Téma: Halálos iram

kiki888 2009 júl. 11. - 22:09:48 Előzmény sipka
(87/147)
nekem kifejezetten tetszett a film, eltekintve 1-2 elég "érdekes" jelenettõl
de a 9/10-et megkell adnom rá, hisz én a sorozat rajongója vagyok
ui.: azért megnézném ezt is szinkronosan :)
offtopic
sipka 2009 júl. 08. - 20:21:33 Előzmény Csonger
(86/147)
Köszi :)
S hát igen, néha egyszerûen nem tudom megállni, hogy ne írjak valami viccesnek tûnõ hülyeséget (Száguldás, Drogkert, Szerelem) :P
Csonger 2009 júl. 08. - 16:24:56 Előzmény sipka
(85/147)
Tetszik a hozzászólásod. Az alagutas jelenetben az egyik száguldó autóból a másikba való átugrás tényleg túlzás cseppet. Meg eleve, hogy egy szûk, kanyargós alagútban száguldoznak hatszázzal..

"Most pedig énekeljünk: Száguldás, Drogkert, Szerelem"
Ááá, te nagyon kész vagy! :D
Csonger 2009 júl. 08. - 16:22:23 Előzmény wiliwonka
(84/147)
"de legalább nem erõltették megint a 350z-t"
Melyik részben erõltették a 350Z-t? Én nem emlékszem. :(
sipka 2009 jún. 29. - 10:39:59
(83/147)
Tipikus látványfilm, amely pont beleilleszkedik az eddigi részek által kialakított résbe. Mondanivalója nincs, és nem is kell hogy legyen, hisz csak az adrenalin, a csinos nõk, és a kocsik szilánkosra tört alvázai számítanak. Rágógumi a szemnek, a fülnek, és keserû cukorka az agynak. Célját tehát eléri, amely nem más mint a mély gondolatok nélküli szórakoztatás. Számomra vetekszik a második résszel, viszont az elsõ rész hangulatát és izgalmát nem tudta lekörözni. Ez van...
S akkor most vessük bele magunkat, az idegesítõ elemek taglalásába, mert bizony szép számmal hemzseg ezen effektparádés folytatásban. Például miképpen lehetséges az, hogy az amerikai gengszterek, állandóan sofõröket keresnek?!! Meg egyáltalán, hogyan kapcsolódik össze az utcai versenyek világa a maffia élettel? Mi a francnak kell ilyen kocsi fanatikus banda vezetõket kreálni? Mintha az egész világon csak "nitro imádó bûnszövetkezetek" élnének! :D Persze tudom én, hogy ez egy járgány központú film, és kötelezõ az eszeveszett száguldás, de azért meglehetne kerülni valamely módon ezt a cselekvést, hisz már baromi unalmas, hogy mind a négy részben azonos veszélyek, és hasonló ellenségek találhatóak...
S van még néhány nem tetszõ elem:
SPOILER
1. A film eleji üzemanyag lopás, amikor egybõl rátudnak csatlakozni az ellopni kívánt szajréra, miközben mindkét jármû 200-zal grasszál az úton.
2. Az égõen pördülõ roncshalmaz alatti áthajtás :)
3. A menekülõ bûnözõ megtorpanása. Egy panellakásból kifut a tetõre, és ott megáll... Pedig jól látszik, hogy lentebb ott van még egy tetõtér, amire simán átlehetne ugrani, de Õ inkább kihagyja ezt a lehetõséget, s helyette inkább az ablak elõtt vár, amely szintén egy szerencsétlen tett, mivel a téglafalhoz kellett volna simulnia, hogy ne legyen szem elõtt. De hát mint tudjuk, a pánik sose szül ésszerû cselekedeteket :P
4. Vin Diesel egykézzel megtart egy motort!! XD Elhiszem én hogy sokat gyúr, és látszik is hogy jó erõben van, de azért ez több mint túlzás :D Hisz annyira nehéz ez az alkatrész, hogy emelõgépekkel szokták a motortérbe illeszteni. De Vin mindenre képes! XD
5. A lezáratlan utcai verseny. Röviden szólva: sorozatos mázlik játszódnak le, amik joggal pályázhatnának a "lehetetlen események" díjra :)
6. A földalatti alagútrendszerben történõ gyors manõverezés. Hogy a francba tudnak ilyen szûk helyen repeszteni?! Alig van néhány milliméter a kocsi és a fal között! Pfúúúú...
7. A rendõri rajtaütésnél, amikor kiderül Braga személye, pont a fõmufti és annak csatlósa tud elszökni. A Braga körüli aura eltérítette a golyókat?
8. Vin Diesel átugrik az egyik (fénysebességgel menetelõ) autóból, a másik (szintén gyorsan haladó) autóba. Kaszkadõri csoda a javából!! :P
SPOILER VÉGE
Végül is nem volt rossz film, ám tényleg semmi újdonságot nem tartalmaz. Akiknél beváltak az elõzõ részek, azoknak ez sem lesz csalódás, hisz a séma ugyanaz: Száguldás, Drogkert, Szerelem!
Most pedig énekeljünk:
"Száguldás, Drogkert, Szerelem
Száguldás, Drogkert, Szerelem
Száguldás, Ó ó ó ó!
Száguldunk, élvezd az iramát!
Sólyomként, kéklõ hegyeken át.
Zúgva süvít a szél,
Lüktet, felsistereg a gép.
Érzem szédítõ, vad mámoráááááát!" XDD
chelseafan 2009 jún. 18. - 10:34:46
(82/147)
én imádom ezt a filmet:D nekem nagyon tetszett:D
Okos Tóni 2009 jún. 07. - 23:59:03
(81/147)
Sztem erõltetett film, nagyon.

Mindig tudok csalódni a hálivúdi szarokba, de ez valami mindent alulmúlt.

Fõleg, ha láttál már közelrõl autót.

Miért kell minden filmnek ilyen irreális fosnak lenni? Kb. feléig tudtam nézni. Szerencsére nem én fizettem.
8/10
Ze74 2009 jún. 06. - 23:17:11 8/10 Előzmény laca0947
(80/147)
Szerintem meg az elsõ,és a harmadik volt nagyon jó,a második meg gagyi!De a negyedik az valójában a 2.5 rész.Így állt össze a kép,persze valójában a Tokiói hajsza még így is kilóg a sorból(de akkor is jó volt).
A Halálos Irammal egy a baj,hogy sok volt a vizuális effekt,és az autós filmeknél ez valahogy lehangolja az akció jeleneteket.
De akkor is tetszett.
(Muscle car&Rízsrakéta)
laca0947 2009 jún. 05. - 13:33:40
(79/147)
Az elsõ kettõ király volt a harmadik szinte nézhetetlen!!!
Remélem ez jó lesz!
Zotyipotyi 2009 jún. 03. - 22:19:38
(78/147)
Meg mondjam? Nem! Mondjuk a 3. részt nem láttam, de nem is akarom! Erre is azzal vettek rá, hogy az eredeti szereplõ gárda, stb. Hát, gyenge volt! Nem mondom, hogy szenvedtem közben, de nem nézném meg még egyszer! A sztori 0, és már a verdák se hoztak annyira lázba!
7/10
Marky21 2009 máj. 19. - 23:36:11 7/10
(77/147)
Ma nézztem meg, nekem tetszett, jobb mint a tokio drift.
8/10
wiliwonka 2009 máj. 17. - 22:57:19 8/10
(76/147)
Nekem bejött. Mondjuk, nemtudom miért kellett tuningautósofõr, ahhoz, hogy átmenjenek egy alagúton. Az autók is jó választások voltak, bár rohadtul fájt a szívem a sok összetört muscle car-ért. Igaz a Skyline sztem már kicsit elcsépelt, de legalább nem erõltették megint a 350z-t meg az evo-t. Na béke!
Cullangka 2009 máj. 08. - 06:48:43
(75/147)
sokkal de sokkal többre számítottam! az elsõ 2 rész az csúcs votl! meg a 3 sem rossz! abban az autók voltak a lényeg meg a pörgéss! de ez... pfff... csak az összetört szív keres megnyugvást... ha nem Vin Diesel játszott volna benne bégig sem néztem volna! azért nem volt annyira vészes de jobb is lehetett volna 10/6,5
7/10
sajt0spufi 2009 máj. 08. - 01:58:30 7/10
(74/147)
Tegnap végre én is megnéztem. Végig jól szórakoztam. Sajnos nem túl sok értékelhetõ autósjelenet volt és az is, mint valami archade autósjáték. A storytól kevesebbet vártam, ez egy akciófilmnek elmegy. Érdekes módon Mia szörnyû beszédhibája még az elsõ részben fel sem tûnt, de most eléggé zavart. Nálam 7/10
1/10
RixosWalerius 2009 máj. 07. - 16:54:48 1/10 Előzmény gaga23
(73/147)
Többet vártam tõe én is, egyedül a versenyjelenet volt jó benne, meg a kocsik. Persze Vin Diesel is jól tolta:-D
Sok rész unalmas, a többi résznél jóval gyengébb.
10/5
gaga23 2009 máj. 04. - 21:39:01 Előzmény RolEnD
(72/147)
Nemtom, én többet vártam a filmtõl, szerintem az elsõ rész még mindig a legjobb. Ebbe szerintem a többi részhez képest kevesebb autós jelenetet tettek bele, ami meg van abból is egy-kettõ számítógépes...
Mind1 összeségébe azért jó a film.
RolEnD 2009 ápr. 30. - 13:15:51 Előzmény Csonger
(71/147)
Én többet vártam. Néha unalmas, néha gagyi volt, néha azonban egész szórakoztató.

5/10 - egyszer nézhetõ, mert Fast and Furious, szép kocsik és Vin Diesel.
Csonger 2009 ápr. 29. - 09:37:36
(70/147)
Az elsõ rész nagy újítás volt az autós filmek terén. Rajongtam érte. A második semmi újat nem hozott, és a fõszereplõk közül is csak egy tért vissza. Az autók túlzottan agyoncicomázottak voltak, így a második rész összességében kicsit csalódást okozott. A harmadiknak semmi köze semmihez: tökúj helyszín, tökúj szereplõk (bár a végén feltûnik Dom).
Mikor megtudtam, hogy lesz negyedik rész, féltem, hogy a FF sorozat is úgy jár, mint a Taxi (ami a negyedik részre egy teljesen felhígult gagyiság lett).
Szóval a negyediktõl semmi jót sem vártam, de végül pozitívan csalódtam: újra együtt vannak a régi fõszereplõk, O'Connor kicsit felnõttebb lett, az autók nincsenek telematricázva/neonozva, végre a moparoknak egyenlõ szerep jut a japán kocsikkal, a sztori kellõképpen komor, Dom pedig újra elõveszi a Chargert..
Egy-két jelenet nem tetszett benne (pl a Need for Speed-szerû verseny a számítógépes grafikával).
Összességében jó a film, a barátnõm is élvezte.
Ami Diesel színészi képességeit illeti: ehez a szerephez pont az kellett, hogy mogorván nézzen. Ennyi bõven elég volt ahhoz, hogy a sok nagyszájú mellékszereplõ között rendíthetetlen magabiztosságot árasszon.
offtopic
TheOriginalP 2009 ápr. 26. - 23:40:15
(69/147)
Hát a filmben sokkal többet nem is kellett tennie. Ajánlom neked a Find Me Guilty címû filmjét, amiben azért kiderül, hogy színésznek is nagy, nem csak bicepszre :D
6/10
Garfimacs 2009 ápr. 26. - 22:28:00 6/10
(68/147)
A maga mûfajában nagyon oda van téve a mozi... pergõs, szép trükkök, akció, minden ami szemnek-szájnak ingere. Csak Norbi amerikai klónját ( Diesel )tudnám felejteni a homlokráncolás, mint maximum színészijáték teljesítménnyel.