jooasszony 2014 febr. 19. - 17:15:08
(102/202)
Jó film, ajánlom mindenkinek. Hunt tényleg nagyon érdekes figurája a sport történelemnek. Magánélete nagyon kalandos, az igazi hedonista. Élete végéig lázadó playboy maradt. Nagyon nagy szívvel és szenvedéllyel élte meg a sportot is, különlegesen technikás volt, a beceneve: "Hunt the Shunt".
A fõszereplõk nagyon jól árnyalták a két sportoló barátságát és különbözõ temperamentumát. Sajnos Hunt nem úszta meg azt, hogy kétfelén égette magát és 45 évesen érte a végzetes szívroham.
k11zoltan 2014 febr. 13. - 22:17:52
(101/202)
Nem rajongok a F1-ért, és a film sem nyûgözött le igazán.
Egyszer azért meg lehet nézni.
Csörpi123 2014 febr. 13. - 16:51:32
(100/202)
Teljesen indokolatlan ez a 8.2 vagy mennyi az imdbn. Max aki nagyon követi a forma 1-et, annak jobb lehet mint egy átlag film de annak is csak 1 fokkal.A feszültségkeltõ zenével és egy-két kamerabeállítással van becsapva a nézõ. A zenéje többet sejtet mint amennyi ez a film.Fel van pátoszosítva az egész. Igaz történet amibõl szó szerint több ezer van a sporttörténelemben!
10/10
Viktor6665 2014 febr. 13. - 00:58:33 10/10
(99/202)
Rég láttam ilyen jó filmet. 10/10
10/10
pepe555 2014 febr. 10. - 10:24:37 10/10
(98/202)
Csak egy jótanács. Legközelebb írd ki a mondandód elejére, hogy Spoiler.
Ayrton Corvus 2014 febr. 09. - 02:11:45
(97/202)
***SPOILER PÓTOLVA***

Nagyon jó film lenne, ha nem nyílna a bicska a zsebemben. A film tele van olyan ordító hibákkal ami nekem rosszul esik. Én nem 2000-ben láttam az elsõ gp-t, hanem 84-ben 6 évesen. A mai napig kutatom az F1 történelmét, böngészem az eredményeket, amihez egy élet is rövid lenne. Jó lett volna, ha egy olyan rendezõ készíti el a filmet aki ebben töltötte el gyerekkorát, fiatalságát, akiben olyan mértékû alázat lett volna, hogy pontosan vissza adja a valóságot, mert ez a film csak részint valóság.
Na akkor bele kezdek.
1970 Formula 3. Niki Lauda az életbe nem versenyzett a Brit Forma 3-ba, ha igen szeretnék róla eredményt, adatott látni. Fikció.
Lauda nem 73-ban debütált a BRM-nél, hanem 71-ben a March színeiben az osztrák Gp-n, a 72-es szezont is végig náluk versenyezte.
73-as szezonzáró Watkins Glen, Francois Cevert halálos roncsai az edzésen, a nevét nem mondják, ráadásul a rendezõ és a producerek egy óriási bakit lõttek, a you-n már fent van törölt jelentként, kivágták a másnapi eredményhirdetést ahol Hunt második lett, Lauda pedig a tréleren hozza be a kocsiját. Hunt lenéz Laudára. Pillanatok az egész, de mégis fontos.
Hunt legjobb eredményét produkálta, míg Nikinek addig egy ötödik helye volt.

Jó lett volna csak villanásokba berakni Niki 74-es elsõ Ferrari gyõzelmét, majd Hunt és a Hesketh csapat elsõ sikerét 75-bõl, ahol pont Lauda elõtt nyert. Ezzel szemben mit tesz a film ugrik két évet és úgy állítja be, mintha Niki a világbajnoki címet azért szerzi meg, mert Hunt kiesik a futamon, de legalábbis arra utal, hogy azon a futamon harcba van Nikivel. Közben a keserû valóság Hunt célba ér ezen a 75 Október ötödikei futamon, a negyedik helyen végez a vb-n szintúgy. Lauda már egy futammal korábban világbajnok volt, sõt papíron szinte már Ausztriába megnyerte a vb-t.

A 76-os Brit GP-t tényleg megnyerte Hunt, de ezt a gyõzelmet elvették tõle, errõl a film mélyen hallgat. Ez azért volt furcsa mert amikor a filmbe ezt a jelenetet vártam, azt jelentik be, hogy visszakapták a Spanyol gyõzelmüket, ez rendjén is van, de ez a történet elferdítése.

Nürburgringi jelenetekbe is vannak bakik, de ezt hagyjuk, felfogom vágási hibának. Azonban a szabadedzésen történt balesetet amit légi felvételbõl mutatnak sehol nem találom. Irtózatos nyílt lábszártörés. Sehol nem említik ezt a balesetet, sehol nincs róla anyag. Szerintem ez a jelenet fikció volt a pálya veszélyességét akarta bemutatni.
Jó lett volna egy rendes lassítás amikor leesik Lauda sisakja, ezt szinte csak kockázva látható. A drámaiságot fokozhatták volna, aki látott Lauda balesetérõl fotókat, ahogy ott fekszik a földön szétégett fejjel, a versenyzõtársak körülötte, az tudja mirõl beszélek.

Monza. Lauda nem tudta, hogy lámpával indítják õket, senki nem szólt neki. Hunt a sóderágyba, itt is olyan érzést keltenek mintha az utolsó körben esett volna ki, közben jóval korábban.

Fuji. Huntnak valójában elég lett volna egy negyedik hely is, mivel több futamot nyert mint Lauda.
A filmben Watson a verseny végén pörög ki valójában már rég nem volt versenyben. Hunt óriási csatát vív Laffite gyönyörû Ligier-Mátrájával és megelõzi óriási küzdelemben Regazzonit, hát majdnem, Regazzonit tényleg megelõzte, de a másik versenyzõ a késõbbi világbajnok Alan Jones volt.
Láttam egy fotót amin Hunt szinte nekiugrik Teddy Mayernek, aki közli vele te vagy a világbajnok, a filmben ez nagyon finoman volt bemutatva.
Lauda nem volt a helyszínen amikor Hunt világbajnok lett, egy taxiban ült és a reptérre tartott, legalábbis mindenhol ezt olvastam az elmúlt 20 évben.

Chris Hemsworth túl izmos és túl jóképû volt Hunt szerepére, ettõl függetlenül nagyon jól játszotta. Hunt olyan igazi kiélt, koravén típus volt. Egyetértek azzal a véleménnyel a néhai Heath Ledger lett volna a tökéletes választás. Daniel Brühl hangja az teljesen Niki Lauda, megdöbbentõ.

Egyéb finomságok a Hesketh csapat Hunt nélkül is az F1 részese maradt, a film azt a benyomást kelti végleg abbahagyták, pedig még volt pár sikertelen szezonjuk.
Szegény Jochen Masst úgy ábrázolták mint valami rock zenészt, nem volt olyan hosszú haja.
A Nürburgringi versenyzõi eligazításon próbáltam kistabilizálni ki-ki. Fittipaldi, Peterson kilõve. Az egyik versenyzõ teljesen úgy nézet ki, mint Jacky Ickx, csak aztán észrevettem a Tyrrell overált. Ezt nagyon félvállról vették. Merzariot (õ mentette ki Laudát) csak onnan ismertem fel, hogy a számomra kedves Cristian Solimeno alakította, rákacsint Jamesre amikor a futam megrendezésérõl szavaznak.
Marlene Lauda az tényleg 100%.
Biztos, ha megnézném még vagy kétszer több ordító történelmi pontatlanságot találnék. Hasonló vágási bakikról nem is beszélek, azt eleget láttam a Felpörgetvében (na annál a filmnél nem tudtak megvezetni, mert azt a szezont élõben láttam, csak ráépítettek egy fikciót).

Nem baj, majd 20 év múlva kijön egy rekonstruált változat, de úgy érzem itt is csak a pénz volt a fontos. A mérce továbbra is Grand Prix és a Le Mans, na meg a Senna dokumentumfilm.

Megváltozott a világ 20-30 éve a legkisebb hibáért is az alkotókat megkövezték volna, most már senki se veszi észre, csak néhány hozzám hasonló lökött.
Régen nem volt net, nem volt wiki, youtube, az emberek képbe voltak, most pedig ott van minden elõttük mégis vakok.
Grigorij 2014 febr. 01. - 12:02:32
(96/202)
A film visszaélt azzal, hogy a jelzett év versenyeit elég kevesen figyelhették "testközelbõl", akik legalább forma 1-es rajongók voltak akkor és legalább az egyetlen újság, az Autó-Motor alapján követték az évadot, azok tudják, hogy a filmnek gyakorlatilag semmi köze a valósághoz! Akim meg legalább az osztrák tévén látták is a dolgokat, na azok ma már kevesen vannak...
A film másik DURVA hibája, hogy a bevágott jelenetek és a makettek még távolról sem igazak, a versenyjelenetekben még arra sem ügyeltek, hogy például a Ferrari ugyanazon modellje legyen látható 5 percen belül, a makettek meg egy torz méretû, szerintem gokart-féleségre fuserált mûanyag kaszni, mert egy F1-es autó akkoriban sem volt kispolszki méretû...
A film egyedüli pozitívuma, hogy a két figura, az életmûvész Hunt és a hideg, számító Lauda jellegét jól ábrázolja...
De hogy lett volta köztük valami fokozott verseny, az egy baromság!
Két szál az igaz: Lauda hibája és egyéni tragédiája, illetve Hunt bazi nagy szerencséje (hogy Lauda többre értékelte az életét már, mint hogy egy esõfalban beguruljon és világbajnok legyen...)
Mindez persze nem von le semmit abból, hogy egy látványos és a fiatalabbaknak érdekes kortörténetet vittek "filmre", de realitást ne keressünk a mûben!
10/10
pepe555 2014 jan. 28. - 12:40:56 10/10
(95/202)
Nagyon jó kis film. A sztori egyedülálló, nem lehet semmilyen filmel összehasonlítani. A sok 3 D-s szarságok világában üde színfolt. 10/10
10/10
sage5 2014 jan. 20. - 03:39:29 10/10
(94/202)
Nem ertek veled egyet.

Engem nem erdekel az autoversenyzes es a forma 1 sem. ( ezert is vonakodtam sokaig megnezni) De ez a film az elso perctol az utolsoig szorakoztat, es egy ilyen filmtol nem is varok el tobbet.

Nyilvan kihegyeztek Niki Lauda es James Hunt karakteret a ket vegletre, erre epul ra a film, de ezt nem kell teljesen komolyan venni. Szamomra nem olyan frusztralo mint ahogy Te leirod.

Hibatlan sportfilm. Kategorian beul 10/10es.
9/10
Sadenal 2014 jan. 16. - 15:40:44 9/10
(93/202)
Óriási film volt, végig lekötött és a végén amit Lauda gondol-t Hunt-ról, az is tetszett. Ami azt illeti nekem is jobban bejött mint a Gravity, pedig az is elég erõs film volt. Bár ha nézzük, az idei Oscar elég erõs mezõnyt kapart össze. :O


9/10
10/10
NADALFAN 2014 jan. 15. - 20:39:12 10/10
(92/202)
óriási film - pedig én sem vagyok forma 1 fan. de ez egy olyan történet ami filmvászonra kívántatott!
a tûz és viz párbaja volt Hunt vs Lauda. vesszõparipám minden sportágra kivetítve, az igazi naggyá válás akkor következik be , ha élni tud az illetõ sportoló , csapat az egyszeri lehet soha vissza nem térõ lehetõséggel, utálom azt a frázist hogy majd jövõre -mikor a jelenben kell bajnokká válni. ez a film is jó példázat erre...
10/10 + ** :)
10/10
DZoom 2014 jan. 09. - 22:13:52 10/10 Előzmény webulon
(91/202)
Tiszteletben tartom a véleményedet de hogy ez a film 6 pontot ér az túlzás ez a film abszolút ott van a legnagyobb filmek között hibátlan lett bemutatta milyen volt Hunt és milyen volt Lauda
webulon 2014 jan. 05. - 19:17:58
(90/202)
Nekem ez a film annyira nem tetszett .....sokkal de sokkal többet vártam ..
Olyan sótlanra sikeredett..valami hiányzik belõle....

Lauda szerepe sikeredett egyedül azt gondolom tökéletesre :-)
No meg az utolsó beszélgetés a repülõgép mellett ..az olyan igazra sikeredett :-)


legyen 6 pont
10/10
becks91 2014 jan. 04. - 23:14:32 10/10
(89/202)
A világtörténelem legjobb filmje
6/10
kistejes23 2014 jan. 03. - 00:57:26 6/10
(88/202)
(6/10) Engem nem fogott meg a film pedig NAGYON régóta meg akartam nézni!Csak vártam, és vártam... Na mikor jön a rész amitök totál eldobom az agyam.És semmi.:( Sajnos csalódott vagyok! F1-et nem nézek, lehet ezért nem hatott meg annyira a történet.De mint film elmegy egynek!Ezért lehet sokan megköveznánek de akkor is a véleményem. :) Amúgy a szinészek szerintem prímán játszottak,a vágás király volt,plusz a zene is jó volt,de mint történet nem fogott meg egyáltalán.
10/10
M.Zs.F 2014 jan. 02. - 23:01:49 10/10
(87/202)
Õszintén megvallom félve ültem neki a filmnek. Elõször elkezdtem nézni a párommal, aztán észrevettem hogy nem túl nagy az affinitása a filmhez, ezért hagytam is, mondom ezt egyedül szeretném kiélvezni, s élvezni minden kockáját- mert ugyan az utóbbi években nem volt lehetõségem- de alapvetõen szeretem a Forma 1-et, a jó filmeket meg pláne.

Mikor neki is estem egyedül, az elsõ 10 percben voltak félelmeim. Azt gondoltam Chris Hemsworth-vel próbálják meg elvinni a filmet, és ezt nem szerettem volna.
Aztán fordult a kocka, s akkor meg az jutott az eszembe....basszus Niki Lauda igazán megérdemelne egy filmet, mert amit letett eddig is az asztalra, az bõven megér ennyit. És azután már nem volt idõm ilyeneken gondolkodni mert az összes idegszálam rátapadt arra amit láttam. A képre, a hangra, az összes különféle nyelvre ahogyan a szereplõk megszólaltak, az autókra, .......Nem tudom felkutatni az emlékeimbõl mikor volt rám film ekkora hatással, s mikor nyûgözött le ennyire.

Azt gondolom ez egy szenzációs darab mindenkinek, s tényleg mindenkinek. Ez nem (csupán)a Formula 1-rõl szól, hanem az Életrõl, arról milyenek vagyunk mi emberek, a sokszínûségrõl, a szenvedélyrõl, a sebességrõl mint Életformáról, Barátságról, Tiszteletrõl. És ugyan ez nem tudom hivatalos életrajzi film-e, de olyan formában sem lenne szégyellnivaló benne. Izgalmas, monumentáris, egyszerûen lenyûgözõ, tartalmas, odaszögezi az embert a képernyõ elé.

És azt még hozzátenném hogy nem nagyon emlékszem filmre ami több mint 100 szavazat után 9,6-os értékeléssel állt volna itt a porton.

Nálam abszolút:

10/10
Superalonso 2014 jan. 01. - 12:19:13
(86/202)
Hátha attól az aprócska hibától eltekintünk, hogy Niki Lauda nem a B.R.M.-nél (British Racing Motors) kezdte az f1-es pályafutását, hanem a March-Ford-nál 1972-ben, akkor......szóval ettõl eltekintve remek film, már-már kettõjük rivalizálása (Hunt-Lauda) a Prestige címû film hangulatát juttatta eszembe.....10/10.
9/10
Catharin 2013 dec. 31. - 16:46:01 9/10
(85/202)
Nagyon jó film! :)
Csaj ajánlani tudom,nem is tudnék sok kritikát írni róla,talán annyit,hogy egy picikét hosszú,lehetett volna valamivel rövidebb,de ezt is csak akkor,ha nagyon kötözködni akarok! :)
Szuper!
gabesz-33 2013 dec. 31. - 15:33:26
(84/202)
"Amikor eloszlik a kipufogófüst, az égett gumi és bõr szaga, két ember marad. Két csupasz, mindenre elszánt figura, aki kész egészen a halálig elmenni. Kiteszik kártyáikat, és indulhat a hajsza. Aki gyõz, az veszít..."

http://mozitipp.blog.hu/2013/12/31/hajsza_a_gyozelemert_rush_889
Traxler 2013 dec. 31. - 15:06:21
(83/202)
Nekem tetszett, pörgõs film volt, bár nem vagyok nagy Forma-1 rajongó. Egyik versenyzõrõl sem tudtam túl sokat, így külön élményszámba ment. A régi futamoknak a hangulata is csemege. Mindent összevetve ajánlott, akkor is, ha a téma esetleg idegen tõled.