Téma: Hadak útján

10/10
idõjós1010 2012 máj. 23. - 04:09:38 10/10 Előzmény Joey Tribbiani
(71/171)
Le van szinkronizálva. Épp most töltöm. Meg is lepett volna ha tényleg nincs :-D
Amúgy igazad van.: vagy olvasom a szöveget vagy nézem a filmet, a kettõ együtt nem az igazi.
Emlékszem egyszer a Horrorra akadva 2. részét néztem feliratosan a moziban, ami azóta is az egyetlen pozitív csalódásom.
3/10
Segítõ Béka 2012 máj. 21. - 16:27:57 3/10
(70/171)
kettévágja az eke a követ b+ , hát spilberg se tanyán nõtt fel, ki látott már ilyet? hát én nem
jó szirupos ez a film, túl sok az érzelem már a 30. percnél irritáló.
giccses
5/10
Verion 2012 ápr. 25. - 19:06:01 5/10
(69/171)
Ez a film ékes példája annak,hogy jó sok pénzbõl és egy jó sztoriból hogyan lehet mégis szar filmet csinálni...nem tudom kinek szánták de szerintem az elejére be kellet volna szúrni egy jó nagy Walt Disney logót...csöpög a film,a párbeszédek unalmasak,és még sorolhatnám...képi világa meg a vágás ilyenek mondjuk tényleg nagyon jó...összességében persze jó film ez ne értsetek félre,de nem értem miért vitték el ilyen fos drámai szintre a dolgot...a cselekmény vázlat is idegesítõ volt számomra,hogy mindig ugrott a sztori és mindig másról szólt...
Spoiler:

Viszont az a jelent,hogy a két katona kiszabadítja a lovat a szögesdrótból az szerintem nagyon ott van...mármint mondanivaló szintjén...

Spoiler vége

Végülis nem lehet azt mondani,hogy rossz film de hogy jelölték a Legjobb filmre meg ilyenek az nevetséges...Egyszer nézõs szigorúan...de egyébként tényleg megható a movie szóval egyszer azért érdemes megnézni!
Joey Tribbiani 2012 ápr. 13. - 09:08:22
(68/171)
Ugyan nem láttam még ezt a filmet, de könyörgöm, egy ilyen film miért nincs még leszinkronizálva? Értem én, hogy itt nagyon sokan meg vagytok esküdve arra, hogy az igazán jó filmek eredeti hanggal az igaziak és aki nem tud angolul nézze meg felírattal, de én ezzel valahogy úgy vagyok, hogy vagy olvasok vagy filmet nézek a kettõ együtt nem az igazi...
Tud valaki arra vonatkozóan bármit is, hogy le lesz e ez a film szinkronizálva?
gerrard8 2012 ápr. 09. - 18:38:36
(67/171)
Spielberg hozta a tõle elvárt színvonalat.Nekem nagyon tetszett,lekötött végig.Még el is érzékenyültem a végén,tehát egyszóval szerintem nagy film!
1/10
beszelo86 2012 márc. 13. - 11:27:57 1/10 Előzmény babrafax
(66/171)
Köszönöm, nekem van affinitásom a humánum tekintetében. :) Ezzel a filmmel sem a hiányzó végtagokkal meg a véres csatajelenetekkel kapcsolatosan voltak problémák. Én sokkal jobban szeretem a hiteles, emberi történeteket, amelyek nincsenek leöntve cukormázzal. Ennél a filmnél azonban - csakúgy, mint a Rían közlegény címû propagandista vacaknál - szabályszerûen a rosszullét kerülgetett. Hogy egy ilyet is le lehet nyomni az emberek torkán! Háát, ugyebár, ízlések és pofonok...
chris81 2012 márc. 06. - 18:21:55
(65/171)
Hát, szerintem akinek ez a film nem tetszett, az valahol útközben elvesztette a gyermeki lelkületét! (no offense) :) Szerintem kifejezetten szép volt. Az pedig, hogy egy picit giccses, vagy talán gyerekes... Hát persze, hogy az, hiszen egy ifjúsági regény alapján készült, ami ráadásul tulajdonképpen egy mese. Megjegyzem, én egyszer sem hatódtam meg annyira, hogy ezt felrójam a film készítõinek, mert annyira viszont nem volt érzelmes szerintem.

***SPOILER*** - Kivéve a végén, amikor a bajtársai összeadták a pénzt, hogy vissza tudja vásárolni a lovat. Na nekem ez a jelenet volt nagyon szép, de ez sem "túl szép" (már amennyiben ilyen fogalom létezik), csak ez volt az a pont, ahol én is meghatódtam. De persze mindenki más dolgokat lát meg egy filmben, sõt, én is más dolgokat látok meg amikor például másodszor látok egy filmet. - ***SPOILER VÉGE***

A film szerkezete pedig kifejezetten tetszett. Nekem nagyon bejött, hogy minden szereplõ életét csak addig követjük nyomon, amíg õ a ló gazdája. A képi világ szintén nagyon szép volt, és a háborút is megfelelõen ábrázolta szerintem. Nem volt szükség ennél több brutalitásra. Külön örültem, hogy ezúttal egy az elsõ világháborúban játszódó történetet láttam, ha már háborúban játszódik. A film zenéjére külön figyeltem, mivel a kritikák vegyesen fogadták, és hát én meg elolvastam õket elõtte. Nekem egyáltalán nem tûnt túl érzelmesnek az sem. Pont ideális volt szerintem.

Úgyhogy én mindenkinek csak ajánlani tudom, kortól, nemtõl, és egyáltalán bármitõl függetlenül.
9/10
Meridol 2012 márc. 04. - 19:28:09 9/10
(64/171)
A 20 millió ember is szörnyû veszteség /én meg ezt nem tudtam/ Különben egy interjúban hallottam a 8 millió elpusztult lóról.A háború mindig is egy értelmetlen ,kegyetlen dolog volt és reméljük mi sosem fogjuk ezt átélni.
babrafax 2012 márc. 04. - 16:54:52 Előzmény Meridol
(63/171)
Helló Meridol,


nem is tudtam,hogy ennyi ló elpusztult az I.világháború következményeként!Sokkoló adat az emberi hülyeségrõl és pazarlásról Az emberi veszteséget 20 millióban adták meg a nagy "okosok".Az egyik nagyapám Budapest ostroma alatt evett lóhúst.Sosem volt rá büszke,mert itthon is várta 2 "ekeszántó" és haláláig nagyon szerette a lovait.De õ is az egyszerû paraszteszével sose látta értelmét a háborúnak.Õ is számára ismeretlen orosz kiskatonákra lövöldözött azok viszont,pedig ha lehet civilben találkoznak max egy jót söröznek és megbeszélik hogy melyik nemzet lova miben jobb.
9/10
Meridol 2012 márc. 04. - 13:53:15 9/10
(62/171)
Igazad van! Mit várunk attól aki nem érti a film üzenetét és azon csodálkozik hogy mivel háború van a mészárlást és az erõszakot nem látjunk ,helyette az érzelmek és a humanista személet a mérvadó.Nem törvényszerû hogy 2 ellenséges ország katonája ha meglátja egymást csak az ölésre gondoljon /még akkor sem ha a "senki földjén" vannak ahol nem is tehetnék.../. Ugyan õk mégis mit ártottak egymásnak!/csak azért mert háború van és a 2 ország hadban áll egymással??!!/. Nemesebb cselekedet ha inkább megmentik egy bajbajutott ló életét és annak legalább van értelme.A I. világháborúban 8 millió ló halt meg az emberi veszteségrõl nem is beszélve.Elég film szól a borzalmakról de Steven most másról mesél és igy is lehet......mert lehetett volna másképp is.
babrafax 2012 márc. 03. - 19:54:46 Előzmény beszelo86
(61/171)
Beszolok,találó név!Ízlések és pofonok,de szerintem ez a film Spielberg egyik legjobb rendezése!Gondolom hiányoltad a csata jeleneteknél a szakadó beleket és végtagokat.Tudod én nem hiányoltam .Láttam elég olyan filmet És ez nem giccs hanem mesteri ábrázolás embertársainkról és a velünk élõ állatokról.Semmi sem fekete vagy fehér ,talán szürke de még inkább színes.Láthattad hogy a német katonáknak is van volt szíve mint az angoloknak,de mindkét oldalon voltak utálatos emberek de mindenkiben volt valami jó és rossz egyaránt.Én bátran ajánlom ezt a filmet mindenkinek akinek van egy kis kicsi affinitása is a humánum és a harmónia iránt!A filmnek sok üzenete van de ha nem vagy rá vevõ az a te bajod hogy nem veszed észre.Nekem egy kicsit lelkembe markolt a történet.
9/10
Meridol 2012 márc. 01. - 22:03:40 9/10 Előzmény beszelo86
(60/171)
Aki nem szereti Spielberget nem csoda hogy csak egy giccsnek látja. A könyv is eléggé szentimentális/ a ló szemszögébõl és elmesélésében/ Spielberg aki a filmvászon legnagyobb mesélõje csak hozzátette a maga humanista szemléletét . Lehet giccsnek is nevezni de mûködik.
1/10
beszelo86 2012 febr. 29. - 12:24:53 1/10
(59/171)
Nekem tömény giccs volt. Bár Spielberget amúgy sem szeretem.
Citromfû 2012 febr. 28. - 13:40:24
(58/171)
Remek film, nagyon hatásos zenével, jól alakító színészekkel. Tetszett, hogy nem csupán egy ló története , hanem kisebb emberi drámák is felsejlenek a az eseményvezetésben. Mindez a háború elõterében. Azt sajnálom, hogy nem adják egyes mozikban.
dantonb 2012 febr. 28. - 11:10:38
(57/171)
ha valaki minden indoklás nélkül rohadéknak nevezi a filmtörténet óriásának alkotásait an blokk,arra enyhe minõsítés a "butaságot fecsegés".Jellemzõ hogy most sem tudtál indokolni,ezért aztán abban igazad van hogy nem is érdemes foglalkozni veled.
ad mala 2012 febr. 28. - 09:07:06 Előzmény dantonb
(56/171)
Nem személyeskedünk. Disney film: port.hu. És ízlésekrõl nem vitatkozunk, csak jelzem.
offtopic
_Enzooka_ 2012 febr. 26. - 14:55:47
(55/171)
Tök jókat tudsz kérdezni.. nekem már feltûnt az is például, h Szilveszter sosem eszi meg Csõrikét, és ez szerintem nem lehet reális. amikor már a szájában van a kanári, olyan nincs,h ne sérüljön.. Szánalmas :DD
9/10
Meridol 2012 febr. 26. - 14:38:49 9/10
(54/171)
Persze /nem is értettem hirtelen a dolgot/
9/10
Meridol 2012 febr. 26. - 14:37:53 9/10
(53/171)
Ezt én sem értem. Igen ez egy ifjúsági regény./Különben épp tegnap vettem meg a könyvet./Ráadásul a ló, Joey egyes szám elsõ személyben mesél.
9/10
Meridol 2012 febr. 26. - 14:07:40 9/10
(52/171)
Nekem igy sikerült:Nagyjából 501 000 000 találat (0,16 másodperc)