Téma: Hamlet

-greghouse- 2012 nov. 04. - 17:06:15
(22/42)
Kétségtelen, hogy ez Zeffirelli gyengébb munkái közül való, és hogy 1) nyomába sem ér a saját Romeó és Juliájának, 2) sem pedig Kenneth Branagh néhány Sh. feldolgozásának (Sok hûhó, Othello...).
Mindamellett azt mondom, hogy ha minden film "csak" ennyire lenne gyenge....álom lenne.
Ha a gyerek mindig jelest hoz haza, a papa összevonja a szemödökét egy négyesnél. A szomszéd meg, akinek a fia ötször bukott, megjutalmazza.
Zeffirellinek közepes munka, de ha valaki ettõl egyáltalán érdeklõdni kezd a Hamlet után, megérte.
lysander83 2012 nov. 04. - 09:32:55 Előzmény conchita
(21/42)
Úgy látom a világ legjobb drámájánál nem fontos a spoiler szó leírása.
Bár senkinek se ajánlom elsõre a film megnézését, mert kicsit nehéz lesz kigobozni a sztorit.
Elõször egy rövid ismertetõ, aztán a könyv, majd a film.

SPOILER
Csak annyit akartam mondani, Ophelia attól lesz öngyilkos, hogy a kedvese megbolondult.
1/10
beszelo86 2012 aug. 10. - 09:00:42 1/10
(20/42)
Ez a feldolgozás egyáltalán nem lett jó. Összevissza vagdosták, a jeleneteknek nem lett tartalmuk, ráadásul a színészek kiválasztása is melléfogás volt. Mel Gibson nevetséges Hamletként, mintha egy iskolai felolvasásra bemagolt volna 200 oldalnyi szöveget. Helena Bonham Carter vértelen és sápatag Ophelia. Ian Holm mintha egy mexikói szappanopera gonoszát játszaná. Glenn Close az egyedüli, akinek van egy-két dolog az eszköztárában. Szóval, siralmas adaptáció az egyik kedvenc drámámból, ami halvány árnyéka csupán a Kenneth Branagh-változatnak.
conchita 2011 szept. 20. - 05:21:32 Előzmény Seven7Crown
(19/42)
Királylány? Milyen királylány?..a Hamletben nincs olyan. Úgy tûnik mindenki a másikat, a Branagh-félét részesíti elõnyben...én nem tudnék választani, mindkettõnek megvannak az adujai. Ebben a variációban Gertrud és Hamlet kapcsolatának megjelenítése tetszik nagyon, a másikban meg Kate Winslet átváltozása ártatlan Opheliaból az árulástól eszét vesztett vizihullába.
Mindenesetre remélem soha nem kell bosszút állnom, mert az elég halálos mesterségnek tûnik...mostmár figyelem egy ideje...
Az még mindig foglalkoztat, hogy ha Ophelia beleõrül abba hogy elárulta szerelmét, akkor Gertrud hogyhogy nem õrül bele, hogy elárulja a férjét ( aki ugyan nem a szerelme ), meg a fiát, de gondolom ott bujkál a megoldás, hogy az ember sokféle és ahogy sokféle bosszúállást láthatunk a tragédában, úgy többféle árulást és árulót is,egyiknek bírja a gyomra, másikak nem.
emel 2011 febr. 18. - 10:14:13 Előzmény Seven7Crown
(18/42)
Bár nagyon szeretem Zeffirelli munkáit (tiszták, szépek -- esztétikailag is) ugyanakkor be kell látni, hogy nem korszakos mûvész.

Tisztes iparosember (ritka madár manapság), aki nagyon mívesen kidolgozott, becsülettel megmunkált darabokat ad ki, de nemigen tesz már hozzá a 'korábbi korok' értékeihez, hanem korrekten reprodukálja azt.

Szerintem is értékes rendezõ, talán még sikeresebb is az értékes mûvek populárisabb feldolgozásában, a valódi népnek, közönségnek (nem valami elefántcsont toronyban élõ entelektüelek) eljuttatásában.

Vagyis érdemes pl. Shakespearet több rendezésben is megnézni, és lehet hogy a legjobb kezdet a Zeffirelli féle feldolgozások megnézése. Annyiban azonban nem érdemes hagyni, érdemes továbblépni ;)
Seven7Crown 2011 febr. 07. - 17:54:38
(17/42)
-Zeffirelli, Shakespear Hamletjébe is beletalált, ahogy azt már más mûveinél is bizonyította, hogy ez a mûfaj nagyon fekszik neki!

-Gibson remekül hozza a bosszúvágytól fûtött dán királyfit, aki a királylány új férjét szeretné móresre tanítani, miután miután halott apja szelleme meglátogatja!

-Igényesen megrendezett, és kimondottan élvezhetõ produkció!
Io 2010 nov. 30. - 19:42:35
(16/42)
Jó neki! :) Kenneth Branagh sokkal jobban meg tudja ragadni Shakespearet. Ha alkalmad lesz rá, nézd meg! Hosszú, de csak azért, mert minél jobban vissza akarta adni a mûvet.
Kistaszi 2010 nov. 30. - 18:22:32
(15/42)
Én is olvastam a Hamlet-et és való igaz ez a megfilmesítése(másikat még nem láttam) nem tökéletes de szerintem nagyon jó. Mikor elõször megnéztem utána fél óráig Shakespeare-i nyelven beszéltem a barátnõmmel :)
Io 2010 nov. 20. - 18:46:05
(14/42)
Az a király megfilmesítés! 10/10
barzoli 2010 nov. 20. - 13:58:55
(13/42)
Miért kezdték a filmet ma hajnalban a kiírt 4 óra 45 perces kezdésnél korábban?
7/10
Sanya08 2010 febr. 07. - 16:20:34 7/10
(12/42)
Nem volt rossz,de a Laurence Olivier-féle jobban tetszett.

http://mindenamifilm.wordpress.com/2010/02/07/hamlet/
nemkati 2010 febr. 07. - 12:51:44
(11/42)
A fenébe azzal aki kitalálta hogy reklámokkal kell a filmeket megszakítani!!

Képzeljétek el, hogy a színházban beleélitek magatokat egy jelenetbe, egyszercsak lemegy a függöny, elõugrik egy nyanya és ajánlgatja a mindent felszívó tamponját - ráadásul maximális hangerõvel.
Hát ez is pont olyan.

Baromi dühös vagyok. (nem csak most, emiatt mindig)
adeline.v.s. 2009 jún. 24. - 15:50:28
(10/42)
Óóó igen.. A Hamlet.. Nagyon sokáig keresgéltem, minden áron meg akartam szerezni, azán ahogy sikerült, (nagynehezen rátalátam!)már ott volt mindenhol.. :)
Tetszett a könyv, és a film is, nagyon.
Irodalom órán láttam én is, (bár elaludtam rajta egy negyed órácskára..korán volt..xD) attól független Gibson és Close nagyon tetszettek, meg a történet, és a film hangulata is..! :D
..Igen.. Kár, hogy ilyen hosszú.. Dehát végülis, azon kívül hogy hosszú, semmi rosszat nem tudok rá mondani. :)
9/10
Jagdglück 2008 nov. 03. - 19:13:16 9/10
(9/42)
Még anno irodalomórán láttam a filmet, miután elolvastam a könyvet. Nekem tetszett a film, de szerintem Mel Gibson nem illett ehhez a szerephez.
eugénia22 2008 máj. 21. - 02:46:01
(8/42)
Olvastam a Hamletet,bár már régebben.
Szerintem ez a film, nem annyira jó. Bírom Gibsont,õ nem is játszik rosszul. Én úgyérzem,hogy túl volt dramatizálva Hamlet története.(Igaz dráma.)A vége is,mindenki meghal,én azt már, nagyon túl dramatizáltnk éreztem,(filmszerint).
Mintha a készítõk,azt akarták volna elérni,nem is eléri,inkább már-már,követelni a nézõtõl,hogy sírjon...
Valahogy így: "Jaj,mindenki meghalt,ja de szomorú! Jaj,Hamlet is meghalt! Jaj,mindjárt sírok!"
És túl hosszú lett,minden jelenetet túl volt spillázva...
A többi színész se volt rossz,csak néha már õk is túl drámaian adták elõ a dolgokat...
Én olvasás közben,nem éreztem,hogy Shakespeare sírásra, hasonló dologra akarná rávenni az olvasóját...


Nekem, ez a véleményem a filmrõl,nincs kedvem vitákba bonyolódni Shakespeare-rõl,meg a tehetségérõl se!
Köszönöm!
Kriszti720708 2008 febr. 21. - 12:31:18
(7/42)
Csupán egyszer láttam, tv-ben, mondjuk Zeffirelli rendezéseit amúgy is nagyon kedvelem, nekem ez is tetszett, Mel Gibson játéka is számomra hiteles, viszont Glenn Close szerintem sem a tökéletes választás volt erre a szerepre. Ami a színeket illeti: én színesre emlékszem, határozottan. Jó lenne újra látni...
Vikke 2007 aug. 06. - 11:16:47 Előzmény Newcastle United
(6/42)
Glenn Close nekem is furcsa volt ebben a szerepben fõleg a Veszedelmes viszonyok után. Valahogy nem neki való volt ez a karakter. A film különben tetszett.
Zotyipotyi 2007 júl. 12. - 23:53:35
(5/42)
Kicsit elbizonytalanodtam: ez tényleg fekete-fehér vagy csak én emlékszem úgy, hogy színes???
Amúgy véleményként csak annyit a filmrõl: többek között emiatt kezdtem Shakespeare drámákat olvasni (persze a Hamlet-et, meg a Rómeó és Júliát már elõtte is olvastam)
verdeleth 2007 júl. 06. - 01:54:05
(4/42)
Bizony már régen láttam de úgy emlékszem nekem tetszett de sokan irták hogy nem olyan jó Ha látnám mégegyszer megmondanám de szerintem jó film
Helios 2007 febr. 24. - 17:28:23 Előzmény Newcastle United
(3/42)
Én nem láttam olyan nagyon sok Shakespeare filmet, de ez a Hamlet nagyon jó. Én nem vagyok oda Zeffirelliért, szerintem a Rómeó és Júliája már elnézést de szörnyû, nevetséges... annyira nem jön ki nekem abból a filmbõl hogy most egy drámát nézünk hogy hihhetetlen. Na mindegy. Szóval a Rómeó és Júliával ellentétben ez a film szerintem nagyon ott van. Tehát ha már a neveket nézzeük Shakespeare Zeffirelli Mel Gibson és Morricone, azért ezek elég nagy nevek. És szerintem a film is hozza színvonalat, a szinkron is jó érdemes megnézni. Kicsit fura hogy fekete fehér, én már láttam tévében is meg dvd-n is megvan és nekünk színes. Szerintem mondjuk ez nem vesz el nem ad hozzá, nézzétek meg!.