9/10
gandalf1 2018 máj. 25. - 23:29:39 9/10
(36/136)
Érdekes, hogy eközben az IMDB-n már majdnem 7-es értékelésen áll. Persze tudom hülye amcsiknak minden megfelel és minden jó. Vaaaagy nekünk Magyaroknak nem jó már semmi se ?
B4lukapit4ny 2018 máj. 25. - 23:23:55
(35/136)
Nem volt rossz , bár alacsonyak voltak az elvarasaim. Egyebként tényleg nem volt sok star wars feelingje, nekem inkabb tűnt egy Spielberg filmnek az ifju Indiana Jones kalandjairól. Ami a durva, hogy szerintem Ehrenreich játszott a legjobban. Önálló Lando filmnek ezek után szerintem semmi Iétjogosultsága nincs. A robot leesett a vászonról, annyira nem illett ebbe a világba.

Egyszernézős. 6,5/10
Andriska07 2018 máj. 25. - 21:17:32
(34/136)
Ős-fan vagyok, most néztem meg, teljesen rendben volt. Annyi, hogy erősen mellékszál.
Aki ezen túlteszi magát és szeretné élvezni is azt amit lát s nem hozzáértő kritikust játszadozni, annak tetszeni fog. Ezek az antológia-filmek eddig abszolút kellemes csalódást okoztak, a Zsivány Egyes pedig a Birodalom Visszavág mögött, közvetlen az Új Reménnyel vetekszik a második helyért nálam. Az ilyen színészi játékelemző hozzáértéseket meg hagyjuk, mert az őstrilógiát sem az tette legendássá még véletlenül sem. A srác hozta a maga módján a szerepet, az egekig magasztalt Fordról pedig vastagon sütött az EP7-ben, hogy mennyire nyűg neki az egész, nem sajnáltam egy pillanatig sem, hogy elhullott.
3/10
cellasto 2018 máj. 25. - 16:58:46 3/10 Előzmény Bigpapa
(33/136)
hát kb ilyen vigjáték szintre fog lealacsonyodni.. :D
(ha még képes süllyedni ez a szint, de én bízom a dizniben, sikerülni fog nekik)
Bigpapa 2018 máj. 25. - 16:05:00 Előzmény cellasto
(32/136)
Igen, ez rossz megfogalmazásom volt. Valóban, nem lehet elengedni, hisz Star wars.
Amúgy sajnos ugyan ezt a gyengülést érzem a Marvel filmekkel, hogy az első Vasembernél még jó volt a sztori és ahogy felépül Tony Stark és Vasember kettőse , aztán a későbbi Marvel filmek olyan gyorsasággal jönnek ki, most már évi 4 filmmel, hogy a forgatókönyvre senki sem szán időt, így kapunk egy 2 órás CGI zúzást, amit 20 perc múlva töröl az agyunk és ennyi. Holott pont a Vasember 1 tökre belém égett, tök sok jelenetre emlékszem és poénra, holott 6 éve nem láttam legalább.

Pont ezt nem érti meg az új generáció a mostani SW filmekkel, hogy amíg a 4-5-6 (nekünk akkor 1-2-3 volt :D ) valóban makettekkel, kosztümökkel, bábokkal volt megoldva, tehát volt atmoszférája a filmeknek, ahogy pl az első részben Vader feltűnik, még most is eláll a lélegzetem,. A 7-8 olyan steril, ráadásul eredeti ötlet sincs benne, mert kb össze gyúrták eddig 2 részben az új reményt és a birodalom visszavágot egy csepp jedi visszatérrel, amiben még harry Potter is van.

Azt várom, hogy a 9. részben Kylo fejére raknak e teszlek süveget, hogy most jó lesz, vagy gonosz? :D
3/10
cellasto 2018 máj. 25. - 12:52:51 3/10 Előzmény István Pityu Herczeg
(31/136)
Ezt mar a csodálatos 7.resznel is megkérdezték sokan.
Igen, idáig süllyedt.
Egy nyálas fost csináltak a franchise-bol.
Ez van, nem kell elmenni megnezni amíg ez a retek cég csinálja a filmeket.
3/10
cellasto 2018 máj. 25. - 12:50:54 3/10 Előzmény Bigpapa
(30/136)
Nem lehet elengedni, mert a címében benne van, hogy szarwarsz.
Dögöljön meg a disney…
Bigpapa 2018 máj. 25. - 07:02:48
(29/136)
Azt hittem, egy kalap fosra ülünk be, mert pont moziba menet olvastam el itt a kritikákat. Tanakodtunk is, most elcsesszünk 2800-at, vagy inkább húzzunk haza. Örülök, hogy nem mentünk haza.
Valóban, a filmnek nincsen semmi Star Wars hangulata. Egy sci-fi akció, igazi iparos munka, amiben 1-2 régi SW tárgy és utalás halható, de ennyi. Tömör akció végig. A srác tényleg nem a legjobb választás volt, nekem kicsit úgy tűnt, mint aki be van drogozva és végig flash-he van, hogy filmben játszik.
Ami jó, hogy kiderült, hogy ismerkedtek meg Chewbacca-val, akit ugye már jó ideje Joonas Suotamo formál meg, viszont a mozgása és a gesztusai sajnos nem emlékeztetnek Peter Mayhew által megkedvelt vukira. Ezt leszámítva egy végig jó akció film, amiben jól játszanak a karakterek. Senki se kap több súlyt,mint a többi, ezért sem éreztem annyira, hogy a Solo gyerek nem jó színész,mert nem tudta túl tolni. Sajnos a sztori valóban nem egy karakter felépítése, ahol megkedvelhetnénk egy figurát, hogy pl honnan tud vukiul? Suliban tanulta? :D
A SW 8 után megfogadtuk, hogy a 9. részt már csak otthon, letöltve nézzük meg, mert kritikán aluliak az új SW filmek. Okádtam a Baljós árnyaktól, de a VII-VIII-hoz képest még az is Oscar-díjas!
Szerencsére ezek a betétfilmek jók. Főleg a zsivány egyes vége, ahol Vader kaszabol :D :D :D
Aki elengedi azt, hogy nem lesz benne semmi Csillagok háborúja érzés, csak egy pörgős űr akció, annak tetszeni fog. Aki SW életérzésre számít, az 1 pontot fog adni.

8/10
Cinem_art 2018 máj. 25. - 00:41:42
(28/136)
Egy SOLO-trailer a fiatal Fordal:

https://vimeo.com/269521031
Kovács kolléga 2018 máj. 24. - 21:03:03
(27/136)
Szerintem ne foglalkozzon senki a fanyalgókkal. Teljesen rendben van a film, ami ugyan nem remekmű, de összességében izgalmas és szórakoztató.

Kérek szépen egy folytatást!

9/10
8/10
Nelya 2018 máj. 24. - 19:24:56 8/10
(26/136)
Nem nagyon volt star wars feelingje, de 1x meglehet nézni, már csak a látvány miatt. Itt ott volt jó jelenet is, főleg a vége fele, amin nagyon meglepődtem. ..

SPOILER !


Egy régi szereplő visszatérése, aki a Clone wars/Lázadók/képregény sorozatokban tért vissza és egy utalás az Obi-wan filmre, ahol gondolom visszatér, mint a sorozatban.
1/10
István Pityu Herczeg 2018 máj. 24. - 18:43:58 1/10
(25/136)
Mi ez a borzalom? Idáig süllyedt a Disney?
1/10
Trevor Belmont 2018 máj. 24. - 12:31:13 1/10
(24/136)
Ez már az alja. Ennyit a filmről, egyre rosszabb a Star Wars, mondjuk a fanszőrökről alkotott hányadék ütötte ezt is, mondjuk az a hetvenes években készült ...


https://www.youtube.com/watch?v=S3a5j8PgQxg
5/10
kisma 2018 máj. 24. - 11:52:39 5/10
(23/136)
Tegnap este volt (bal)szerencsém megnézni a filmet feliratosan. Őszintén szólva csalódottan kellett távoznom. A film akció volt akció hátán, szinte egy percre nem álltunk meg "lepihenni" és foglalkozni a karakterekkel, emiatt egyik sem volt igazán maradandó. Egy Solo történetnél nekem az volt az elvárásom, hogy bemutassák, hogy hogyan lett Han, az a Han, akit az ANH elején megismerünk, ebből semmit nem kapunk. Han szinte ugyanaz a karakter, csak a színész kevéssé karizmatikus, ezért a jelenléte is gyengébb a filmben. A többi karakter mondhatni klisé szinten mozog, ezért kár is szót pazarolni rájuk. Színészek közül Landot emelném ki, szerintem Glover jelenléte kifejezetten üdítő a többi színész között.

A film egyáltalán nem vállal kockázatot, végig egy biztonsági játék, olyan történetelemekből építkezve, amit már hallomásból minden Star Wars rajongó ismerhet, a megvalósítás néhol csalódást keltően unalmasra, klisésére sikerült. Minden nagyobb árulás, vagy csavar kiszámítható. Számomra a film novellák gyűjteménynek filmmé gyúrása és ez látszik is rajta erősen.

Azon rajongók nagy része, aki nem tudta elviselni a TFA-t és a TLJ-t szerintem most boldog lesz, hiszen valóban semmi kiszámíthatatlan nem történik, a film hozza a fanservice történetmesélés összes kötelező elemét, valmint a RO.hoz hasónlóan van "worldbuilding" is jelentős mértékben. Ezek mellett viszont kiemelem, hogy mennyire csalódást keltő a filmzene, amikor Williams témái csendülnek fel, jön az ún. SW hangulat, azon kívül szinte semmi. A film látványvilága szép, de közel sem olyan jól fényképezett és jól beállítottak a jelenetek, mint a decemberi Star Wars filmben voltak.

Összességében szerintem a leggyengébb film az új Lucasfilm által készített filmek közül és számomra a leggyengébb Star Wars film is, akármennyire megvetem a PT-t. Nem erre számítottam, nem gondoltam, hogy egy Star Wars ennyire "lelketlen" tud lenni, valamint ennyire klisé és jelentéktelen történettel áll elő Kasdan. Mindenkinek mást jelent a Star Wars, mindenki mást lát benne, számomra ez most kevésnek bizonyult, a film 10/5 jóindulattal.
Cinem_art 2018 máj. 24. - 00:38:49
(22/136)
Erre a főszerepre a legmegfelelőbb Anthony Ingruber lett volna:

https://www.youtube.com/watch?v=bba_wPdLxp4
1/10
János Magyar Jr. 2018 máj. 23. - 23:54:57 1/10
(21/136)
Nekem nagyon nem tetszett a film...
9/10
gandalf1 2018 máj. 23. - 22:58:42 9/10 Előzmény szucsgyula
(20/136)
Megnéztem. A srác a legygengébb láncszem a filmben, de egészen nézhető a film maga
7/10
szucsgyula 2018 máj. 23. - 19:28:43 7/10
(19/136)
Meg még pár másik helyen is...
:D
filmsomnia.hu 2018 máj. 23. - 15:15:27
(18/136)
7/10
szucsgyula 2018 máj. 23. - 11:39:29 7/10 Előzmény cellasto
(17/136)
Ne csúsztass, a Star Wars VIII szerintem a legrosszabbak között van, és ennek a Port kritikájában is hangot adtam, bármikor elolvashatod! ;)