offtopic
Roah 2015 máj. 16. - 10:54:30
(162/202)
Na, azt viszont nem ismerem, kösz, majd utánanézek. ;) :))))
offtopic
Roah 2015 máj. 16. - 10:04:24
(161/202)
Persze! :D

Nem kell annyira komolyan venni a filmek világát, és akkor nem üt szíven a Porsche-tolvajok Ferrarihoz való hozzáállása.
offtopic
Roah 2015 máj. 16. - 08:50:39
(160/202)
Hát kábé.

Ismered ezt a filmet?

http://www.port.hu/porsche-tolvajok_no_man_s_land/pls/w/films.film_page?i_film_id=8624

Abban aztán van negatív kritika a Ferrari(k)-ról; a film autótolvaj karakterei Porsche-õrültek, elég zordan hangzik némelyik mondatuk. ;) Ha még nem volt meg, ajánlom. ;)
offtopic
Roah 2015 máj. 16. - 08:20:47
(159/202)
" Ferrari? Olasz-ócskavas" (Porche-tolvajok/ Charlie Sheen/Ted Warrick)

Namármost: ezt a videót legszívesebben az orra alá tolnám a karakternek. :))))
offtopic
Roah 2015 máj. 16. - 07:33:04
(158/202)
Gab19 - hiányzom? :D

Van egy saját bevallása szerint is gyáva haverom; õ szokta ezt mondani, ezt a vak-lovasságot. :D Azt hozzátéve, hogy biztos azok találták ki ezt a sort, akik sosem voltak híresek a bátorságukról, nekik is kell a felmentés. :D

Vak-merõ. Bölcs szókapcsolat. ;)
offtopic
Roah 2015 ápr. 17. - 20:44:03
(157/202)
Gabi! :)))))))

hiperérzékenység
"A hiperérzékenyek minden érzékszervi ingert erõsebben és részletesebben észlelhetnek. Gyakran mások hangulatát, érzelmeit is intenzívebben érzik. Értelmileg alaposabb és mélyebb elemzésre képesek, és spirituálisabbak, mint a többi ember.
Az érzékeny emberek nem tudnak elrejtõzni az érzelmek elõl, nem úgy, mint azok, akik megtanulták kezelni ezeket. A hiperérzékenyek nem bújnak álarc mögé, pont ez okozza a legtöbb bajt, nem játszanak szerepet, csak durr bele abba, amit éppen megélnek, képtelenek kiszûrni az õket ért hatásokat. Különösnek tûnnek, pedig csak a külsõ szemlélõ számára azok, valójában egyszerûen túl érzelmesek és egyenesek."

Ennyi! Ennyi! :)))

És hány évig tart, amíg megtanul ezzel az ember lánya együtt élni. Változni sosem fog, az érzések dominánsak, sõt, csak érzések vannak, de tanulással sok minden szelídíthetõ. :)))
Intuíciók a végtelenen. :)))

A vakmerõség is az élet része - tudja ezt mindenki, aki kötélen táncol örökké. :))) Azt hiszem, a bátorság addig tart, amíg az embernek nincs felelõssége. Ha hazavárják, az már inkább borotvaél. ;)

Ebben a produkcióban ezt is átugorják. ;)
offtopic
Roah 2015 ápr. 03. - 18:25:58
(156/202)
Puerto Ricóba?
offtopic
Roah 2015 ápr. 03. - 17:15:47
(155/202)
Újabbat nem tudnék írni róla, mint amiket olvastam most itt - nekem tetszett a film. Illetve konkrétan néhány mondata.

SPOILERES!

„Van egy elméletem, hogy miért szeretik a nõk a versenyzõket. Nem azért, mert tisztelik, amit csinálunk, azt, hogy körbe-körbe autózunk. Általában ezt szánalmasnak tartják, és valószínûleg igazuk is van.
Inkább a halálhoz való közelségünk az oka…
Tudod, minél közelebb vagy a halálhoz, annál inkább érzed, hogy élsz.”
(James Hunt)

Ebben szerintem van valami.

Amire biztosan emlékezni fogok, az a film hangulata. Az nagyon bejött.
8/10
arcansas 2015 febr. 28. - 19:49:55 8/10
(154/202)
Soha nem néztem forma1-et. Semmit nem is tudok róla. Ezt a filmet nem is akartam megnézni,de rávettem magam, és nagyon jó döntés volt! Tetszett és néhol majdnem meg is könnyeztem! Egy dolgot hiányoltam, hogy lehetett volna több közeli kép,amikor pályán vannak, illetve más szögekbõl is kamerázhatták volna õket(de nem tudnám megfogalmazni mégis hogyan). Eredeti nyelven ajánlom.
6/10
pb69 2015 jan. 02. - 00:26:29 6/10 Előzmény MrCharger426
(153/202)
Ez nem igazán jött be, ugyanis kifejezetten érdekel a F1. Jó pár éve követem az eseményeket, de elég sokat böngészek azon idõszakokkal kapcsolatban is, amelyeket még nem láthattam real-time. A film által feldolgozott idõszak nekem már történelem, de annyit így is tudok róla, hogy megítéljem mennyire hiteltelenek bizonyos aspektusai.

Korábban elég részletes értékelést írtam a filmrõl. Nem volt olyan rég, vissza lehet olvasni, ha érdekel valakit, szóval nem szükséges téves feltételezésekbe bocsátkozni. :) Szerintem mûfaján belül is messze van a nagyon jótól, pláne a tökéletestõl. Összességében pedig szvsz elég messze jártak attól, hogy kihozzák a maximumot a témából.

Kevés ilyen tematikájú film van, így e tekintetben hiánypótlónak számít. Alighanem emiatt vannak tõle ennyire elájulva, de meggyõzõdésem, hogy ha több ilyet forgatnának, akkor születnének sokkal jobb alkotások is.
blacknet 2014 dec. 30. - 22:59:49
(152/202)
És van olyan is, akit egyébként érdekel, aztán a filmet mégis egy rossz, hatásvadász, és sportszakmai szempontból kifejezetten blõdli produkciónak tartja. Nem unalmasabb ugyan, mint a magunk mögött hagyott idény futamainak döntõ többsége, de ez a mondat nem a film dicsérete, inkább csak az F1 jelenének kritikája.
Az Oscart emlegetni (pár hozzászólással alább) ezzel a filmmel kapcsolatban aztán tényleg hajmeresztõ ostobaság. Belefért egy kedélyes és suttogós zsidózás is, bár ez lenne az igazi baj manapság ezzel a díjjal, és nem a prostituálódása...na mindegy, az Oscar még így megkopott filmszakmai nívójával is elérhetetlen messzeségben van ilyen tucatfilmek számára, mint a Hajsza...
10/10
MrCharger426 2014 dec. 30. - 20:17:27 10/10 Előzmény pb69
(151/202)
Akkor téged bizonyára nem érdekel a Forma 1 ennyi az egész... Ez egy nagyon jó film a maga mûfajában, sztem kihozták a témából a maximumot. Ami a túlértékelést illeti sztem a Másnaposok magabiztosan pályázhatna az évszázadi címre.
tobywong 2014 dec. 30. - 10:39:04
(150/202)
Hatalmas film!
6/10
pb69 2014 dec. 26. - 00:10:28 6/10
(149/202)
Azt hiszem, hogy (noha még csak 2015 lesz) ez a film nálam nem nagyon fog kihívóra találni az "évtized legtúlértékeltebb filmje" díj elnyerése kapcsán.
9/10
goteki 2014 dec. 23. - 13:14:46 9/10
(148/202)
Azt olvastam, Brad Pitt nagyon tepert Howard-nál, hogy megkapja Hunt szerepét. Hála Istennek, hogy Ron nem adta be a derekát az agyonhype-olt szépfiúnak (elnézést kérek Pitt rajongóitól, de nálam a Hetedik-en kívül nincs olyan filmje, ahol értékelhetõ színészi teljesítményt nyújtott volna).

Ami a filmet illeti, nos, elhitette velem, hogy Hollywood mégsem halott. Hogy Brühl ezért nem kapott Oscart, az viszont nem lep meg (értsd: abszolúte zseniálisan játszott, csak ugye az Oscar-hoz...khm..."más" is kell...).
Fantasztikus audiovizuális élmény, és nem csak moziban (bár ott az igazi - otthon érdemes csurig felnyomni a hangerõt a versenyek alatt!). A korhûsége kimondottan romantikus - én mondjuk még nem éltem 76-ban, de boldogan elhiszem, hogy Hesketh-ék a pálya mellett pezsgõztek meg zabálták a kaviárt, ahogy Enzo bácsi is olvasgatta a La Gazzetta-t Fioranóban, miközben az autói ott dübörögtek el mellette. :)

Negatívumként talán csak annyit, hogy több versenypályás "akció" bõven elfért volna még Hunt aktuális légyottjai helyett. :)

9 (vagy inkább 9,5) /10
10/10
tesz-vesz 2014 dec. 16. - 18:09:11 10/10 Előzmény hubie24
(147/202)
abban igaza van, hogy hunt nõi helyett több kellett volna a taktikából, de hunt szenvedélyes pilótának van beállítva, nem hülyének. nikivel többször konzultáltak huntról a film forgatása elõtt.
10/10
tesz-vesz 2014 dec. 16. - 18:07:11 10/10
(146/202)
nagyon tetszett, és nem csak azért mert f-1 mániás vagyok, bár az elején még vannak színészi, forgatókönyvi döcögések, gondolom most hunt csajára hogy egybõl leteperi.
és nem is pontos, mert mintha niki nem egybõl igazolt volna az f-1-be, de egy nagyszerû film az emberi kapcsolatokról, szerintem nagyon megható amikor niki megveri az újságírót. nagyon jó pillanatai vannak a filmnek. három nagyon jó színész, remélem Alexandra Maria Lara-ban nagyon kevés a román vér. legyen nagyon kevés!
mindenképp többszörnézõs film.
hpeter93 2014 dec. 04. - 16:16:50
(145/202)
Sziasztok!

A segítségeteket kérném, egy kritikát írok a filmrõl, és könyvek kellenének a témában(bármilyen jó ami kapcsolódik hozzá, filmkészítéses könyvek forma 1 es stb.)

Elõre is köszi.
7/10
HurryKan 2014 dec. 02. - 13:07:09 7/10
(144/202)
Egy cipõben jár az autóversenyzõs filmekkel. A retro feeling-en kívül nem ad sokat. Kiszámítható, vontatott. 10/7-nél nem jobb.
10/10
Gilike 2014 nov. 20. - 23:35:12 10/10
(143/202)
Én nem szeretem az autósportot, teljesen hidegen hagy, ezt a filmet is csak a férjem kedvéért ültem le megnézni. Egészen meglepett, hogy mennyire lekötött elejétõl a végéig. Nagyon jó film.