Helena25 2021 okt. 24. - 10:22:12
(33/33)
Azért arra kíváncsi lennék, hogy a film végén a csaj hogy hozta le egyedül a fáról az ájult barátnőjét és tette csónakba? Illetve, a krokodil miért nem ölte meg a lányt, nem harapta le se a lábát, se a karját, csak megsebesítette? Azért ez hihetetlen, életszerűtlen.
5/10
Midnight67 2020 nov. 08. - 16:59:26 5/10
(32/33)
Inkább nézzétek meg kroki témában a Lake Placid- ot, az legalább szórakoztató.
petersson8 2018 dec. 15. - 23:15:59 Előzmény diana22
(31/33)
"Felhozta a felszínre, hogy megmutassa a holttestet" - igen, mert a krokodil ilyen kis számító gengszter.
diana22 2016 jún. 10. - 18:28:11
(30/33)
A filmet megtörtént események INSPIRÁLTÁK:
The film was inspired by the true story of a crocodile attack in Australia's Northern Territory in December 2003.
https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Water_(film)

Annyi a megtörtént esemény benne, hogy 22 órára fenn ragadt a fán két fiatal, miután társukat megölte egy krokodil, majd felhozta a felszínre, hogy megmutassa a holttestet, s utána órákig körözött a fa körül.
Nyilván, ha a körítés nem lett volna még mellette, nem lett volna túl izgalmas film a két fán ücsörgõ embert nézni másfél órán át...
https://www.theguardian.com/world/2003/dec/24/australia.davidfickling
halhal 2016 máj. 23. - 19:04:19
(29/33)
Valószínûleg én sem vagyok tisztában a bordás krokodil intelligenciájával, de etológiájával igen! A filmbéli tartós üldüzés, hajófelborítás, várakozás (egy fa alatt) nem tartozik vadászmódszerei közé!! Sem az, hogy ok nélkül rövid idõn belül újra öljön. Nem hiteles, ellent kell mondanom fórumtársaimnak! Akkor sem, ha a film producere hatásosan él a régi trükkel, mely szerint odabiggyeszti: "megtörtént eseményen alapul". :) Itt is elhitték! :) Persze, ellenõrizd le, hogy megtörtént-e valahol Amerikában!
8/10
mroberto 2016 febr. 24. - 23:14:09 8/10
(28/33)
Nem lehetne esetleg kizárni a pontozásból azokat, akik agyhalottak és azzal pontozták le, hogy "nem is olyan nagy a krokodil", "nem jó, mert nincs benne óriáskrokodil", meg "én biztos ügyesebb lettem volna", meg "én szeretem a krokodilos filmeket, de ebben nem volt elég akció", meg akik nem figyeltek és ezért logikátlan eseményeket véltek felfedezni? Aki kételkedik egy bordás krokodil képességeiben, javaslom elõbb tájékozódjon, mielõtt baromságokat írogat. Szerintem jól fényképezett, CGI mentes, folyamatos cselekményû, illetve nem utolsó sorban hihetõ és hiteles film. 8/10
yoz007 2016 febr. 23. - 22:26:07
(27/33)
Egyszerû történet, de miután megtörtént a valóságban is, így ezen nem meditálnék tovább.
A film tetszett, lekötött, és idõnként a hideg is kirázott az átélhetõ szituációktól.
(Mostanában nem megyek krokodilos helyekre.)
alizka53 2015 aug. 26. - 23:08:47
(26/33)
Ez egy megtörtént eset.

"Spoiler" Szörnyû lehetett a zavaros víz felett, amiben egy hüllõ van, egy faágon kuporogni víz nélkül.

Én az igaz történeteket figyelmesebben nézem, ezért megérintett, elég félelmetes volt. Nem tudom tudna e valaki ebben helyzetben ilyen bátran viselkedni.Ettõl függetlenül nem nézném meg mégegyszer a feszkó miatt. 8/10.
2/10
Újvállalkozó 2014 ápr. 13. - 22:17:37 2/10 Előzmény Segítõ Béka
(25/33)
2/10

Nem tetszett, pörgessétek át vagy inkább meg se nézzétek!

Ma láttam egy másik ausztrál filmet: Csalétek. Az is egyhelyen játszódott, krokodil helyett cápa volt a gonosz, de az sokkal izgalmasabb volt.


SPOILER !!!



Szerintem meghalt.
7/10
horipapa. 2012 dec. 19. - 20:32:21 7/10
(24/33)
Tegnap volt szerencsém megnézni.
Voltak olyan részek amik idegesítettek, meg amit szerintem nem jól csináltak meg, de alapjában lekötött a film.
Nem egy nagy szám, de egyszeri megnézésre azért jó lehet.
Azt viszont nem értem, hogy a végén a csaj, hogy az istenben rakhatta be a nõt a csónakba... ez legyen az én bajom..

Jóindulatú 10/7.
offtopic
Fõnix_császárnõ 2012 dec. 19. - 11:47:50
(23/33)
Én elkezdtem nézni a viasat6on a Buffy a vámpírvadászt és nagyon jó, olvastam is hogy az Amerika 50legjobb sorozatában benne van, jobb a Bûbájos Boszorkáknál de hasonló kategória.
Úgy kezdtem el hogy eleinte a végét láttam majd azt vettem észre hogy már 18.20kor nézem a Buffyt.
A viasat6 az most nagyon kitett magáért, 30tól minden nap adják 15.30kor a Xena sorozatot is.
1/10
csikosi 2012 dec. 19. - 11:31:26 1/10
(22/33)
Ekkora marhaságot én még soha nem láttam.
Szerintem ingyen adták a vetítési lehetõseget
Sajnálom rá az idõmet.
7/10
idõjós1010 2012 okt. 24. - 18:12:11 7/10
(21/33)
Ezt nagyon lepontoztátok többen, pedig ugye a krokodil az zseniális, szóval az már nem két pont alapból(ha én számolom), viszont mivel sovány az egész történet ezért az összpontszám eddig KB helytálló 10 bõl 6.4, én mégis nyomok rá most egy jóindulatú 7-est, mert látványra korrekt volt.
2/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 aug. 09. - 15:51:06 2/10 Előzmény tobywong
(20/33)
eléggé nagy testû volt ez is, amúgy csupa izomból áll
2/10
Segítõ Béka 2012 aug. 09. - 15:48:56 2/10 Előzmény Katlee
(19/33)
mostmegnéztem mégegyszer, ez a jelenet éjjel hihetetlenül ostoba! nagyon béna!
nem így kellett volna, nem kellett volna bele a villám, se dörgés, se giccszene, se nyivákolás, se ostoba megjegyzés "ÕT ESZI! ÕT ESZI" amivel a butácska nézõk szájába rágják a filmet, hanem csak maga a hang és a nézõ lassan aga jöjjön rá, hogy mit hall és csendes színészi játék mutatása. így kellett volna és máris intelligensebb lett volna a rendezõ, de ez nem sikerült, sikerült kihagyni a ziccert
2/10
Segítõ Béka 2012 aug. 09. - 15:36:53 2/10
(18/33)
hát elég béna film volt, namost a krokodil megjelenítése az hihetetlenül jól sikerült, azt elismerem, na de a szereplõk, lehet hogy a magyar szinkron teszi, de 5x kellett lehalkítanom, annyira idegesített a kisebbik lány nyivákolása.
tényleg degenerált család kicsit: karácsonyi díszek a szájban, krokodilpénisz mesélése, nyelvkinyújtás fényképnél, alien játék nyilvános helyen, mi van? kivették a lányt a szociális otthonról karácsonyra?

spoiler

amikor beugrott a krokodil a csónakba, az volt az egyetlen béna kroki manifesztátum, hogy az isten *ba tud egy olyan magas csónakba beugrani??
a film címe inkább egyen már az hogy On the tree - A fán. vagy Moralizálás a fán. ugyanis ott játszódik a jelenetek nagyrésze, azt nem rétem, hogy a faszi miért nem próbálta kihúzni a csónakot, a csaj eltéblábolt az ágakon km-re, akkor a kötéllel kellett volna ide-oda mászkálni, hátha kilazul, de ha nem is megy, akkoris: nem a mocsár közepén kell visszafordítani a csónakot, hanem kitolni szépen az ágakhoz, a fabázishoz, és onnan esetleg.
azt se értem, hogy tudott élve a kiscsaj a kroki fészekbe kerülni? hogy vitte oda? mert a hasán volt a harapásnyom, közben amúgyis 6x megfulladt volna..
a végén most meghalt a nõvére vagy kómába esett?
pillangókisasszony 2012 aug. 08. - 23:03:15
(17/33)
Nekem tetszett.Izgultam együtt a szereplõkkel.Mivel megtörtént esemény, nem igazán lehet kritizálni a történetet.
Ausztráliában nem olyan ritka ez.Egy férfi 7 napig volt fenn egy fán,mert egy krokodil ott keringett körülötte napokig.Végül helikopter mentetette meg.
Külön tetszett hogy nem CGI-s vagy gumi óriás mutáns krokodilt csináltak,így az ember jobban bele tudta magát élni.
7 pont
bbit 2011 ápr. 04. - 13:28:13
(16/33)
SPOILER!

Korrekt egy film volt ez, de a fiatalabb lánynak hihetetlen szerencséje volt, hogy ennyiszer elkapta a krokodil és mindig élve megúszta. Fõleg a végén, mikor már a szájában volt a keze... Hogy nem harapta le? LOL!!! ;-))

Megjegyzem ez ausztrál film volt, tehát nem amerikaiak
voltak a fõszereplõi... ;-)
6/10
Rahar 2010 febr. 14. - 14:07:18 6/10
(15/33)
Érdekes film, végre nem az az elnagyolt, valóságtól elrugaszkodott, de nem fantasy vagy sci-fi-nek nevezett alkotás. Valós méretû krokodil, átlagos amerikai emberek (kicsit primitívek, nem egy talpra esett család, de ez szigorúan magánvélemény) és nem jön Tarzan a vízen futva és a késével vagy puszta kézzel széttépi molekuláira a krokodilt. Aki ilyen elnagyolt gyerekfilmre számít és/vagy vágyik az ne nézze meg. Egyszer jó volt megnézni , de maga a történet és a cselekmény nem nagy szám, ezért többet biztos, hogy nem fogom megnézni és a gyûjteményembe sem rakom be. 10 pontból 6 pontra értékeltem.
10/10
Jason Becker 2009 dec. 01. - 22:51:35 10/10
(14/33)
Érdekes vélemények vanak itt. Nekem ez a film bejött. Nem hiszem, hogy össze lehetne hasonlítani pl. egy Aligátor vagy egy Anakonda c. flmmel.

Bizony ezt a filmet úgy kell nézni, hogy beleéled magad. Mellesleg én minden filmet így nézek (már amikor nem buzerálnak közben, ergo nem vonja el a figyelmemet más).

Nekem 10/10