7/10
Pikacsu 2013 okt. 11. - 19:45:42 7/10 Előzmény Jon97
(62/202)
Azért írok, mert én is örülök, ha egy filmrõl lehet korrekt kritikát találni, és eldönthetem érdekel e.
Maximálisan nem marketing célzattal írok, se nem azért hogy kevesebben nézzék meg, csak annyit, hogy eltudja dönetni valaki, hogy akarja e.

A film homályos felvételeirõl, logikai hibájáról senki nem írt. Csak divatból, vagy marketing célzattal dicsérik.
persze nem jó a szájbarágós film, de a végén érthetetlen, hogy ha volt hátra még futam, arról miért nem esik szó a filmben, erre még válaszolni sem tud senki. Biztos ez is zseniális.

Az egyetlen pozitívuma a filmnek, hogy a film nem a jó és gonosz harcáról szól, hanem két versenyzõ küzdelmérõl.
Ezt a motívumot értékelik túl. Fontos a változatosság és ez nagyon jó, nagy hatással van a nézõkre, ez pozitív inger, viszont aki a negatívot is érzékeli, vagy fogékonyabb arra, azoknak nem fog tetszeni igazán.
10/10
vera313 2013 okt. 10. - 21:48:41 10/10
(61/202)
Vagy 10 éve voltam képes utoljára végignézni egy F1 versenyt, azóta se... De ez a film egyszerûen lenyûgözõ, hibátlan. 10/10
10/10
shfanfic 2013 okt. 10. - 11:46:01 10/10
(60/202)
Én ma tudtam meg, hogy ez egy független film. :)) Hát akkor meg pláne nagy kalapemelés elõtte. :) Volt egy érdekes cikk, hogy hogy sikerült összekalapozni rá a pénzt és végül hogy sikerült megnyerni a Universalt, mint forgalmazót. Szerintem nem járt rosszul a stúdió sem. :)
Blindmouse 2013 okt. 10. - 00:24:55
(59/202)
Meg gondolom azért az elõszedett eredeti autókat nem nagyon akarták véletlenül törögetni... benzinvérûként én nem voltam elégedetlen..
Inkább legyen ennyi, de valódi jelenet mint 2x ennyi idegesítõ CGI...
8/10
grebel 2013 okt. 09. - 22:54:08 8/10
(58/202)
Talán az volt a baj, hogy túl sokat vártam. Valóban jó film volt, de néhány dolgot megkifogásolnék. Szerintem jelentõs részben F1 rajongók nézik meg, ezért több technikai dolgot (ne csak annyi szerelés legyen, amit az elõzetesben le lehet adni) és látványosabb száguldásokat vártam. Sokszor csak egy szalagcímként mutatták a verseny eredményét, valahogy nem tudtam átérezni a versengést. A többi autót alig mutatták, a pilóták meg ott se voltak. Az utolsó kifogásom, hogy megpróbálták a Hollywoodi sablont ráhúzni, pedig elég csak a Lauda életrajzát elolvasni és már nem is kell kiszinezni a filmet.
Végezetül örülök, hogy valakinek eszébe jutott megcsinálni ezt a filmet, és valószínû, hogy a "kísérõk" miatt nem lehetett benne annyi technika, amennyit én szerettem volna. (mármint egy amerikai háziasszony egy F1 dokumentumfilmre nem ülne be)
9/10
Jon97 2013 okt. 09. - 16:53:24 9/10
(57/202)
Ja, és azt még a legkeményebb kritikusok is megmondják, hogy a felvétel, a hatások -efectek- igenis elsõ osztályú munka.
9/10
Jon97 2013 okt. 09. - 16:51:35 9/10
(56/202)
Pikacsu
SPOILER!!!!!!!!!!!
A film végén azért nem tudják ki a világbajnok, mert a nagy káoszban,viharban nem tudták -ill. rosszul-, hogy Hunt 3. lett, vagy 5. Ha 3. vb-gyõztes, ha 5. ,akkor Lauda a világbajnok. A hovatalos eredményjelzõn Hunt az 5. lett, Laudáék -vagyis a Ferrari- mérése szerint meg 3. Laudáéknak lett igazuk, Hunt 3. lett, így megnyerte a vb-t. Szó sem volt itt erkölcsi gyõzelemrõl, meg ilyenekrõl... szerintem.
SPOILER VÉGE!!!!!!!!!!
Az meg, hogy homályosan lett meg csinálva pár rész -bár nem tudom konkrétan mire gondolsz-, az szerintem direkt így lett megcsinálva, s -véleményem szerint- így lett zseniális.

S még egyszer, nem tud vki, magyar felirattal linket, vagy oldalt letöltésre?
Elõre is köszi.
7/10
Pikacsu 2013 okt. 09. - 14:12:45 7/10
(55/202)
Amihez azt írtam nem spoiler az az.

Megpróbálom átfogalmazni, hogy legkevésbé legyen az.
A film úgy ér véget, hogy nem tudni, miért az lett a gyõztes aki, mert a pontokból nem derül ki.
Ez erkölcsi gyõzelem volt, vagy mi?? Bátorság? Vagy kitalált? Vagy összekeverték a két versenyzõt?
Miért nem a másik lett világbajnok...
persze azok akik ismerik a történetet azoknak mindegy...

Ez senkinek nem tûnt fel? Vagy ez normális?

A kommentátor azt mondja futam végén, 3. vagy 5. lett, ez hogy lehet? Vagy én értettem rosszul?
Vagy ez azért van, hogy kommentáljuk a filmet valahogy?

Ez messze nem olyan film, ami mindenkinek 10/10. Amit túl értékelnek, hogy nincs kifejezett negatívuma, viszonylag könnyed egyzerû stílus. 10/10 Tv film, 7/10 mozi film
7/10
Pikacsu 2013 okt. 09. - 13:46:46 7/10
(54/202)
Nekem ez a tipikus 7/10 semmi extra, de egy filmnek jó. Rengeteg rész homályos


, valamit direkt homályosítanak, lehet valakit így becsapnak, hogy a többi homályos jelenet is direkt van? Vagyis a felvétel nem elsõ osztályú munka.


Nincsenek élvezhetõ folytonos akció jelenetek, vagy a vágás rossz.

Ez nem spoiler szerintem:
A film vége rosszul van fordítva, vagy szerkesztve: aki világbajnok lesz az annál a résznél lesz világbajnok, amikor pontban megelõzi a másikat, pedig a beszélgetésekbõl addig az nem az utolsó futamként van számontartva.

Ez senkinek nem tûnt fel? Vagy ez normális?

A kommentátor azt mondja, 3. vagy 5. lett, ez hogy lehet? Vagy én értettem rosszul?

Ez messze nem olyan film, ami mindenkinek 10/10. Amit túl értékelnek, hogy nincs kifejezett negatívuma, viszonylag könnyed egyzerû stílus. 10/10 Tv film, 7/10 mozi film
9/10
Jon97 2013 okt. 07. - 17:06:10 9/10
(53/202)
Hát azt kell mondjam, hogy életem legnagyobb mozis élményét kaptam... zseniális, mindenkinek (tényleg mindenkinek) csak ajánlani tudom.
u.i. nem tudja valaki, hogy le lehet-e tölteni magyar felirattal, és ha igen akkor honnan? Elõre is kösz.
10/10
Marcipáncica_ 2013 okt. 05. - 23:55:40 10/10
(52/202)
Nagyon örülök hogy hittem a kritikáknak és megnéztem.
Nagyszerû alakítások, szuper zene (Hans Zimmer) és remek felvételek.
Még arra is rávett hogy újra élvezettel és izgalommal nézzek egy F1 versenyt
(ami Schumi óta nem jellemzõ...)! 10/10.
9/10
Babinéni 2013 okt. 05. - 19:31:11 9/10
(51/202)
Ma néztük és én nem szeretem a Forma1-et, de egyrészt mind tudjuk hogy azok más idõk voltak, másrészt ezt sikerült úgy megcsinálni, hogy aki nem rajong érte az is izgul végig és le van kötve. Nagyon-nagyon tetszett... jó, hogy megnéztük, ezer éve nem voltam moziban és hálistennek nem volt melléfogás, sõt! A feliratnak továbbra is örülök, aki ezen rugózik hogy miért így adják... tanuljon meg végre olvasni. Így az igazi, ez tény. A szinkron nem adja vissza sosem az egészet...
10/10
wfang 2013 szept. 23. - 16:22:50 10/10
(50/202)
De a poénokról se feledkezzünk meg, mert volt egy jó pár...:-)
A stoppolós jelenet az mindent visz!:-D:-D
10/10
shfanfic 2013 szept. 23. - 13:58:29 10/10
(49/202)
Hát, ha nem is klasszikus értelemben vett katarzis, de azért talán mégis van valami. Az, hogy Lauda felismeri, neki már van veszíteni valója (a felesége) és nem kockáztat, mert már a saját bõrén megtapasztalta, milyen az, ha az ember átlépi a határait. Õ felismerte a képességei határait, mikor úgy döntött, ahogy. Hunt viszont kockáztatott...a körülmények ismeretében mégsem vitatod el tõle a gyõzelmet, hiába úgy szerezte meg, ahogy.
Vagy, hogy egy másik példát mondjak (szintén Lauda karakteréhez köthetõ), amikor nem adta fel a küzdelmet és harcolt az életéért, az álmáért; hogy egyszer újra autóba ülhessen. De a film végén, a legutolsó jelentben is van valami: amikor a reptéren beszélgetnek a hangárban. Akkor és ott már elismerik egymást. Tudják, hogy õk egymás számára a motiváció, hogy egyre jobban és jobbak legyenek.
jimmy evans 2013 szept. 23. - 08:56:21
(48/202)
gyerekek, ha ezt a filmet télen néztem volna meg mondván ez nem annyira mozifilm! majd megnézem otthon! hát szerintem nagyon vertem volna a fejem a falba! nagyon nem szeretek feliratos filmre beülni de a Bat man és társai közöttük ez a film is tényleg feliratosan jó! a film az elsõ perctõl az utolsóig leköt a legszebb az egészben, hogy szerintem a filmnek nincs katarzisa/ aki szerint van az írja le kérem/ s mégis élvezhetõ! remélem a 2007 es és 2008 as szezont is megörökítik majd valamikor, nem csináltak belõle egy hollywoodi-hatásvadász filmet és ennek nagyon nagyon örültem! bár õszintén szólva arra nagyon kíváncsi lennék, hogy mi az amit hozzátettek a filmhez s valójában nem vagy nem úgy történt meg ahogyan azt láthattuk/ példának okáért Lauda be sem ment a ferraris party-ra mégis jó vége lett :)
jah és ez 10/10 nem kérdés
9/10
tommasi 2013 szept. 22. - 18:21:11 9/10
(47/202)
Az elsõ perctõl az utolsóig lekötött.
Nagyszerûen sikerült,teljesen hihetõ volt hogy a 70-es években vagyunk.
Nem nagyon tudok belekötni semmiben.
Annak pedig csak szívbõl tudok örülni,hogy nem szinkronizálták le.
RESPECT.
10/10
shfanfic 2013 szept. 21. - 16:42:28 10/10 Előzmény VikoTricker
(46/202)
De gondolom, a 3D itt nem játszott. Úgy láttam, csak 2D-ben adják a filmet.
10/10
VikoTricker 2013 szept. 20. - 21:08:19 10/10
(45/202)
Igen már ott is adják. Hihetetlen élmény volt így nézni, ahogy a motort beindítják úgy rezeg az ülésed, a kanyarokba , vagy éles fékezéseknél úgy dõl be az egész szék , szelet fújnak az arcodba, királyság.Nem is tudom elképzelni más filmnél hogy tudják kihasználni a 4DX et, szerintem ez pont ilyen filmhez a legjobb.
10/10
shfanfic 2013 szept. 20. - 19:49:03 10/10
(44/202)
Van 4DX-ben????
10/10
VikoTricker 2013 szept. 20. - 15:42:06 10/10
(43/202)
Ma újra megnézem de 4DX moziban. Amióta kijött a film a hatása alatt vagyok. Nálam az év filmje ritka az olyan film ami ennyire érzelmeket vált ki, volt hogy meg könnyeztem pár epikus jelenetet. Senna-Prost film is kéne ilyen minõségi megvalósításban.