Téma: Halott ember

Segítõ Béka 2011 ápr. 17. - 22:18:37
(43/63)
hát nem lesz ez a kedvenc filmem, nem túl nagy film. de nem is a legrosszabb. egy átlagos szombat esti tévéfilm helyett érdemes ezt nézni. nem bántam meg hogy megnéztem, de nem tartom jó filmnek.

az elején a filmzene a címnél vmi elképesztõen jó, de nagyon fárasztó és idegesítõ, hogy még másfél órán keresztül ugyanazt hallhatjuk.

a halál, és a sokkoló jelenetek nagyon élethûek, dicséret illeti emiatt a filmet.
tetszettek a jellemek, a plüsmacis szakállas fejvadász. a pszichopata lance henriksen.

a végén fárasztó az agónia. vágás kellett volna, és a sétaagónia közbeni gitárjáték is pocsék.

hiányoltam a néger kölyök elleni rasszizmust, így nem is volt hiteles nekem a film.
nem túl jó film
offtopic
Segítõ Béka 2011 ápr. 17. - 22:13:35 Előzmény Thousand Lakes
(42/63)
nagyon felhígult a moderátori szakma.
ma már akárki lehet moderátor, iskolák nélkül
Thousand Lakes 2011 ápr. 15. - 16:49:19
(41/63)
Érdekes, hogy a filmhez szorosan kapcsolódó Parents Guideos idézetet is törlik.
Lásd: http://www.imdb.com/title/tt0112817/parentalguide, azon belül a Profanity második mondata az, amit nem bír el a port.hu fóruma.
Thousand Lakes 2011 ápr. 14. - 23:17:09
(40/63)
"There are [...] many racial slurs used towards Native Americans."
Rahel7 2010 okt. 28. - 17:23:33
(39/63)
Nagyon ritka az olyan film, amelyben ilyen erõs karakterábrázolás van. Persze a karakterek kicsit eltúlzottan érdekesek, túl furcsák, extrémek (de nem öncélúan) - mégis reálisak, valódiak, megdöbbentõen igazak. Mindez igaz a helyzetekre is amelyekbe kerülnek. A színészek kiválóak, mindegyik olyan jól játszik, hogy ilyen jó színészi játékkal több tucat filmet elvinnének a hátukon egyenként.
Na és a zene! Kedvenc zenészem, Neil Young egyszerû gitárjátéka az egész filmélményt még megszorozza tízzel!
9/10
compactegon 2010 aug. 21. - 23:40:20 9/10
(38/63)
szánalmas, hogy a szinemakszon fordítva megy le a felirat, meg néha összevissza elkapkodják.
kurva sok kontroller lehet, elbaszták az egész filmet, nagyon dühítõ. csak azért furcsa, mert egy hete néztem ugyanitt ugyanezt, és akkor jó volt... :P
10/10
bittermoon1992 2010 aug. 02. - 00:09:21 10/10
(37/63)
Mestermû, de nagyon megrázó. Aki nem látott még egy Jim Jarmusch filmet sem, az kezdje inkább a Szellemkutyával vagy a vígjátékaival.
9/10
Keba 2010 júl. 24. - 22:29:32 9/10
(36/63)
Elég jó film volt, tetszett, bár ez a sok lovaglás, meg bandukolás kicsit néha sok volt nekem. Igaz mindig van egy-egy zseniális jelenet a filmben, ami felébreszti az embert, de valóban lehetne egy 20-30 perccel rövidebb. Ha este ágyból nézi az ember, mindenképp veszélyes hogy elalszik rajta, ezért inkább nappalra ajánlom :)
8,5p
10/10
sakit felut 2010 máj. 09. - 22:22:08 10/10
(35/63)
mekkora film ez ??? irgalmatlanul nagy világpoén :)
mudibarát 2010 máj. 09. - 21:47:01
(34/63)
Kösz a választ!
Charles Foster Kane 2010 máj. 06. - 08:05:52 Előzmény mudibarát
(33/63)
Ahogy a címe sejteti: egy halott emberrõl. :)
Depp állást keresni megy egy helyre, de az a hely az érkezõket vagy így, vagy úgy de felzabálja. Erre figyelmezteti a vonaton a férfi.
Ha nagyon metaforikus jelentést akarok keresni neki, akkor azt mondanám, hogy az iparosodás (nem véletlenül Vas városba megy (ha jól emlékszem, ez volt a neve)) pusztítja az emberiséget.
Depp elveszik ebben a forgatagban, és annyira fölötte állnak az események, hogy õ már az érkezésekor "halott ember". Ezt az Indián látja rajta rögtön, de azért kíséri. Talán a versei miatt, nem tudom.
Mindenesetre a szokásos egy problémából kettõ lesz, a kettõbõl meg négy logika érvényesül, illetve ezt helyettesíthetjük hullákkal.
Amúgy ez elég jól lett kivitelezve. Nincs hulladömping, de azért idõvel mindig jön egy jó kis lövöldözés vagy nyakelvágás.

Ez a 40es, 50es évek filmes fíling nekem érdekes, és kicsit indokolatlan is volt. Amúgy meg Deppnek 94-ben
fekete-fehér film becsípõdése lett? Vagy simán véletlenül játszott két egymás utáni évben film hõskorát idézõ múvikban? Mindenesetre az biztos, hogy senki nem mutatta meg még olyan hatásosan a szemeit, mint Jarmusch. Ha nõ lennék...
mudibarát 2010 máj. 03. - 21:45:56
(32/63)
Szégyenlem megkérdezni, de ez a film mirõl szólt?
Lehet hogy az értetlenségem abból fakad, hogy éjfélkor néztem, és majd' bealudtam. Valaki?
onetwo 2009 jún. 11. - 20:47:18 Előzmény bluebird
(31/63)
Van nekem egy példány angol felirattal, nem baj?
Szívesen küldök egy copyt, hova?
bluebird 2009 jún. 06. - 18:18:39
(30/63)
Nem tudna valaki kisegíteni ezzel a filmmel?
Jótét helyébe jót várj...
Elõre is köszi a segítséget
10/10
kisbogáncs 2009 ápr. 15. - 10:42:03 10/10 Előzmény kgyuri0
(29/63)
Nézd, kinek a pap, kinek a paplan.. nem meggyõzésen áll vagy bukik egy film nézettsége, hanem ízléstõl és lelki beállítottságtól, ráhangoltságtól talán egy mûvészfilm esetében. szerintem pont, hogy nem volt unalmas, vontatott jelenet, mint ahogy Johnny Depp színészi tehetségét sem vitattam eddig sem. a kedvenc jelenetem azért az õzikés marad..az csoda. s persze a fanyar humor..:)
10/10
kuksiii 2009 márc. 13. - 11:49:41 10/10
(28/63)
nagyon jó film...:)
kevés beszéd,jó zene,vontatottság és Johnny Depp. ezek nélkül nulla lenne:D
még a vontatottságot is pozitívumnak hoznám fel,mert illik a témához.
10/10
intro 2008 dec. 01. - 23:25:06
(27/63)
Szerintem Jarmusch legnagyobb filmrendezõi erénye, hogy semmivel össze nem téveszthetõ stílusa van. Azonnal felismerhetõ. Filmjei nem az abszolut kedvenc kategóriában vannak nálam, de a top20-ba mind befér, amit láttam tõle. Teszi ezt úgy, hogy rendkívül változatos témákhoz és filmes megoldásokhoz nyúl, mégis minden filmje hamisítatlanul õ. A Deadman annak ellenére a gyengébbek közé tartozik nálam, hogy szeretem a lassú filmeket, de ezúttal nekem is hosszúnak tûnt, ha pedig ez feltûnik, akkor már mindegy is, veszített a hatásából.
Johnny Depp hasonló karakter színészként: rendkívül sokféle szerepben láthattuk már, és kiválóan állja meg a helyét, jobb helyeken ezt hívják színésznek:)
Különben úgy tudom, Jarmusch ragaszkodik hozzá, hogy mindenhol eredeti nyelven vetítsék a filmjeit, ezért fordulhat elõ az, hogy még a tévében is felirattal adják (pl. a Hervadó virágokat nemrég).
critixx 2008 okt. 12. - 18:47:21
(26/63)
Ehhez a "filmet azért találták ki, hogy szórakoztató legyen"-hez csak annyit tudnék hozzáfûzni, hogy Hollywoodban hasonlókkal mossák szerencsétlen filmtanoncok agyát (ezért se járnék arrafelé filmiskolába). Persze számtalan nagyszerû kommersz- és mûfaji film létezik (Hitchcock-tól Sergio Leone-ig), de miért baj az, ha valaki másféle filmet akar csinálni, aminek nem az a fõ célja, hogy megnézzék és hogy szórakoztasson? A mûvészfilm azért is mûvészfilm, mert szerzõjét nem az érdekli, hogy minél több ember lássa és hogy bárki is jól szórakozzon rajta, hanem hogy kifejezhesse önmagát mûvészileg, akárcsak egy festõ, költõ, komolyzenész, szobrász, stb. És azért egy olyan szerzõ, mint Jim Jarmusch eléggé közönségbarát (és most nem a popcornzabáló szilikonmellû szõkeségekre gondolok, hanem az értelmes közönségre) mûveket csinál. Hol van õ az olyan alternatív, kísérleti filmrendezõkhöz, mint pl. Stan Brakhage vagy Syberberg, akiknek filmjeit jóformán csak egy szûk mûvészi kör látta?
critixx 2008 okt. 12. - 18:37:04
(25/63)
Én is nagyon szeretem ezt a filmet, nem utolsósorban az atmoszférája miatt. Jarmusch elsõ osztályú rendezõ, aki amerikai létére mer szembemenni a hollywoodi kommerszfilmiparral és lassú, fekete-fehér, szenzációsan összerakott, "mély" mûvészfilmeket csinálni.
A Florida a paradicsom, a Törvénytõl sújtva, az Éjszaka a Földön no meg a Kávé és cigaretta mellett a Halott ember pályájának csúcspontja. Johnny Depp is nagyszerû benne, aki csak a kalózos hülyeségeit látta, azoknak érdemes megnézni!
Maradok addig is Jarmusch-rajongó. :-)
10/10
akkika 2008 okt. 05. - 10:28:55 10/10
(24/63)
Az egyik kedvencem, vontatottsága ellenére. És Neil Young gitárjátéka
tökéletesen illik a film hangulatához.