Borda Mihály 2010 dec. 05. - 08:01:21 Előzmény schenker
(27/47)
Csatlakozni szeretnék az elöttem szólókhoz.Mozigépész vagyok és abban az idõben mikor ezt a filmet bemutattuk egyetlen mozi a Budapesti Corvin rendelkezett 70mm-es film vetitésére alkalmas technikával és ezt a filmet ugynevezett sovscope70 kamerával vették fel tehát erre az 1:2.2-es képarányban komponálta az operatõr a filmet.Ma amikor már szélesvásznu tv a divat fel sem tudom fogni,hogy miért kell 4:3-as ugynevezett dezanamorf kópiáról vetiteni igen rossz minõségben.Tudomásom szerint oroszországban kapható dvd-én ahol meghagyták az eredeti kép méretet nem lenne egyszerübb hozni belöle és a régi szinkront hozzátéve gyönyörködhetnénk a képben nem is szólva a szinekrõl.Mellesleg a film 70mm-es negativja Eastman color kodak nyersanyagra készült.
schenker 2010 dec. 02. - 16:31:22 Előzmény eroberter
(26/47)
Lehet, hogy telhetetlen vagyok, de én szeretném azt látni, amit az alkotók meg akartak mutatni nekem. Van az úgy, hogy a kép széleire komponálják a látvány lényeges elemeit (tipikus példa a westernek párbaj jelenetei). Az elsõ részben is volt úgy, hogy az asztal két szélén ült a két szereplõ, akik beszélgettek és ebbõl mi láthattuk - az asztalt. De a második készben többször az osztott képhez folyamodtak (rögtön így is kezdõdik, már akkor rosszat sejtettem).
Elvileg lehet ide képet is feltölteni. Megpróbálom illusztrálni, mire gondolok és döntse el mindenki, hogy lemaradt-e valamirõl.
A szinkronban teljesen egyetértünk.
OldReelFilm 2010 nov. 29. - 15:40:43
(25/47)
Néhány évvel ezelõtt is ugyanígy adta le a Duna tv: a 2. részt 4:3-ban csonkítva, a többit 16:9-ben, ezért nézem inkább dvd-én.
offtopic
eroberter 2010 nov. 29. - 14:51:51
(24/47)
Nem hinném, hogy olyan sokat vesztesz vele...
Akkor lenne gond, ha csak a széleit látnád...
Nem kell ennyire telhetetlennek lenni...
Én pl. annak örülök, hogy a régi szinkronnal adják, és nem csináltak újat hozzá, mint szinte mindenhez...
schenker 2010 nov. 29. - 14:15:58
(23/47)
Ha már a képi világnál tartunk: csak nálam van az, hogy a képnek csak a felét láthatom? Ugyanis ez egy szélesvásznú film, de sehol egy kis fekete csík alul és felül. Persze nem a csík hiányzik, hanem a kép két széle, amit így nem látok.
offtopic
OldReelFilm 2010 nov. 22. - 11:18:53 Előzmény Ghanima
(22/47)
No, ez a marhaság, hogy az amerikaiak tüntettek el magyar szinkronokat, honnan jött?
A magyar szinkronjogokhoz nem sok közük van (külön szerzõi jogok vonatkoznak rá), az más kérdés, hogy régen sok filmet eleve úgy adtak el (fõleg mozis forgalmazásra), hogy nem készülhet hozzá szinkron, nade miért bántották volna a már elkészülteket. Az eltûnt szinkronért sokkal inkább a hazai honfitársaink felelnek, pl. Kojak szalagjait helyhiány miatt törölték le, bár azért abból is megmenekült valami...
orgyen 2010 nov. 21. - 22:58:34
(21/47)
Még akkor láttam amikor a frissen, panoráma filmek játszására átalakított Corvin moziban bemutatták.

A Corvin mozi elsõ három panoráma filmei, sorrendben a következõk voltak:

1.- "Azok a csodálatos férfiak a repülõ masináikon"
2.- "Kleopátra"
3.- "Háború és Béke"

A "Háború és Béke"-t a bemutató idején feliratosan vetítették. Bár nagyon jó a korabeli Pannóniás szinkron, de szerintem eredeti nyelven, felirattal még élvezhetõbb.

4 éve sikerült megszereznem a nagyon szépen retusált spanyol DVD kiadást (4 db lemez), amelyre rátettem az eredeti magyar feliratot.

Most felveszem a magyar szinkront és valószínû ráillesztem a DVD-kre, a spanyol szinkron helyére, hogy együtt legyen meg.
Ghanima 2010 nov. 21. - 21:07:20
(20/47)
Micsoda kár, hogy annak idején nem láttam rendes moziban, széles vásznon. De jó volna, ha lenne olyan mozi, ahol az ilyen nagyszabású filmeket ma is meg lehetne nézni. Vagy akár pl. a Kleopátrát, az Apokalipszist stb.
igorrr 2010 nov. 21. - 19:57:51
(19/47)
Igazából klasszikusan 4 kötetbe szerkesztik, és 1400 oldal ;)
peva 2010 nov. 21. - 13:43:23 Előzmény Pünkösdi Kató
(18/47)
Tolsztoj regénye három kötet, kb 1000 oldal. Ez még ebbe a hosszú ismertetésbe sem fér bele...
:)
Ghanima 2010 nov. 21. - 13:41:45
(17/47)
Helyesebben szólva persze: megsemmisítettették. Vagy hogy' is? Ez a sok t betû... van benne szóvégi t, mûveltetõi t, múlt idejû t, remélem, mindegyikbõl megfelelõ mennyiségût írtam.

Ó, ez a mi szép magyar anyanyelvünk... :-)
Ghanima 2010 nov. 21. - 13:33:25
(16/47)
Na végre! És újra! Remélem, a régi szinkronnal megy majd.

Talán az oroszok/szovjetek nem voltak annyira szarrágók ez ügyben, mint az amerikai filmesek, akik - legalábbis elvileg - nem egy filmjük csodálatos magyar szinkronját eltüntettettek a jogok miatt.

_Ha_ jól emlékszem, tán a Disney Hamupipõkénél kivételt tettek a magyarok kérésére, és azután, hogy meg is hallgatták a régi szinkront. (Domján Edit... pl.)
szevia 2010 nov. 21. - 10:20:33 Előzmény Pünkösdi Kató
(15/47)
Nem muszáj elolvasni /az ismertetést/, ha túl hosszú;-)
Pünkösdi Kató 2010 nov. 20. - 18:43:15 Előzmény Pünkösdi Kató
(14/47)
Azt sem fogom megérteni, miért kell ilyen igen-igen hosszú tartalmat írni egy filmhez. Marad még valami új is a történetbõl? Vagy már kár is megnézni...
Pünkösdi Kató 2010 nov. 20. - 18:41:42
(13/47)
Sosem fogom megérteni, hogy ha vki szeretne egy másolatot egy filmbõl, miért nem a mailcímére ír, nem pedig itt üzen...

A filmet még nem láttam, Tolsztojtól 2 regényét olvastam, most szeretném megnézni a filmet. Ha tetszik, elolvasom ezt is.
karácsonyi kaktusz 2010 nov. 20. - 15:21:02 Előzmény Stirlitz
(12/47)
Kedves Stirlitz!

Lehetne esetleg szó róla, hogy egy másolatot kérjek belõle? Nagyon hálás lennék érte.
Elõre is köszönöm
Kaktusz
Stirlitz 2010 nov. 16. - 12:00:07 Előzmény hida
(11/47)
Én elkészítettem a restaurált orosz 4 dvd felhasználásával ,eredeti szinkronnal (Pannónia Filmstúdió) a film valójában hosszabb ,össz. 406 perces.
verbatim00 2010 aug. 28. - 14:05:41 Előzmény hida
(10/47)
Helo!
Látom, elég rég ajánlottad fel a filmet másoknak, de ha szó lehetne róla, én most érdeklõdnék. Olvastam a könyvet, azóta a rabja vagyok a történetnek és Tolsztojnak is :) Szóval, ha van rá remény, hogy megnézhessem valamilyen úton-módon, nagyon szépen megköszönném
Rebeka01 2010 ápr. 16. - 19:09:06 Előzmény hida
(9/47)
Kedves Hida!
Itt olvastam hogy önnek meg van a Háború és béke címû Szovjet film.
Már nagyon régóta keresem ezt és még másik két filmet. Keresem még a Ballada a katonáról címû filmet is. Ha részemre át adná a film egy másolatát kérem privátban értesítsen és meg beszéljük a részleteket.
Köszönettel: Rebeka
10/10
Ila46 2010 márc. 21. - 08:17:21 10/10 Előzmény hida
(8/47)
Kedves Hida

Szeretném nagyon megszerezni én is a tévében bemutatott több részes Háború és Békét.
Úgy olvastam a fórumon, hogy neked megvan. Lenne lehetõség arra, hogy áttölthessük.
Kérlek jelentkezz!!!!!! Ila