Téma: Halhatatlanok

kiaroon 2012 júl. 02. - 15:11:22 Előzmény komakapitany
(122/142)
Ne haragudj, de, hogy fosnék magam alá a látványtól, amikor orbitálisan felszínes, amit nézek...csak nézem, és azt látom, h a dagadó/fénylõ,aranyban úszó izmokon kívül, az egész sztori üres. Pl. ellenpélda ..a Gyûrûk Urától valóban padlót fogtam,de ehhez kellett az, h az összes karakter kidolgozott legyen, és nem ostoba képû fruskák játsszák a tündéket (pl. Pallas Athéné úgy nézett ki, mint egy közepesre érettségizett tini), aki fél a korán nõsült apuci haragjától (tejfeles szájú Zeusz) :)Pallas Athéné az ész és a háború istennõje volt, könyörgöm, nem egy félénk kis kamaszlány...Meg aztán milyen dolog az, h büntetésbõl Zeusz egy ostorcsapással megöli saját fiát Apollónt?????Csak, mert segített az embereknek????Szeretem a monumentális filmeket, amik hemzsegnek a vizuális effektektõl, de ettõl még gondolkodom is (tehát vagyok:)
kiaroon 2012 júl. 02. - 14:53:18
(121/142)
Javítom: Poszeidon fia volt Thészeusz :)
kiaroon 2012 júl. 02. - 14:48:52
(120/142)
Ez annyira szar volt, ha még egyszer ilyet mûvelnek Hollywoodban, a görög istenek nevében hadat üzenek nekik...Azon kívül, h fantáziátlan volt, hiteltelen, üres karakterekkel...akiket inkább valami fehérnemû reklámban tudok elképzelni...szóval ezen is túl..kb. annyi köze volt a görög mitológiához, mint Fásy Ádámnak Beethoven Leonora nyitányához. Csak egyetlen egyet mondok, s kettõ lesz belõle :) Hüperion TITÁN volt, Thészeusz meg Zeusz félisten fia...no comment...
4/10
Mr.Stájsz 2012 jún. 19. - 12:16:39 4/10
(119/142)
Egyszóval: Sz@r!

Bõvebben: Üres, semmit mondó, tele mitológiai ferdítésekkel és gyenge színészi teljesítményekkel. Látványra engem a 300 c. filmre emlékeztetett csak ebben 10-szer több volt a számítógépes animáció.

Mickey Rourke azért itt is hozta a formáját!
1/10
Drachiss 2012 jún. 07. - 10:16:04 1/10 Előzmény komakapitany
(118/142)
Arra, amit leírtál, azt mondják: szép a kosár, de tök üres.
R4bbit 2012 jún. 03. - 20:00:59
(117/142)
Ez a film egy gyönyörûen megkomponált, de lélektelen, üres freskóra hasonlít, amelyben mindent (történetet, színészi játékot) alárendeltek a látványnak... 4/10
Coleman 2012 máj. 29. - 20:22:03
(116/142)
Fantasztikusan rossz film, szinte nézhetetlen. Tarsem nem rendezõ, semmi érzéke a dramaturgiához, a színészekhez, szinte semmihez a látványon kívül, vannak jó vizuális ötletei, a harcok többnyire remekül meg lettek oldva. El kéne menni látványtervezõnek és akkor az ötleteit talán egy normális szakember építhetné be egy épkézláb filmbe.
komakapitany 2012 máj. 03. - 19:54:29
(115/142)
rosszul értékelitek a filmet. ez nem arról szól, hogy milyen szinten követi a mitológiát, vagy hogy "fölrobbannak az emberek a kardcsapástól", nem a gyenge párbeszédekrõl és a buta történetrõl szól. ez a film arról szól hogy ülsz a moziban és magad alá fosol a látványtól. már a nyitókép önmagában is egészen elképesztõen szürreális és magával ragadó, és ez végig az egész filmen; a gyönyörû beállítások, a lassítások, az elképesztõen szép filmes megoldások, a színek, a díszletek, a látványvilág, minden. persze persze, véres és kegyetlen, buta és stb. stb., de kit érdekel ha ilyen gyönyörû? és ez a film ennyi.
1/10
Drachiss 2012 ápr. 13. - 21:17:11 1/10
(114/142)
Egyetlen szóval tudnám jellemezni a filmet: darált hús. A történet úgy ahogy van, egy jó nagy kalap... Azt, hogy a forgatókönyvíró milyen szinten képzelten és buta, ne taglaljuk. Azt, hogy az isteneket holmi aranypalástos bohócoknak öltöztették be, szintén hagyjuk. (Posszeidón, mint aranysipkás kos? Ugyanmár...) A titánokról elsõ körben a hupikék törpikék jutottak eszembe - kék, szõrös lények, hurrá.
A csatajelenetek rövidek és kidolgozatlanok, semmi újdonságot nem nyújtanak - semmi olyat, amit ezer más filmben ne láthattunk volna. Mindenki mindenki ellen.
A látványvilágot - számomra - messze érdektelenné tette, hogy a filmnek nem volt olyan összefüggõ három perce, hogy ne trancsíroztak volna szét valakit. A trancsírozást szó szerint értem. Egy kardcsapásnál - tudtam szerint - az embereknek nem szokásuk szétrobbanni, ám ebben a filmben ez általános. (A titánokról nem is beszélve - darált hús.)
Tarsem, aki valóban jó rendezõ, ezúttal nem remekelt, sõt. Sajnálom azt az idõt, amit erre a sz*rra pocsékoltam el az életembõl.
6/10
truck5 2012 ápr. 09. - 17:11:17 6/10
(113/142)
Magával ragadó elõzetes... Bámulatos képek... És rosszul elõkészített ez által nevetségessé váló párbeszédek és csatára lelkesítések... Rendezõi részrõl valóban el kell ismerni, hogy van benne valami. De színészek és a dialógusok megölik az egészet.
Nagy sztorit ki lehetett volna hozni ebbõl... és ezután ott van vagy 300 ha... :-)
farmosi92 2012 ápr. 05. - 22:05:57
(112/142)
Leültem a monitor elé, mert nem volt kedvem dvd-re kiírni, minek, hiszen úgyis jó film lesz, a 300 rendezõjétõl, (ami nekem már önmagában elég volt, szerintem a nyerssége, az egyszerûsége: a gyilkolás és a nem túl bonyolult mondanivalója: "Ha a bátorság megvan benned, az életed adod a hazádért." ellenére nagyon tetszett. Klasszikusnak számít a modernebb filmek körében.) majd kiírom én azt késõbb. És aztán nagyjából olyan volt, mint az érzés a klasszikus Móricka viccben, mikor a tanár a fogalmazásáról kérdezi a viccek rosszcsontját hogy:
-Felolvasnád a fogalmazásodat Móricka?
-Persze tanárnõ:

-Sztálin elvtárs belovagolt a táborba.
-Sztálin elvtárs kilovagolt a táborból.

-Csak ennyi? - erre a tanárnõ - Semmi több?
- Ja, a két sor közti részt kihagytam, klipp-klapp-klipp-klapp.
:D F:T
Sonic8 2012 ápr. 04. - 20:37:57 Előzmény beo71
(111/142)
Láttam persze Tarsem filmeket,akkor nézzük...
5/10
beo71 2012 ápr. 03. - 10:51:15 5/10
(110/142)
Hihetetlen,hogy a Tarsem imádók ennyire elfogultak,jó filmrõl beszélni egy ilyen lélektelen mûanyag marhaságnál,csak azért,mert a nagy festõmûvész keze által született.Igen,vannak szép képek,csak éppen a fájdalmas történet,annyira odatesz,hogy a festõi táj egy giccsparádé bárgyúságává silányul,a szereplõk pedig akár a festmények,annyira élettelenek,nem is értem,minek szólaltak meg egyáltalán.
Kedves kritikusaink is csak emberek és nagy kedvenceik mûveire rózsaszín szemüvegbe ülnek be(érdekes,amikor az utált figurák munkáiról van szó,éppen fordítva ülnek a lovon,"fekete szemüveg":a jó dolgokat sem veszik észre),ilyenkor kell elbeszélgetni egy hétköznapi mozirajongóval,idézem barátomat:'Ami szar,az szar!
Adok rá egy 5/10-et,mert végig tudtam nézni,de egyébként egy óriási csalódás.
6/10
Bogoj 2012 ápr. 03. - 08:36:58 6/10 Előzmény dragon studio
(109/142)
hogy jön ide a magyar filmgyártás?
ez a hasonlat olyan volt tõled, mintha azt mondtad volna, hogy a szar rosszabb, mint a záptojás, ergo a záptojás jó.
(mellesleg pedig vannak jó magyar filmek, jobbak, mint ez. lehet, hogy nem látványra, de történetileg mindenképp. és az azért többet számít)
6/10
Bogoj 2012 ápr. 03. - 08:32:39 6/10 Előzmény Sonic8
(108/142)
ízlések és pofonok.
az hogy neked tetszik-e, csak te tudod eldönteni, ha megnézed...
3/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 03. - 06:47:05 3/10 Előzmény dragon studio
(107/142)
Nincs ízlésed. Nagyon gyenge volt a beszólásod, és értelmetlen. Sz@rul érvelsz.
3/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 03. - 06:44:20 3/10 Előzmény Sonic8
(106/142)
Nézd meg és döntsd el te. Végig lehet nézni, a látvány elég jó, de a történet egyszerûen sz@r.
10/10
dragon studio 2012 ápr. 02. - 19:47:17 10/10
(105/142)
Hát nem vagyok 10 éves bár valaki annak nézi akinek tetszik a film nekem nagyon tetszett bár elég gyenge férfi lehet aki csak egy nõ miatt nézi meg a filmet.Bár a film megnézése senkinek nem kötelezõ mégis olyan kritikával illetik ami nem igaz.
De hát taglaljuk egy picit a MAGYAR filmeket és a színészek teljesítményét.Az egyik alkoholista a másik megerõszakolja a nõket a harmadik börtönbe volt vagy megy.Ilyenekre vagyunk büszkék.Mutasson már valaki olyan MAGYAR filmet amit bármilyen nagy díjra jelölték ugye ,hogy nem tudunk.A magyar filmek látványvilága --100% -ot nem üti meg.Tudatlan mind az összes és a filmrendezés illetve a rajzfilmek és animációk terén EGY NAGY 0.
Bárki aki kritikát ír egy filmrõl nézzen utána hogy is készül egy ilyen film és ezután készítsen csak egy képkockát ami jobb a kritizált filmnél aztán meg látjuk kinek megy jobban a profiknak vagy az alpári MAGYARNAK.
arcansas 2012 ápr. 02. - 16:12:24
(104/142)
Ismered Tarsem filmjeit?Mert én elsõsorban õ miatta néztem meg,nem mások véleménye miatt!
1/10
Rahar 2012 ápr. 02. - 15:56:46 1/10
(103/142)
Én éppen most néztem végig. A filmnek folyamatosan nyomasztó hangulata van. A képi világa igényes, de igencsak ízlés dolga, hogy tetszik vagy nem, számomra például érdektelen. Az alaptörténet és a cselekményvezetés nagyon gyenge, nekem olyan gondolataim vannak, hogy retardált forgatókönyvíró készítette kifejezetten gyerekeknek. A retardált helyére be lehet helyettesíteni a mûveletlen, képzetlen, buta, sötét szakmához nem értõ kókler kifejezéseket is. Lehetséges, hogy egy mitológiai történet ennyire átírva Amerikában egy minõségi szintet jelent, de bízok benne, hogy itt, Európában ez semmilyen értéket nem képvisel. Röviden: a 21. század amerikai filmkészítési trendjének megfelelõ alkotás, alaptörténet és cselekményvetetés egy nulla, a képi világ rendkívül igényes és látványos. Aki realista csata és harci jeleneteket akar az messze kerülje el a filmet. Számomra ez egy felejthetõ, gagyi alkotás.