Téma: Hamupipõke

dorog 2017 dec. 25. - 21:41:58
(61/81)
Beugrott: a rajzfilmben a lóból csinál kocsist a tündér (magyar hangja - a tündéré - Tolnay Klári volt).
dorog 2017 dec. 25. - 20:59:19
(60/81)
Szemmel láthatóan a Disney-rajzfilmet utánozta az élõ szereplõs feldolgozás: egerekbõl lovak, tökbõl hintó. Hogy ott is lúdból lett-e a kocsis, arra nem emlékszem, vagy 55 éve láttam utoljára.
8/10
szepipiktor 2017 dec. 25. - 20:23:21 8/10
(59/81)
Elég idõs vagyok már ahhoz, hogy a számtalan feldolgozást össze tudjam hasonlítani.
Számomra ez a legjobb!
Kenneth Branagh számtalanszor igazolta zsenialitását és ez a szereposztás tényleg nagyon kedves. Lily James mesébe illõ, a herceg sem tolakodó.
Érdekes, hogy Kenneth Branagh színházi Rómeó és Júliában is eljátszhatta Júliát.
Derek Jacobi is játszik mindkettõben.
Helena Bonham Carter pedig ismét igazolja, hogy korunk egyik legszebb és legtehetségesebb színésznõje.
Én 1990 óta, amikor Zeffirelli Hamletjében volt Ophélia, na azota vagyok \"szerelmes\" bele.
Ja, a párbeszédekkel meg semmi baj nincs.
2/10
jbaj 2017 júl. 30. - 22:36:53 2/10
(58/81)
Borzalmas. Így meggyalázni a világ egyik leggyönyörûbb meséjét! ... :O - A látvány oké, gyönyörû. De a párbeszédek??? Kiknek csinálták ezt? Fogyatékosoknak? Senki se vegye magára, de nagyon gyengék a monológok és a dialógusok. Szégyen a magyar szinkronra! A Hamupipõkét alakító színészcsaj meg egyszerûen meghökkentõen pocsék. A szereplõk 80%-a SABLON!!! Kb. fél órát/40 percet bírtam nézni a filmet. Sajnálom, hogy ide jutott a moziipar, hogy csak a látványra megy! :(

10/2
proklima 2016 okt. 30. - 19:32:15 Előzmény mimzy
(57/81)
Hát...Megnézem az Örökkön-örökkét... Szerintem katasztrófa! Végig unatkoztam. Egyetlen humoros jelenet volt, amikor a herceget a nyakába vette. Szerintem Drew Barrymore egyáltalán nem alkalmas erre a szerepre. Végig ripacskodott, amikor a mostohával üvöltözött, kifejezetten csúnya volt. Aztán amikor az angyalszárnyakkal megjelent, az betette a kaput. Game over.
proklima 2016 okt. 29. - 19:05:03
(56/81)
A legtöbb feldolgozást láttam.
Nekem tetszett ez a változat ( a sok ócsárolóval ellentétben).
Tetszett, hogy tündér volt a narrátor.
Érdekeség, hogy ebben a filmben nem volt a "mi megyünk a bálba, te pedig dolgozz!" rész.
Szerintem humoros volt.
1/10
mimzy 2016 okt. 05. - 16:12:23 1/10
(55/81)
Ezt nem ajánlom senkinek! Nem véletlen, hogy csak most néztem meg. Manapság már nem akarok több esetlen, szerencsétlen csajt látni, akiknek nincsen annyi eszük, hogy egy herceg nélkül kilábaljanak a problémáikból!

Ajánlom helyette: Örökkön-örökké, Elátkozott Ella
http://www.port.hu/orokkon-orokke_ever_after/pls/w/films.film_page?i_film_id=3420
http://www.port.hu/elatkozott_ella_ella_enchanted/pls/w/films.film_page?i_film_id=69732
1/10
Rahar 2016 febr. 26. - 20:50:03 1/10 Előzmény CrazySpice
(54/81)
Hasonló véleményem van nekem is az alkotásról. Köszönöm, hogy helyettem is leírtad.
8/10
Owl 2016 febr. 24. - 00:41:20 8/10
(53/81)
Voltak trükkök rendesen, meg szirupos máz, a végeredmény egész jó lett. Kivéve, hogy a szõke hajhoz nagyon nem passzolt a barna szemöldök.
7/10
dodo412 2016 jan. 21. - 14:17:30 7/10
(52/81)
Nem tudom, vegyes érzéseim vannak: a Demóna nekem túl elvetemült volt (nem értettem, miért kell minden általunk eddig szeretett karaktert megutáltatni, hogy "más nézõpontból" szemlélhessük a dolgokat). Lily James-szel nincs bajom, de Holliday Graingernek (Anastasia) jobban örültem volna a szerepben - részben a külseje miatt (mi ez a ragaszkodás a sötét szemöldökhöz szõke lányokon- lásd Csipkerózsika), részben a színészi teljesítmény miatt, amit tõle eddig láttam - sokkal többre lenne érdemes... Én is Cate Blanchettnek és Helena Bonham Carternek örültem legjobban. Megjegyzem, Blanchett fõszereplésével megnéznék egy Demóna-szerû nézõpontváltást (csak nem olyan radikálisat).
1/10
CrazySpice 2015 nov. 27. - 00:43:54 1/10
(51/81)
Borzadály az új Hamupipõke! Bosszantóan kínos, bárgyú, bugyuta, fárasztóan szar... Irritálóan visító és hadonászó szereplõk, akik csak random baromságokat dumálnak pelenkás szinten... elképesztõ(!) Ettõl eltekintve is elég borzalmas az egész, csak úgy süt róla a hozzá nem értés, illetve hát a közepesen olcsó szórakoztatási faktor mûélvezete. Hihetetlen, hogy volt valakiben annyi kurázsi – nem mellékesen pedig egy jó nagy adag bátorság -, hogy a klasszikus Hamupipõke (film, 1950) és Cinderella (1997 film) után is folytassa, és kiadjon egy ilyen rémségesen gyenge adaptációt. Csak feltételezni tudom, hogy a rendezõ vagy a producer, vagy akár az egész stáb egy értelmifogyatékos kretén, mert ez a filmet épp ésszel létrehozni képtelenség lett volna. Újfent csak gratulálni tudok, hogy megint a világra szartak egy förtelmes és teljesen felesleges ocsmányságot. Ezt a mega-hulladékot technikai szempontból a Demóna filmhez, vagy az Alíz Csodaországban-hoz tudnám leginkább hasonlítani, annyira közhelyes és rossz. Szégyellheti magát a Walt Disney Stúdió.
6/10
King Diamond 2015 szept. 29. - 20:30:08 6/10
(50/81)
Hát, itt sincs valami sok értékelhetõ hozzászólás az eddigiek között. Az már külön szánalmas, hogy valaki itt árul mozijegyet egyes filmekre, elõször 3000 forintért, majd pedig 2500 forintért...ezeket a kommenteket is úgy kéne törölni, mint a huzat, a "felhasználóval" együtt.
Én megmondom õszintén, már nem is nagyon emlékeztem a mesére, igaz, sosem volt a kedvenceim között a Hamupipõke. Másik film feldolgozását még nem láttam, valószínûleg ezután sem fogom, ezt meg lehetett nézni egyszer. A látvány szép, egyáltalán nem zavart, hogy nem rugaszkodott el a mesétõl, megmaradt a gyermeki bája, habár nekem a Hófehér és a vadász vagy a Demóna jobban tetszett, pont azért, mert kicsit átalakították a mese történetét és mertek hozzátenni, keményebb, felnõttebb fantasyt csinálni belõle. Ez inkább kicsit a Tükröm, tükrömhöz hasonlítható, az volt kevésbé "felnõttes", inkább gyerekes, de nekem az is jobban tetszett. A színészekkel nem volt bajom, helyes volt a kiscsaj, Cate Blanchett kiválóan alakította a mostohát, annyira visszataszító volt a karaktere, hogy imádtam utálni, a két lányával együtt. Nagyon jó volt látni a két Trónok harca szereplõt is, szerintem a hercegnek is pont megfelelõ választás volt az "Ifjú farkas", Richard Madden és jó volt látni epizódszerepben Stellan Skarsgardot, valamint Helena Bonham Cartert is.
A ruhák, kosztümök is gyönyörûek voltak, a zenék nem különben, de mindezek ellenére a második felében itt-ott azért ásítgattam már egy párat. A magyar szinkron sem volt rossz, a Hamupipõkét szinkronizáló hölgynek nagyon szép hangja van (Mórocz Adrienn, mint az az ISZDb-bõl kiderül), Balázs Péter hangja viszont egyáltalán nem passzolt Stellan Skarsgardhoz.
Egyszer nézhetõ, de az eddig általam látott mesék "filmváltozatai" jobban tetszettek.
6/10
10/10
motoreger1 2015 szept. 05. - 22:09:41 10/10
(49/81)
Felnõtt fejjel nézve is csodás volt!
3/10
beo71 2015 szept. 03. - 10:29:47 3/10
(48/81)
Az alaposan túlértékelt Kenneth Brannagh ( aki Thort is lerángatta a földre- még jó, hogy a második részre gyorsan elfelejtették )mivel a színházi darabok elfogytak, egy "friss,eredeti ötlet" után nézett, megtalálta Hamupipõkét!
Az ezeregyszer látott-hallott történet gyorsan elaltat, de, ha ébren maradsz sírva vigadhatsz az olyan poénokon, ahol a festõ leesik a székrõl.( What ? )
Ja, ez a humor. A B kategóriájú színészek élvezik a dolgot, a nagyobb nevek látványosan szenvednek, a filmben nem történik semmi. Oké, lehúzzák a családokat ( megint ), hamar el lehetne felejteni, ha nem lenne vérlázító, ahogyan istenítik ezt az idegesítõ angolt. ( Miért van az, hogy, 3 jó fej angolra, mindig jut 3 tipikus piperkõc seggfej? )
A gyerekeknek sem tetszett.3/10.
...és álljon itt a legerõsebb kritika : Ennél még a Vadregény is jobb, mert az legalább idegesítõen rossz, ez csupán idegesítõen felesleges és 2 nap múlva már nem is emlékszünk rá.
1/10
parduccica 2015 aug. 22. - 10:48:27 1/10
(47/81)
Biztos bennem van a hiba,de én 10 percig birtam, tovább nem. Giccses, unalmas és semmitmondó...sajnálom a mai gyerekeket, hogy ilyen szeméttel tömik a fejüket. Tessék elöszedni az eredeti mesét és elolvasni, mert 100x több élményt nyújt.
5/10
Atis88 2015 aug. 21. - 20:34:43 5/10 Előzmény z4zie
(46/81)
Pont a mese voltából adódik, hogy eleve fantasy fa**ság majdcsak az egész ha már ezt a példát hoztad. Innentõl kezdve adhatott volna egy kis pluszt is, nem csak egy az egyben lemásol egy régi kis mesét. Egyébként semmi bajom nincs vele, de ez a sztori túl kevés. Az egész egy az egyben megegyezik a mesével. Kár volt milliókat költeni rá csak azért, mert kicsit jobban lehet effektelni a mai technikákkal mint anno. Ráadásul az élõszereplõs mivolta miatt még a varázsa is odalett számomra.

5/10.
z4zie 2015 aug. 20. - 13:11:55
(45/81)
Ez egy Grimm-mese feldolgozása, MESE. Nem értem mit veri itt Vinnie731 a nyálát, beleköt egy klasszikus mesébe, amit minden gyerek ismer! Miért ne lehetne belõle film, fõleg, ha a mai filmes technika lehetõvé teszi, h az látványos formában megvalósuljon?!

Én mindenképp pozitívan viszonyulok az alkotáshoz, mert nem akart egyáltalán több lenni, mint az eredeti. Nem mutatott túl azon, hanem megvalósította az ott leírtakat, áthozva az igazi értékeket, igazi családi filmet kreálva.

Inkább ezt a vonalat kövessék a hasonló feldolgozások, mintsem fantasy fa**ságot csináljanak belõlük, mint a Hófehér és a vadász vagy a Demóna esetében.
frenchbullie 2015 aug. 20. - 06:22:20
(44/81)
Üdv! Családi mozinak tökéletesen megfelelt ez a Hamupipõke feldolgozás. Hamupipõkének kicsit más fõszereplõt képzeltem volna, valaki kislányosabb arcú jelenséget, de legyen ez az én problémám:-). Viszont Cate Blanchett igazán elegáns, ugyanakkor ördögi mostoha volt, Helena Bonham Carter nagyon tetszett a tündérkeresztanya szerepében, sõt a kedves kis trükkjei is, Stellan Skarsgard-ot pedig elsõ ránézésre meg sem ismertem a nagyherceg jelmezében.
Bár látszott, hogy "nem igaziak", örültem, hogy Guszti és társai, valamint Lucifer macsek szerepeltek a történetben, mert kellemesen felidézték emlékeimben a rajzfilm vicces figuráit.
6/10
pihes 2015 aug. 19. - 15:38:29 6/10
(43/81)
Egy klasszikus mese, jelenkori filmváltozata.
Nem volt rossz, pl amikor, a tündérkeresztanya, varázsolt egy jó nagy tököt Hamupipõkének :), ami aztán hintó lett, és az állatokkal, elment a bálba.
9/10
Ginah..:) 2015 júl. 16. - 22:24:24 9/10 Előzmény zora
(42/81)
Nekem nagyon tetszett az egész film, elvarázsolt. A színészek, a díszlet, a jelmezek és a zene is mind el volt találva. Izgalmas volt, számomra egy cseppet sem volt unalmas. Egyszer mindenképp meg lehet nézni! :)