2/10
offtopic
Kistupac nov. 23. 18:22:23 2/10 Előzmény Nazca van Marple
(13/13)
Szia. Maximálisan egyetértek veled, az előző négy rész és ez egymáshoz mérten mint az ég és a föld. Voltak ott is gyengébb részek, de azért nem ez a nézhetetlen valami. Rettenetes volt nézni, kb harminc perc után feladtam, nézhetetlen
2/10
Kistupac nov. 23. 18:17:22 2/10
(12/13)
Ez a film a régi Q Ügyosztályos sztorik megcsúfolása, a szereplőgárda, a feldolgozás, a sztori maga, nem is tudom hogy mondjam, mint a fröccs, amibe túl sok szóda került. A történet maga jó lett volna, ha hagynák kibontakozni, és ami a legfontosabb, a szereplők nekem nem hozták a várt minőséget. Hiányzott Morck morózus, világot gyűlölő mentalitása, Assad jelenléte, úgy nagyjából át egész sorozat régi hangulata. Megmaradt a borongós skandináv hangulat, de ez nekem már nem ad annyit, hogy végignézzem, elkezdtem, de hatalmas csalódás inkább kikapcsoltam
4/10
The Cortez okt. 19. 23:49:00 4/10
(11/13)
A korábbi Q-ügyosztály filmeket csúnyán alulmúló folytatás. A főszereplőket leváltották: Nikolai Lie Kasst egy röhejes, halál unalmas, a játékidő első fél óráját geci idegesítően végigrágózó öregemberre, Fares Farest pedig egy koszos arcúnak tűnő arabemberre cserélték. Melléjük beraktak egy irritáló cigánygyereket, akit az egész film alatt kerget a hatóság + a maffia.
De nemcsak a színészek-karakterek végett lett szar az alkotás, hanem az unalmas jelenetek tömkelege, valamint a feszültség szinte teljes hiánya miatt. A rejtélyeket illetően itt is sokáig homályban hagyják a nézőket az alkotók, ám ettől függetlenül tényleg sikerült lehugyozni minden olyat, amiben az előző részek remekeltek.
Az elején az érdekesebbnek tűnő párbeszédeket, súlyosan élvezhetetlenné teszi a vén kretén csámcsogása. A vége felé befigyel egy brutálisabb képsor. A lezárás rosszul, összecsapottan lett kivitelezve. Ami az egészre a koronát rakja az nem más, mint a cselekményt keretbe foglaló, nevetségesen fos Traitors című track.
7/10
The_Sandman okt. 19. 07:58:07 7/10
(10/13)
Vegyesek a benyomásaim, de nem olvastam a regényeket, úgyhogy nem tudom, hogy mennyiben térnek el tőlük a filmek, illetve hogy az új színészek jobban passzolnak-e a regényben megjelenő karakterekhez.
6/10
aurora1 okt. 03. 19:15:12 6/10 Előzmény 18376
(9/13)
Köszönöm 👋
18376 szept. 28. 19:43:29 Előzmény aurora1
(8/13)
6/10
aurora1 aug. 25. 22:41:08 6/10
(7/13)
Hali!A film alatt illetve film végén melyik zenész, énekes szól?
Köszönöm a választ 👋
2/10
Nazca van Marple ápr. 13. 10:39:52 2/10
(6/13)
Nagy csalódás...Vontatott, unalmas, az új szereplők jellegtelenek.
Jó, hogy nem ez volt az első rész, mert akkor tutira lemaradok a többi négyről.
Ordító egér márc. 29. 15:46:35 Előzmény Necropsia
(5/13)
A Palackposta filmes adaptációja mindent alulmúl. A 64-es betegnaplóba egy vadonatúj történetet szőttek bele, ráadásul maga a fő sztori dramaturgiailag teljesen zavarossá vált.
2/10
Necropsia márc. 29. 09:53:49 2/10
(4/13)
Nagyon szeretem a Q Ügyosztály filmjeit, mindegyik remek darab !! De ez a Hajtóvadászat egy gyenge fos ! Folyamatosan vártam hogy elinduljon a jól megszokott skandináv beparáztatás, de másfél óránál már láttam hogy ebből nem lesz semmi. Még azt is elviseltem volna hogy a jól bevált szereplőket kicserélték és a történet rettentően belassult. De ez egyszerűen egy nézhetetlen szar. A Q ügyosztály többi filmje 9-10 közötti pontszámon mozog nálam. Ez a film viszont 3-as
Ordító egér jan. 05. 21:58:51
(3/13)
Megnéztem. Élvezetes film kerekedett ki belőle a főszereplő-cserék ellenére. Kár volt a Carlt alakító színészt egy fásult, nagyon öregedő kollégájával felváltani, Assad új megszemélyesítője pedig nagyon szürke. Ugyanakkor telitalálat volt a roma szereplők kiválasztása. Mivel a könyv eléggé gyenge, mert pl.

ahogyan a kis Móricka elképzeli a k-európai (kolduló) cigánymaffiákat,

nagyon látszik, hogy legfeljebb sajtóanyagokból merítette ismereteit a jeles szerző. Aki olvasta a könyvet, vitatkozhat a hol jobb, hol rosszabb változtatásokon, miközben

a politikai korrektség itt is érvényesült, l. az afrikaiak, esetünkben kameruniak korruptságát, főleg pedig a vén főg...i adoptált szeretőjének figuráját.

Mindezt figyelembe véve érdekes történetet hoztak össze - igaz, a könyvben jóval hangsúlyosabb hajtóvadászat a filmen csaknem a háttérbe szorult. Ez persze a magyar kiadásra is visszavezethető, mert egy olyan cím, mint Hajtóvadászat sokkal jobban hangzik A Marco-effektusnál.
Ordító egér jan. 01. 21:51:11 Előzmény Sweet-But-Psycho
(2/13)
A könyvek közül szerintem ez a leggyengébb kötet. Ahogyan az előzetesből látom, itt is teljesen átírták, bár annyira talán nem rontották el a filmváltozatot, mint a sorozat legjobb kötete, a Palackposta esetében.
Sweet-But-Psycho 2021 nov. 17. - 11:26:30
(1/13)
A Q-ügyosztály korábbi darabjaihoz képest gyengébb produkció sikeredett. Gyakorlatilag egy átlagos Tetthely krimiepizód feszültségét hozza, nagyobb dramaturgiai fordulatok és különösebb izgalom előhívása nélkül. Nem tett jót a filmnek a főszereplő-csere sem. Ulrich Thomsen hozza a kötelezőt Carl Mørck szerepében, de semmit nem tesz hozzá a karakterhez. Zaki Youssef pedig jóságosan bárgyú figurát formál meg Assadként. A jelenlegi gyér kínálatban persze nézhető a mozi, de semmi újat nem nyújt.