Téma: Hadak útján

offtopic
_Enzooka_ 2012 febr. 26. - 14:01:09
(51/171)
Miért? "sunset" Nagyjából 604 000 000 találat (0,27 másodperc) hááát ezért.
9/10
Meridol 2012 febr. 26. - 13:55:57 9/10 Előzmény _Enzooka_
(50/171)
Lehet hogy giccs de miért vér ciki? Hatásvadász és tudni kell használni. Ahogy irtad.. Steven tudja is.
offtopic
_Enzooka_ 2012 febr. 26. - 01:09:46
(49/171)
Naplemente tényleg giccs. Mitõl giccs? Nos, attól, h pont olyan , mint amilyennek látod:) Embert nem ismerek, akinek ne lenne legalább 10 fotoja a naplementérõl, és mind jó. Sokan ki is teszik megosztó oldalakra, h nézd má' mekkora fotos vagyok, pedig sose tanultam. Naplemente vér ciki. Használni is vér ciki, de ebben a filmben mégis mûködött.. Hogy m,iért? Nem tudom, Ezt csak Steven tudja..
dantonb 2012 febr. 26. - 00:42:27
(48/171)
Mondjál már egy "rohadék Disney filmet" vagy ne fecsegj butaságokat összevissza.
offtopic
Novalis 2012 febr. 26. - 00:03:57
(47/171)
Én meg örülök annak, hogy megdobbanó szívvel tudok bámulni egy szép naplementét akár a valóságban, akár egy filmen, és azért remélem, hogy az emberek többsége is ilyen. Mert nagyon szomorú lenne, ha a természetet (ami SOSEM giccses vagy szirupos, mert ezek emberi tulajdonságok) egyre kevesebben tudnák értékelni.
Novalis 2012 febr. 25. - 23:55:24
(46/171)
Akinek annyi egy ilyen filmben a pozitívum, hogy "a csatajelenetek és még sok egyéb jelenet frenetikus volt" attól ne is várj mást.
9/10
Meridol 2012 febr. 25. - 17:23:27 9/10
(45/171)
Jajjjj ez most nekem fájt.
ad mala 2012 febr. 25. - 09:37:37
(44/171)
Mindenki Spielberg filmjein nõtt fel, és a legtöbben még felnõtt korunkban is szeretjük a régi és az új filmjeit is. Én is többnyire elnéztem neki, hogy egyszerûen nem bírja megállni, hogy egy kis szirupot oda ne fröccsintsen.

Ezt a filmet is szerettem volna így kezelni, pozitívan álltam hozzá, felfogtam hogy ez most ilyen tisztelgés Õs-Hollywood elõtt (Spielberg most most Scarlett O'Hara szoknyája alól bújt ki..), meg gyerekfilm meg meghatás, állat-ember barátsága meg minden...
És meg kell hagyni, a csatajelenetek és még sok egyéb jelenet frenetikus volt, Spielberg a legvérprofibb rendezõ Amerikában, tényleg a legjobb moziélményt nyújtja technikailag, olyan "spielberges", mint senki más.

DE!
Ilyen mennyiségû és minõségû giccset, pátoszt és ostobaságot nem lehet elviselni!
Az eszköztár az Elfújta a szél, egy rohadék Disney-film, egy B-kategóriás állatos gyerekfilm és egy pejoratív értelemben vett amerikai szuperprodukció keveréke.

Bazsalygunk a lónak elejétõl a végéig, minden szereplõ azonnal szinte lesmárolja, mindenki angolul beszél (jó, anno minden amerikai film ilyen volt, de ez már vagy ötven éve ciki), totális képtelenségek garmadája (oké, mesefilm, de azért gondolkodjunk már), a nézõt sértõen butuskának nézõ pátoszos szájbarágások a háborúról stb stb. El kellett volna dönteni azt is, hogy most kellõen eltántorító, naturalista képsorokat csinálunk a háborúról és akkor nyílt sebek, vér stb., vagy csak ilyen light-ban nyomjuk, hogy még beleférjünk a korhatáros besorolásba, Steve bácsi. Üvöltött az egészrõl hogy ki akarták centizni, mondta is a mester, hogy örül hogy éppen megúszták a feljebb sorolást...

Külön ki kell térnem John Williamsre. Mindig imádtam a filmzenéit, a legnagyobb klasszikusok egyike. De ettõl most behánytam. Bántóan pátoszos, szirupos, ragacsos, tolakodóan sír a vászonról hogy "bõgjél már mert ha nem azt mondom érzéketlen vagy". Legszívesebben levettem volna a hangot és úgy nézem végig...

Szóval akár mindent el is lehetett volna nézni, bele tudtam volna élni magam a Spielberg-fílingbe, átadtam volna magam a mesének, a csodának, a mozi varázsának, de a zene, a gügyögés és a kurva naplementéktõl úgy felment az agyvizem (illetve a gyomorperisztaltikám fordítva kezdett mûködni..), hogy a végére már csak a fikázás öröme maradt... Nagy kár érte.
10/10
Towner 2012 febr. 21. - 17:36:15 10/10 Előzmény Meridol
(43/171)
Elsõ két mondatod én is írhattam volna...(sok ilyen van még mint mi)
10/10
Sabyna 2012 febr. 21. - 05:46:33 10/10 Előzmény Angyalszív
(42/171)
Nagyon jól megfogalmaztad, és teljes mértékben egyetértek Veled!
Egyébként kicsit jobban kitérve az egyik pontra: én személy szerint eléggé meglepõdtem azon, hogy Spielberg mennyire hatásosan bemutatja, hogy a háború igazából nem az ott harcoló emberek között zajlik, hanem a fejesek között. Eddig még egy filmben sem láttam ilyet - bár lehet az én tudásom, illetve ismeretem hiányos!
10/10
Angyalszív 2012 febr. 19. - 20:45:18 10/10
(41/171)
Amirõl szól a film, címszavakban:

A kiszolgáltatott szegénységgel mindig együtt járó szenvedés, mely nem csak az embert, de az állatokat is érinti.
E kiszolgáltatottság túléléshez nélkülözhetetlen összetartozás és kötödés egymáshoz, azaz az egymásrautaltság.
Elszakadás attól akit, vagy akiket szeretünk.
A háború borzalma, kegyetlensége, mely nem kímél embert s állatot.
Ritka pillanat, mikor egy filmben bemutatják azt, hogy a front mindkét oldalán emberek élnek és nem csak vadállatok.
Ezek az emberek képesek felülemelkedni a nehéz helyzeten, ha nemes a cél.
Az egymásra találás, a lemondás, a szeretet, a borzalom túlélése, a hazatérés és az emlékezés együtt a szeretteinkkel.
10/10
Angyalszív 2012 febr. 19. - 20:13:34 10/10 Előzmény mormota_13
(40/171)
Ez a film emberekrõl szól, embereknek és nagyon jól szól! Mivel a történet kitalált, lényegében egy mese, ezt nem illik negatívumként felróni neki. Aki nem akarja elhinni,- mert õ nagy szakértõ -, az járjon utána. Remélem közben elkopik az a nagy szakértõ egója. "Mormoták" mindig voltak és mindig lesznek. Õk valamire hivatkozva -általában szakértelem - mindig igyekeznek mindenbe belepiszkítani. Most is ezt teszi. Ez a film szép! Ez a film érzelmes és tele van mondani valóval, csak érteni kell! Hogy lassan kezdõdik? Miért kellene gyorsan? Minden igazi történet lassan kezdõdik, szépen felvezetve. A jó könyvek is ugyan ilyenek. Tudja, aki már olvasott. Aki mesél, az ne kapkodjon. Fõleg ne a "mormoták kedvéért!
9/10
Meridol 2012 febr. 18. - 08:55:41 9/10 Előzmény BaB2
(39/171)
Igy igaz! A Spielberg-feeling az igazi !!! Remélem sokat mesél majd még nekünk!!
mormota_13 2012 febr. 16. - 21:51:45
(38/171)
Egyszerûen nem értem ezt a rengeteg zokogást meg zsebkendõt. Oké, nem vagyok egy szentimentális típus, bár volt már olyan, hogy elsírtam magam egy filmen (bár akkor terhes voltam:-))

Úgy ültem be a filmre, hogy semmit sem tudtam róla, csak azt, hogy Spielberg film. Az elsõ 3/4 órában úgy éreztem magam, mint aki egy családi matinéra ült be, abból is a közepes fajtából.
Nagyon szeretem a lovakat, talán egy átlagembernél jobban is értek hozzájuk, éppen ezért borzasztóan együgyûnek találtam a filmben a lóval kapcsolatos vonatkozásokat. Eleve nem szeretem, ha egy állatot emberi tulajdonságokkal ruháznak fel, miért kell minden élõlénynek ránk hasonlítani?

***SPOILER***

Vicces volt, ahogy a srác (amúgy a folyton nyitott szájjal való bambulása is kisség idegesítõ volt - bár lehet, hogy én vagyok túl kritikus) úgy kommunkikált a lóval, hogy "elmagyarázta" neki a dolgokat. Természetesen emberül, és nem lóul. És természetesen a lovak is egymás között emberül kommunikáltak és nem lóul. Nekem ez inkább vicces és gyermeteg, mint elérzékenyítõ.

A háborús jelenetek viszont nagyon meg voltak csinálva, Meg az, amikor a rémült ló belerohant a szögesdrótba.

A vége megint egy giccsparádé volt, mikor a francia lekvárkészítõ, akitõl mindenét elvitték a háború alatt, és még az unokáját is elvesztette - mert Emily tényleg meghalt, szerintem ez egyértelmû volt a film végén - 3 napot utazott egy ló miatt, amit aztán horribilis áron megvett (honnan volt pénze?), majd szó nélkül visszaadta a srácnak. Na, ilyen csak a mesében van, esetleg az amerikai nyálakban.


***SPOILER vége***

Számomra mindent összevetve, egy kicsit vontatott (fõként az eleje), látványos, gyermeteg giccsparádé volt a film. Azon gondolkodtam, hogy a gyerkõceimnek azért majd megmutatnám, ha már olyan 10-12 évesek lesznek.
A ló viszont szép volt, és szépek voltak a felvételek is.
10/10
BaB2 2012 febr. 16. - 11:43:18 10/10 Előzmény Meridol
(37/171)
Teljes mértékben átélem az érzéseidet, mert a film belõlem is hasonló gondolatokat hozott elõ. Szeretek moziba járni, gyakran meg si teszem, de számomra a filmben is érezhetõ Spielberges fíling az igazi moziélmény.
Findzs 2012 febr. 14. - 14:50:52
(36/171)
magyíarisztán legsötétebb zugába szabolcs megye fõvárosában nyíregyházán mikor akarják adni ?
már egy hete adhatnák de még semmi és most csütörtöktõl se m adják újabb 1 hétig, röhej

de az ezer éves hülyeségeket nyomatják
csizmas kandúr, szépség és a szörnyteg stb.
calella 2012 febr. 13. - 17:28:11
(35/171)
Nagyon jó film,de egy kicsit nekem is vontatott az elsõ 45 percben lehetett volna rövidíteni. És igen, a pattogatott kukorica mellé be kell spejzolni zsepit is.:-)
9/10
Meridol 2012 febr. 13. - 16:29:21 9/10 Előzmény _Enzooka_
(34/171)
Én mindig is imádtam Spielberget. Mióta az E.T-t megnéztem kisiskolás koromban/emlékszem az utcán állt a sor a Corvin mozi pénztára elõtt/ azóta végzetesen a rajongója lettem. Nekem mesélhet bármirõl/ földönkívüli, robot,háború, stb../ én tágra nyilt szemmel nézem és hallgatom Steve "nagyapót".
MIndig sikerül megríkatnia most is rámjött a sírás mikor Joeyt elválasztották az anyjától/ahogy a 2 ló egymásra nézett!!!!/, mikor elvitték a háborúba, mikor a fekete paripa haldoklott , mikor Joey eszeveszett menekülésbe kezdett de beleakadt a drótkerítésbe és mikor Alberttel ujra talákozott/.
A zene és a táj is gyönyörû és ha giccses is de ugy gondolom hogy kell hogy a nézõt idõnként elvarázsolják.Kell a mese!!
Ezért hát.. mesélj még Steven!!
ba0805 2012 febr. 13. - 09:30:36
(33/171)
10/10 utóbbi idõk egyik legjobb filmje, mindenkinek csak ajánlani, tudom, tegnap néztem meg, még mindig a hatása alatt vagyok, 100-s papírzsepi simán elfogyott ::)) gyönyörû volt
offtopic
_Enzooka_ 2012 febr. 13. - 01:59:24
(32/171)
Nagyon nagy zseni ez a Steven.... :)) úgy mesél, ahogy senki más. 10es, amikor átcsapna giccsbe visszalép, határon "autózik".