Ezüstliliom 2018 jún. 10. - 13:23:53 Előzmény jani-wan
(76/136)
"...Landó droidja egy néger picsa személyiséggel rendelkezik..."

Gratulálok! Észrevetted a nyilvánvalót.:)
Ezüstliliom 2018 jún. 10. - 13:22:05 Előzmény cellasto
(75/136)
"...Lando és Han második találkozása… egy az egyben a bespini talijuk Koppintása..."

Szerintem épp fordítva van: Lando bespini viselkedése erre volt válasz. Visszaadta a kölcsönt, és ezt most tudtuk meg.:) A többiben nem vitatkozom veled.

Én 2D-ben néztem, és úgy tetszett. Nem bosszankodtam hiányosságokon, fals jeleneteken, magával ragadott a történet, és a főszereplőről is el tudtam hinni, hogy ő Han fiatalon. Pár dolgot megmagyarázott Soloval kapcsolatban, és én ezt vártam tőle. Természetesen felkészültem rá, hogy az eredeti három részt nem fogja tudni felülmúlni, így nem okozott csalódást. Nem emelkedett a kedvenceim közé, de azért jól szórakoztam.:)
Ezüstliliom 2018 jún. 10. - 13:14:03 Előzmény cellasto
(74/136)
OFF: esetleg tudnál segíteni (vagy bárki más) abban, hogy ezen a megint megújult fórumon:/ hol vannak a privijeim? Mert a hozzászólásaimra érkezett válaszokat is nehezen találtam meg, de a privijeimet még mindig keresem.:(
Ezüstliliom 2018 jún. 10. - 13:12:05 Előzmény cellasto
(73/136)
Köszönöm, de nekem az a bajom, hogy egyesek lusták kiírni egy rövid filmcímet, és/vagy tojnak azokra, akik nem ennyire bennfentesek, így nem értik a betűszavakat. Tehát egyet a sok közül most általad megtudtam, de marad még vagy egy tucat csak ebben a topikban.
6/10
Smonika 2018 jún. 08. - 18:14:17 6/10
(72/136)
Én a Star Wars filmeken nőttem fel, láttam az összeset. A z eredeti, IV-V-VI. rész a legjobb, kétségtelen. A többi már csak sci-fi fantasy, nem sok köze van az eredetihez.

SPOILER lehetséges
Ha ettől elvonatkoztatunk, akkor nem olyan rossz mozi, bár elég kiszámítható a történet, és sajnos tele van klisékkel - pl "vonatból" kihajolós, majdnem fejlevágós jelenet, vagy fel kell robbantanom a hidat, de már nincs időm elhúzni a csíkot, úgyhogy hősként halok meg jelenet, bocs drágám, de átálltam a sötét oldalra jelenet stb. - Ezért csak egy tucatfilm. Lehet, hogy sok ilyen tucatfilmet láttam már, ezért érzem így.
6/10
9/10
Moralya 2018 jún. 07. - 00:34:00 9/10
(71/136)
Én nem vagyok járatos a Star Wars univerzumban, igaz, láttam az összes eddigi részt, de nem ezeken nőttem fel és inkább laikusként állok hozzá minden egyes részhez, semmint elvárásokkal. Így a logikai bukfenc ellenére is élveztem és utólag belegondolva sajnálnám, ha kihagytam volna ezt a moziélményt, a sok negatív komment miatt kétkedve ültem be a moziba, de nem bántam meg. Szerintem az alap sztori, a szereplők a helyükön voltak, cselekménydús volt, engem megfogott az érzelmi szál is a két fiatal között. Persze minden mint mindig lehetne sokkal jobban kidolgozott, de összességében nem érzem 6-os értékelésűnek filmet. Inkább valahol 7-8 körül van a valódi értéke.
jani-wan 2018 jún. 05. - 08:48:09
(70/136)
Rövid összefoglalás:
A film közepes.

Hosszabb összefoglalás:
Kár ezért pénzt kiadni. Tucatfilm Star Wars logóval.
A történet nem rossz inkább átlagos.
Aldenkid egyáltalán nem volt képes hozni Harrison Ford-ot.
Aki Landót játszotta az jobban átjött.
Beckett egy nem Star Wars-ba illő név, és roppant zavaró volt. A többi név rendben volt.
Mind Woody Harrelson karaktere mid a színészi játéka gyenge. Na ezért kár volt beletenni.
A Falcon jó lett.
A zene szintén rendkívül középszerű. Olyan hogy van, de érzelemkeltésre alkalmatlan. Az egyetlen rész ahol jó zene volt az a Falconos részek, mint a Kessel menekülés, ahol két eredeti (Escape from DS és Asteroid Field) zene volt használva.
Amúgy elég jó a film alapötlete, persze a nagy része már adva volt, de nem sikerült belőle kihozni egy ütős filmet.


*** SPOILERES ***

Korélia az egyik legnagyobb hajógyár a galaxisban, ehhez képest amit látunk az egy erősen költséghatékony megvalósítás. Nagy csalódás.
Mindenki tudja hogy Han birodalmi pilóta volt. Ehhez képest a gyalogságnál van?
És milyen gagyi már ez a birodalmi egyenruha? Meg úgy összességében, a kosztüm dizájner nem alakított valami nagyot. A legérdekesebb Beckett ruhája volt amit Landó viselt a Jedi visszatérben Jabbánál.
A szabakk parti gagyi. Komoly tehetségtelenség kell ilyen szarul megcsinálni egy ennyire fontos momentumot
A vonatrablás túl hosszú. Érdekesen indult aztán ásítozás lett belőle.
Landó droidja egy néger picsa személyiséggel rendelkezik. Még jó hogy nyavajgás közben nem tologatta a fejét jobbrabalra ahogy szokták. Pusztulása nem érint meg senkit.
Az örvényes rész elég jó lett, de kicsit túlzásba estek szokás szerint.
A Kessel bánya egy nagy nulla. Minden várakozást alulmúl. Gyakorlatilag alig látunk belőle valamit, pedig ez is egy fontos helyszín a Star Wars-ben ami eddig csak a rajongók képzeletében létezett. Na ebben az esetben a képzelet jóval felülmúlja a látványt
Darth Maul a végén erőltetettnek tűnik, de talán még jó is lehet. Habár dizni eddig szinte mindent elkúrt, és már a rajzfilmben sem jött be hogy életben van. Obi-wan derékban félbevágta, és nem csak a lábait vágta le.
Ha jól láttam akkor a mentőkapszula volt a hajó elején, ami később hiányzott. Amennyiben több mentőkapszula volt ott, akkor nincs ellentmondásban a IV-gyel.
És nem tetszett hogy Csubi ugyanazt a hibát követi el a holojátékon, mint Artu ellen a IV-ben. Ennyire nem hülye.
Az viszont tetszett hogy Csubi letépi valaki karját :D


Összességében egy egyszer nézhető, 5-6 pont körüli film lehetne
Mint Star Wars ez csupán 4 pont
Sokkal jobbat lehetett/kellett volna csinálni
Kár érte


Egyéb
A moziban hatan voltunk
És ez nem a Solo hibája hanem az ultrahulladék 8 hibája, ami a hulladék 7 után már rendesen betette a kaput a dizniwars-nak
8/10
Rubik75 2018 jún. 05. - 07:02:08 8/10
(69/136)
A filmmel semmi gond nem volt.Az eredeti 3 SW film óta,ez lett az egyik legjobb.Talán a Zsivány egyes ami jobb volt.Az 5 új SW részekről ne is beszéljünk egyik szarabb mint a másik.
3/10
cellasto 2018 jún. 04. - 23:02:56 3/10
(68/136)
Woody Harrelson pedig nagyon gyatrán alakított…
Tole nem ezt szoktuk meg.
3/10
cellasto 2018 jún. 04. - 22:56:47 3/10
(67/136)
Na ma vettem s fáradtságot és megnéztem a cinemapink-ben :)
Csal hogy joggal szidhassam.
Ami pozitívum: a főszereplő és chewbakka szerintem elég jól alakított.
A jellegzetes han-beallas, a kajsn mosoly laza dumák megvolt mint anno fordnál.
Csubi mozgása nem volt az igazi…
Na és alapvetően egy mozgalmas pörgős film, nincs üresjárat.
És most a negatívum:

Miert kell szarralopni a Lucas féle részeket??
-SPOILER-

Amikor beesik csubi elé először egy az egyben luke és a rancor találkozása a jedi visszaterben.
Lando és Han második találkozása… egy az egyben a bespini talijuk Koppintása.
De kb 8-10 ilyen jelenet van ami köthető a Lucas filmek valamelyik tortenesehez.

A rossz útra tert katonák akik rablok-csempeszek lettek: egy az egyben a Firefly koppintása.

Túl sok az enyelges… tudom ez kell most, de akkor is

Mivel bukta, így nem fogjuk megtudni dart maul szerepet a sztoriban, amit tényleg sajnálok.

A 3D konkrétan fos volt, szinte semmit nem rakott hozzá a filmelmenyhez a fejfajason kívül.
Szóval mint scifi jó, mint sw-film, szar.
3/10
cellasto 2018 jún. 04. - 22:43:43 3/10 Előzmény Ezüstliliom
(66/136)
TFA-The force awakens-az ébredő erő… a diznini borzalom kezdete :D
5/10
stockholm 2018 jún. 04. - 21:17:56 5/10
(65/136)
Nagyon rossz szinkron hangot választottak Solo-nak. De az amerikai színész sem volt elég fiatal a szerephez, egy fiatal fiú nem ilyen dörzsölt.
Ezüstliliom 2018 jún. 04. - 17:57:11
(64/136)
Olyan jól elbeszélgettek itt bennfentesként ilyen betűszavakkal, mint pl. a TFA, aki meg nem keni-vágja ennyire az lóf... bocsánat! semmit sem ért belőle.
9/10
csiguszmano 2018 jún. 04. - 13:05:14 9/10
(63/136)
Egészen jól sikerült. Gyanítottam, hogy sokak magas elvárása nem fog teljesülni. Így nem is vártam sokat, de egészen jól szórakoztam. Persze mellettem az asszony elaludt, de nem azért mert nem tetszett neki Han Solo karaktere.:):):)
Lehetséges, hogy terveztek folytatást? Nekem volt egy érzésem, hogy így fejeződött be, de a fogadtatást látva tuti nem lesz:(, bár megnéztem volna azt is.:)
9/10
csiguszmano 2018 jún. 04. - 12:56:41 9/10
(62/136)
pld. Hobbit ? :)
3/10
cellasto 2018 jún. 04. - 03:39:06 3/10 Előzmény VT 135
(61/136)
Összességében kb 450 millióba került, azt szerintem sem fogja visszahozni
VT 135 2018 jún. 04. - 00:46:22 Előzmény cellasto
(60/136)
Ha jól tudom, a 300 milkó csak a film, a marketing nincs benne, így reményeink szerint Kathlen Kennedyék folyamatos ámokfutásának a gyümölcse még akár veszteséges is lehet a végén.
Querelle82 2018 jún. 03. - 21:57:11
(59/136)
Persze, nem feltétlenül.De vannak olyan fizikai paraméterek , amik szükségesek ahhoz, hogy egy filmhőst hitelesen megformáljon.Különösen a kalandfilmeknél, vagy ott ahol a megjelenés legalább annyira fontos mint a színészi játék ( bár az utóbbit az ilyen típusú filmeknél nem túl bonyolult eljátszani ) .Ford egy magas, férfia megjelenésű, sármos, erőteljes Han Solo volt .Ez a csávó hozzá képest egy nyikhaj.Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy Han Solo ilyen tejfölös szájú alak volt ifjúkorában, ráadásul valami csoda folytán 25 év felett még nőtt kb. 10 centit, és a vállai is kiszélesedtek ( ennyivel kisebb ugyanis Ehrenreich Fordnál ).Kb.annyire testesíti meg hitelesen a kalandhőst mint amennyire Depardieu Edmond Dantest ( aki egyébként más szerepekben nagyon jó tud lenni).
7/10
_DanieL 2018 jún. 03. - 20:07:41 7/10
(58/136)
Nekem tetszett.

Ket gondom volt vele, az egyik szubjektiv, a masik objektiv:
SPOILER
.
.
.
1. Qi’ra karaktere az elejetol zavart. Rogton latszott, hogy hazug es ketszinu, ez valahogy vegig idegesitett.
2. Darth Maul..?! Hogy p.csaba? A Baljos Arnyak vegen a fital Obi Van felbevagta...
Tehat ha Maul meg el mikor Han kb. 20 eves, akkor Obi Vannal lenne egyidos... ez eleg eros idobeli bukfencnek tunik.
.
.
.
SPOILER VEGE

8/10
Ákos Barazsy 2018 jún. 03. - 17:28:39 8/10
(57/136)
Meglepően jól sikerült, kellemes csalódás volt, mivel félve ültem be a sok kommentnyavajgás és a lepontozás láttán. 8/10