Téma: Halloween

dave1 2009 jan. 28. - 03:33:53
(23/83)
Bevallom, elõítélettel ültem a mozi elé, hiszen a '78-as eredeti egyik kedvenc filmem. És nem csalódtam. Abban a tekintetben, hogy ez egy hulladék. Ennél nagyobb gyalázást csak egy másik klasszikus remekmû a Psycho szenvedett el eddig (legyünk optimisták, jön a Rémálom az Elm utcában remakeje). A filmben olyan szinten hemzsegnek a hibák, hogy órákig tartana fölsorolni õket. Elõször is totál porrá zúzták az eredeti filmnek azt az eszményét, hogy a szinte 0 vér, kis költségvetés, amatõr stáb is elég ahhoz, hogy az emberre a frász jöjjön. Hiszen a mûfajteremtõ 1978-as Carpenter-féle eredetiben a lassú feszültségkeltésre helyezték a hangsúlyt, a gyönyörûen megkompnált jelenetekre, ennek köszönhetõen lett az egész Haddonfield egy olyan misztikus hely, ahol akármelyik sarokból elõbukkanhat a sejtelmes gonosz.Ezáltal kialakult egy klasszikus sejtelmes hangulat, egy amolyan (lehethogy csak számomra) speciális halloweeni atmoszféra, amit csak abban a filmben érezni. Tetézték ezt Myers félelmetesen megjelenített alakjával, szinte a semmibõl tûnik elõ, és mindig akkor mikor nem számítunk rá. Illetve az idegtépõ zenét ki ne hagyjuk, zsigereinkbe hatol, ma is félelmet kelt.
Ebben a szörnyedelemben egy valami van sok: ketchup. Porrá zúztak mindent abból, amit az eredeti létrehozott. Ok, egy az egyben lekoppintották a zenét, és pár jelenetnek jó volt az alapötlete (természetesen azoknak, amiket az erdetibõl vettek). Pozitívuma semmi, de semmi más. Feszültség szóról Rob Zombienak halvány lila gõze nincsen. Azért mert a végén félórát sikítozik a csaj, meg mert õrültekháza van, és folyik a vér. Ettõl max. csak idegesek leszünk, meg undorodunk. Mondom a zene sokat segíthet esetleg annak, aki nem látta az eredetit. Na de, vááá. Néhány jelenetnél nekem nagyon 1000 halott háza feelingem volt, amit én a legrosszabb filmek között tartok számon. Michael Myers rohangál a kamerák kereszttüzébe végig, semmi misztikum nincs az alakjában, csak egy behemót barom (inkább beillett volna Jasonnek.) Halloweeni hangulatot már meg sem említem. Az elsõ fele az ugye tlejesen új- és teljesen fölösleges. Unalmas, hosszú, és azzal hogy megismerjük Myerst, totál elvesztjük azt az érzetünket, hogy ez a fiú valami természetfelettitõl õrült meg (ahogy azt az erdetiben érzékeltetik). Itt egy lelki sérült gyerek õrül meg. Teljesen hétköznapi történet, ebben semmi extra nincs. Ráadásul azok a jelenetek igazán pocsékak voltak, mikor a család veszekszik, mintha valami horrorparódiát néztem volna. A színészi játékok katasztrófálisak, a karakterek teljesen kidolgozatlanok, szegény Laurie karakterét totál kiherélték. Anno Jamie Lee többet hozott ki belõle, mint ami elvárható lett volna, ez a csaj meg még az elvárhatónál is jóval kevesebbet. Tele van csúnyabeszéddel, Zombie "rockerstílusa" is folyamatosan tetten érhetõ, de nekem már sok volt egy idõ után. Ilyen nyivákoló idegesítõ gyerekeket meg még életemben nem láttam filmen. Egyszóval úgy ahogy van, katasztrófa. Nagyon-nagyon nagy hiba volt ezt megcsinálni. És ideges is vagyok, de nagyon. Zombie bácsi most nagyon a bögyömbe került.
clockwork 2009 jan. 27. - 22:43:50
(22/83)
Hentelõs, darabolós horror. Az indítás után ...egy lélekelemzõ horrorra számítottam, vajon mi játszódhatott le a gyilkossá vált gyermekben...de sajnos erre már nem futotta rob zombie fantáziája...így kerekedett egy értelmetlen vérfröcskölõ unalmas film. 10/3
zeebacsi 2009 jan. 14. - 12:45:29
(21/83)
Gagyi. Az egyik elõttem szóló telibe is találta: mindenki a nyílt utca helyett egy ház zsákszobájába menekül. Horrorfilmekben tipikus: halottnak hátat fordít - az pedig felkel és támad. Übergagyi. Az eredeti jobb volt. Ennek a végét pedig jól el is húzták, mint a rétest. Csak két részletben tudtam megnézni, untam nagyon.
9/10
valens 2008 dec. 30. - 16:29:17 9/10
(20/83)
Szerintem ez a film a napjainkban tapasztalható gagyi horror áradathoz képest nagyon jó film..kb Jason X szintû.. nekem tetszett.
delamico 2008 dec. 15. - 20:22:31
(19/83)
Én csak a 2-t láttam, de az k*rva szar volt.
leopard26 2008 dec. 02. - 23:19:13
(18/83)
Én meg tegnap. Kb 16 Ft-ért+letöltési idõ,villanyszámlával együtt, Dolby wiszhang, DróToS 5.1-es magyar hanggal, valamint magyar alámondással. 8.3278:4-es képaránnyal. A puFi forgalmazásában. Extrák: werkfilm, elõzetes,pattogatott kukorica:)
Anyiyta 2008 nov. 18. - 16:29:38
(17/83)
hát ez a film tényleg nem nagy szám, én is észrevettem azokat a bakikat, amelyek minden ilyen jellegû filmben tapasztalható, de ebben sokkal több... kár volt rá pazarolnom az idõt...
monnci 2008 nov. 14. - 17:56:20
(16/83)
Ezek olyan menõ filmes effektek: a fõszereplõ széttör mindent, ami az útjába kerül, áttöri a falat, széttöri a bilincset vagy ha éppen meg van kötözve a keze meg a lába, hiába van rajta ötszáz csomó, akkor is kibújik a kötés alól...xD
De az a legidegesítõbb, mikor a fõhõs ha meglát valamit, ami elõl menekülni kellene, nemhogy kimenne az ajtón a házból, hogy nagyobb esély-el életben maradjon, nem..., neki fel kell szaladnia az emeletre..:DD
5/10
kol3 2008 nov. 14. - 15:54:26 5/10
(15/83)
Nem valami nagy szám!Max egyszer nészhetö...
Tele van hibával az egész film.
"A fõhõsünk " 17 év allat igen csak "kigyurta magát"
Nem számit mi volt elötte: fal,kerités,ajtó.....
Puszta kézzel át szakította. Na és itt van a kedvencem
mikor a Bilincset szét szakitotta.Gyenge 5/10
monnci 2008 okt. 28. - 22:03:32
(14/83)
Én még nem láttam, csak a feltámadást, ami nagyon béna volt. Lehet hogy ez jobb, de arról inkbb nem is beszélek. Majdnem elaludtam rajta...:S
8/10
King Diamond 2008 okt. 28. - 22:01:41 8/10 Előzmény Kendy
(13/83)
Szerintem is tökre igazad van. Nekem is nagyon tetszett, legalább olyan jó, mint a többi, igaz, a Feltámadást azt nem láttam. A film a kiváló elsõ 50 perc után kicsit leül, de aztán újra izgalmassá válik.
8/10
8/10
Kendy 2008 okt. 27. - 22:39:03 8/10
(12/83)
Tegnap néztem meg és nem volt rossz a film!
Igaz én nagyon nagyon csípem a Halloween filmeket.
Az összest láttam már.
Van olyan rész amit nem is egyszer.
A klasszikus elsõt pl vagy 15-ször minimum.
Ez a verzió is azért érdekelt mert Rob Zombie nyilatkozta.hogy újargondolja az egészet és amolyan remake-t készít el.
Talán csak az nem tetszett a filmben,hogy kicsit hosszú.
Rob Zombie itt Mike Myers-t alaposan bemutatja.
A film lényegében arra koncertrál,hogyan válik a kis Mike-ból az egyik leggonoszabb gonosz aki a filmvásznon volt eddig látható.
Aki szerette az eddigi Halloween filmeket szerintem nem fog csalódni ebben az epizódban sem.
9/10
mclane 2008 szept. 13. - 12:25:50 9/10
(11/83)
Nekem bejött a film,szinkronosan október közepére várható.
Funky20 2008 júl. 16. - 02:48:47
(10/83)
Szerintem nagyon gáz!!!Hosszú 88perc volt...
rajnaip 2008 jún. 21. - 21:52:14
(9/83)
Várom már, mikor jelenik meg DVD-n!!!
Ani88 2008 máj. 19. - 18:21:52
(8/83)
Ennél a filmnél is gratulálni tudok csak Carpenter Úrnak.
8/10
fbal 2008 jan. 20. - 03:15:46 8/10
(7/83)
Azt kaptam amit vártam, nekem bejött. Sõt talán ez a rész tetszett a legjobban.
10/10
gangstagillz 2007 nov. 07. - 14:31:33 10/10
(6/83)
Szerintem jó volt a film!
zsozso89 2007 nov. 04. - 19:51:18
(5/83)
nagyon kíváncsi vok rá. az eredeti 78as tetszett, meg a 20 évvel késõbb , meg még talán a feltámadás. a többi rész sz*r volt. kár hogy rob zombie rendezte..:S mármint kiindulva az 1000 halott házából... na majd ha megnéztem visszajövök:)
KiTsiBog 2007 nov. 01. - 13:57:42
(4/83)
Már csak azért sem tudtam végignézni a filmet rendesen,mert mellettem végigröhögték az egészet.Elgondolkodtató...Aboszlút kreativitástalanság az egész,mégha remake,akkor is.Valaki magyarázza már el normálisan,hogy miért lesznek egyesekbõl pszichopaták...Csak azért,mert anyuci csúnyán beszél otthon;nemhiszem,h erre kéne fogni.Összegezve:Zombie,maradj inkább a zenélésnél.