál fogva fel is akasztaná õket, hogy mielõtt eltávoznak az "örök vadászmezõkre" egy kis ízelítõt kapjanak a szenvedésekbõl..... Igaz?? Carl Lee, hiába tervelte ki a gyilkosságot, hiába kellett várnia a kedvezõ pillanatra, én mégsem tekintem ezt hivatalosan "elõre kitervelt gyilkosságnak", mert itt olyan mély érzelmi válságról, sokkról volt szó, ami soha nem oldódik fel egy szeretõ szülõ számára. Még azzal sem, ha a két erõszaktevõt megöli. Ez csak egy kis pillanatnyi elégtétel, nem több. Én is sokat gondolkoztam, hogy mi lenne a helyes megoldás, és persze mindenki tudja, hogy a törvényes út lenne a legegyszerûbb, a legtisztább! De ha az ember gyerekérõl van szó, akkor általában nem gondolkozik, nem mérlegel, illetve az sem érdekli, ha a tettéért esetleg élete végéig bûnhõdnie kell. Engem sem érdekelne. Magát a gyilkosságot nem is csupán büntetésbõl vitte véghez, (szerintem) hanem elsõsorban a lányának szeretett volna valami elégtételt nyújtani, amivel az átélt borzalmakat talán el tudta homályosítani. Én így látom. Ha mélyen belenézünk önmagunkba, egyértelmû, hogy az apai védelem, mennyit javíthat a helyzeten. Hogy tudom, hogy az apám megtett mindent értem. Természetesen ezek soha el nem múló lelki sebek, de akkor is, talán többet segíthet, mint a "törvényes" utat választani. Ha önbíráskodásnak számít, ha nem.
Egyébként maga a film, szerintem jó. Engem ki tud kapcsolni, mint ahogy korábban is említettem. Szinte az összes szereplõt szeretem, és jól is játszottak. Egy viszonylag "hétköznapi" dráma témáját szerintem jól dolgoztak fel. (A 90' es években jó kis filmeket hoztak össze...)

Természetesen én sem támogatom az önbíráskodást, de gyarló az ember, és ebben az esetben kivételt kell tennem....:))(mivel én is csak egy "gyarló" szülõ vagyok....) :))))
Gabriella54 2011 jan. 18. - 07:33:50
(58/170)
Talán olvasd el a könyvet, ott simán visszalapozhatsz, ha valami nem gömbölyû! Nem tudom, Te mit csinálnál, ha a saját gyerekeddel történik ugyanez? Tudom, hogy önbíráskodás meg ilyenek, de egy kisgyerek hogy tudná megvédeni magát? Szerintem jogos önvédelemnek tekintették - amiben igazuk is van, hiszen ha jelen lett volna a dolognál, biztosan ugyanezt teszi!
Anyiyta 2011 jan. 18. - 07:17:05
(57/170)
SOPILER
A védõbeszéd elõtti estén beszélgetnek a cellában az ügyvéddel. Carl mondja, hogy nem egy oldalon állank, hiszen õ fekete stb... Még azt is mondta, hogy a gyerekeik sosem fognak együtt játszani. Akkor az a helyzet, hogy elitélik. A védõbeszédben elmesélte a kislány történetét.Szerintem sz utolsó mondattal nyerte meg a pert ("Most képlezlék el, hogy fehér")
Amikor mennek kifele a tárgyalóterembõl, az ügyvéd mondja, hogy õ a másik oldalon áll???
Ezért megy el a piknikre az ügyvéd az egész családdal, hogy megmutassa Carlnak, hogy szerinte a bõrszín neki nem számít. És együtt játszanak a gyerekeik.
Bár nekem 1 dolog nem stimmel: mégis ki Mikey egér? Ez nem derült ki.
Elsõnek arra gondoltam, hogy a rendõr az, aki Ku Klux Klan tagja volt.
De utána amikor megmentette Ellen, akkor lehetett látni a Mikey egér tetkót.
Gondolom azért csatlakozott a Ku Klux Klan-hoz, hogy tudja, mikor akarják bántani az ügyvédet és családját, hogy segíteni tudjon.
Nekem ez jött le a végén.
De ha van valakinek más teóliája, akkor írjon :)
gidasan 2011 jan. 18. - 00:25:01 Előzmény Anyiyta
(56/170)
Nekem a vége nem volt kerek. Mégiscsak megölt két embert, aztán meg együtt piknikeznek az ügyvéddel a végén. Vagy lemaradtam valamirõl?
10/10
Babinéni 2011 jan. 17. - 13:14:55 10/10
(55/170)
az egyik kedvenc filmem. izgalmas, megrázó... szeretném könyvben is elolvasni, john grisham könyvei kiválóak
amúgy itt a szereposztás is az, azért tegyük hozzá sajnos nem tudtam fenn maradni, de megvan amúgy... örök kedvenc.
10/10
pepeninho 2011 jan. 17. - 01:36:15 10/10
(54/170)
Nagyszerû a film. Szeretem az ilyen történeteket, amikbe az ember beleképzelheti magát.Tényleg minden perc izgalmas a filmben. Tökéletes történet.Jó színészi gárda. Csak ajánlani tudom mindenkinek.
Mennyire szomorú tény az, hogy ez a buta rasszizmus még mindig jelen van a világban. Akár ilyen szinten is. :S
Anyiyta 2011 jan. 14. - 08:39:00
(53/170)
Szerintem ezzel nem vagy egyedül...
Bármelyik apa, akinek a (mindegy milyen korú) lányával ilyet csinálnának, ezt csinálná.
SPOLIER
mondjuk, ha nem lõtte volna le, akkor kaptak volna fejenként 10 évet, amikor kiszabadulnak, akkor úgyanúgy viselkedtek volna az a két köcsög.
SPOLIER VÉGE
De azért ha tényleg meg történt volna, örök nyoma maradna a kislányban, és ezt senki nem tudja meggátolni.
Küldök egy privit, mert olyat fogok mondani, ami nem publikus és én is kérlek, ne mond el senkinek :)
Anyiyta 2011 jan. 13. - 17:53:53
(52/170)
Végülis igazad van. Senki sem bíráskodhat mások felett. Persze, a nézõ szemszögébõl az apa helyesen cselekedett, hogy lelõtte azt a két fickót :)
9/10
Atis88 2011 jan. 13. - 13:46:53 9/10
(51/170)
Nem mintha a magyar jog egy szállal is jobb lenne.
Maga a film viszont remek! Lebilincselõ végig. Egyszer sem jutott eszembe másra figyelni, leszámítva a postást de arra is csak azért mert pénzt hozott.
A színészek is kitettek magukét mindenki hozta a karakterét úgy ahogy kellett.
10/9 Gondolkozás nélkül.