BEN1986 2012 jan. 22. - 12:43:21
(21/41)
Tuti hogy meggyilkolták õket csak nincs elég bizonyíték.
napraforgó 2012 jan. 22. - 11:35:44 Előzmény BEN1986
(20/41)
Ja persze. Kíváló úszó volt, de belefulladt a térdig érõ vízbe. Meg az egész családja is egy év allatt meghalt...
Deszpina 2012 jan. 22. - 08:15:48 Előzmény kgabor45
(19/41)
A film tartalmát olvasva nekem is azonnal Elbert jutott eszembe.
4/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 21. - 22:52:38 4/10
(18/41)
Látom a hsz-ekbõl, megtörtént eseményeket interpretál a rendezõpáros, csak 83 helyett 91-re téve. Azért nem mindegy, a hatalom átmentõi már nem csinálhatták meg ugyanazt 8 évvel késõbb. Erre mondtam, hogy a probléma jogos, de elsõ olvasatban túldramatizáltnak tûnik. Persze meg kell nézni.
4/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 21. - 22:42:09 4/10 Előzmény Borella
(17/41)
Persze, az orbáni burkolt diktatúra sokkal jobb, dehogy mennék vissza 89 elõttre, ha most is majdnem olyan jó.
4/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 21. - 22:19:25 4/10 Előzmény feketevipera
(16/41)
Ja és igazi matinéfilm, mikor minden mûvészfilmet 21 óra után kezdenek (legjobb esetben), egy ilyet benyomnak ebéd utánra, hagy emészd:)
Akkor már miért nem fõmûsoridõben, hiszen komoly témához illik normálisan nekiülni, nem barkácsolás-gyerekpesztrálás idején...
4/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 21. - 22:15:51 4/10 Előzmény feketevipera
(15/41)
Soha, ezt a problémát a fidesz 2/3 is szõnyeg alá söpörte, csak ellenzéki retorájában használta. Ha ez a hozzáállás, akkor tényleg túl kellene lépni a kérdésen, mert úgy tûnik, minden párt baromi sáros.
Amúgy ha nem a jelenünk és jövõnk kérdései elõl akarnák csak vele elterelni a figyelmet, akkor egyszer jó lenne a komcsizásnál mélyebben és higgadtabban megvizsgálni a kérdést.

Amúgy a film tartalma alapján, nekem úgy tûnik, ez a kettõs politikai gyilkosság azért erõsen dramatizálja a problémát.
feketevipera 2011 ápr. 27. - 21:15:53 Előzmény alex4427
(14/41)
Bocs, egy kis kiigazítás: a film nem '96-os, hanem '94-es. Egyébként igazad van, a "rendszerváltás" során és utána a kimosakodott gazemberek kerültek piedesztálra, kitüntetéseket és elismeréseket kaptak, ráadásul átmenthették a vagyonukat és a hatalmukat. Nem tudom, csak nekem volt-e ilyen érzésem, de mintha Dobosban kicsit Horn Gyulára ismertem volna (legalábbis az ünnepelt "européer" figurája miatt erre gondoltam, rögtön a "vasfüggöny" lebontása jutott eszembe). Az általad említett "jelesekkel" kapcsolatban amúgy az a probléma, hogy semmi büntetést sem kaptak, sõt: élik világukat, akik pedig meghaltak, azok ágyban, párnák között haltak meg. A Halál sekély vízben minden hibája ellenére azért fontos, mert egyrészt viszonylag korán rámutatott bizonyos jelentõs problémákra, másrészt pedig kevés ilyen film készült, azokat is ritkán játsszák, gondolom, nem ok nélkül. Bizonyos értelemben véve még mindig a múltban élünk, és meggyõzõdésem, hogy ez az elrontott "rendszerváltás" egyszer még sokkal súlyosabban megbosszulja magát. A "békés fordulat" csak arra volt jó, hogy bizonyos emberek átmenthessék magukat az új rendszerbe, de a kollektív katarzis elmaradt, illetve felemás lett (csak az eufória volt meg, s közben nem vonták felelõsségre a bûnösöket, holott erre is szükség lett volna). Lassan negyedszázada mindennek, de még mindig nem lehet viszonylag objektíven beszélni a témáról, részben azért, mert még ma is szavuk van azoknak, akiknek az "átkosban" is volt. És az a legborzasztóbb, hogy akik a filmbeliekhez hasonló bûncselekmények áldozataivá lettek, nem nyugodhatnak békében, mert sokszor nem derült ki az igazság, az elkövetõket pedig nem érte retorzió. Következmények nélküli országgá váltunk, és nem tudjuk, hogy ez mikor fog megváltozni. Bele sem merek gondolni.
feketevipera 2011 ápr. 27. - 20:27:53
(13/41)
A film kép- és hangminõsége tényleg meglehetõsen gyatra, igazából azt sem nagyon értem, miért kellett a fõszerepekre külföldi színészeket szerzõdtetni. Na mindegy. Egyébként a történet jól bemutatja azt, hogy a múlt rendszerben (is) milyen szörnyûségek történtek, hogy mire is volt képes a hatalom a céljai elérése érdekében ("mézesmadzag és korbács", de ha kell, zsarolás). Magát a filmet laposnak, erõtlennek és kicsit hézagosnak érzem, a befejezés viszont kellõképpen nyomasztó, talán még túl sötét is, bár kétségtelenül igaz. Talán azt jobban kiemelhették volna, hogy nincs kiút, mert a nagykutyák keze mindenhová elér, és az egykori "bûnözõkbõl" (de az idézõjel akár nyugodtan el is maradhat) lesznek a kitüntetett jófiúk. Tényleg egy jobb filmet érdemelt volna a történet, de örüljünk annak, hogy egyáltalán foglalkozott valaki az eseményekkel.
BEN1986 2011 ápr. 07. - 22:29:19 Előzmény Borella
(12/41)
Én tudom hogy amit néha látok a tévében az nem mindíg igaz.
fredi60 2011 ápr. 07. - 08:50:41 Előzmény Borella
(11/41)
Politikai gyilkosságok más rendszerekben is elõfordultak, elõfordulnak! Kezdve JFK-tõl Aldo Moroig.
Borella 2011 ápr. 06. - 23:07:24
(10/41)
Bizony!
5/10
alex4427 2011 ápr. 06. - 23:03:52 5/10
(9/41)
Fontos téma. Jobb filmet érdemelt volna.
Habár, nem semmi, hogy egy 1996-os film már bemutatja (amit még, sokan, ma sem tudnak): milyen "érdekes" figurák voltak a magyar rendszerváltás "jelesei" közt.
Borella 2011 ápr. 06. - 23:00:39
(8/41)
Igen, írtad, de egy bulvár nyomozós mûsor a kereskedelmiben egyáltalán nem szentírás és nem mérvadó, sajnos az emberek valamiért ezt hiszik, pedig a média leghiteltelenebb mûfaja. Úgy ismétled ezt a Nyom nélkül-t, mintha az számítana valamit. Jó lenne, ha a tévén csüngõ átlag ember felfogná, hogy ami a tévében elhangzik az nem egy megcáfolhatatlan valami, amire hivatkozni kell, mert mindenféle történelmi kutatás és publicisztikai okfejtés létezik, ami közelebb áll az igazsághoz, mint egy kereskedelmi tévé riporterének okoskodása, ráadásul ha jól emlékszem, a mûsor inkább csak tartózkodott a kijelentésektõl ismeretek és bizonyíték híján, úgy hogy nem kéne itt ezt a bulvár-forrást annyit emlegetni, totálisan súlytalan és lényegtelen a HVG cikkben is említett Ungvárival vagy akár a nem túl dicsért Odzével szemben.
Egyébként a filmet csak félig-meddig néztem, szerintem se volt valami jó, nem is ez volt most a téma, hanem a történet eredete, ami ma is tisztázatlan és elborzasztó.
BEN1986 2011 ápr. 06. - 22:47:01
(7/41)
A hang tényleg nem volt tiszta. A film sem tetszett. :(
yuhay 2011 ápr. 06. - 22:42:24
(6/41)
A rendezõk itt már bõven elkezdték mélyrepülésüket.Pedig ez egy kihagyott lehetõség volt a téma miatt.
A hangmérnöki munka szerintem minõsíthetelenül pocsék, mintha egy automata vette volna fel a hangot. a beszédszünetekben elõtörõ háttérzajok, motyogások, bugybo rékolások, élvezhetetlenné teszik a "filmet".
BEN1986 2011 ápr. 06. - 22:41:52
(5/41)
Én nem találtam ki. Anno a Nyom nélkül c. mûsorban mondták. Érdekes eztán senki sem beszélt az ügyrõl. 1973-ban Vályi Péter zuhant egy Miskolcon található kohóba és a kórházban meghalt. Rá 10 évre 1983-ban Elbert János halt meg.
Borella 2011 ápr. 06. - 22:29:03
(4/41)
Ugyan már! Kgabor által hozott HVG-cikk elég világos magyarázatot ecsetel (bár a helyesírási hibákat rossz néven veszem a HVG-tõl, fõleg hogy a holttest két t, de a Port.hu is egy t-vel írta), szóval ilyen nincs, fõleg akkoriban nem volt, hogy "véletlenül" egy egész család meghaljon. KGB erõdemonstrálás volt a reform-vonallal kacérkodó magyar értelmiségi megfélemlítésére. Sajnálom szegény jámbor Elbertet.
BEN1986 2011 ápr. 06. - 22:21:32 Előzmény kgabor45
(3/41)
Elbert János halálának körülményei állítólag megoldódtak. A Nyom nélkül c. mûsorban azt mondták hogy Elbert egy régi szerelmével találkozott és miután a nõ elment akkor esett a vízbe. Tehát senki nem ölte meg.
Borella 2011 ápr. 06. - 21:54:31 Előzmény kgabor45
(2/41)
Köszönjük, ez fontos ismertetõ volt, csodálkoztam is ezekre visszaemlékezve, hogy a Port.hu nem tett említést a történet forrásáról. Igen Elbert János rejtélyes halála anno borzolta a jóérzésû emberek idegeit, döbbenetes, hogy 56 után ennyi évvel a békésnek mondott, de megalkuvásokkal teli gulyáskommunizmus kellõs közepén, illetve már szinte a vége felé, de semmiképp sem a megtorlások idején (50-es évek vége, 60-as évek eleje)ilyen aljas politikai gyilkosság megtörténhetett. A legjobb bizonyíték ez az eset arra, mit mûvelt a diktatúra az emberrel, mit ért az a sokak által most is visszasírt kommunista langyos "jólét".