superzero 2022 ápr. 24. - 20:23:47
(20/40)
Ezt a verziót úgy érdemes nézni, hogy : teljesen el kell vonatkoztatni az előző feldolgozásoktól. Azt kell nézni, hogy melyek azok a szereplők, akik komolyan veszik magukat és tényleg meg akarják formálni a rájuk osztott szerepet, vagyis ki az aki bele akarja élni magát a szerepébe és valóban hozzá akar adni a történethez. Másik dolog a szinkron. Velük is hasonló a helyzet, a főszereplő csajt pont a szinkron menti meg. Számomra olyan "nyomorék fejszerkezete van azzal a magas homlokával és a lenyalt hajával, hogy az valami elképesztő, hogy nem tudtak egy igazán szép nőt találni erre a szerepre, borzalom. Szóval nála a szinkron az ami elviselhetővé teszi a szerepét, egy értelmes ,komoly női hangot kapott ami megmenti a figuráját. Sajnos Poirotról már nem mondható el ugyan ez. A fejszerkezete azzal a molylepke bajusszal valami katasztrófa, és a bájgúnár intellektuel értelmiségi szinkron sem segít elviselni a látványát, igazán próbára teszi a néző ízlését. Neki egy öreg róka, minden hájjal megkent tapasztalt nyomozót idéző szinkronra lett volna szüksége, nem pedig a "Bridzsit Dzsonsz" filmekből ismert kommersz bájgúnár hangra. Szóval én azt javaslom, hogy ne pusztán a jól ismert történetre fókuszáljunk, hanem keressük meg azokat a szereplőket akik nem csupán üres statiszta akar lenni, hanem hozzá akar adni a történethez, a ráosztott figura hiteles megformálásával. És élvezzük ezen szereplők játékát. És a szinkronokra érdemes még figyelni, azokra amelyek segítenek befogadni ezt az elfuserált castingot. Persze a dolgunkat nehezíti a sok oda nem való színes bőrű szereplő, és az a borzalmas zene sem segít befogadni ezt modern Píszi feldolgozást. Sajnos az egész filmet áthatja hamisság, a dilettantizmus, és a mesterkéltség. Az elején túl sok a vihogás, kacarászás a hamis jókedv, teljesen hiteltelen a film kezdése, később sem lesz sokkal jobb. Még nem láttam teljesen végig, csak félig néztem bele, és a fent leírtak szerint fogom teljesen újra nézni, mert remélem , hogy nem csak nyomokban fog tartalmazni értékelhető részeket...
1/10
Marv78 2022 ápr. 24. - 17:10:58 1/10
(19/40)
Dögunalom, erőltetett, meg se közelíti az eredeti változatot
2/10
Nico71 2022 ápr. 24. - 15:57:36 2/10 Előzmény Kaliff
(18/40)
Kedves Kaliff! Ott a pont nálad! Teljesen egyetértünk, nagyjából ezeket szerettem volna magam is leírni!

Még megemlíteném a túl tolt CGI-t. Annyira művi az egész, hogy szinte animációs filmnek is be lehetne sorolni. Egy Brit stúdióban green screen felvett filmben legalább a szereplőktől elvárnánk némi színészi képességet, ami életet lehet az alkotásba, de itt nem kaptuk meg cseppet sem.
Az értelmetlen vágások nagyon idegesítők! pl.: kiszálnak a hajóból egy csónakba, majd mindenféle napszaknak beillő (rajzolt) vágóképeket látunk, sötét este, naplemente / napkelte, végül semmi nem derül ki, minek szálltak át, hiszen újra a nagy hajón vannak a szereplők. (? :-o) A homokvihar, ami állítólag "nagyon messze van" 1 mp alatt odaér előzmény nélkül, közben lehullanak kőtömbök, majd mondják: Mindenki menjen be a katakombákba/templomba . Poirot azonnal jelzi ez merénylet volt. Volt egy építmény, a munkások állványa, de nem volt ott senki. De hogy miből következtet erre, arra nincs magyarázat. Odalent volt és azonnal iszkolt az építménybe. Honnan látta, mi történt odafent 30 méterrel fentebb? Sajnos ezt az állványt elfelejtették rárajzolni a nagy totál képre előtte. :-o Így a nézők nem láthatták! (Arról már ne is szóljunk, hogy VII. Kleopátrát emelgetik a szerelmesek a sziklaomlás előtt, aki a templom építése után 1200 évvel később uralkodott . Tehát semmi köz nem volt hozzá!)
Amit még nemértünk, miért női matrózok cipelik a hullákat állandóan? :-o (azon már fenn sem akadunk, abban az időkben nemigen voltak női matrózok)
Selyem stólát használni hangtompítónak? :-) Biztos hatásos. :-D

1/10
Kaliff 2022 ápr. 24. - 08:52:29 1/10
(17/40)
Ez a film rettenetes. Az eleje még talán érdekelt volna is, de aztán rájöttem, hogy Branagh képtelen mértéket tartani. Ebben a filmben minden el van túlozva és ki van facsarva.
1. Brutálisan nagy arcsérülés az I.VH-ban amit csak egy brutálisan nagy bajusz képes eltakarni. (viccnek is rossz)
2. Brutális francia akcentus ami szó szerint hasogatja az ember fülét, még a szinkronban is. (brutális szinkron - hallgatni is borzalmas)
3. Jackie és Simon tánca - meg az egész tánctér - tele van befülledt, brutálisan beindult párokkal, akiket elnézve az jut az ember eszébe, hogy ez most komoly? Egy orgiát tolnak az arcomba az első 10 percben? Branagh meg kedélyesen szemlézi a félig orgiát.
4. Eddig is sejtettem, hogy Gal Gadot brutálisan túl van hájpolva, de most már egyértelmű lett a számomra. Ez a csaj nem tud színészkedni csak ripacskodni.
5. Armie Hammer - brutális egy barom - de neki elhittem a karaktert. Érdekes volt és igyekezett nem túlzásba vinni a játékot. Kár, hogy kicsinálta saját magát a baromságaival.
6. Branagh egy idiótát csinált Poirot-ból. Nem újragondolta, hanem valami egészen brutális módon kikarikírozta Poirot karakterét. Nem veszi be a gyomrom.
7. Hogy a búbánatba lehetett így rögzíteni egy filmet? A fekete színészeken kívül minden színész feje vörös foltos és izzadt. Felcsavarták a fűtést a stúdióban? Értem én, hogy sivatag meg Egyiptom, de könyörgöm, tényleg így kell kinéznie a színészeknek egy filmben? Legalább egy szűrőt rakhattak volna rá, annyira nem érdekel Gal Gadot anyajegyei, meg megszámlálható ráncai és melegkiütései, se Armie Hammer vörös foltjai. Minden színész bőre olyan mintha évekig napoztak volna a Szahara kellős közepén, rettenetes nézni.
8. Teljesen szürreálisak a párbeszédek. Nem egymással beszélgetnek a szereplők, hanem elbeszélnek egymás mellett, darálják a saját szövegüket és kész.( kb. így : Jaj drágám, hogy vagy, olyan rég nem láttalak? - Ne is mondd édesem megyünk nászútra a vőlegényemmel akihez még hozzá sem mentem, de adj neki állást ha már megvetted azt a birtokot. - Helló hölgyek! - Hello új intézőm! ) Emiatt nekem olyan az egész film, mintha nem lenne az ég világon semmilyen kapcsolat a szereplők között. Nem egymásra reagálnak, hanem mondják a szövegüket ahogy betanulták, mintha ott se lenne a másik szereplő.
9. A mellékszereplők teljesen súlytalanok, a nevüket is elfelejtettem, valószerűtlen az egész film. Jelenetek vannak egymás után vágva, de ahogy a szereplők, a színészek között nincs kapcsolat, úgy az egész film jelentei között sincs kapcsolat.
10. Remélem Branagh befejezi végre ezt az ámokfutást amit művel. Ha fiatal beindult színésznőket akar látni és rendezni, azt másképp is meg lehet oldani, Poirot karakterét hagyja békén.
Összefoglalva: Ez a film konkrétan nézhetetlen. Ha valaki szeretne jót szórakozni, az nézze meg a 78-as eredetit Peter Ustinovval (és a többi zseniális nagy színésszel és színésznővel, akiket most nem sorolok fel, de nekem ez a verzió az örök tökéletes erre a történetre) aki pedig David Suchet alakításában akar gyönyörködni, az nézze meg azt (ami szintén remek feldolgozás). Ezerszer jobban jár.
qekfesz 2022 ápr. 23. - 16:02:09 Előzmény summerwind
(16/40)
No comment, teljesen igazad van. Elborzasztó kvótafilm.
3/10
pihes 2022 ápr. 21. - 14:49:01 3/10
(15/40)
3/10
stoti8 2022 ápr. 20. - 12:28:49 Előzmény summerwind
(14/40)
köszi hogy leírtad,így legalább nem fecsérlem az időm rá
1/10
summerwind 2022 ápr. 11. - 12:05:13 1/10
(13/40)
A legfontosabb egy filmben, hogy legyenek benne feketék és melegek. Ebben vannak, mindenki megnyugodhat.
Ja, hogy unalmas? Az már kit érdekel.
A kvóta megvan, letudva, társadalom megnevelve.
Igaz, hogy ez az erőltetett blm és lmbtq propaganda annyira fárasztó, hogy az már kontraproduktív, de hát eddig nem jutnak el a rendezők, csak ostobán belepasszírozzák a melegeket és a feketéket mindegyik filmbe, függetlenül attól, hogy odaillenek-e vagy sem.
Fárasztó!!!!!!!!!!!!
10/10
frambuesa 2022 márc. 12. - 20:57:19 10/10
(12/40)
Tetszett a látványvilág, és végig nagyon izgalmas volt. Tökéletes film a szombat esti kikapcsolódásra.
9/10
Ildikó Nóra 2022 márc. 07. - 11:49:34 9/10
(11/40)
A film tetszett, érdemes megnézni, végig lekötött, gyorsan el is telt a 2 óra a moziban, kikapcsolódásnak teljesen jó. Tetszett a szereposztás, a ruhák, sminkek, a látványvilág, a szereposztás, a film hangulata, a szinkron is.
5/10
paroczip 2022 márc. 02. - 23:19:49 5/10
(10/40)
Nagyon untam a filmet, az első 60 percben többet néztem az órámat, mint a vásznat. Ritkán érzem így, de sajnálom, hogy elmentem moziba megnézni.
8/10
Vintage 2022 febr. 27. - 19:46:19 8/10
(9/40)
Nekem tetszett, bár a könyvet nem olvastam. Véleményem szerint izgalmas volt a sztori, szép volt a képi világ és a stílus.
Patrickstar 2022 febr. 27. - 14:59:14 Előzmény knjazmin
(8/40)

Három lövés volt.. első a kamu lábonlövés. A második amivel megölte a feleségét. Azt senki nem hallotta? Majd a harmadik az igazi lábonlövés hangot tompíva


knjazmin 2022 febr. 25. - 18:16:09 Előzmény Patrickstar
(7/40)
Nem volt mit hallani, mert

Louise-t nem meglőtték hanem elvágták a torkát


1/10
KatnissEverdeen 2022 febr. 22. - 12:16:36 1/10
(6/40)
Ez egy kínszenvedés volt, mondhatni meghurcolása Agatha Christie zsenijének és az ikon Poirot-nak. Meglátásom szerint önmagában totális tévedés, bármilyen korábbi (jelen esetben két korábbi), tökéletesen sikerült (és a közönség által szüntelenül kedvelt) alkotás újragondolásának a felvetése is, pláne ha mindezt az alkotó olyan dramaturgiai módosításokkal akarja újszerűvé tenni, ami evidens tényeket és karaktereket mellőz (mint pl Poirot nyomozati hatásköre és illetékessége, a szereplők kibenléte és kapcsolata, de sorolhatnám). Ez a feldolgozás kasztrálja az eredeti agathachristie feelinget és történetet (érthetetlenül benyomorítva teljesen felesleges és ellentmondó szerelmi, faji, stb elemeket), jellegtelenné teszi a szereplőket, a legsajnálatosabban értve ezalatt magát Poirot is (akinek nagyságát hiába emlegetik erőltetetten a szereplők, ha a néző dilettantizmust és jellemtelenséget lát). Lehetne még ecsetelni, de még ennyit sem ér.
9/10
Lalikus 2022 febr. 22. - 09:46:45 9/10
(5/40)
Nekem nagyon tetszett. Az Orient Expressz látványra nagyon tetszett, filmként nem annyira, de nem volt kérdés, hogy ezt is megnézem moziban. Személy szerint sokkal jobban élveztem az újat, lehet a szereplők, vagy a helyszínek miatt nem tudom, látványra nekem 10/10-es a film világa. Tetszettek a karakterek is, a két hódító nőszemély külön külön is megérne egy-egy filmet nálam, de úgy általában is jó a színészbrigád. A sztoriban biztos vannak szakmailag gyenge pillanatok, de engem lekötött, sokminden tetszett, és kifejezetten mellbe vágott amikor rájöttem, itt most vége van, pedig szinte adta volna magát egy csavarmányosabb befejezés. Már csak azért is mert még bővel elnéztem volna a filmet egy fél óráig. Szóval összevetve megérte a pénzt, jól szórakoztam.
blood.1 2022 febr. 21. - 00:02:39
(4/40)
A film az jó, itt igazából az alaptörténet harmatgyenge, amiről nem a rendezők tehetnek. Nem is értem ezt miért dolgozzák fel. a gyilkosság az orient expresszen az egy mai szemmel is jó történet, de ez??? ez a könyv nem érdemli meg, hogy filmalkotás készüljön belőle
Patrickstar 2022 febr. 20. - 23:22:07
(3/40)
Spoiler!!!

Egy valamit nem értek…

Elsült egyszer a pisztoly….. kamuból….majd másodszor mikor megölték a nőt….majd harmadjára tompított lövés a lábba….Kérdés az hogy a gyilkos lövést….miert nem hallotta senki?az nem volt tompíva


8/10
stoth77 2022 febr. 20. - 00:10:42 8/10
(2/40)
Azt hiszem, hogy az vitán felül áll, hogy az Agatha Christie művek filmes feldolgozásai közül a David Suchet-féle (2004) a non plus ultra. Az új film kedvéért megnéztem az 1978-as, Peter Ustinovos verziót is. Mai szemmel kicsit eljárt felette az idő, de még mindig korrekt alkotás. És akkor jöjjön a legújabb Poirot... Annak ellenére, hogy Kenneth Branagh alaposan "belenyúl" az eredeti történetbe (a szereplőket tekintve mindenképp), és az én ízlésemnek van egy-két "meredek" megoldás, mégis tetszett a film. Szórakoztató feldolgozása, újragondolása volt az eredeti történetnek (és itt az újragondoláson van a hangsúly). 8/10
Szilvia Szamosfalvi 2022 febr. 19. - 22:47:13
(1/40)
Jó volt, tetszett. A vége kiszámítható.