Tibag05 2013 febr. 25. - 17:18:56 Előzmény zetorka
(26/46)
"nem tenném több millió ember életét kockára kettõ életéért..."
egyetértek
toth1218 2013 febr. 25. - 17:10:08
(25/46)
Trianon mindenhol alkalmas szó? Önmagában hozzászólásként/érvként hat? Háááááááááááááááááááát én ezt nem hiszem! És azt gondolom, nem is volna szabad sosem ilyen mértékben kiöblíteni valamibõl (bármibõl!) a lényeget, a jelentést, mint ahogyan ez nemzeti történelmünk, az európai történelem fontos helyével, a nagyon komplex jelentésû Trianonnal történik
8/10
Vaszilij Zajcev 2012 szept. 26. - 13:38:21 8/10
(24/46)
Mûfajában - orvoskrimiként - kiváló alkotás. Elgondolkodtat, megállásra kényszerít, figyelmeztet bennünket.

*****SPOILER
Valóban komoly morál-etikai kérdést vet fel a film: egy nagyobb cél érdekében feláldozhatók-e egyesek? Nos, ha ezek az egyesek nem szabad akaratukból, nem önszántukból járulnak hozzá a hihetetlen eredmény eléréséhez, akkor a válasz egyértelmûen az, hogy nem. A hajléktalan, a csavargó, a nincstelen ember élete is egyszeri és megismételhetetlen. Lehetséges, hogy már nem maradt semmije ebben a nyavalyás életben, de egyvalamivel még mindig rendelkezik, ami csakis az Övé, konkrétan az életével. Ezt pedig senkinek nincs joga elvenni, efölött senki más ember nem rendelkezhet. Azt hiszem ezt nevezzük az élet méltóságának. Ezen az elven volt Luthan doktor is, akiben a magasabb rendû erkölcsiség legyõzte szakmai becsvágyát.
Ugyanakkor a film csúcspontja az volt, amikor Myrick doktor - Luthant félrevezetve - kimondatja azt a szót, amely csak végszükségben szokta elhagyni ajkunkat. " ... Mire lennél képes azért, hogy újra visszanyerd korábbi életed? Bármire... "
Értjük? Bármire! Hogyan folytatódott volna a történet, ha Luthan doktor valóban lebénult volna? Ne feledjük, bármire...
***** SPOILER VÉGE


A film nagy erényének tartom, hogy a "Kóma" címû alkotással ellentétben nem kíván hatásvadász lenni, inkább alaposan összezavarja a nézõt.

8/10, visszafogottsága és mondanivalója miatt.
9/10
zetorka 2012 jún. 08. - 17:50:20 9/10
(23/46)
SPOILER
egyébként fura volt Jodie hozzáállása a dologhoz: bûntudata van mert miatta lett béna a bátyja és ezért a nyakába vesz egy sokkal nagyobb bûnt amivel valószínûleg ugyanúgy bûntudat fog járni, fene érti a logikáját
ráadásul az elején pont õ nehezményezi azt a jelentéktelennek tekinthetõ erkölcsi dilemmát, hogy kit küldjünk fel hamarabb a mûtõbe két olyan beteg közül akik valószínûleg mindketten megmaradnak
9/10
zetorka 2012 jún. 08. - 17:46:24 9/10
(22/46)
SPOILER
szerintem nem a pár ember feláldozhatósága a fõ probléma, hiszen az mindennapos: amikor pl a személyi õr a politikus elé ugrik és õ kapja a golyót, vagy amikor megölnek kitudja hány rendõrt, miközben meg akarnak menteni valakit...
a probléma az, hogy nem szabad akaratból döntenek úgy, hogy feláldozzák magukat
persze vannak esetek amikor ez szerintem megengedhetõ, én tuti nem menteném ki a zombik által megtámadott New York-ból az utolsó életben maradt két kisgyereket, hogy elvigyem õket Los Angeles-be, mert nem tenném több millió ember életét kockára kettõ életéért...
de normális esetben ez nem járja, nem döntheti el senki, hogy melyik élet értékesebb és melyik kevésbé, miért értéktelenebb a hajléktalan drogos a fegyverneppernél? vagy a fegyvernepper a cigaretta gyárosnál? egyszerûen nincs jogunk ilyen kérdésekben dönteni (igen, szándékosan hoztam filmekbõl példákat, mert ez egy filmes fórum)
ha a tolókocsis ember nem képes feldolgozni azt ami vele történt és megpróbálni teljes életet élni az adott körülmények között, akkor csak egyetlen erkölcsileg igazolható lehetõsége marad: áldozza fel saját magát kísérleti alanynak
persze ha továbbgondolom nap mint nap használunk állatokon tesztelt termékeket, például gyógyszereket, amiket még talán-talán igazolni is tudunk az emberi felsõbbrendûségünkkel, mondván egy patkány élete nem olyan fontos mint egy emberé, de persze kozmetikumokat is amit bajosan igazol bármilyen értékrend, egy nyúl élete valóban annyira sem fontos, hogy feláldozható azért, hogy kifesthessük a szemünk?
(persze tisztelet a kivételnek, magam is odafigyelek, hogy ne vegyek állatokon tesztelt kozmetikumokat)
szóval bennem ilyesmik merülnek fel
SPOILER VÉGE

de a film nem csak ezért tetszett alapból hanem a hangulata miatt
pillangókisasszony 2012 jún. 07. - 01:55:51
(21/46)
Mindig lemaradok róla,pedig régóta szeretném megnézni.Most kapcsolódtam be,már megy egy órája.
atticusworld 2012 jún. 04. - 21:22:48
(20/46)
Otthon egyedül borzongóknak azért nem ajánlanám...
Thonuzaba 2012 jún. 04. - 21:12:16
(19/46)
Olyan de ja vu érzésem van......., mintha ismét Kómába (sic!) "estem" volna.
Kiccike 2012 jún. 04. - 19:35:13
(18/46)
Ez a film lett a ma esti nyertes. Gúvadás indul hamarosan...
10/10
technokrata 2012 jún. 04. - 18:36:01 10/10
(17/46)
Ez egy hibátlan film. Mindenkinek ajánlom.
7/10
Rahar 2011 jún. 20. - 11:30:38 7/10
(16/46)
Még régebben láttam a filmet, nemrég sikerült részben újra megnéznem. Nekem tetszik a film, jó alaptörténet, még jobb cselekményvezetés, megfelelõ színészi játék és képi megvalósítás jellemzi. Engem nem zavartak a fõszereplõket játszó színészek, nincs ilyen jellegû elõítéletem. Nem gondolom, hogy ez a világ legjobb 100 filmje között szerepel, legalábbis az én virtuális listámon, de azért 10 pontból 7 pontra értékeltem. Én kedvelem az érdekes, furfangos történetû alkotásokat, ráadásul ebben jó színészek is szerepelnek, így eléri azt a szintet, hogy bekerüljön a látszólagos gyûjteményembe.
Aki kedveli a krimiket annak célszerû megtekinteni, aki meg kifejezetten utálja annak meg nem, mivel azért nem ez az a film melynek hatására megváltozna az érzülete.
9/10
greghouse 2011 jún. 18. - 16:20:10 9/10
(15/46)
Barátom, ez egy közösségi oldal. Mindenki követ el hibát, vannak melléütések, stb., netán tényleg rosszul emlékszik valaki egy névre.
Ha te ebben éled ki életed legnagyobb élvezetét, hogy mindenkit helyreigazítasz ha elüt valami betût, vagy rosszul emlékszik egy névre, - ám legyen.
Az vesse rám az elsõ követ aki még soha egyetlen billentyût nem ütött félre.
Ha viszont neked ez a szórakozásod, hogy kijavítasz embereket...
...legyen neked ez a legnagyobb élmény az életedben.
gh
Ford Mustang 2011 jún. 18. - 14:35:53
(14/46)
Jó film volt, de én csak a Megint 48 óra kezdetéig néztem, utána átkapcsoltam a kettesre, nem tudtam kihagyni Eddie Murphy és Nick Nolte szenzációs filmjének folytatását, a szintén zseniális Megint 48 órát :-)))
10/10
1980Karesz 2011 jún. 18. - 12:03:57 10/10
(13/46)
Nagyon jó film volt! Nekem tetszett.
offtopic
gondil 2011 jún. 18. - 11:00:58
(12/46)
A francba, elfelejtettem volna megemlíteni, hogy a kedvenc filmjeim (!) között van? :))
loddi 2011 jún. 18. - 02:44:45 Előzmény greghouse
(11/46)
Az említett szobrászmûvész Medgyessynek írta a vezetéknevét, és Ferenc volt a keresztneve. A többivel amúgy egyetértek.
9/10
greghouse 2011 jún. 17. - 20:49:14 9/10
(10/46)
Így is van, ez egy orvoskrimi. Emlékezzetek a klassziku Kómára vagy a többiekre, orvoskrimik a hetvenes években indultak, fõleg Michael Chrichtontól, de másoktól is, nincs ebben semmi rossz.
Most mennyivel jobbak a "kompjuter tudós krimik"? lásd CSI összes, ahol olyan technikát alkalmaznak a filmen, amit az én amerikai büntetõjogász barátom sem látott az életben sem.
Fantázia, fantázia. Kérdés, mennyire jól csinálják. Verne Gyula bácsit ma is többször újra forgatják.
Ez is egy az orvos krimik közül, és szerintem NAGYON jó. Nem is akar más lenni, mint orvos-krimi.
Ha most valaki az úgynevezett "valóságot" kezdi el feszegetni, qrvára tévuton jár.
Ahogy Meggyesi Józsi bácsi mondta, mikor a lovas szobrát kritizálták,
"Ez nem lú. Ez egy szobor."

Ez meg nem a spektrum vagy a national geographic ismeretterjesztõ dokumentumja.
Ez film.
És jó.
Uff.
offtopic
gondil 2011 jún. 17. - 08:23:13
(9/46)
*** SPOILER ***
A film lényegi kérdése, hogy a többség érdekében feláldozhatóak-e egyes emberek. A doki miközben az emberiség jótevõjének képében tetszeleg, könnyedén olt ki életeket. Rosszul vagyok az ilyen okoskodástól.
10/10
nikita75 2009 febr. 21. - 11:21:23 10/10
(8/46)
Jó kis film,a ma esti kínálatból ez a legértelmesebb
Zajac 2008 febr. 05. - 09:24:03
(7/46)
Igen az engem is meglepett,hogy nem Cook-bol készíteték de,számomra igen izgalmas kis krimi volt jól szórakoztam...