7/10
Sadenal 2012 júl. 19. - 11:53:21 7/10 Előzmény fbbalázs
(56/76)
A recsegést mondjuk be annak, hogy paranormális és zavarta a telefont. :)
7/10
Sadenal 2012 júl. 19. - 11:50:45 7/10
(55/76)
Habár tényleg voltak benne hibák, mint az lejjebb írtátok azért tényleg voltak benne beszaratós részek és önmagában ez egy jó horror volt. Annak ellenére, hogy a horrorok 70%-a irtózatosan vicces és gagyi. Az a néni meg a babák igen félelmetesek voltak.


7/10
7/10
fbbalázs 2012 júl. 04. - 10:02:32 7/10
(54/76)
***SPOILER***
Az lett volna a 8. baromság csak már nem volt kedvem ezt is megírni.
Valamint akkor már azt is megemlíteném, hogy mikor a fõhõst Hery nevében odacsalja a színházhoz akkor valójában nem is a telefonon keresztül beszél. Hanem a mostohaanya has beszéli bele a telefonba. Ez is hatalmas baromság. Az egy dolog, hogy tud has beszélni bábú létére, de még a telefon recsegés is tudja utánozni? Persze...
***SPOILER OFF***
pillangókisasszony 2012 júl. 04. - 02:31:16
(53/76)
Kérdésem lehet?
***spoiler***

Mielõtt Henryt megöli a " baba ",Marion hangját hallja,éppen ezért is mászik be oda.Ha Mary Shaw nem lopta el a nyelvét hogyan tudott a hangján megszólalni?

***spoiler vége***
pillangókisasszony 2012 júl. 04. - 01:45:05
(52/76)
Nekem hatalmas csalódás a film.Igen nagy elvárásokkal ültem le elé,hiszen egyrészt a Fûrész az egyik kedvenc filmem,másrészt csupa jót hallottam errõl az alkotásról,miszerint izgalmas,fordulatos,ijesztõ.

Ehelyett egy klisékkel teli,vontatott,olcsó poénokat és trükköket durrogtató filmhez volt szerencsém.

***SPOILER***
Mi tagadás,a néni kellõen ronda volt,a babák szintén,de ez azért még édes kevés egy jó filmhez.Az a csápszerû nyelv már-már nevetséges volt.Csavar nincs benne,hiszen körülbelül a film felétõl tudjuk,hogy Mary Shaw szelleme kísért.
***SPOILER VÉGE***

Mindenesetre nem bánom,hogy megnéztem,régóta érdekelt.Hát,ez most sajnos nem jött be.Azért egyszer érdemes megnézni.

10/4
7/10
fbbalázs 2012 júl. 03. - 13:59:08 7/10
(51/76)
Ez egy egyedi film.....lehetett volna! Ha pótolják a hiányosságokat és kiadják az a pár baromságot!

***SPOILER***
1. Szerintem remek ötlet, hogy mielõtt Mary Show megjelenik minden elcsendesül. És miközben néztem pont arra gondoltam hogy: ez tökéletes alkalom egy kis ijesztgetésre. Már szinte vártam ahogy Mary Show egyik pillanatról a másikra megjelenjen a fõhõs háta mögött és jól megrémítsen a csönd közepette mindenkit. De nem, inkább szépen lassan elõkullog valahonnan. Pedig egy ilyen ijesztgetõs jelenet nagyot lendített volna a filmen! És minden ilyen alkalomkor egyre csalódottabb lettem. Mindig ezt hajtogattam magamban:,, Na, na, talán most! Ááááááá már megint kihagyják!,,
2.Valamint még az is remek kérdés, hogy az áldozatok gyakorlatilag mibe halnak bele? Mivel mondjuk egy Péntek 13-nál látod, hogy bele állítják a fejébe a baltát, de itt nem egyértelmû. Mivel, javítsatok ki ha tévednék, de szerintem ha valakinek kitépik a nyelvét az még nem halálos. De most biztos jöttök majd azzal hogy:,,Te nem kapnál szívrohamot, hogyha egyik nap hazaértve egy Mary Show-t találnál a házadban???,, De szívrohamot kapnék de én ezt el is fogadnám, de egyszer nem hangzik el a filmben hogy:,,A halál oka szívroham,, Sõt ha jól belegondolunk szívroham sem lehet mivel a film elején a fõszereplõt azzal vádolják, hogy megölte (!) a barátnõjét. Kérdem én hogy ha a halál oka szívroham? Õr rémítette halálra és aztán csak úgy unalomból még a rendõrökre várt kivágta a nyelvét? Szóval a film fan-jaitól várom a tippeket.

3. Amikor a legvégsõ jelenetben meglátja a fõszereplõ, hogy az a apja halott és elindul a ,,megvilágosodás,, akkor láthatunk egy jelenetet ahogy a ,,mostohaanya,, épp csomagolja be a bábút (amit ugyebár a film elején küld el neki). De ha alaposan megnézzük, akkor a háttérben lévõ tükörben (aminek a nõ háttal áll) gyakorlatilag Mary Show-t látjuk! De ha a mostohaanya egy bábú, akkor fizikailag létezik! De akkor, hogy a francba látjuk Mary Shaw-t a tükörben? Olyan béna volt hogy kisebb térfogatú bábút csinált mint õ maga és ezért nem fér bele? Vagy mi?

4. Az a szoba ahol Mary Show a babáit tartotta (a színházban) az elvileg egy relytett szoba volt. Akkor mégis, hogy találták meg a szobát és a babákat, hogy eltemessék õket vele együtt ( ahogy a végrendeletében írta). Mondjuk azt a szobát még a vak is megtalálná mert az hogy az egyik falrész kb 1m-el (!!!) beljebb van mint a másik az csak akkor nem látszik ha pont szembe állunk vele. De miért 1m? Nem lehetett volna 20cm? Szerintem annyi is simán elég lett volna.

5. Ha valami érthetetlen módon mégis megtalálták a relytett szobát akkor, hogy nem találták meg a gyerek holtestét a lepel alatt? Nem érezték a szagát? Egyébként meg a napnál is világosabb, hogy az ,,hús vér emberbõl,, készült bábú ötletét a Viasztestekbõl (vagy amirõl az koppintott a: Panoptikum: - A viaszbabák háza)csórták.

6. Miért temettette el magával együtt az összes bábút, ha utána kiásta õket??? Gondolta majd unatkozni fog vagy mi?

7. És elérkeztünk az utolsó hibához. A fentebb felsorolt hibák közül csak az egyik lett volna benne a filmben akkor még megadtam volna rá a 10/10-et. De a most következõ hiba az ami szerintem a legmegbocsáthatatlanabb és a legnagyobb õrültség amit csak bele lehetett volna rakni a filmbe. Ugyebár az alap cselekmény szerint az elõadás közepén az egyik gyerek azzal vádolja meg Mary Show-t, hogy csaló. És pár hét múlva az említett gyerek eltûnik. A falu lakói pedig Mary Show-t vádolják és ezért úgy döntenek, hogy õk szolgáltatnak igazságot és megölik. Ez meg is történik. És a film elején még úgy voltam vele, hogy: nem õ ölte meg a gyereket és igazságtalanul ölték õt ezért meg és ezért tér vissza a sírból bosszút állni a családon. De amikor kiderült, hogy valójában Mary Show ölte meg a gyereket akkor minden amit eddig felépítettek a film rendezõi bennem, mint nézõben, összedõlt. Tehát ha végiggondoljuk õ megölt egy gyereket és õt is ezért szintén megölték. Tehát megérdemelte. Akkor miért jön mégis vissza, terrorizálni az általa megölt gyerek családját? Szerintem úgy sokkal jobb lett volna a film ha nem Mary Show ölte volna meg a gyereket. Mivel akkor egy elég igényes bosszúsztori lenne. De ez így, nyilvánvaló, hogy elõre eltervezett mindent. És ez így már inkább hat átlagosnak mint egyedinek.

***SPOILER OFF***

Eleinte én is azt hittem, hogy ez lesz a 2007-es év legjobb horrorja, de sajnos csalódnom kellett!
7/10 (és még jószívû voltam!)
FTMage 2012 jún. 10. - 19:49:06 Előzmény Rahar
(50/76)
Szia Rahar!

Egy kis hozzáfûznivalóm lenne a spoileredhez
-----------SPOILER-------------
Amikor odamegy a babához és elmondja hogy miért ölte meg a feleségét az ott nem a fûrészbõl a baba (akit nem mellesleg szintén Billy-nek hívnak). De szerepel a filmben. Kb fél percel az említett jelenet elõtt a jobb alsó sarokban található a fûrészbõl Billy 1 óra 13 perc-nél (kb). Ami a spoilered második felét illeti: Szerintem a végét nézd meg még egyszer. Semmi probléma nincs azzal hogy meg tudta ölni. Ha figyeled azt a jelenetet mikor látja az apját hátulról akkor döbben rá hogy van még egy bábu. Amikor azt a könyvet nézi a színházban akkor lehet látni egy fület amire az van írva hogy "The perfect doll" (vagyis a tökéletes baba). És mikor látjuk a film végén újra ezt a jelenetet akkor megfordítja a fület és ott van a nõ képe. Vagyis a nõ is egy baba volt.
-----------SPOILER------------
5/10
Rahar 2012 máj. 27. - 00:38:07 5/10 Előzmény sanderb
(49/76)
Úgy tûnik én is így jártam. A film képi világa igényes, a kameraállások, a vágások igényesek. Az alaptörténet egyedi, a cselekményvezetés érdekes, bár két dolgot nem értettem.
***SPOILER***
Amikor a Fûrész címû filmben is szereplõ bábuval beszél, akkor miért kell közel hajolni (talán, hogy megölje) és valójában ki az a hülye, aki odatartaná fülét, hogy belesúgja.
A meghalt banya szelleme elvileg csak bábukba tud beleköltözni, ergo a film végi briliáns csavar így problémás, mivel a mostohaanya nem bábu.
***SPOILER VÉGE***
10/10
Rileah 2011 nov. 18. - 20:51:42 10/10 Előzmény Mike088
(48/76)
*** SPOILER ***
A "szöszi" volt maga Mary Shaw. Megformázta magának az új külsejét (mint a filmben is van, abban a könyvben, amiben a bábúit tervezte, ott volt a szöszke azon a kis fecnin), hogy visszatérhessen az élõk közé legyilkolni az Ashen családot. Nem kell túlbonyolítani. ;)
Mike088 2011 okt. 14. - 02:17:11 Előzmény Gyõzedelmes Kismackó
(47/76)
*SPOILER*
A fiatal csajszi a mostohaanyja volt ugyebár. Tehát vagy valamiféle szövetségese volt a banyának, vagy ami valószínûbb Mary Shownak volt meg az a képessége hogy át tudott változni mivel a végén még a szöszi mondja Jamienek hogy sikoltson majd hirtelen átváltozik. Ez akkor lehet reális hamár Jamie érkezése elõtt megölte a szöszit és az apját is aztán felvette a szöszi alakját, az apjából meg bábut csinált. Na asszem most meg is válaszoltam magamnak de javíts ki ha nem így látod.
10/10
Gyõzedelmes Kismackó 2011 okt. 13. - 12:33:44 10/10 Előzmény Mike088
(46/76)
Azért, mert Mary Shaw mindenkivel végezni akart, aki az Ashen család tagja volt. És a srác, Jamie volt az utolsó sarj, aki még a családhoz tartozott.
És hogy érted, hogy a fiatal csajszi hogy kapcsolódik a képbe?
Mike088 2011 okt. 12. - 16:00:36
(45/76)
Lenne egy-két kérdésem.

**Spoiler**

Miért nem tûnt el Mary Show szelleme amikor a srác bedobta Billyt a tûzbe? (netán az apja miatt akit még megformált?). A fiatal csajszi, hogy kapcsolódik a képbe? Õ nagyon is élt és nem tûnt bábunak sem mivel mint kiderült õ irányította Jamie apját.
6/10
sanderb 2011 okt. 11. - 15:13:52 6/10
(44/76)
Jajj, azt tapasztalom, hogy kinõttem a horrort. Errõl a filmrõl semmi olyat nem tudok megemlíteni, amit már ne láttam volna. Klasszikusan építkezik, meg minõségileg is kifogástalan, meg fordulatos és dramaturgiailag is jól követhetõ, de akkor is untam. Újat nem mutatott. 10/6
buncow 2011 jún. 05. - 23:17:44 Előzmény stomachh
(43/76)
lol stomacch tényleg:D Mondjuk a fûrész alkotóitól van a film, érthetõ:D
buncow 2011 jún. 05. - 23:16:43 Előzmény enipoti
(42/76)
És?:D A sötétség leple az egyik kedvencem:D Ebben a filmben talán egyedül a fõszereplõ szánalmas, a bárgyú, kifejezéstelen arcával egész idõ alatt:) Vicces amikor az elején meghal a barátnõje, aztán ül ott mint egy bábu kifejezéstelen arccal és éppenhogy sikerül elmorzsolni azt a szerencsétlen könnycseppet, bár lehet számítógéppel rakták oda:D Szóval sajnos a fõszereplõ hihetetlenül gagyi, a filmbõl pedig egyedül azt hiányoltam, hogy nem használták ki a bábu nyújtotta lehetõséget, kicsit többet lehetett volna vele ijesztgetni:D
8/10
Szissssz 2011 máj. 19. - 19:47:55 8/10
(41/76)
Az az idõs nõ a hátborzongató hangjával, kinézetével s görbe karmaival, torz bábuival számomra telitalálat volt!
1x már pontoztam e filmet, akkor 8-at adtam, de újranézve simán megéri a 9-et is. :)
8/10
Szissssz 2011 máj. 19. - 19:05:47 8/10
(40/76)
Ez a horrorfilm az igényesebbek közül való!
Gondolok itt arra, hogy van egy jó története, jó a zenei aláfestése, szépek a helyszínek, kellõen íjesztõ stb..
Nekem nagyon tetszett épp az elõzõekben felsoroltak miatt! :)
10/10
cukrosbácsi 2011 máj. 07. - 07:07:00 10/10
(39/76)
Nekem ennél jobb nem is kell ebben a mûfajban.
"Aztakurvaélet :O" mondtam a végén :D
10/10
10/10
ssppaann 2011 ápr. 08. - 16:20:58 10/10
(38/76)
én 10/10et adtam, nagyon jó horror, sztem fantasztikus film:D jaés külön felhívnám a figyelmet a zenére.
5/10
Atis88 2011 márc. 18. - 12:44:15 5/10
(37/76)
Csatlakozom. Elég nagy baromság. 10/5.