Téma: Hadak útján

9/10
zsukkaa 2012 febr. 12. - 23:34:55 9/10
(31/171)
10/9, de ha lehetett volna 10/9,9-et adok, csak azért nem a maximum, mert az elso fél óra nekem egy picit vontatott. Viszont a táj gyonyoru, mindig is ilyen helyen szerettem volna élni.
Csodálatos film, le a kallappal az elott, akit nem ríkat meg..
10/10
Towner 2012 febr. 12. - 19:50:26 10/10
(30/171)
Spilbergnek rengeteg irigye van. Próbálják olyan helyen is támadni ahol lényegében nem is lehet.
Novalis 2012 febr. 12. - 03:42:40
(29/171)
Még valamit, az elõbb elfelejtettem, bár nem is annyira kapcsolódik ide, csak eszembe jutott :)
Az ostort sem kell ám mindenképp ördögi eszköznek beállítani; egy jó és hozzáértõ idomár kezében mindig ott van, de nem azért, hogy üsse-verje az állatot, hanem annak a segítségével ad instrukciókat a lónak. Az a karja meghosszabbítása.
Hozzáér vele a lábához, és a ló tudja, hogy éppen milyen mozdulatot kell megtennie. Hozzáér a farához, és a ló tudja, hogy akkor el kell indulnia. A lovon is látszik, ha fél az ostortól, és amelyik teljesen közömbösen viszonyul hozzá, azt biztos nem verték meg soha életében.
Természetesen mind tudjuk, hogy vannak negatív példák is sajnos; én csak arra akartam rávilágítani, hogy idomított lovaknál, ahol a jó munka alapfeltétele, hogy a ló maximálisan bízzon az emberben, az ostor nem fenyítõeszközként szokott szerepelni.
Novalis 2012 febr. 12. - 03:31:29 Előzmény 66
(28/171)
Nem tudom, hol volt ez az infó, de én azért erõsen megkérdõjelezném, és jobban utánaolvasnék, mielõtt elhiszem. Amerikában nagyon kényesek az állatszereplõk testi és lelki épségére (sokszor jobban, mint az emberszínészekére). Persze nem mindig volt ez így, sõt, tudunk olyan (régi) filmekrõl, ahol ott a kamerák elõtt ölték meg az állatokat (pl. Cannibal Holocaust). De ma már nagyon nem így van ez szerencsére.

Egy ilyen kaliberû rendezõnél és ilyen felkapott filmnél ha bármi disznóság van, az pillanatok alatt kiderülne. Szerintem nem is mernék megkockáztatni, hogy rosszul bánjanak az állatokkal, ha egyáltalán bármi miatt is felmerülne annak a gondolata, hogy ezt akarják tenni.

A ló egy nagyon érzékeny állat. Látszana rajta, ha meg lenne félemlítve; vannak testi jelei, amiket nem tudnak elrejteni semmilyen trükkfelvétellel, a fej és a fül tartása, a lábak mozgása, stb. Ezt egy szakértõ azonnal kiszúrná.
Ha csak arra gondolok, amit a Gyûrûk ura DVD extrákban láttam, amikor elmesélték, hogy szó szerint centiméterenként vizsgálták át a talajt a csaták elõtti vágták helyszínein, mert sok volt az ürgelyuk, amibe a ló ha belelép, eltörheti a lábát. Azt a hatalmas területet végignézték és az egészet kiegyengették, nehogy a lovaknak bajuk essen. Ha esett az esõ, elõbb kaptak pokrócot és "esõkabátot", mint az emberek. Elképesztõ, és nagyon jó volt látni, hogy mit meg nem tesznek értük a forgatás alatt.
Szerintem itt is hasonló volt a helyzet.

Kicsit rákerestem Google-ben, és még a PETA honlapján is pozitívan írnak errõl, ami azért nem semmi (a PETA-ról amúgy megvan a véleményem, bármennyire is állatszeretõ ember vagyok, de ez nem ide tartozik) Azt is leírták, hogy Spielberg maga is nagyon szereti a lovakat.

Szóval szerintem efelõl mind nyugodtak lehetünk :)
gusztavka 2012 febr. 10. - 17:30:21 Előzmény 66
(27/171)
Nem kell mindent elhinned. Ma már a legjobb idomár a számítógép.
66 2012 febr. 10. - 12:03:10
(26/171)
Hát a lóversenyt sem kedvelem túlságosan:) Meg a Nemzeti vágtát sem ahol tavaly nyáron is meghalt 2 ló. Biztos nem kell mindent elhinni, de azért az tény, hogy a ló nem egy kutya aki könnyebben megcsinál mindent az ember szeretetéért. A lovak ennél öntörvényûbbek. És megnézve ezt a filmet szerintem õ is szívesebben rohangált volna a réten mint, hogy kamerák elött rohangáljon füttyszóra.
10/10
Towner 2012 febr. 09. - 21:44:36 10/10
(25/171)
Érdekes az angliai bemutatón békésen menetelt a vörös szõnyegen Steven mellet. Amerikában elképesztõen erõs az állat-védõ lobbi. Árgus szemmel figyeltek ahogyan szoktak. Nem kell mindent elhinni amit olvasunk. Az én sógorom lovász egy lovardában, láttam hogyan megy az idomítás. Ha néha odakoppint is, a dicséret és a szeretgetés soha nem marad el. (Overdose ellenben legutóbb kapott Dettoritól egy kevés ostort, de ezt senki nem emlegette negatívumként mondván a lóversenyzés velejárója, sõt ló nélkül ostor sem létezne ezen a világon.)
66 2012 febr. 09. - 21:28:31
(24/171)
Most olvastam, hogy ahhoz, hogy ez a gyönyörû ló mindezt vezényszóra eljátssza iszonyú sok verést és kínzást kapott. Azóta annyira nemkedvelem Spielberget. Maradt volna az ufóknál, minthogy lovak kínzásával erõszakolja ki, hogy rohadtul meghatódjak.
Haverver 2012 febr. 09. - 20:58:21
(23/171)
Valaki meg tudná mondani, hogy Miskolcon mikortól fog menni, vagy fogják-e moziba adni? Mert a cinema c. honlapján Miskolcon nem megy, de máshol igen..:(
10/10
Towner 2012 febr. 09. - 19:22:38 10/10
(22/171)
Most nézem: a zeneszerzõ (briliáns zene most is) John Williams (teljes nevén:John Towner Williams) tegnap 08-án ünnepelte 80-ik születésnapját. (aznap láttam a filmet,/jegyet nyertem rá a Klasszik rádión/ így tulajdonképpen õ adott nekem szülinapi ajándékot)
Isten éltesse sokáig MESTER!
10/10
Towner 2012 febr. 09. - 19:08:11 10/10
(21/171)
Végre láttam egy baromi jó filmet. (rám fért már)
7/10
lajosbp 2012 febr. 09. - 14:53:01 7/10
(20/171)
Tényleg nagyon érzelmes a film, igaz én nem sírtam az elõttem lévõekkel ellentétben.
A történet az 1910-es években játszódik , mint már mások is megírták egy Lessie típusú a szeretett kedvenc aki itt egy ló sok megpróbáltatás után kerül vissza régi gazdájához.
Spielberg érti a dolgát aki itt is megmutatta, hogy kell elkészíteni egy közönség filmet.
Az idei év szerintem eddigi legnagyobb szabású filmje.
10/10
Sabyna 2012 febr. 09. - 13:42:43 10/10
(19/171)
Nemrég ért véget a film, és megmondom õszintén, még most sem igazán tértem magamhoz! Biztos vagyok benne, hogy számomra ez a film az egyszer nézhetõ kategóriába kerül, de egy teljesen másfajta csoportosítás szerint! Ugyanis még egyszer nem lesz lelki erõm ahhoz, hogy végignézzem!
Nem vagyok pityergõs, törékeny típus, mégis már Joey születésétõl kezdõdõen könnyeztem, néhol pedig egyszerûen kitört belõlem a sírás. Merem állítani, hogy eddigi életem során még egy film sem volt rám ilyen hatással!
Fantasztikus film, tökéletes szereposztás, hihetetlen látványvilág, és csodálatos zene! Minden együtt!
10/10
10/10
Sadenal 2012 febr. 08. - 19:13:18 10/10
(18/171)
Spielberg azért most jól odabas*ott ezzel a filmmel. :O Én is sírtam rajta és Kaminski gyönyörû kameravezetése meg John Williams filmzenéje is rátett egy nagyon nagy lapáttal. :O Egyszerûen csodálatos film volt. A Moneyball után és a Beginners elõtt ez is tovább erõsítette a mezõnyt. 6 Oscar nominálás. Reméljük esik neki is pár, mert bõven kijár neki.


10/10
10/10
norika23 2012 febr. 08. - 04:05:49 10/10
(17/171)
Én tegnap láttam moziban (premier elõtt) feliratosan és hát azt kell mondjam, rég láttam ennyire szép és érzelmekben gazdag filmet. Én nem tagadom, nagyon sok jelenetet végigbõgtem... Nálam idáig ez az év filmje! 10/10!
Tapikaa 2012 jan. 28. - 23:22:52
(16/171)
Megkérdezhetem, hogy hol van fenn amit te fordítottál?:)
8/10
andesz89 2012 jan. 28. - 16:14:41 8/10
(15/171)
tipikus Spielberg film.amivel nincs semmi gond mert szeretem a filmjeit de vhogy nem láttam semmi újat tõle.lehetett tudni a film felépítését,hogy mi lesz a vége, csak a történet volt más.emiatt nekem hiányzott a katarzis,az hogy egy igazán emlékezetes és egyedülálló film legyen a War horse.
ettõl függetlenül remek film,Spielbergtõl nem is vártam mást.én is elérzékenyültem jópár jelenetnél mert egyszerûen hatásosan és emberien volt megcsinálva.
Böku 2012 jan. 28. - 15:30:43
(14/171)
SPOILER
igen igazad van mostmár énis rájöttem.. sajnos :(
Tapikaa 2012 jan. 24. - 22:02:00 Előzmény Böku
(13/171)
SPOILER
Lehet, hogy én értettem félre.
De amikor mondta a bácsi, hogy neki csak a ló maradt meg a kislányból, onnan gondoltam.
Feliratosan néztem..Lehet, hogy csak a felirat volt hibás, nem tudom.
Úgyis megakarom még egyszer nézni , majd akkor jobban oda figyelek ennél a résznél:)
Böku 2012 jan. 22. - 12:42:52 Előzmény Tapikaa
(12/171)
Most néztem meg egyszerûen csodálatos a film szinte végig könnyeztem én csak ajánlani tudom..
SPOILER!!!!!!!
Szerintem nem halt meg a kislány mert mikor kérdezte Albert hogy hívták a kislányt mondja a nagypapa h Emily és akkor visszanéz nevetve "her name is Emily" ebbõl erre következtetek h életben van de lehet félrehallottam :(